Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κουλαμαρα ειχαν να φτιαξουν λοιπον το xperia x10 να ακουγεται σαν το xperia 1?giati milas me kapoion poy eixe kai to xperia 1 exei kai to htc hd2 kai i phone.kai aytoi pou exoun kalo portofoli to polane se 10 meres giati den tous ikanopoii oxi giati einai xazoi παντωσ ευχαριστω που με επιβεβεωνεις αυτο λεω κριμα ενε πανεμορφο κινητο να υστερει σε ενα τοσο βασικο θεμα,δεν εχω αλλο παραπονο και μαλλον χρησιμοποιεισ τα διπλα ακουστικα βελε μονο να δεισ εγω εβαλα και παλι χαμηλο ειναι σε σχεση με ολα τα αλλα

 

Τα άλλα κινητά που είχες αφου ήταν τόσο καλά γιατί τα πούλησες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτοι που πουλανε nexus desire x10 iphone σε δεκα μερες ειναι αυτοι που τους ερχονται τα λεφτα στο χερι και δε ξερουν πια με τι να ασχοληθουν. Λογικο αυτους τους ανθρωπους να μην τους ικανοποιει τιποτα.Δε σε επιβεβαιωνω σε τιποτα.το μη δυνατο ακουστικο το εχουν πει απο την αρχη κατοχοι πριν καν ερθει στην Ελλαδα επισημα.το ηξερα απο την αρχη και με το τροπο που χρησιμοποιω το κινητο δε με εχει απασχολησει.παντως για καλο δικο σου να χρησιμοποιεις handsfree η bluetooth.ευκαιρια ειναι τωρα που δεν ακουγεται δυνατα. :-)

 

λεω οτι εχει χαμηλο ακουστικο και μου λεσ ναι και δεν με επιβεβαιωνεις?και δεν μου απαντησες με τα διπλα ακουστικα το xperia 1 μιλας γιατι αυτα εχει το κουτι του δεν εχει αλλα.αν ναι για δικοσου καλο τοτε αν οδηγασ μην το κανεις σου ειπα εβαλα bluetooth kai ειναι παλι χαμηλο .το ιδιο μπλουτουθ σε αλλεσ συσκευεσ με κουφαινει δοκιμασα 3 μπλουτουθ ολα σκαρτα ειναι?και ο καταναλωτης δεν ρωταει εσενα στο φορουμ εδω να ξερει οτι εχει αυτο το προβλημα ετσι δεν ειναι? τελοσ παντων ειναι ενα τηλεφωνο που δεν ακους .με την λογικη σου παρε μια τηλεοραση ακριβη να θελει προσθετα να βλεπεισ καθαρα

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

λεω οτι εχει χαμηλο ακουστικο και μου λεσ ναι και δεν με επιβεβαιωνεις?και δεν μου απαντησες με τα διπλα ακουστικα το xperia 1 μιλας γιατι αυτα εχει το κουτι του δεν εχει αλλα.αν ναι για δικοσου καλο τοτε αν οδηγασ μην το κανεις σου ειπα εβαλα bluetooth kai ειναι παλι χαμηλο .το ιδιο μπλουτουθ σε αλλεσ συσκευεσ με κουφαινει δοκιμασα 3 μπλουτουθ ολα σκαρτα ειναι?και ο καταναλωτης δεν ρωταει εσενα στο φορουμ εδω να ξερει οτι εχει αυτο το προβλημα ετσι δεν ειναι? τελοσ παντων ειναι ενα τηλεφωνο που δεν ακους .με την λογικη σου παρε μια τηλεοραση ακριβη να θελει προσθετα να βλεπεισ καθαρα

ναι με τα διπλα του x1.εννοω οτι δε χρειαζεται να σε επιβεβαιωσω στο θεμα των ακουστικων γιατι ειναι ενα δεδομενο απο τη πρωτη στιγμη και δε παρατηρειται μονο σενα η χαμηλη ενταση.πουλησε το να γλυτωνεις και για να σταματησει η γκρινια για τα ιδια και τα ιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι με τα διπλα του x1.εννοω οτι δε χρειαζεται να σε επιβεβαιωσω στο θεμα των ακουστικων γιατι ειναι ενα δεδομενο απο τη πρωτη στιγμη και δε παρατηρειται μονο σενα η χαμηλη ενταση.πουλησε το να γλυτωνεις και για να σταματησει η γκρινια για τα ιδια και τα ιδια.

 

αρα εσυ πρεπει να προσεχεις αν οδηγησ δεν ακους αν οχι μαθε απο εναν τεχνικο οτι αυτα λειτουργουν σαν πηνιο ,για αυτο και κεραια για το ραδιο και τρωσ την ακτινιβολια χειροτερα τωρα για το αλλο την δευτερα το εχω ιδη πουληση σε γνωστο τωρα το δεδομενο που το ειδες πεστο στους φουκαραδεσ που δεν ειχαν την τιμη να σε διαβασουν στο ιντερνετ και σφηχτικαν να το αγορασουν και δεν το λεω με κακο τροπο μην παρεξηγηθεισ

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

αρα εσυ πρεπει να προσεχεις αν οδηγησ δεν ακους αν οχι μαθε απο εναν τεχνικο οτι αυτα λειτουργουν σαν πηνιο ,για αυτο και κεραια για το ραδιο και τρωσ την ακτινιβολια χειροτερα τωρα για το αλλο την δευτερα το εχω ιδη πουληση σε γνωστο τωρα το δεδομενο που το ειδες πεστο στους φουκαραδεσ που δεν ειχαν την τιμη να σε διαβασουν στο ιντερνετ και σφηχτικαν να το αγορασουν και δεν το λεω με κακο τροπο μην παρεξηγηθεισ

την ειρωνια σου δε τη καταλαβαινω.σε αυτον που το πουλας του ειπες για το ακουστικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την ειρωνια σου δε τη καταλαβαινω.σε αυτον που το πουλας του ειπες για το ακουστικο?

