Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους. Πράγματι όλα λειτούργησαν άψογα!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχωρατε με αν εχω χάσει επισόδεια, μεχρι τώρα παιζω εδω και ενα μηνα με Pinch2Zoom απο Docomo, αλλα ηθελα να ρωτησω αν έχουμε προχωρησει καθόλου :

 

Εσπασε κανείς τον Bootloader ή χλωμο?

Βγήκε κάποιο Rom 2.2 και αν ναι είναι καραstable ή να περιμένουμε λιγο ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Σχωρατε με αν εχω χάσει επισόδεια, μεχρι τώρα παιζω εδω και ενα μηνα με Pinch2Zoom απο Docomo, αλλα ηθελα να ρωτησω αν έχουμε προχωρησει καθόλου :

 

Εσπασε κανείς τον Bootloader ή χλωμο?

Βγήκε κάποιο Rom 2.2 και αν ναι είναι καραstable ή να περιμένουμε λιγο ακομα?

 

Λοιπόν θα σε διαφωτίσω εγώ.

 

Στο θέμα του bootloader ακόμα υπάρχει κωλυσιεργία και γενικώς ακόμα παραμένει κλειδωμένος. Πρόσφατα στο όλο project άρχισε να συμμετέχει και ένα παλικάρι ονόματι blagus , οποίος φαίνεται να έχει αρκετές γνώσεις πάνω σε κρυπτογράφηση και Android και έχει προτείνει κάποιες μεθόδους αρκετά χρονοβόρες αλλά και πολλά υποσχόμενες για το σπάσιμο του bootloader αλλά ως εκεί. Το μόνο που ξέρουμε επίσημα είναι ότι ο blagus και ο Bin4ry ιδρώνουν ακόμα χωρίς αποτέλεσμα! :O

 

Στο θέμα των Rom τώρα.

Από Rom θα έλεγα ότι οι εξέχουσες 2.2.1 Roms που κυκλοφορούν είναι η freeX10 του zdzihu και η (δυσεύρετη πλέον) CyanogenMod Rom του TripNRaver.

Επίσης κυκλοφόρησε από 3ους (άσχετους - για μένα) μια μείξη αυτών των δύο που προανέφερα η οποία υποτίθεται πως συνδυάζει τα καλά τους και εξαλείφει τυχόν bugs.

Καραstable Rom , όπως ζητάς και φαντάζομαι με αυτό τον όρο εννοείς μια Rom εφάμιλη αυτής της 2.1 SE Stock στην οποία να λειτουργούν ΟΛΑ απροβλημάτιστα δεν υπάρχει.

Φυσικά αν βάλεις μια 2.2.1 custom δε σου λέω ότι θα αρχίσει να πετάει errors με την πρώτη χρήση - καμία σχέση - είναι πολύ καλοφτιαγμένες αν μη τι άλλο ... απλά όταν η χρήση σου γίνει λίγο πιο απαιτητική θα παρατηρήσεις αποκλίσεις και μικρά ελαττωματάκια.

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το 2ο release του TripNRaver της CyanogenRom_v6.1.1.

Εκ πρώτης όψεως όλα είναι τέλεια. Πολύ smooth , παν-γρήγορη , υποστηρίζει Apps2SD , Flash Player όλα κανονικά , υπερ-παραμετροποιήσιμη καθώς περιέχει τα γνωστά σε όλους CyanogenSettings τα οποία σου επιτρέπουν να αλλάξεις τραγικά τα πράγματα στην εμφάνιση του συστήματος σου (ακόμα και το χρώμα των πλήκτρων , την statusbar κλπ.).

Με συστηματικότερη χρήση όμως συναντάς κάποια πραγματάκια τα οποία σε δυσκολεύουν.

 

π.χ. Χθες δοκίμασα να τρέξω ένα βίνετο .mp4 με τον RockPlayer. Με ρώτησε αν θέλω να χρησιμοποιήσω Software ή Hardware Decoder για την αναπαραγωγή του βίντεο. Ενώ με τον Hardware έπαιζε κανονικά , με τον Software υπήρχε αποσυγχρονισμός ήχου/εικόνας.

