Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanx @RAZR2 ίσως να έφταιγε καμιά εφαρμογή.. ειδικά μου το έκανε όταν ανοιγα το sipdroid για voip call ! αλλά και πάλι πάντα ελέγχο και κλείνω όσες εφαρμογές έμεναν ανοιχτές από το τασκ κίλερ ίσως φταίγανε μερικές εφαρμογές που δεν παίζανε σωστά τώρα προς το παρών είμαι εντάξει! πάντως εάν ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα καλό για voip ας με πει γιατί κατέβασα 3 και όλα κολανε και δεν παίζουνε.

 

φίλε @caveman21 από μπαταρία εμένα μια χαρά πάει όπως είπα δεν έχω παράπονο καθόλου κρατάει 3 μέρες με επεξεργασία ενδιάμεσα αν είναι σε αναμονή μπορεί και παραπάνω.Τώρα για το iphone δεν ξέρω τι παίζει σε σύγκριση δεν είχα ποτέ iphone.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις κάποιο link/πηγή για αυτό;

 

Δημοσιεύτηκε προ ολίγων εβδομάδων στην αρχική σελίδα. Υπάρχει στο φόρουμ των Νέων.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware update μέσω SEUS, το υπ'αριθμόν R1FB001.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=678588

 

Οι χρήστες στο συγκεκριμένο θέμα γράφουν οτι δεν έχουν δει καμία μεγάλη αλλαγή ακόμα, αλλά οτι πλέον τα Timescape, Dialer και κυρίως το Mediascape είναι ταχύτερα! Ενώ επιλύεται κι ένα θέμα με θολές φωτογραφίες επαφών από facebook.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κάνουν όμως να παίζει flash.?

 

Θα παίζει flash με την επόμενη αναβάθμιση νομίζω. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κάνουν όμως να παίζει flash.?

Πλήρη υποστήριξη flash θα έχει μόνο η 2.2 (FroYo) θα είναι και 450% πιο γρήγορη από την 2.1 (σύμφωνα με test σε Linpack) άλλα δεν γνωρίζουμε αν θα αναβαθμιστεί ποτέ "επίσημα" σε αυτήν. :worry:

Link to comment
Share on other sites

barcode scanner απο το market, δουλευει αψογα και ταχυτατα!

 

Δεν δουλευει σε εμενα γιατι; Μολις το ανοιγω κολαει και κανει επανεκκινηση η συσκευη. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!Σημερα εγινα κατοχος ενος χ10 κι εγω.Το επαιξα λιγο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος!Στο μονο που κολησα ειναι πως να κανω playlist στο mediascape!!Εκανα ολα τα βηματα στο media go αλλα τιποτα!!Κανεις να βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα με την έννοια του κρασαρίσματος δεν συνάντησα 3 μέρες. Αλλά το ότι έχει αργή απόκριση το κινητό (ειδικά σε σχέση με Milestone/Nexus/Desire) αυτό ισχύει.

 

Για το Milestone δεν ξέρω αλλά το Nexus που το δούλεψα λίγο μου φάνηκε σχεδόν το ίδιο από πλευράς ανταπόκρισης. Εγώ δεν εντοπίζω κάποια υστέρηση στην απόκριση. Βέβαια πάιζει ρόλο και το τι θεωρεί ο καθένας ως καθυστέρηση σε σχέση και με την εμπειρία που ίσως έχει και από άλλες συσκευές.;)

 

Δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα. Το κυριότερο που παραπονιόμαστε όλοι είναι η χαμηλή ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια της συνομιλίας. Τα πάντα είναι στα ελληνικά(μενού, συγγραφή μηνυμάτων). Η αναβάθμιση στην 2.1 έκδοση θα πραγματοποιηθεί από τον Οκτώβρη. Αυτά!:)

 

Φίλε Κοτσιάνη, μια και είσαι γνώστης γνωρίζεις μήπως αν το θέμα με το ακουστικό είναι πρόβλημα software ή hardware γιατί αν είναι πρόβλημα hardware την πατήσαμε!:(

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@RAZR2:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξαναρωτήσει πήρα από μερικούς απάντηση από πμ αλλά τελικά δεν έβγαλα άκρη...που θα βρούμε χάρτες gps για το κινητό μας?? έχω ακούσει ότι παίζουνε οι sygic και Navigon ?? εάν κάποιος γνωρίζει πουθενά για Free ...ας πμ me !
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελει καποια ρυθμιση για να παιξει το Η/f? γιατι δοκιμασα να το συνδεσω με το aux της πηγης του αυτοκινητου με 3,5 καρφι αλλα δεν αναγνωριζει οτι εχουν μπει ακουστικα στο τηλεφωνο....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξαναρωτήσει πήρα από μερικούς απάντηση από πμ αλλά τελικά δεν έβγαλα άκρη...που θα βρούμε χάρτες gps για το κινητό μας?? έχω ακούσει ότι παίζουνε οι sygic και Navigon ?? εάν κάποιος γνωρίζει πουθενά για Free ...ας πμ me !