 

πια ειρωνια ?οταν μου ειπεσ εσυ οτι να προσεχω και να βαζω handsfree μια και πηρα τηλ με χαμηλο ηχειο με ειρωνευοσουν? στον αλλο ναι το ειπα και το θελει για δευτερο και το δινω μιση τιμη αν θεσ να ξερεις τωρα αν ενοοιεις ειρωνια για το οτι δεν σε διαβασαν στο ιντερνετ στο ειπα το λεω με καλη προθεση μην παραξηγηθεις,γιατι δεν ειναι δεδομενο για τον απλο καταναλωτη αυτο που ξερεις εσυ απο το ιντερνετ και αντι να βλεπεισ ανυπαρκτεσ ειρωνιεσ καλυτερα να σκεφτεισ αυτο που σου ειπα για τα διπλα ακουστικα ,ειναι για ραδιο και μουσικη,σαν hadsfree ειναι επικυνδινα ειναι πηνιο και παιζουν και τον ρολο της καιρεασ το ξερεις φανταζομαι

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι θεμα του 5800.Εγω εχω στειλει επαφες μαζικα απο αλλο κινητο και περαστηκαν κανονικα ολες μαζι.

Κι εμενα απο το Κ800 περαστηκε ολος ο καταλογος με bluetooth με την μια και μαλιστα περασε και φωτογραφιες και σημειωσεις που ειχα καταχωρημενες στις επαφες. Μαλλον το προβλημα ειναι του 5800. Αλλα απο Nokia τι περιμενεις...

Link to comment
Share on other sites

αυτοι που πουλανε nexus desire x10 iphone σε δεκα μερες ειναι αυτοι που τους ερχονται τα λεφτα στο χερι και δε ξερουν πια με τι να ασχοληθουν. Λογικο αυτους τους ανθρωπους να μην τους ικανοποιει τιποτα.Δε σε επιβεβαιωνω σε τιποτα.το μη δυνατο ακουστικο το εχουν πει απο την αρχη κατοχοι πριν καν ερθει στην Ελλαδα επισημα.το ηξερα απο την αρχη και με το τροπο που χρησιμοποιω το κινητο δε με εχει απασχολησει.παντως για καλο δικο σου να χρησιμοποιεις handsfree η bluetooth.ευκαιρια ειναι τωρα που δεν ακουγεται δυνατα. :-)

Παντως εμενα με 2 bluetooth ακουστικα που το δοκιμασα (LG και SE) ακουγεται πολυ δυνατα και δεν εχεις προβλημα ουτε σε θορυβωδες περιβαλλον (στο αμαξι με ανοικτο παραθυρο 100 χλμ. ταχυτητα και το ραδιο ανοικτο μιλουσα κανονικα). Το ακουστικο του κινητου ειναι λιγο χαμηλο αλλα σε νορμαλ συνθηκες θορυβου( ακομα και στο κεντρο της πολης μεσημερι μιλουσα κανονικα και ακουγα οτι μου ελεγε ο συνομιλητης μου εκτος απο ενα σημειο που περασε ενα μηχανακι με κομμενη εξατμιση), δεν εχεις προβλημα... Ενταξει λιγο ενταση ακομα θα την ηθελε αλλα δεν ειναι και αχρηστο! Στις περισσοτερες περιπτωσεις μιλας με τον αλλο κανονικα. Τωρα αν καποιους τους ενοχλει αυτο ας κανονισουν την πορεια τους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πότε ο κόσμος θα σταματήσει να ψάχνει το "τέλειο" κινητό.

Το Sony Ericsson XPERIA x10 είναι ένα πανέμορφο κινητό (ειδικά σε άσπρο) που μαγνητίζει τα βλέμματα. Είναι ταχύτατο δε κολλάει καθόλου και η οθόνη του είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμών.

 

Να σας πω μια αλήθεια? Δεν είναι επαγγελματικό τηλέφωνο. Κάποιος φίλος σε παλιότερο ποστ το είχε χαρακτηρίσει bimbo-phone ... Ούτε αυτή την άποψη την συμμερίζομαι , αλλά ούτε επαγγελματικό δεν είναι και ούτε ποτέ το πλάσαρε η Sony έτσι αν δεν απατώμαι. Το promotion trailer δείχνει να το κρατάει μια κοκέτα γκόμενα την ώρα που ψωνίζει και είναι έξω στα καταστήματα με τους φίλους της. (Αν θέλουμε να το δούμε κυνικά). Θα μπορούσε να πει κανείς ότι δίνει και μια κάποια έμφαση στην "επικοινωνιακότητα" (δική μου λέξη επικοινωνία + κοινωνικότητα) και στα πολυμέσα. Δεν είπα "επικοινωνία" γιατί δεν εννοώ απλά να πάρεις τηλέφωνο και να πεις "Γεια τι λέει?" αυτό το κάνουν όλα τα κινητά , μιλάω για την μοναδική ικανότητα του να σου συγκεντρώνει τα νέα και να σχηματίζει έναν ιστό με αυτά από όλα τα άτομα που πιθανώς σε ενδιαφέρουν με έναν ελκυστικό τρόπο! Επομένως για να κλείσω το κεφάλαιο αυτό ... είσαι επιχειρηματίας? Θεωρείς τα facebook/twitter χαζομάρες και ανάξια ενασχόλησης? Σεβαστό...! Σε ενδιαφέρει μόνο να μιλάς , να παρακολουθείς μετοχές , να αλλάζεις mail με συννημένα να κρατάς οργανωμένες ατζέντες με ραντεβού και δεν ξέρω 'γω τι άλλο? Το XPERIA ΔΕΝ είναι το κινητό για σένα! Έφυγες για Blackberry ... Τα κάνει και το XPERIA αλλά προφανώς είσαι πολύ πολυάσχολος για να τα ψάξεις στο market. Οπότε ...

 

Στο θέμα Android 1.6-2.1-2.2 ... Σαφώς υπάρχουν κινητά που θα πάρουν αυτές τις αναβαθμίσεις νωρίτερα (βλ. Desire , Milestone) αλλά θέλετε τη γνώμη μου (υποκειμενική) ? Είναι κακάσχημα! Προσωπικά για μένα η α-καλαίσθητη εμφάνιση είναι λόγος απόρριψης συσκευής. Η Sony παλεύει γιατί δεν πρέπει απλά να περάσει την αναβάθμιση στην συσκευή της αλλά να την κάνει συμβατή , αποτελεσματική και γρήγορη σε συνδιασμό με τα Timescape & Mediascape που είναι "το κλου" της συσκευής. Αν κάνει μια βιαστική άρπα-κόλα-αναβάθμιση και crasharoun τα πάντα μετά θα βγουν οι 4-πλάσιοι "παραπονεμένοι" να κράξουν. Και στην τελική όπως είπαμε και πιο πάνω δεν είναι νέο που δεν ξέραμε.... Απ' την αρχή μας είπαν για το πότε να περιμένουμε την αναβάθμιση σε 2.1 και συμβιβαστήκαμε.

