Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεμβράνη που έχει φουσκάλες δεν είναι η προστατευτική του τηλεφώνου αλλά η μεμβράνη συσκευασίας του!!!!!

Το τηλέφωνο σου έχει μεμβράνη μόλις βγάλεις αυτή που έχει φουσκάλες!!!!!

Αυτό ακριβώς είπα. Πως η μεμβράνη συσκευασίας είναι γεμάτη φουσκάλες και προφανώς θα υπάρχει άλλος τρόπος (πχ με νερό) για να βάλω την προστατευτική... Ερώτηση ήταν βασικά αν είναι το νερό ο ενδεδειγμένος τρόπος.

 

Παιδιά το τηλέφωνο το συγκεκριμένο είναι για τα άτομα που θα καθήσουν να ασχοληθούν και να βρούν εφαρμογές που ταιριάζουν σε αυτούς, δεν είναι τηλέφωνο που το αγοράζεις και έχει όπως παλαιότερα κάποιες εφαρμογές και άντε έβαζες και κάποιες java εφαρμογούλες!!!!

Το x10 κάνει απίστευτα πράγματα όπως ακριβώς το χτίσεις εσυ με αυτά που θέλεις εσυ!!!!

Ναι, εκεί είναι το πρόβλημα. Νόμιζα πως είναι unbox & go...

 

Προφανως ειναι θεμα του 5800.Εγω εχω στειλει επαφες μαζικα απο αλλο κινητο και περαστηκαν κανονικα ολες μαζι.

Σίγουρα όχι, γιατί από το 5800 πηγαίνουν κανονικά στο laptop μέσω bluetooth και όλες μαζί χωρίς πρόβλημα.

 

Anyway, 5 απαντήσεις πήρα στα τελευταία 3 posts μου, και ήταν όλες τους σχόλια στις ερωτήσεις μου. ΚΑΜΙΑ ουσιαστική απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά θα τρελαθώ (θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο)... Τι επιλογές έχω για να μεταφέρω 200+ επαφές από το 5800ΧΜ στο Χ10? Μία μία μέσω bluetooth απλά δε το κάνω... Προτιμώ να το βάλω στην άκρη και να το πουλήσω με την πρώτη ευκαιρία...

 

Ειλικρινά με έχει σκάσει το παλιοκινητό μέσα σε 2 μέρες... Και υπόψην πως ακόμη το 5800ΧΜ χρησιμοποιώ... Το X10 το έχω ακόμη χωρίς SIM και απλά το ανακαλύπτω (τις ελλείψεις του) σιγά σιγά ...

 

Για τις επαφές έχω δοκιμάσει ως τώρα να τις επιλέξω μαζικά στο 5800ΧΜ και να τις μεταφέρω μέσω bluetooth, αλλά θέλει επιβεβαίωση μία μία. Επίσης, το 5800 έχει επιλογή για αντιγραφή των επαφών στην SD, και το Χ10 αντίστοιχα έχει επιλογή αντιγραφής από την SD στις επαφές, αλλά πάλι μία μία πρέπει να γίνει... Δε φαντάζεστε τι νεύρα έχω αυτή τη στιγμή... Καταραμένη SE, κι εγώ άλλος μ@λ@κ@ς που πίστεψα πως θα άλλαξε μετά τις τόσες "πατάτες" που έβγαλε στο παρελθόν...

 

Ενας τροπος ειναι να περασεις τις επαφες σου απο το 5800 στο gmail και απο εκει θα περαστουν στο x10 αυτοματα με τον συνχρονισμο. Νομιζω οτι το νοκια pcsuite σου δινει τη επιλογη του συνχρονισμου με το email,

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είπα. Πως η μεμβράνη συσκευασίας είναι γεμάτη φουσκάλες και προφανώς θα υπάρχει άλλος τρόπος (πχ με νερό) για να βάλω την προστατευτική... Ερώτηση ήταν βασικά αν είναι το νερό ο ενδεδειγμένος τρόπος.

Αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να βγάλεις τη ζελατίνα της συσκευής σου που είναι γεμάτη φουσκάλες, θα ανακαλύψεις ότι υπάρχει ΗΔΗ μία προστατευτική μεμβράνη τοποθετημένη στην οθόνη του τηλεφώνου σου. Η μεμβράνη που υπάρχει στη συσκευασία είναι η 2η που σου δίνεται από την εταιρία για αργότερα...