Το ShootMe δεν λειτουργεί γενικώς και δεν ξέρω τον λόγο. Απλά δεν αποθηκεύει τα Screenshots/Screencasts ενώ δείχνει ότι τραβάει κανονικά.

Δεν υπάρχει το αυθεντικό CameraApplication. Έχει βάλει αντί για την κανονική κάμερα μια εναλλακτική από μια άλλη ROM ονόματι MIUI. Η ποιότητα βίντεο δεν είναι HD (σαφέστατα) και οι φωτογραφίες αρκετά φτωχές. Για τις φωτογραφίες το σώζεις με το Vignette (το οποίο τραβάει και 8MP) αλλά δεν υποστηρίζεται ακόμα το αυτόματο flash (δηλαδή να ανάβει το led από μόνο του εάν οι συνθήκες φωτισμού είναι χαμηλές) παρόλο που το Vignette έχει τέτοια επιλογή.

Επίσης εφαρμογές που χρησιμοποιούνε την κάμερα υπολειτουργούν , βλέπε BarCode Scanner , CamScanner , MobileHiddenCamera κλπ.

Εφαρμογές που μετράνε το data traffic (Netcouner , 3Gwatchdog κλπ.) δεν παρουσιάζουν σωστά αποτελέσματα , δεν ξέρω τον λόγο.

 

Και άλλα τέτοια...

Σε γενικές γραμμές είναι τι είσαι διατεθημένος να ανεχτείς και πως μπορείς να διαχειριστείς αυτές τις ελλείψεις.

 

Ελπίζω να σε διαφώτισα! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

BootLoader

Ακόμα γίνονται προσπάθειες να σπάσει αλλα τιποτα ακόμα

 

Roms

O z έχει είναι στο beta 4 της 2.2 (καραstable οπως είπες)

O j είναι στo v0010 της 2.3 (επισης stable)

Ο trip αποχώρησε δυστηχως

 

Εγώ προτείνω Ζ και beta 4 είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχουν βγάλει και πολύ ωραία themes για τις rom του Z.

Επίσης η κάμερα παίζει αλλά όχι σε 720p

Edited by xterm
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα. Βρήκα σε προσφορά και αγόρασα το ΚΤΗΝΟΣ (Dell Streak). Καμία σχέση βέβαια. Δεν έχω κινητό πλέον αλλά φορητό PC.

To Χ10 θα πάει για πούλημα εντός των ημερών. Καλή επιτυχία σε όλους με την 2.2+ και τον bootloader.

 

ΥΓ. Σας ευχαριστώ όλους και τους "γνωστούς αγνώστους" ;) για την πολύτιμη βοήθεια και συνεργασία. Εδώ τρυγύρω θα είμαι... και θα ρίχνω καμμιά ματιά δώθε... :lol:

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Thank you guys για την ενημέρωση , θα τα δοκιμάσω και θεωρώ πως θα αυξήσουν την αντοχη στο χρονο του Χ10.

Freco farewell , ησουν pioneer , we will miss you .

Να μπαίνεις που και που να βλέπεις τις εξελίξεις σχετικά με το κινητακι .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω. ένας φίλος πήρε το x10 αλλά δεν του αρέσει και σκέφτεται να το πουλήσει. το έχει ένα με δυο μήνες περίπου σε άριστη κατάσταση. πόσο περίπου μπορεί να το δώσει;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω. ένας φίλος πήρε το x10 αλλά δεν του αρέσει και σκέφτεται να το πουλήσει. το έχει ένα με δυο μήνες περίπου σε άριστη κατάσταση. πόσο περίπου μπορεί να το δώσει;

 

Φίλε kallair ας κάνει μια προσπάθεια να το πουλήσει 100-150€ κάτω από την τιμή αγοράς αν και -προσωπικά- για μένα σ' αυτά τα πράματα δεν χωράνε "τσιριμόνιες" με την έννοια ότι -για μένα το τονίζω και πάλι- είτε είναι 2 ημερών , είτε 2 μηνών , είτε 2 χρόνων , είναι μεταχειρισμένο και μπορεί να έχει το οτιδήποτε (άσχετα αν εμπιστεύομαι ή όχι το άτομο που το πουλάει) , οπότε μεταχειρισμένο = μισή τιμή -για μένα το τονίζω 3η φορά για να μην παρεξηγηθώ-.