 

Στο θέμα χαμηλού ακουστικού ... Με handsfree δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν έχετε πρόβλημα με hands-free τότε ή τα hands-free σας είναι ελαττωματικά ή έχετε πρόβλημα ακοής. Σε πολυσύχναστα μέρη π.χ. ένα λεωφορείο ή έναν υπερ-κεντρικό δρόμο μιας μεγαλούπολης που έχει τύχει να μιλήσω απλά πίεσα το τηλέφωνο λίγο παραπάνω στο αυτί μου και ζήτησα από τον συνομιλητή μου να ξαναπεί 1-2 πραγματάκια που δεν είχα πιάσει με την πρώτη. Είναι ένα ζήτημα που επίσης το ξέραμε και ευελπιστούμε να βελτιωθεί με την 1η αναβάθμιση. Χωρίς να έχω πρόθεση να θίξω κάποιον συγκεκριμένα αλλά όσοι παραπονιούνται ΤΟΣΟ έντονα για το χαμηλό ακουστικό θεωρώ ότι είναι απλά ιδιότροποι. Υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις μέχρι την αναβάθμιση και απλά αρνούνται να τις χρησιμοποιήσουν.

 

Στο θέμα των διαφόρων συγκρίσεων ... Επειδή βλέπω διάφορες συγκρίσεις με άλλες συσκευές αλλά δεν θέλω να περάσω σε διαξιφισμό θα πω το εξής. Όσοι έχετε κάποια μεγάλη ναυαρχίδα άλλης εταιρείας δεν υπάρχει λόγος να προχωρήσετε στην αγορά του XPERIA. Δεν έχει κάτι καινούριο να σας δώσει απλά τα ίδια με διαφορετικό-καινούριο τρόπο! Συγκριτικά με την "υπερ-gadget-αρα" ονόματι iPhone 3GS που σας έχουν κάνει να πιστεύετε , είναι και γρηγορότερο και με εφάμιλη απόκριση. Επιπλέον είναι εφοδιασμένο με καλύτερη κάμερα + led το οποίο "το κοιτάμε και στα δόντια". Επίσης iPhone κατάφερα να crash-αρω κατά τον χειρισμό, XPERIA όχι ακόμα.

 

Είμαι 21 χρονών 4-ετής φοιτητής Πληροφορικής στην Θεσσαλονίκη. Πριν πάρω το κινητό έψαξα και είδα τι παίζει. Το κινητό τρέχει ένα (πλέον) υιοθετημένο λειτουργικό της Google ονόματι Android το οποίο είναι ταχέως αναπτυσόμενο και βασίζεται σε Linux. Μπορείς να προγραμματίσεις απλές εφαρμογές σε γλώσσα Java και το ψάχνω... Φιλοδοξώ να γίνω developer για android - applications κάποια στιγμή και με αυτό το σκοπό/σκεπτικό αγόρασα τη συσκευή.

 

Το κινητό δεν είναι σε καμία περίπτωση "πεταμένα" ή "κλαμένα" λεφτά απλά έχει κι αυτό τα μειονεκτήματα του όπως κάθε συσκευή και ΕΙΔΙΚΑ με ΑΝΑΠΤΥΣΟΜΕΝΟ -το τονίζω- λειτουργικό. Συγνώμη αν μίλησα πολύ ειρωνικά ή πολύ επιθετικά ή γενικώς πολύ για συσκευές και απόψεις 3ων. Δεν είμαι ούτε πλασιέ της συσκευής , ούτε εκπρόσωπος της SE απλά τυχαίνει να έχω το κινητό και να έχω ζυγίσει τα πράματα με αυτό τον τρόπο και θεωρώ ότι κάποια post σε αυτές τις 49-50 σελίδες είναι άδικα και βγάζουν λάθος εικόνα. Αν κάτι δεν σε εκφράζει απλά δεν το προτιμάς εξ αρχής με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει την σωστή έρευνα αγοράς , αν δεν έχεις κάνει κάτι από τα παραπάνω τότε δεν "πετάς τα λεφτά σου στην συσκευή" αλλά πετάς τα λεφτά σου στον δρόμο (και αυτό φεύγει και πέρα από τα κινητά) και σίγουρα δεν παραπονιέσαι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πότε ο κόσμος θα σταματήσει να ψάχνει το "τέλειο" κινητό.

Το Sony Ericsson XPERIA x10 είναι ένα πανέμορφο κινητό (ειδικά σε άσπρο) που μαγνητίζει τα βλέμματα. Είναι ταχύτατο δε κολλάει καθόλου και η οθόνη του είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμών.

 

Να σας πω μια αλήθεια? Δεν είναι επαγγελματικό τηλέφωνο. Κάποιος φίλος σε παλιότερο ποστ το είχε χαρακτηρίσει bimbo-phone ... Ούτε αυτή την άποψη την συμμερίζομαι , αλλά ούτε επαγγελματικό δεν είναι και ούτε ποτέ το πλάσαρε η Sony έτσι αν δεν απατώμαι. Το promotion trailer δείχνει να το κρατάει μια κοκέτα γκόμενα την ώρα που ψωνίζει και είναι έξω στα καταστήματα με τους φίλους της. (Αν θέλουμε να το δούμε κυνικά). Θα μπορούσε να πει κανείς ότι δίνει και μια κάποια έμφαση στην "επικοινωνιακότητα" (δική μου λέξη επικοινωνία + κοινωνικότητα) και στα πολυμέσα. Δεν είπα "επικοινωνία" γιατί δεν εννοώ απλά να πάρεις τηλέφωνο και να πεις "Γεια τι λέει?" αυτό το κάνουν όλα τα κινητά , μιλάω για την μοναδική ικανότητα του να σου συγκεντρώνει τα νέα και να σχηματίζει έναν ιστό με αυτά από όλα τα άτομα που πιθανώς σε ενδιαφέρουν με έναν ελκυστικό τρόπο! Επομένως για να κλείσω το κεφάλαιο αυτό ... είσαι επιχειρηματίας? Θεωρείς τα facebook/twitter χαζομάρες και ανάξια ενασχόλησης? Σεβαστό...! Σε ενδιαφέρει μόνο να μιλάς , να παρακολουθείς μετοχές , να αλλάζεις mail με συννημένα να κρατάς οργανωμένες ατζέντες με ραντεβού και δεν ξέρω 'γω τι άλλο? Το XPERIA ΔΕΝ είναι το κινητό για σένα! Έφυγες για Blackberry ... Τα κάνει και το XPERIA αλλά προφανώς είσαι πολύ πολυάσχολος για να τα ψάξεις στο market. Οπότε ...