:D

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να βγάλεις τη ζελατίνα της συσκευής σου που είναι γεμάτη φουσκάλες, θα ανακαλύψεις ότι υπάρχει ΗΔΗ μία προστατευτική μεμβράνη τοποθετημένη στην οθόνη του τηλεφώνου σου. Η μεμβράνη που υπάρχει στη συσκευασία είναι η 2η που σου δίνεται από την εταιρία για αργότερα...

:D

Jesus!!!!:blink:

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Θα τη βγάλω τώρα κιόλας. Thanks a million!!!!!:D

 

Edit: Έχεις δίκιο. Έχει προστατευτική μεμβράνη ήδη τοποθετημένη. Thanks και πάλι. :)

Edited by PrinceOfAbyss
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα γιατι εκτος του οτι δε σ'αρεσει το κινητο δε σου αρεσουν και τα σχολια στις ερωτησεις σου επειδη ειναι σχολια κι οχι "ουσιαστικες" απαντησεις! Ημαρτον!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να βγάλεις τη ζελατίνα της συσκευής σου που είναι γεμάτη φουσκάλες, θα ανακαλύψεις ότι υπάρχει ΗΔΗ μία προστατευτική μεμβράνη τοποθετημένη στην οθόνη του τηλεφώνου σου. Η μεμβράνη που υπάρχει στη συσκευασία είναι η 2η που σου δίνεται από την εταιρία για αργότερα...

:D

 

Απιστευτο!!

θέλει μικροσκοπιο για να το παρατηρησεις...και εγω η χαζη τοσο καιρο ειμαι με 2 προστατευτικες μεμβρανες την μια πανω στην αλλη και με φουσκαλες παρακαλω!! και αναρωτιομουν γιατι δεν πιανει καλα μερικεσ φορες...να 'σαι καλα ρε scorpio_1976

Link to comment
Share on other sites

 

Ουαο!!! Μετα απο τετοια νεα μου φενεται οτι ηρθε η ωρα να αντικαταστισω το HD2 μου :)

 

Ρε guys πως κολλάμε την προστατευτική μεμβράνη που έχει μέσα στο πακέτο ώστε να μη κάνει φουσκάλες? Με νερό, όπως τις Zagg? Ακόμη το έχω με την εργοστασιακή μεμβράνη που είναι γεμάτη φουσκάλες και με δυσκολεύει πολύ στον χειρισμό... Αλήθεια, θεωρείτε απαραίτητη τη μεμβράνη? Δεν είναι scratch-resistant η οθόνη?

 

Ρε παιδιά θα τρελαθώ (θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο)... Τι επιλογές έχω για να μεταφέρω 200+ επαφές από το 5800ΧΜ στο Χ10? Μία μία μέσω bluetooth απλά δε το κάνω... Προτιμώ να το βάλω στην άκρη και να το πουλήσω με την πρώτη ευκαιρία...

 

Ειλικρινά με έχει σκάσει το παλιοκινητό μέσα σε 2 μέρες... Και υπόψην πως ακόμη το 5800ΧΜ χρησιμοποιώ... Το X10 το έχω ακόμη χωρίς SIM και απλά το ανακαλύπτω (τις ελλείψεις του) σιγά σιγά ...

 

Για τις επαφές έχω δοκιμάσει ως τώρα να τις επιλέξω μαζικά στο 5800ΧΜ και να τις μεταφέρω μέσω bluetooth, αλλά θέλει επιβεβαίωση μία μία. Επίσης, το 5800 έχει επιλογή για αντιγραφή των επαφών στην SD, και το Χ10 αντίστοιχα έχει επιλογή αντιγραφής από την SD στις επαφές, αλλά πάλι μία μία πρέπει να γίνει... Δε φαντάζεστε τι νεύρα έχω αυτή τη στιγμή... Καταραμένη SE, κι εγώ άλλος μ@λ@κ@ς που πίστεψα πως θα άλλαξε μετά τις τόσες "πατάτες" που έβγαλε στο παρελθόν...