 

Anyway όπως είπα και πιο πάνω γιατί σου τα 'μπλεξα λίγο , ας κάνει μια προσπάθεια να το πουλήσει 100-150€ κάτω από την τιμή αγοράς με το σκεπτικό ότι είναι 2 μηνών αχρησιμοποίητο και αν δεν 'τσιμπίσει' κανείς τότε ας το ρίξει στο 50% ... :!:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το xpiria x10 (οχι το μινι προ) κ παρολο που διαβασα μερικα σχετικα φορουμς δεν μου εχει λυθει μια απορια.....πως μπορω να αλλαξω ηχο μηνυματος? Και επειτα να βαλω οχι καποιον απο τους ηχους του κινητου αλλα καποιον που περασα εγω. Υ.Γ. μπορει να ειναι λιγο χαζη ερωτηση αλλα τ να κανουμε :p

 

 

Καλησπέρα και σε εσένα φίλε και καλός ήρθες στη παρέα μας!:)

Δεν είναι καθόλου χαζή η ερώτηση σου, γιατί είχα και εγώ την ίδια απορία με εσένα (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι ;) ). Λιπών θα κατεβάσεις το πρόγραμμα Handcent (το οποίο είναι για SMS). Αφού το κατεβάσεις, θα πας να αλλάξεις ήχο ειδοποίησης θα σου βγάλει να επιλέξεις ήχο μέσο αυτού του προγράμματος. Το επιλέγεις και βάζεις όποιον ήχο θες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα θέμα με τον συγχρωνισμό του κινητού τόσο με το Sony Ericsson Sync όσο και με το gmail sync.

Στο μεν πρώτο συγχρωνίζει μόνο τους σελιδοδείχτες, στο δε δεύτερο τίποτα. Εννοείται κωδικοί, λογαριασμοί κτλ είναι σωστά.

Έχει κανείς κανένα παρόμοιο θέμα;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kallair ας κάνει μια προσπάθεια να το πουλήσει 100-150€ κάτω από την τιμή αγοράς αν και -προσωπικά- για μένα σ' αυτά τα πράματα δεν χωράνε "τσιριμόνιες" με την έννοια ότι -για μένα το τονίζω και πάλι- είτε είναι 2 ημερών , είτε 2 μηνών , είτε 2 χρόνων , είναι μεταχειρισμένο και μπορεί να έχει το οτιδήποτε (άσχετα αν εμπιστεύομαι ή όχι το άτομο που το πουλάει) , οπότε μεταχειρισμένο = μισή τιμή -για μένα το τονίζω 3η φορά για να μην παρεξηγηθώ-.

 

Anyway όπως είπα και πιο πάνω γιατί σου τα 'μπλεξα λίγο , ας κάνει μια προσπάθεια να το πουλήσει 100-150€ κάτω από την τιμή αγοράς με το σκεπτικό ότι είναι 2 μηνών αχρησιμοποίητο και αν δεν 'τσιμπίσει' κανείς τότε ας το ρίξει στο 50% ... :!:

λίγο κουλό μου φαίνεται αλλά δεκτή η αποψη σου. προσωπικα κουλό μου φαίνεται γιατι εδώ το δικο μου (xperia x10 mini pro) βρισκω να ζητανε να το αγορασουν 150-160 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

κατάφερε κανείς να κάνει ροοτ με την .435? έχω προσπαθήσει άπειρες φορές με το superoneclik σε όλες του τις εκδόσεις αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kallair ας κάνει μια προσπάθεια να το πουλήσει 100-150€ κάτω από την τιμή αγοράς αν και -προσωπικά- για μένα σ' αυτά τα πράματα δεν χωράνε "τσιριμόνιες" με την έννοια ότι -για μένα το τονίζω και πάλι- είτε είναι 2 ημερών , είτε 2 μηνών , είτε 2 χρόνων , είναι μεταχειρισμένο και μπορεί να έχει το οτιδήποτε (άσχετα αν εμπιστεύομαι ή όχι το άτομο που το πουλάει) , οπότε μεταχειρισμένο = μισή τιμή -για μένα το τονίζω 3η φορά για να μην παρεξηγηθώ-.