 

Στο θέμα Android 1.6-2.1-2.2 ... Σαφώς υπάρχουν κινητά που θα πάρουν αυτές τις αναβαθμίσεις νωρίτερα (βλ. Desire , Milestone) αλλά θέλετε τη γνώμη μου (υποκειμενική) ? Είναι κακάσχημα! Προσωπικά για μένα η α-καλαίσθητη εμφάνιση είναι λόγος απόρριψης συσκευής. Η Sony παλεύει γιατί δεν πρέπει απλά να περάσει την αναβάθμιση στην συσκευή της αλλά να την κάνει συμβατή , αποτελεσματική και γρήγορη σε συνδιασμό με τα Timescape & Mediascape που είναι "το κλου" της συσκευής. Αν κάνει μια βιαστική άρπα-κόλα-αναβάθμιση και crasharoun τα πάντα μετά θα βγουν οι 4-πλάσιοι "παραπονεμένοι" να κράξουν. Και στην τελική όπως είπαμε και πιο πάνω δεν είναι νέο που δεν ξέραμε.... Απ' την αρχή μας είπαν για το πότε να περιμένουμε την αναβάθμιση σε 2.1 και συμβιβαστήκαμε.

 

Στο θέμα χαμηλού ακουστικού ... Με handsfree δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν έχετε πρόβλημα με hands-free τότε ή τα hands-free σας είναι ελαττωματικά ή έχετε πρόβλημα ακοής. Σε πολυσύχναστα μέρη π.χ. ένα λεωφορείο ή έναν υπερ-κεντρικό δρόμο μιας μεγαλούπολης που έχει τύχει να μιλήσω απλά πίεσα το τηλέφωνο λίγο παραπάνω στο αυτί μου και ζήτησα από τον συνομιλητή μου να ξαναπεί 1-2 πραγματάκια που δεν είχα πιάσει με την πρώτη. Είναι ένα ζήτημα που επίσης το ξέραμε και ευελπιστούμε να βελτιωθεί με την 1η αναβάθμιση. Χωρίς να έχω πρόθεση να θίξω κάποιον συγκεκριμένα αλλά όσοι παραπονιούνται ΤΟΣΟ έντονα για το χαμηλό ακουστικό θεωρώ ότι είναι απλά ιδιότροποι. Υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις μέχρι την αναβάθμιση και απλά αρνούνται να τις χρησιμοποιήσουν.

 

Στο θέμα των διαφόρων συγκρίσεων ... Επειδή βλέπω διάφορες συγκρίσεις με άλλες συσκευές αλλά δεν θέλω να περάσω σε διαξιφισμό θα πω το εξής. Όσοι έχετε κάποια μεγάλη ναυαρχίδα άλλης εταιρείας δεν υπάρχει λόγος να προχωρήσετε στην αγορά του XPERIA. Δεν έχει κάτι καινούριο να σας δώσει απλά τα ίδια με διαφορετικό-καινούριο τρόπο! Συγκριτικά με την "υπερ-gadget-αρα" ονόματι iPhone 3GS που σας έχουν κάνει να πιστεύετε , είναι και γρηγορότερο και με εφάμιλη απόκριση. Επιπλέον είναι εφοδιασμένο με καλύτερη κάμερα + led το οποίο "το κοιτάμε και στα δόντια". Επίσης iPhone κατάφερα να crash-αρω κατά τον χειρισμό, XPERIA όχι ακόμα.

 

Είμαι 21 χρονών 4-ετής φοιτητής Πληροφορικής στην Θεσσαλονίκη. Πριν πάρω το κινητό έψαξα και είδα τι παίζει. Το κινητό τρέχει ένα (πλέον) υιοθετημένο λειτουργικό της Google ονόματι Android το οποίο είναι ταχέως αναπτυσόμενο και βασίζεται σε Linux. Μπορείς να προγραμματίσεις απλές εφαρμογές σε γλώσσα Java και το ψάχνω... Φιλοδοξώ να γίνω developer για android - applications κάποια στιγμή και με αυτό το σκοπό/σκεπτικό αγόρασα τη συσκευή.

 

Το κινητό δεν είναι σε καμία περίπτωση "πεταμένα" ή "κλαμένα" λεφτά απλά έχει κι αυτό τα μειονεκτήματα του όπως κάθε συσκευή και ΕΙΔΙΚΑ με ΑΝΑΠΤΥΣΟΜΕΝΟ -το τονίζω- λειτουργικό. Συγνώμη αν μίλησα πολύ ειρωνικά ή πολύ επιθετικά ή γενικώς πολύ για συσκευές και απόψεις 3ων. Δεν είμαι ούτε πλασιέ της συσκευής , ούτε εκπρόσωπος της SE απλά τυχαίνει να έχω το κινητό και να έχω ζυγίσει τα πράματα με αυτό τον τρόπο και θεωρώ ότι κάποια post σε αυτές τις 49-50 σελίδες είναι άδικα και βγάζουν λάθος εικόνα. Αν κάτι δεν σε εκφράζει απλά δεν το προτιμάς εξ αρχής με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει την σωστή έρευνα αγοράς , αν δεν έχεις κάνει κάτι από τα παραπάνω τότε δεν "πετάς τα λεφτά σου στην συσκευή" αλλά πετάς τα λεφτά σου στον δρόμο (και αυτό φεύγει και πέρα από τα κινητά) και σίγουρα δεν παραπονιέσαι!

Συμφωνω απολυτα! Οντως η συσκευη ειναι ταχυτατη και με πολλες δυνατοτητες. Ισως θα επρεπε να επικεντρωθειτε ολοι σε αυτα που μπορει να κανει και οχι σε μερικα μειονεκτηματα που αναποφευκτα εχει. ΟΛΕΣ μα ολες οι συσκευες εχουν μειον αλλα τουλαχιστον η συγκεκριμενη εχει τα λιγοτερα. Και εχω δουλεψει και iPhone και το HD2 που το συγκρινουν πολλοι σ΄αυτο το forum. Κανενα δεν ειναι τελειο. Παντως εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την συσκευη μου. Και περιμενω με τις μελλοντικες αναβαθμισεις να γινει ακομα καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σήμερα ανακοινωθηκε ο Skyfire browser 2.0 για Android με υποστηριξη flash, όποιος μπορεί ας τον κατεβάσει στο x10 να το δούμε επειδή εγω δεν προλαβαίνω αυτη την στιγμή να το τεσταρο, υπάρχει και στο market εκτος απο το παρακατω link.