 

Δοκιμασε σε καποιο καταστημα που εχουν μεταφορα τηλεφωνικου καταλογου πχ Γερμανος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουαο!!! Μετα απο τετοια νεα μου φενεται οτι ηρθε η ωρα να αντικαταστισω το HD2 μου :)

τι παραπανω θα σου προσφερει το X10??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι, γιατί από το 5800 πηγαίνουν κανονικά στο laptop μέσω bluetooth και όλες μαζί χωρίς πρόβλημα.

 

Προφανώς και επιμένω πως είναι θέμα του 5800 καθώς το X10 δέχεται τη μαζική λήψη επαφών από συσκευές. Στο δικό μου π.χ. πέρασα μαζικά επαφές από C905 και απ'το laptop μου. Βγάζει μήνυμα επαλήθευσης και απλά μετά τις περνάει όλες. Αν ήταν θέμα του X10 προφανώς δε θα δεχόταν από καμία συσκευή μαζική λήψη επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Ουαο!!! Μετα απο τετοια νεα μου φενεται οτι ηρθε η ωρα να αντικαταστισω το HD2 μου :)

Ανταλλάζουμε? :D

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για android συσκευες. Και επειδη δεν υπαρχει το milestone στα της cosmote. στραφηκα εδω.

Ερωτήσεις:

 

Τι έκδοση android φοράει?

Η οθόνη (αφή) σε τι επίπεδο είναι? (iphone?)

QWERTY , είναι βολικό?

what about Root?

Κάτι αρνητικό κατά την άποψή σας?

 

 

Ευχαριστώ. :happy::happy::happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νεότερα σε σχεση με την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση σε 2.1 και δυστυχώς δεν είναι καθόλου καλά.

 

Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της SE το κινητό ΔΕΝ θα λάβει αναβάθμιση σε 2.1 πριν το τεταρτο τρίμηνο του έτους.

 

Μέσα στο μηνα κυκλοφορεί η έκδοση 2.2 του android η οποία φημολογείται ότι θα παρέχει και υποστήριξη flash και η SE μιλάει για αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 2.1 απο τον ΟΚΤΩΒΡΗ.

 

Νομίζω ότι μπήκε και επίσημα ταφόπλακα στην πορεία του κινητού στην αγορά.

 

 

Είναι σαν να κυκλοφορούν τα Windows 7 μέσα στο μήνα και να σου πουλάνε νέο υπολογιστή με λειτουργικό τα ΧP και να σου υπόσχονται αναβάθμιση σε Vista στο τελος του 2010.

 

Για του λόγου το αληθές : http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/05/05/sony-ericsson-xperia%E2%84%A2-x10-to-get-uxp-upgrade-in-q4-2010/

 

Οσοι εχετε το κουραγιο διαβαστε τα σχολια για να καταλαβετε τις αντιδρασεις όσων αγόρασαν το κινητο...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω θα σου προσφερει το X10??

 

Στην ουσια τιποτα ισα ισα το θεωρω κατωτερο απλα μου αρεσουν τα android περισοτερο απο τα windows

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νεότερα σε σχεση με την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση σε 2.1 και δυστυχώς δεν είναι καθόλου καλά.

 

Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της SE το κινητό ΔΕΝ θα λάβει αναβάθμιση σε 2.1 πριν το τεταρτο τρίμηνο του έτους.

 

Μέσα στο μηνα κυκλοφορεί η έκδοση 2.2 του android η οποία φημολογείται ότι θα παρέχει και υποστήριξη flash και η SE μιλάει για αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 2.1 απο τον ΟΚΤΩΒΡΗ.

 

Νομίζω ότι μπήκε και επίσημα ταφόπλακα στην πορεία του κινητού στην αγορά.

 

 

Είναι σαν να κυκλοφορούν τα Windows 7 μέσα στο μήνα και να σου πουλάνε νέο υπολογιστή με λειτουργικό τα ΧP και να σου υπόσχονται αναβάθμιση σε Vista στο τελος του 2010.

 

Για του λόγου το αληθές : http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/05/05/sony-ericsson-xperia%E2%84%A2-x10-to-get-uxp-upgrade-in-q4-2010/

 

Οσοι εχετε το κουραγιο διαβαστε τα σχολια για να καταλαβετε τις αντιδρασεις όσων αγόρασαν το κινητο...