 

Anyway όπως είπα και πιο πάνω γιατί σου τα 'μπλεξα λίγο , ας κάνει μια προσπάθεια να το πουλήσει 100-150€ κάτω από την τιμή αγοράς με το σκεπτικό ότι είναι 2 μηνών αχρησιμοποίητο και αν δεν 'τσιμπίσει' κανείς τότε ας το ρίξει στο 50% ... :!:

400 το εχουνε στο πλαισιο και του λες να το πουλησει 100-150ε? τι λετε ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα θέμα με τον συγχρωνισμό του κινητού τόσο με το Sony Ericsson Sync όσο και με το gmail sync.

Στο μεν πρώτο συγχρωνίζει μόνο τους σελιδοδείχτες, στο δε δεύτερο τίποτα. Εννοείται κωδικοί, λογαριασμοί κτλ είναι σωστά.

Έχει κανείς κανένα παρόμοιο θέμα;

 

Σε ποιο firmware?

 

λίγο κουλό μου φαίνεται αλλά δεκτή η αποψη σου. προσωπικα κουλό μου φαίνεται γιατι εδώ το δικο μου (xperia x10 mini pro) βρισκω να ζητανε να το αγορασουν 150-160 ευρω...

 

To minάκι ναι. Αλλά το μεγάλο x10 για το οποίο έχουν ακουστεί τόσα αρνητικά σε όλα τα forum , αποτελεί αρνητικό παράγοντα για την τιμή πώλησης του. Μ' αυτό και μόνο το σκεπτικό αναφέρομαι σε μισή τιμή. Αν και γενικά είναι νόμος της αγοράς ότι ένα προϊόν χάνει την μισή του αξία κατά την αγορά και την μεταπώληση (ή τουλάχιστον έτσι έχω οδηγηθεί να πιστεύω).

Πάντως είδες τι σου είπα , ας το ρίξει αρχικά 100-120€ από την τιμή αγοράς και αν δει ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον τότε ας πάει -50%.

Και προς θεού μην αρπαχτείς , δεν υπονομεύω την πώληση της συσκευής , κουβέντα κάνουμε , μακάρι το φιλαράκι σου να το πουλήσει και όσο το πήρε , απ' την καρδιά μου! :)

 

κατάφερε κανείς να κάνει ροοτ με την .435? έχω προσπαθήσει άπειρες φορές με το superoneclik σε όλες του τις εκδόσεις αλλά τίποτα...

 

Μάλλον δεν προσπάθησες με το σωστό SuperOneClick. Εγώ μόλις χθες ξαναπέρασα την 2.1 της Sony Ericsson (είχα για λίγο την Cyanogen) και rootαρίστικα χωρίς προβλήματα στην .435. Δοκίμασε το S.O.C. 1.6.3 και πες μου! ;)

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγώ προσπάθησα να πουλήσω το κινητό και μόλις και μετά βίας το έδινα 260. Στράβωσα πολύ και δεν το έδωσα. Πιστεύω ότι εμείς το μειώσαμε το κινητό. Εμείς φταίμε! Έχουμε ένα άψογο λειτουργικά κινητό, τώρα πλέον μπορούμε να του βάλουμε και ROMs άλλες, Froyo κλπ και δεν υπάρχει κανείς λόγος πώλησης και μάλιστα σε τέτοιες τιμές!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να το πουλήσω.. ακόμα και αφού κάποια στιγμή αγοράσω κάποιο νέο κινητό.