 

http://www.skyfire.com/skyfire-launches-the-first-flash-video-enabled-mobile-browser-for-android/

Παιδια τον κατεβασα και τον δοκιμασα αλλα στα βιντεο ειχε προβλημα. 8 στις 10 φορες αργουσε να τα φορτωσει και μαλιστα εδειχνε το βιντεο στο παρασκηνιο με τον μετρητη να ειναι στην μεση και να εμποδιζει. Επιπλεον σε site με περιεχομενο flash ζητουσε αναβαθμιση του flash player αλλα ενω το κατεβαζα δεν μπορουσα να κανω εκτελεση. Λογω οτυ οτι ειναι εκδοση beta ισως εχει ακομα πολλα προβληματα. Παντως στο forum της εταιριας ειχαν κι αλλοι το ιδιο προβλημα με τα βιντεο στο Χ10. Παντως ο browser που εχει τωρα το κινητο υποστηριζει κανονικα βιντεο απο youtube σε ολα τα site που εχω δοκιμασει και αντιθετα με το HD2 δεν εχει αρνηθει να μου παιξει ΚΑΝΕΝΑ βιντεο απο youtube. Παντως εγω περιμενω τον Firefox για Android που εχει ανακοινωθει και θα υποστηριζει Flash sites πληρως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πότε ο κόσμος θα σταματήσει να ψάχνει το "τέλειο" κινητό.

Το Sony Ericsson XPERIA x10 είναι ένα πανέμορφο κινητό (ειδικά σε άσπρο) που μαγνητίζει τα βλέμματα. Είναι ταχύτατο δε κολλάει καθόλου και η οθόνη του είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμών.

 

Να σας πω μια αλήθεια? Δεν είναι επαγγελματικό τηλέφωνο. Κάποιος φίλος σε παλιότερο ποστ το είχε χαρακτηρίσει bimbo-phone ... Ούτε αυτή την άποψη την συμμερίζομαι , αλλά ούτε επαγγελματικό δεν είναι και ούτε ποτέ το πλάσαρε η Sony έτσι αν δεν απατώμαι. Το promotion trailer δείχνει να το κρατάει μια κοκέτα γκόμενα την ώρα που ψωνίζει και είναι έξω στα καταστήματα με τους φίλους της. (Αν θέλουμε να το δούμε κυνικά). Θα μπορούσε να πει κανείς ότι δίνει και μια κάποια έμφαση στην "επικοινωνιακότητα" (δική μου λέξη επικοινωνία + κοινωνικότητα) και στα πολυμέσα. Δεν είπα "επικοινωνία" γιατί δεν εννοώ απλά να πάρεις τηλέφωνο και να πεις "Γεια τι λέει?" αυτό το κάνουν όλα τα κινητά , μιλάω για την μοναδική ικανότητα του να σου συγκεντρώνει τα νέα και να σχηματίζει έναν ιστό με αυτά από όλα τα άτομα που πιθανώς σε ενδιαφέρουν με έναν ελκυστικό τρόπο! Επομένως για να κλείσω το κεφάλαιο αυτό ... είσαι επιχειρηματίας? Θεωρείς τα facebook/twitter χαζομάρες και ανάξια ενασχόλησης? Σεβαστό...! Σε ενδιαφέρει μόνο να μιλάς , να παρακολουθείς μετοχές , να αλλάζεις mail με συννημένα να κρατάς οργανωμένες ατζέντες με ραντεβού και δεν ξέρω 'γω τι άλλο? Το XPERIA ΔΕΝ είναι το κινητό για σένα! Έφυγες για Blackberry ... Τα κάνει και το XPERIA αλλά προφανώς είσαι πολύ πολυάσχολος για να τα ψάξεις στο market. Οπότε ...

 

Στο θέμα Android 1.6-2.1-2.2 ... Σαφώς υπάρχουν κινητά που θα πάρουν αυτές τις αναβαθμίσεις νωρίτερα (βλ. Desire , Milestone) αλλά θέλετε τη γνώμη μου (υποκειμενική) ? Είναι κακάσχημα! Προσωπικά για μένα η α-καλαίσθητη εμφάνιση είναι λόγος απόρριψης συσκευής. Η Sony παλεύει γιατί δεν πρέπει απλά να περάσει την αναβάθμιση στην συσκευή της αλλά να την κάνει συμβατή , αποτελεσματική και γρήγορη σε συνδιασμό με τα Timescape & Mediascape που είναι "το κλου" της συσκευής. Αν κάνει μια βιαστική άρπα-κόλα-αναβάθμιση και crasharoun τα πάντα μετά θα βγουν οι 4-πλάσιοι "παραπονεμένοι" να κράξουν. Και στην τελική όπως είπαμε και πιο πάνω δεν είναι νέο που δεν ξέραμε.... Απ' την αρχή μας είπαν για το πότε να περιμένουμε την αναβάθμιση σε 2.1 και συμβιβαστήκαμε.

 

Στο θέμα χαμηλού ακουστικού ... Με handsfree δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν έχετε πρόβλημα με hands-free τότε ή τα hands-free σας είναι ελαττωματικά ή έχετε πρόβλημα ακοής. Σε πολυσύχναστα μέρη π.χ. ένα λεωφορείο ή έναν υπερ-κεντρικό δρόμο μιας μεγαλούπολης που έχει τύχει να μιλήσω απλά πίεσα το τηλέφωνο λίγο παραπάνω στο αυτί μου και ζήτησα από τον συνομιλητή μου να ξαναπεί 1-2 πραγματάκια που δεν είχα πιάσει με την πρώτη. Είναι ένα ζήτημα που επίσης το ξέραμε και ευελπιστούμε να βελτιωθεί με την 1η αναβάθμιση. Χωρίς να έχω πρόθεση να θίξω κάποιον συγκεκριμένα αλλά όσοι παραπονιούνται ΤΟΣΟ έντονα για το χαμηλό ακουστικό θεωρώ ότι είναι απλά ιδιότροποι. Υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις μέχρι την αναβάθμιση και απλά αρνούνται να τις χρησιμοποιήσουν.