 

Γιατι δεν το παρατανε τοτε. Μεχρι το 4Q θα βγει και το Android 3. Πλακα μας κανουν.

Link to comment
Share on other sites

H 2.1 τι παραπανω προσφερει σε σχεση με την 1.6 ?ξερει κανεις συσκεκριμενα?

 

Εδω νομιζω τα λεει ολα: http://en.wikipedia.org/wiki/Android_%28operating_system%29

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους !

 

 

μια και μοναδικη ερωτηση....

 

ξερουμε καποιο προγραμμα που να μπορουμε στο pc να κανουμε επεξεργασια του τηλεφωνικου καταλογου του Χ10 ??? μην μπαινουμε συνεχεια απο επαφη σε επαφη...

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχει ξεχωριστός χώρος που συζητάμε γενικότερα για Android και εφαρμογές.

 

Απευθύνσου εκεί... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει ασχοληθεί εκτενώς με το θέμα των almbum art του Mediascape? Έχω ξαναρωτήσει αλλά ίσως είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει αυτού του είδους το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νεότερα σε σχεση με την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση σε 2.1 και δυστυχώς δεν είναι καθόλου καλά.

 

Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της SE το κινητό ΔΕΝ θα λάβει αναβάθμιση σε 2.1 πριν το τεταρτο τρίμηνο του έτους.

 

Μέσα στο μηνα κυκλοφορεί η έκδοση 2.2 του android η οποία φημολογείται ότι θα παρέχει και υποστήριξη flash και η SE μιλάει για αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 2.1 απο τον ΟΚΤΩΒΡΗ.

 

Νομίζω ότι μπήκε και επίσημα ταφόπλακα στην πορεία του κινητού στην αγορά.

 

 

Είναι σαν να κυκλοφορούν τα Windows 7 μέσα στο μήνα και να σου πουλάνε νέο υπολογιστή με λειτουργικό τα ΧP και να σου υπόσχονται αναβάθμιση σε Vista στο τελος του 2010.

 

Για του λόγου το αληθές : http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/05/05/sony-ericsson-xperia%E2%84%A2-x10-to-get-uxp-upgrade-in-q4-2010/

 

Οσοι εχετε το κουραγιο διαβαστε τα σχολια για να καταλαβετε τις αντιδρασεις όσων αγόρασαν το κινητο...

Για ακόμη μια φορά επιβεβαιώνεται πως η SE είναι για τον... λούτσο... Κρίμα που χαράμισα επιδότηση 600 ευρώ για να πάρω αυτό το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια φορά επιβεβαιώνεται πως η SE είναι για τον... λούτσο... Κρίμα που χαράμισα επιδότηση 600 ευρώ για να πάρω αυτό το κινητό...

 

Δεν ήξερες από πριν ότι φέρει την έκδοση 1.6 και ότι η 2.1 θα γίνει διαθέσιμη έπειτα από τον Σεπτέμβρη;

Αλλά ακόμη κι αν δεν το ήξερες, φαντάζομαι έκανες έρευνα αγοράς πριν προχωρήσεις στην απόκτησή του, σωστά;

 

Διότι δε φταίνε πάντα οι... "κακιές" εταιρίες..:rolleyes:

 

Νομίζω ότι μπήκε και επίσημα ταφόπλακα στην πορεία του κινητού στην αγορά.

 

Ταφόπλακα που η υποστήριξη συσκευών όπως το X10 μέσω αναβαθμίσεων λογισμικού φτάνει μέχρι και τα 2 χρόνια; Τότε τι να πούμε για άλλες ανταγωνίστριες που δεν τα υποστηρίζουν καθόλου; Γίναμε όλοι αναλυτές της αγοράς βρε παιδιά, ας χαλαρώσουμε λίγο... Όλα αυτά περί 2.1 ήταν ήδη "γνωστά", το μόνο που περιμέναμε ήταν και η επίσημη ανακοίνωση από το στόμα της εταιρίας. Μην ξεχνάτε επίσης ότι όσο εμείς το παίζουμε έξυπνοι, οι μηχανικοί λογισμικού όλων των εταιριών, βγάζουν τα μάτια τους, προκειμένου η ενσωμάτωση διαφόρων λειτουργιών και εφαρμογών του shell- διότι η SE εισάγει πάνω απ'το βασικό λειτουργικό την UXP- να λειτουργούν απροβλημάτιστα.