 

Τη θεωρώ πολύ καλή συσκευή και ειμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτή. Στη χειρότερη περίπτωση θα τη περάσω στην αδερφή μου για παράδειγμα ... λέμε τώρα :p

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον δεν προσπάθησες με το σωστό SuperOneClick. Εγώ μόλις χθες ξαναπέρασα την 2.1 της Sony Ericsson (είχα για λίγο την Cyanogen) και rootαρίστικα χωρίς προβλήματα στην .435. Δοκίμασε το S.O.C. 1.6.3 και πες μου! ;)

Με αυτό ακριβώς το έκανα αλλά τίποτα. Δοκίμασα μάλιστα και με το 1.5.5

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδιά κουβέντα κάνουμε. απ ότι είδα στο φορουμ το κινητακι το πουλανε ή ζητουν να το αγορασουν στα 250 περιπου. και μιας και θέλει να το σπρώξει (εδω και χρόνια χρήστης iphone και δεν καταφερε να ξεσυνηθήσει κ έτσι θα πάει να πάρει το iphone 4) τελικά θα το αγοράσει ο αδερφος του που μου είπε ότι έψαχνε να αγοράσει κινητό. :P τι σου είναι η τύχη! :P
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι! Εκανα format στο κινητο (x10) και δεν ξερω πως να κανω αντιγραφη τις επαφες μου απο την sim στο κινητο! Μηπως επειδη οταν εκανα format ηταν και η sim μεσα στο κινητο διαγραφτηκαν και οι επαφες μου? :/ εε?

 

Please! Δεν υπαρχει κανενας τροπος να τις επαναφερω?

Edited by multiPetros
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

400 το εχουνε στο πλαισιο και του λες να το πουλησει 100-150ε? τι λετε ρε παιδια?

 

Φίλος , μάθε να διαβάζεις...! :)

Του λέω να το ρίξει 100-120€ από την τιμή αγοράς τουτέστιν αν το πήρε 400 να το ρίξει στα 280-300€...! Και αν δεν δει ανταπόκριση να το ρίξει στο 50% που είναι 200€.

 

Καλημέρα παιδιά. Εγώ προσπάθησα να πουλήσω το κινητό και μόλις και μετά βίας το έδινα 260. Στράβωσα πολύ και δεν το έδωσα. Πιστεύω ότι εμείς το μειώσαμε το κινητό. Εμείς φταίμε! Έχουμε ένα άψογο λειτουργικά κινητό, τώρα πλέον μπορούμε να του βάλουμε και ROMs άλλες, Froyo κλπ και δεν υπάρχει κανείς λόγος πώλησης και μάλιστα σε τέτοιες τιμές!

 

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ. Όταν βγαίνεις και κράζεις την ίδια σου την συσκευή και λες ότι θέλεις να την πουλήσεις γιατί είναι "μπακατέλα" και δεν κάνει τίποτα και είναι ελαττωματική , ο 3ος Χ,Ψ άγνωστος που το διαβάζει αυτό το πράμα πως περιμένεις να σου το πάρει σε καλή τιμή?! :shifty:

Και επειδή χρησιμοποίησα 2ο ενικό geovision δεν αναφέρομαι σε σένα ειδικά , γενικώς μιλάω.

 

@ mr_element

 

Έχω την 2.1-update1, έκδοση 2.0.2.Α.0.24

 

Εμένα αυτή η έκδοση δεν μου παρουσίασε τέτοιο προβληματάκι. Βέβαια είχα χοντρά ζητήματα με κολλήματα και με την διάρκεια της μπαταρίας μου. Δοκίμασε να αναβαθμίσεις στην .435 μπορεί να λυθεί.

Μήπως έχεις κάνει "junk app removal" ? Υπάρχουν κάποια services και κάποια .apk τα οποία αν τα βγάλεις σταματάει να μπορεί να κάνει συγχρονισμό με την Google αλλά δεν σου πετάει κάποιο error για να το καταλάβεις. Για δες εδώ.

 

Με αυτό ακριβώς το έκανα αλλά τίποτα. Δοκίμασα μάλιστα και με το 1.5.5

 

Έχεις το debugging mode του κινητού ενεργοποιημένο?