 

Στο θέμα των διαφόρων συγκρίσεων ... Επειδή βλέπω διάφορες συγκρίσεις με άλλες συσκευές αλλά δεν θέλω να περάσω σε διαξιφισμό θα πω το εξής. Όσοι έχετε κάποια μεγάλη ναυαρχίδα άλλης εταιρείας δεν υπάρχει λόγος να προχωρήσετε στην αγορά του XPERIA. Δεν έχει κάτι καινούριο να σας δώσει απλά τα ίδια με διαφορετικό-καινούριο τρόπο! Συγκριτικά με την "υπερ-gadget-αρα" ονόματι iPhone 3GS που σας έχουν κάνει να πιστεύετε , είναι και γρηγορότερο και με εφάμιλη απόκριση. Επιπλέον είναι εφοδιασμένο με καλύτερη κάμερα + led το οποίο "το κοιτάμε και στα δόντια". Επίσης iPhone κατάφερα να crash-αρω κατά τον χειρισμό, XPERIA όχι ακόμα.

 

Είμαι 21 χρονών 4-ετής φοιτητής Πληροφορικής στην Θεσσαλονίκη. Πριν πάρω το κινητό έψαξα και είδα τι παίζει. Το κινητό τρέχει ένα (πλέον) υιοθετημένο λειτουργικό της Google ονόματι Android το οποίο είναι ταχέως αναπτυσόμενο και βασίζεται σε Linux. Μπορείς να προγραμματίσεις απλές εφαρμογές σε γλώσσα Java και το ψάχνω... Φιλοδοξώ να γίνω developer για android - applications κάποια στιγμή και με αυτό το σκοπό/σκεπτικό αγόρασα τη συσκευή.

 

Το κινητό δεν είναι σε καμία περίπτωση "πεταμένα" ή "κλαμένα" λεφτά απλά έχει κι αυτό τα μειονεκτήματα του όπως κάθε συσκευή και ΕΙΔΙΚΑ με ΑΝΑΠΤΥΣΟΜΕΝΟ -το τονίζω- λειτουργικό. Συγνώμη αν μίλησα πολύ ειρωνικά ή πολύ επιθετικά ή γενικώς πολύ για συσκευές και απόψεις 3ων. Δεν είμαι ούτε πλασιέ της συσκευής , ούτε εκπρόσωπος της SE απλά τυχαίνει να έχω το κινητό και να έχω ζυγίσει τα πράματα με αυτό τον τρόπο και θεωρώ ότι κάποια post σε αυτές τις 49-50 σελίδες είναι άδικα και βγάζουν λάθος εικόνα. Αν κάτι δεν σε εκφράζει απλά δεν το προτιμάς εξ αρχής με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει την σωστή έρευνα αγοράς , αν δεν έχεις κάνει κάτι από τα παραπάνω τότε δεν "πετάς τα λεφτά σου στην συσκευή" αλλά πετάς τα λεφτά σου στον δρόμο (και αυτό φεύγει και πέρα από τα κινητά) και σίγουρα δεν παραπονιέσαι!

 

Σωστότατος! Συγνώμη που βασίζομαι σε posts άλλων για να παραθέσω κι εγώ τη γνώμη μου, αλλά λόγω ανειλλημένων υποχρεώσεων μου είναι δύσκολο. Εν ολίγοις συμφωνώ με τα επιχειρήματα, φίλε. Σε τελική ανάλυση, είναι μία στυλάτη και πολύ γρήγορη εναλλακτική σε android phones, ΥΠΕΡΠΛΗΡΕΣ σε λειτουργίες, ταχύτητα και απόκριση, με πολλά από τα λάθη του iphone διορθωμένα, (έχω το 3gs...), και με μεγάλη παραφωνία σίγουρα την ένταση του ακουστικού, η οποία πιστεύω σε android 2.1 θα πάρει τα πάνω του (Με οποιαδήποτε ακουστικά και να έκανα κλήση πάντως, αναγκάστηκα να κατεβάσω μία γραμμή ή δύο στο volume ειλικρινά!). Αυτό που σου μένει στο τέλος της ημέρας, (τουλάχιστον σε 'μένα), είναι ικανοποίηση και ευχαρίστηση από τη χρήση του. Οφείλω να τονίσω πάντως, ότι η αίσθηση του iphone είναι ακόμα αναντικατάστατη. Το μεγάλο ατού του iphone ουσιαστικά είναι η smooth αίσθησή του και η αμεσότητά του. Το android στον αντίποδα (και κατ'επέκτασιν το x10), έχει παρόμοια αίσθηση, μεγαλύτερη ταχύτητα σε πολλά ''σημεία'', και το κόβεις και ράβεις στα μέτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

@ SniFiSniF

ειναι πολυ ευχαριστο να βλεπει κανεις και μαλιστα μ'αυτα που συμβαινουν τις τελευταιες μερες στη χωρα μας, νεους ανθρωπους να μιλουν τοσο ωριμα και να εχουν φιλοδοξιες για το μελλον. Μπραβο σου. Συμφωνω μ'αυτα που λες,εχω το λευκο πανω απο μηνα τωρα και δεν το'χω μετανιωσει στιγμη.. Για το ακουστικο παντως το οποιο οντως ειναι αδυναμο,δε μπορουμε να απανταμε σε καποιον που παραπονιεται γι'αυτο "μα με ακουστικα μια χαρα ειναι η ενταση"! Η καλη λειτουργια μιας συσκευης πρεπει να γινεται χωρις αξεσουαρ κατ'αρχην..

Link to comment
Share on other sites

Τι υπομονη εσυ μεχρι να το παραλαβεις θα μπορεις να ανοιξεις καταστημα με τοσα αξεσουαρ που μαζευεις!!! χεχε

Μια κι εχεις γνωση λοιπον,λευκα ακουστικα βρηκες πουθενα? Στο πακετο μου ειχαν μαυρα οι αχρηστοι!!!

:mad:

 

 

Έτσι όπως πάω :lol::lol::lol::lol:

 

Δεν έχω δεί πουθενα λευκά ακουστικά

 

Ασχετο: την θήκη που την πήρες?

 

http://extreme-mobile.gr/shop/products

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...βγήκε μια αναβάθμιση του google goggles σήμερα το πρωί. Μόλις την πέρασα στο κινητό και πήγα να τη δοκιμάσω παρατήρησα ότι όταν βγάζεις μία φωτογραφία, άλλο τραβάς και άλλο σου εμφανίζει. Και εξηγούμαι... τραβάω ένα ολόκληρο βιβλίο και στην οθόνη που κάνει ανάλυση μου εμφανίζει το πάνω άκρο του βιβλίου. Τραβάω ένα πακέτο τσιγάρα (full screen) και μου εμφανίζει μόνο το επάνω μέρος του πακέτου. Το έχει εγκαταστήσει κανείς και αν ναι του παρουσιάζει κανένα πρόβλημα?