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με το θέμα ακόμα, οι χάρτες που έχει το κινητό δεν κάνουν για πλοήγηση σαν τα κανονικά GPS?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware update μέσω SEUS, το υπ'αριθμόν R1FB001.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=678588

 

Οι χρήστες στο συγκεκριμένο θέμα γράφουν οτι δεν έχουν δει καμία μεγάλη αλλαγή ακόμα, αλλά οτι πλέον τα Timescape, Dialer και κυρίως το Mediascape είναι ταχύτερα! Ενώ επιλύεται κι ένα θέμα με θολές φωτογραφίες επαφών από facebook.

 

Αυτές είναι επίσημες από την sony αναβαθμίσεις του λογισμικου???

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι επίσημες από την sony αναβαθμίσεις του λογισμικου???

 

Η R1FB001 προς το παρόν είναι για συγκεκριμένες regions, δεν πρόκειται για την αναβάθμιση που αναμένεται εντός των επόμενων 3-4 εβδομάδων. Επιλύει συγκεκριμένα θέματα που υφίστανται σε συγκεκριμένες regions και που προφανώς δεν επηρεάζουν εμάς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

Μπορει να μου πει καποιος πως δουλευει/ενεργοποιηται το Face Recognition;

 

Απ' ότι έχω καταλάβει το λογισμικό της κάμερας όταν τραβήξεις κάποιο πρόσωπο στην ορθή του στάση (δηλαδή να μην έχει π.χ. ο άλλος τα χέρια μπροστά στο πρόσωπό του ή να μην είναι μισοκρυμένος πίσω από άλλα αντικείμενα) τότε σου βγάζει μια ταμπέλα στο mediascape κάτω από αυτό το πρόσωπο με τίτλο "Άγνωστος" επιτρέποντας σου όταν την πατήσεις να αλλάξεις αυτό το όνομα με κάποιο όνομα από το ευρετήριο του κινητού σου και να κάνεις ένα τύπου επισήμανση.

 

Τώρα δεν έχω πολυκαταλάβει κι εγώ αλλά από την στιγμή που θα το κάνεις αυτό ΟΠΟΤΕ το κινητό ανιχνεύσει πάλι κάποιο πρόσωπο σε επόμενες φωτογραφίες θα χρησιμοποιήσει κάποιο λογισμικό σύγκρισης (όχι πολύ αποτελεσματικό κατα την γνώμη μου) για να δει αν το πρόσωπο αυτό είναι το ίδιο με κάποιο από αυτά που έχουν ήδη φωτογραφηθεί και αν καταλήξει στην απόφαση ότι ταιριάζουν τα πρόσωπα θα περάσει αυτόματα το όνομά του πάλι ως επισήμανση. Φυσικά αν κάνει λάθος (που μου έχει τύχει πολλές φορές) μπορείς πάντα χειροκίνητα να το αλλάξεις!

 

Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι νομίζω πως δουλεύει! Προυποθέτει βέβαια να είναι ενεργή η Ανίχνευση Προσώπου στις ρυθμίσεις της κάμερας
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ...

Ένα "Αποθηκεύτηκε ως πρόχειρο" που μου βγάζει με κόκκινα γράμματα -χωρίς λόγο και αιτία- σε κάποια threads των sms μου και το εξαφανίζει πάλι χωρίς συγκεκριμένο λόγο και ενέργεια , TI EINAI??? :wacko:

 

Μου το έβγαλε δίπλα σε μια επαφή με την οποία είχαμε ανταλλάξει 89 sms και υπέθεσα ότι θα είναι κάποιου είδους ανεπάρκεια μνήμης , αλλά μετά από λίγο καιρό και χωρίς να διαγράψω τίποτα εξαφανίστηκε.

Τώρα μου το βγάζει δίπλα από μια επαφή με την οποία έχω ανταλλάξει 13 sms άρα δεν παίζει να είναι αυτό.