 

Όταν δηλαδή έρθει η έκδοση 2.1 τι θα βρεθεί τότε να του λείπει;

Α ναι, ξέχασα το multi-touch. Το οποίο όλοι όσοι αγόρασαν i-Phone ή Milestone και όσοι δεν έχουν αγοράσει ακόμη αλλά θα ήθελαν, το χρησιμοποιούν μέρα- νύχτα σε όλες τις εφαρμογές, οι οποίες φυσικά βρίσκονται σε πλήρη αφθονία και το χρησιμοποιούν σε όλες τις δυνατότητές τους... :rolleyes:

 

Τέλος πάντων, ας μη βγούμε off topic. Υπάρχει το κατάλληλο θέμα στην αρχική σελίδα για να συζητηθούν οι απόψεις μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερες από πριν ότι φέρει την έκδοση 1.6 και ότι η 2.1 θα γίνει διαθέσιμη έπειτα από τον Σεπτέμβρη;

Αλλά ακόμη κι αν δεν το ήξερες, φαντάζομαι έκανες έρευνα αγοράς πριν προχωρήσεις στην απόκτησή του, σωστά;

 

Διότι δε φταίνε πάντα οι... "κακιές" εταιρίες..:rolleyes:

 

 

 

Ταφόπλακα που η υποστήριξη συσκευών όπως το X10 μέσω αναβαθμίσεων λογισμικού φτάνει μέχρι και τα 2 χρόνια; Τότε τι να πούμε για άλλες ανταγωνίστριες που δεν τα υποστηρίζουν καθόλου; Γίναμε όλοι αναλυτές της αγοράς βρε παιδιά, ας χαλαρώσουμε λίγο... Όλα αυτά περί 2.1 ήταν ήδη "γνωστά", το μόνο που περιμέναμε ήταν και η επίσημη ανακοίνωση από το στόμα της εταιρίας. Μην ξεχνάτε επίσης ότι όσο εμείς το παίζουμε έξυπνοι, οι μηχανικοί λογισμικού όλων των εταιριών, βγάζουν τα μάτια τους, προκειμένου η ενσωμάτωση διαφόρων λειτουργιών και εφαρμογών του shell- διότι η SE εισάγει πάνω απ'το βασικό λειτουργικό την UXP- να λειτουργούν απροβλημάτιστα.

 

Όταν δηλαδή έρθει η έκδοση 2.1 τι θα βρεθεί τότε να του λείπει;

Α ναι, ξέχασα το multi-touch. Το οποίο όλοι όσοι αγόρασαν i-Phone ή Milestone και όσοι δεν έχουν αγοράσει ακόμη αλλά θα ήθελαν, το χρησιμοποιούν μέρα- νύχτα σε όλες τις εφαρμογές, οι οποίες φυσικά βρίσκονται σε πλήρη αφθονία και το χρησιμοποιούν σε όλες τις δυνατότητές τους... :rolleyes:

 

Τέλος πάντων, ας μη βγούμε off topic. Υπάρχει το κατάλληλο θέμα στην αρχική σελίδα για να συζητηθούν οι απόψεις μας. :)

Συμφωνώ απόλυτα kotsianis7!!!!!!!!!!!

Λειτουργικά το x10 χωρίς άλλες εφαρμογές δηλάδη όπως είναι απο το κουτί του, είναι καταπληκτικό, με τις εφαρμογές απο το android market γίνεται θεσπέσιο!!!!!!!!!!!!!

Ασχοληθείτε λίγο όσοι παραπονιέστε και θα το καταλάβετε και μόνοι σας αυτό που λέω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κριμα τα λεφτα μου.το πηρα εχω επεισης htc hd2 iphone ,και καθολου προβλημα ακοης.ολα καλα αλλα οταν μιλας δεν ακουσ παρα ψιθυρους σε χωρο δε με φασαρια αστα.και πιστεψτε με ξερω απο τηλ ... μην πει κανεισ οτι εχω την ενταση χαμηλα κλπ κλπ .εχω επεισησ αλλα 3 τηλ .ειναι το χειροτερο στο θεμα αυτο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...