Ευχαριστώ πολύ

 

edit:

κάτι πρέπει να παίζει με τη νέα λειτουργία που έχει crop image

Edited by scorpio_1976
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...βγήκε μια αναβάθμιση του google goggles σήμερα το πρωί. Μόλις την πέρασα στο κινητό και πήγα να τη δοκιμάσω παρατήρησα ότι όταν βγάζεις μία φωτογραφία, άλλο τραβάς και άλλο σου εμφανίζει. Και εξηγούμαι... τραβάω ένα ολόκληρο βιβλίο και στην οθόνη που κάνει ανάλυση μου εμφανίζει το πάνω άκρο του βιβλίου. Τραβάω ένα πακέτο τσιγάρα (full screen) και μου εμφανίζει μόνο το επάνω μέρος του πακέτου. Το έχει εγκαταστήσει κανείς και αν ναι του παρουσιάζει κανένα πρόβλημα?

Ευχαριστώ πολύ

 

edit:

κάτι πρέπει να παίζει με τη νέα λειτουργία που έχει crop image

Βγήκε χθες βράδυ η αναβάθμιση :) και έχεις δίκαιο έχει μεγάλο bug. Βγάζει μόνο ότι υπάρχει στα 2 κάθετα πάνω δεξιά τετραγωνάκια που χωρίζει την οθόνη. Το δοκίμασα σε 2 Χ10.

Link to comment
Share on other sites

@ SniFiSniF

ειναι πολυ ευχαριστο να βλεπει κανεις και μαλιστα μ'αυτα που συμβαινουν τις τελευταιες μερες στη χωρα μας, νεους ανθρωπους να μιλουν τοσο ωριμα και να εχουν φιλοδοξιες για το μελλον. Μπραβο σου. Συμφωνω μ'αυτα που λες,εχω το λευκο πανω απο μηνα τωρα και δεν το'χω μετανιωσει στιγμη.. Για το ακουστικο παντως το οποιο οντως ειναι αδυναμο,δε μπορουμε να απανταμε σε καποιον που παραπονιεται γι'αυτο "μα με ακουστικα μια χαρα ειναι η ενταση"! Η καλη λειτουργια μιας συσκευης πρεπει να γινεται χωρις αξεσουαρ κατ'αρχην..

 

πεστα ρε αρχηγε το φωναζω απο την αρχη και δεν το καταλαβαινουν.πολυ καλο πολυ ομορφο τηλ αλλααααα ελεοσ μεγαλο μειον να μην ακους.και μου λενε πχ griniaris καπως ετσι και αλλοι αφου ειναι ετσι βαλε bluetooth.και οφειλα να εχω μπει εδω εγω και ολοι οσοι το αγορασα για να ξερω οτι ειπαν οτι εχει αυτο το μειον που το θεωρουσα αυτοι δεδομενο .κοιτα πιο πισω να δεισ τουσ διαλογους και οτι αυτος οταν βαζει τα διπλα ακουστικα του xperia 1 ακουει .δεν το ηξερα οτι θα δωσουμε 570 ευρω για να οδηγαμε και να περπαταμε αποκομενοι απο τον εξω κοσμο οταν μιλαμε.ουτε καταλαβε οταν του ειπα οτι τα διπλα ακουστικα ειναι πιο πολυ για μουσικη και οτι λειτουργουν σαν κεραια αρα πηνιο και οταν τα εχει για να δεχεται κλησεισ τρωει ολη την ακτινοβολια χεειροτερα απο το να το εχει στο αυτι

 

Τα άλλα κινητά που είχες αφου ήταν τόσο καλά γιατί τα πούλησες αν επιτρέπεται?

 

ποιος ειπε οτι τα πουλησα φιλε μου το ειδες γραμμενο πουθενα η το υπεθεσες?αυτο πουλησα στην μιση τιμη καλυτερα να διαβαζεις ποιο προσεχτεικα τουσ διαλογους και μετα να ρωτας .το εχω πει ιδη οτι το πουλησα καπακι.........

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά γιατί τόσος αλληλοσπαραγμός????

Να σας πω και την δική μου άποψη για το θέμα....

Ήμουν κάτοχος ενός innov8 από την samsung και βλέπω τα μηνύματά σας και γελάω.....Εϊχα ένα κινητό που το παντρεύτηκα με όλα τα προβλήματα που έβγαλε και χωρίς να μου παρέχεται η δυνατότητα να κάνω κάτι για αυτά, αφού η εταιρία ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ....οπότε με τα μπούνια ήρθα στην σονυ για ένα κινητό που ξέρω ότι αν μη τι άλλο μπορεί να το υποστηρίξει και μπορώ να του κάνω και μόνος μου αναβαθμίσεις χωρίς να περιμένω όπως στην samsung 15 εργάσιμες για να μου ξαναπεράσουν το λογισμικό επειδή δεν έιχε κάτσει καλά την πρώτη φορά!!!!!!!.......οπότε κάθε τι που έιναι θεμα εταιρίας και επιδέχεται βελτίωσης επιτρέψτε μου να σας πω ότι δεν πρέπει να θωρέιτε πρόβλημα......και η σονυ μπορεί και βελτιώνει τα κινητά της.........

 

Σχετικά με τον ήχο ναι είναι πρόβλημα αλλά χρησιμοποιώ είτε έτσι είτε αλλιως Bluetooth και δεν με απασχολεί και για να προλάβω κάποιους θα ήθελα να πω ότι όσο ειδήμονες το παίζουμε κατηγορόντας αυτόν που χρησιμοποιεί hands free και δέχεται ακτινοβολία άλλο τόσο πρέπει να κατηγορούμε τον εαυτό μας που δέχεται να χρησιμοποιεί κινητό χωρίς τίποτα και δεχόμαστε απαυθείας κάθε ακτινοβολία......Αυτό το λέω χωρίς να σημαίνει ότι το προβλήμα δεν υπάρχει, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΘΕΙ......

 

Εγώ είμαι ένας μέσος χρήστης τηλεφώνου που τα κριτήρια που το πήρα ήταν....1)wifi, 2)gps, 3)touch screen, 4)εμφάνιση, 5)μια καλή κάμερα για καμμια ημερίσια φωτο...(εξάλλου κανένα κινητό δεν προσφερει νυχτερινές φωτό ποιότητας),6) μεγάλη οθόνη και 7)να μην τρώει κολλήματα και οφείλω να ομολογήσω οτι όλα όσα ήθελα τα βρήκα και μάλιστα βρήκα και εφαρμογές που μπορώ να τις περάσω στο κινητό μου χωρίς να χρειάζεται να κάνω παπαδες για να τις κρακάρω!!!!!