 

Όποιος ξέρει ... :!:

 

Edit:

 

Επίσης από παλιότερα:

 

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τα album art? Τα φορτώνω στο εκάστοτε κομμάτι με το MediaGo αλλά όταν το βάζω να παίξει στο Mediascape δεν εννοεί να εμφανίσει το album art και η λειτουργία εύρεσης album art δεν αποδίδει πάντα.

 

και δε ξέρω αν το προσέξατε αλλά δε βλάπτει να το υπενθυμίσω γιατί δεν είδα αντιδράσεις!

 

Παιδιά μια μικρή διευκρίνηση!!!!

 

Όταν πρωτοπήρα το κινητό πέρασα τις επαφές μου μια-μια και αμέσως μετά δημιούργησα μέσω του κινητού ένα Google mail για να χρησιμοποιώ τις διάφορες λειτουργίες του. Όλα καλά ως εδώ.

 

Κάποια μέρα ξέχασα τον κωδικό του Gmail μου και έτσι έκανα καινούριο ενώ παράλληλα ακολούθησα τις οδηγίες του κινητού για το :

"Πως να εγκαταστήσετε έναν διαφορετικό λογαριασμό Gmail στο κινητό."

Η διαδικασία είναι να πας στα ακόλουθα δυο applications (Gmail & Εφαρμογές Google) και να κάνεις διαγραφή των στοιχείων τους. Το θέμα είναι ότι εξαφανίστηκε όλη η ατζέντα με τις επαφές μου!!!!!!!!!

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

@ SniFiSniF

Αυτο γινεται οταν εισαι μεσα σε μια συνομιλια,πας να γραψεις κατι αλλα τελικα βγεις απο την επεξεργασια μηνυματος. Αν τωρα πας δηλαδη στη συνομιλια που λες,θα δεις οτι στο κενο το οποιο "χτυπας" για να εμφανισει το πληκτρολογιο και να αρχισεις να γραφεις,υπαρχει κατι ξεχασμενο,μισογραμμενο!

Το album art ειναι ακριβως οπωσ το'πες: δεν αποδιδει παντα!

:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...να ρωτήσω κάτι; Για την εισαγωγή κειμένου έχει μόνο QWERTY; Δεν υπάρχει δυνατότητα για το αλφανουμερικό old school πληκτρολόγιο...; Είναι δυνατόν;; Θα είναι βασικός λόγος να μην αγοράσω αυτό το -κατά τ'άλλα υπέροχο και πλήρως ερωτεύσιμο- κινητό...
Link to comment
Share on other sites

@ SniFiSniF

Αυτο γινεται οταν εισαι μεσα σε μια συνομιλια,πας να γραψεις κατι αλλα τελικα βγεις απο την επεξεργασια μηνυματος. Αν τωρα πας δηλαδη στη συνομιλια που λες,θα δεις οτι στο κενο το οποιο "χτυπας" για να εμφανισει το πληκτρολογιο και να αρχισεις να γραφεις,υπαρχει κατι ξεχασμενο,μισογραμμενο!

Το album art ειναι ακριβως οπωσ το'πες: δεν αποδιδει παντα!

:D

 

Ναι δεν αποδίδει η λειτουργία ανεύρεσης album art αλλά να μην μπορούμε να περάσουμε τα album art από τον υπολογιστή μας (Google-Search-Download/Save) ??? Κάποιος τρόπος θα υπάρχει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου εμφανίζει σε όλα τα αλμπουμ μουσικής το εξώφυλλο. Ενώ μέσα από το MediaGo αλλά και μέσα από τον σχετικό φάκελο στα Windows όλα τα αρχεία εμφανίζονται κανονικά με την εικόνα του εξωφύλλου, κάποια από αυτά που θα αποθηκεύσω στο κινητό δεν εμφανίζουν το εξώφυλλο και δεν καταλαβαίνω γιατί!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου συμβαίνει κι εμένα στο W902 μου. και ούτε κι εγώ έχω καταλάβει γιατί..

 

Δηλαδή κάποια άλμπουμ τα φέρνει με το εξώφυλλο στο κινητό, κάποια άλλα όχι. Δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα πάντως, με μια αναζήτηση στο google μπορεί να βρεθεί κανένα σχετικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει.

Πριν 4 μερες εγινα κατοχος ενος xperia x10 .Υο τηλ ειναι πολυ καλο και γρηγορο.Θα ηθελα να μου πει κάποιος εαν ειναι φυσολογικο μετα απο μια πληρη φορτιση ,η μπαταρια να κρατα 14 ωρες μονο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...