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> Εντοπισμός Σφαλμάτων

 

Πατάς χρήση του psneuter exploit? Το rageagainstthemachine δεν λειτουργεί πλέον γι' αυτή την έκδοση.

 

Είναι οι drivers του κινητού σου εγκατεστημένοι στο σύστημα? (Για να γίνει αυτό πρέπει να βάλεις το PC-Comanion και όχι το SEUS και να συνδέσεις το κινητό σου τουλάχιστον μια φορά και να κάνεις mount την SDcard σου.)

 

Ακολουθείς την διαδικασία συνδεσμολογίας σωστά? Πρώτα θα πατήσεις Root (και όχι Shell Root) και αφού κάνει Kill & Restart τον ADB Server θα σου πει να συνδέσεις το XPERIA. Μην το έχεις συνδεδεμένο από πριν...

 

Να ρωτησω κατι! Εκανα format στο κινητο (x10) και δεν ξερω πως να κανω αντιγραφη τις επαφες μου απο την sim στο κινητο! Μηπως επειδη οταν εκανα format ηταν και η sim μεσα στο κινητο διαγραφτηκαν και οι επαφες μου? :/ εε?

 

Please! Δεν υπαρχει κανενας τροπος να τις επαναφερω?

 

Χριστινούλα πάνε στο Ευρετήριο , πάτα το το κουμπί μενού (κουμπί μενού = το 1ο από τα 3 μεταλλικά που έχει η συσκευή) , επέλεξε Περισσότερα , Εισαγωγή επαφών και ακολούθως Κάρτα SIM.

Αν υπάρχει κάτι στην κάρτα SIM σου θα φανεί! ;)

 

Wow large post! I'm on fire!!!

Edited by mr_element
Επειδή μπορώ!
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το battery test πόση ώρα κάνει να τελειώσει,γιατί έχει περάσει ένα 4ωρο και ακόμα περιμένω;Καταλάβατε που λέω;Στο hidden menu.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο Χ10i να βάλει Cosmote 2in1(2 τηλέφωνα σε μία SIM)

ή έστω από κάποια άλλη εταιρία;

 

 

Οι γραμμές γυρίζουν εύκολα(πως);

 

Το σημαντικότερο γυρίζουν γρήγορα;

Δε με νοιάζει να το γυρίζω όλη την ώρα στη 2η αλλά μου τη σπάει να θέλει και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγώ για αρκετό καιρό WIND 2 σε 1 στο Xperia X10. Γυρίζει εύκολα, γρήγορα και χωρίς restart από το μενού υπηρεσιών της εταιρίας σου. Π.χ., εμένα μου βγάζει στο app drawer ένα εικονίδιο που λέγεται "SMS Toolkit".

 

Τελικά το παράτησα το 2 σε 1 για δύο κυρίως λόγους:

α) δέχεται κλήσεις και στα δύο νούμερα ανά πασα στιγμή μεν, αλλά δε συμβαίνει το ίδιο και με τα μηνύματα. Αν σου στείλει κάποιος μήνυμα στο άλλο νούμερο θα το δεις μόνο όταν το γυρίσεις. Πολύ σπαστικό, κυρίως αν περιμένει ο άλλος άμεση απάντηση στο sms του.

β) Δε μπορούσε να ειδοποιήσει πλέον με sms για κλήσεις που δεχόμουν όταν το κινητό ήταν κλειστό.

 

Φυσικά όλα αυτά στη WIND. Μπορεί στην Cosmote να μην έχεις αυτά τα θέματα.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς στο Χ10i να βάλει Cosmote 2in1(2 τηλέφωνα σε μία SIM)

ή έστω από κάποια άλλη εταιρία;

 

 

Οι γραμμές γυρίζουν εύκολα(πως);

 

Το σημαντικότερο γυρίζουν γρήγορα;

Δε με νοιάζει να το γυρίζω όλη την ώρα στη 2η αλλά μου τη σπάει να θέλει και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για τα μηνύματα το ήξερα. Αλλά δε με πολυενοχλεί.

Τι εννοείς δε σε ειδοποιεί;

Thx κιολας για τη γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...