 

Πρέπει όλοι να δεχτούμε ότι το τέλειο ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ Κ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ κινητό δεν θα δημιουργηθεί ποτέ.......γιατί τα κριτήρια του καθενός μας αλλάζουν..και γιατί καμμιά εταιρία δεν την συμφέρει να το κάνει.......

 

Επίσης δεν τρίζει και για τον φίλο που έχει πρόβλημα με το καπάκι του λεω να το ξαναδοκιμάσει γιατί μπορεί να μην έχει πιασει τόσο καλά όσο λεει....αν μη τι άλλο μόνο ένας έχει αναφερθει ότι ακουει τρίξιμο, αρα μηπως κάτι έχει γίνει λαθος; χωρίς να αμφισβητώ ότι δεν το έχει προσπαθήσει....

 

Όσο για την μπαταρία του......κάθε 2η μερα το πολύ το innov8 που είχα ήθελε τάισμα....εδώ και πιστέψτε με λόγο δουλειάς μιλάω πολύ στο κινητό το φορτίζω σχεδόν κάθε 4

Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ έρχεται και η δικιά μου η σειρά να κάνω κάτι το οποίο δεν θα πρέπει να κάνω: να επέμβω. Παρακολουθώ τη συζήτηση και ενώ βλέπω ότι παρόλο που στην αρχή ξεκίνησε όμορφα, ήρεμα και με επιχειρήματα βαδίζει στον δρόμο της εκτροπής.

 

Θα παρακαλέσω λοιπόν θέρμα να λήξει το θέμα του ακουστικού εδώ. Οι απόψεις κατατέθηκαν και νομίζω οτι το θέμα εξαντλήθηκε. Όπως ειπώθηκε ο καθένας αγοράζει με τα δικά του κριτήρια και με αυτά πορεύεται. Παρακαλώ πολύ προσέξτε πώς εκφράζεστε μιας κι ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.

 

 

Είμαι 21 χρονών 4-ετής φοιτητής Πληροφορικής στην Θεσσαλονίκη. Πριν πάρω το κινητό έψαξα και είδα τι παίζει. Το κινητό τρέχει ένα (πλέον) υιοθετημένο λειτουργικό της Google ονόματι Android το οποίο είναι ταχέως αναπτυσόμενο και βασίζεται σε Linux. Μπορείς να προγραμματίσεις απλές εφαρμογές σε γλώσσα Java και το ψάχνω... Φιλοδοξώ να γίνω developer για android - applications κάποια στιγμή και με αυτό το σκοπό/σκεπτικό αγόρασα τη συσκευή.

 

Πέρα από τις σωστές απόψεις χαίρομαι περισσότερο όταν βλέπω τάση για προσφορά. Ως συνάδελφοι λοιπόν μπορούμε να συζητήσουμε και να σκεφτούμε μια εφαρμογή ώστε να την δώσουμε στον κόσμο. Στο forum του Android υπάρχει ειδικό topic οπότε μπορούμε να το συζητήσουμε εκεί. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που θα μπορούσα να βρω το original περιεχόμενο της SD που έρχεται μαζί με το κινητό ρε παιδιά? Έκανα διαμόρφωση κατά λάθος και σβήστηκαν τα πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts. Το topic δεν είναι τόπος προσωπικών αντιπαραθέων, ούτε chat. Στο εξής να προσέχετε περισσότερο τι και πως το γράφετε.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, είναι σαφές ότι διαφωνούμε.

 

Θα ήθελα όποιος ξέρει να μου λύσει κάποιες αποροίες.

1) Στο market οι εφαρμογές που πληρώνεις και δεν είναι δωρεάν που βρίσκονται? Μόνο δωρεάν βρίσκω.

2) Ολες αυτές οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε και απεγκαθιστούμε υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσουνε κατακερματισμό της μνήμης όπως στα pc και να χρειάζεται μετά κανά format για να επανέλθει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αρκετά με όλο αυτό. Έχουμε ξεφύγει από το θέμα και έχω κι εγώ μερικά θεματάκια με το κινητό.

 

1) Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τα album art? Τα φορτώνω στο εκάστοτε κομμάτι με το MediaGo αλλά όταν το βάζω να παίξει στο Mediascape δεν εννοεί να εμφανίσει το album art και η λειτουργία εύρεσης album art δεν αποδίδει πάντα.

 

2) Κάποια συμβουλή για την ρύθμιση του wireless του router μου? Κάτι πρέπει να πείραξα και το κινητό δεν μπορεί να πάρει IP μερικές φορές . Άλλες φορές δεν το βλέπει καν και άλλες φορές αποσυνδέεται σε τακτά χρονικά διαστήματα χωρίς λόγο και αιτία.

Φυσικά όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα να καθυστερεί η ενημέρωση του Timescape και να σέρνεται το application.

Καταλήγω ότι φταίει το router γιατί δεν μου το κάνει σε άλλα Wi-Fi δίκτυα (από το γυμναστήριο , από μπαράκια ή από forthnet-hotspots που έχω δοκιμάσει).

 

3) Στο application του YouTube βάζω τα στοιχεία μου κανονικά και όλα σωστά και δεν τα δέχεται. Παρουσιάστηκε και σε κανέναν άλλον το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

 

2) Κάποια συμβουλή για την ρύθμιση του wireless του router μου? Κάτι πρέπει να πείραξα και το κινητό δεν μπορεί να πάρει IP μερικές φορές . Άλλες φορές δεν το βλέπει καν και άλλες φορές αποσυνδέεται σε τακτά χρονικά διαστήματα χωρίς λόγο και αιτία.

Φυσικά όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα να καθυστερεί η ενημέρωση του Timescape και να σέρνεται το application.

Καταλήγω ότι φταίει το router γιατί δεν μου το κάνει σε άλλα Wi-Fi δίκτυα (από το γυμναστήριο , από μπαράκια ή από forthnet-hotspots που έχω δοκιμάσει).

 

Νομιζω οτι φταιει η συνεργασια τηλεφωνου με το DHCP του ρουτερ σου.

 

Δοκιμασε με καρφωτη ip στο τηλεφωνο μεσα στο range του DHCP και λογικα θα σου δουλεψει!

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...