Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεω να τσιμπησω και το Χ10,αλλα φοβαμαι μην το μετανοιωσω συνηθισμενος απο το iphone....

 

 

 

 

Δηλ εχει βγαλει απο το site...της sony ???

λαθος δικο μου εκανα επανεγκατάστασή την υπαρχον αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδια να ρωτησω γιατι μου εδωσαν ενα Χ10.. δικο μας ηχο κλησης πως βαζουμε??? Ενα mp3 ας πουμε.Γιατι δεν βρισκω κατι σχετικο.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το mediascape,βρες τον ηχο που θες και με το αριστερο πληκτρο επιλογης επιλεξε τον ως ηχο κλησης.
Link to comment
Share on other sites

1-Για τα μηνυματα ισως να υπαρχει σε προγραμμα, απλα ρωτησα εαν απο αυτο που εχει μπορει να αλλαξει κατι.

 

2-Για τα προγραμμα τα που σου ειπα με το GPS (NAVIGON και SYGIC), ναι λειτουργουν ΑΨΟΓΑ με την κεραια του κινητου του GPS. Δηλαδη εχω ΜΟΝΟ ενεργοποιημενη την επιλογη που λεει στο menu *Πηγη θεσης & χρηση δεδομενων*, *Δορυφοροι GPS.

 

με έσωσες φίλε δλδ έχουμε gps χωρίς να χρεωνόμαστε αυτό ήθελα να μάθω έβαλα τις ρυθμίσεις και παίζει το google maps μόνο με gps.:)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με έσωσες φίλε δλδ έχουμε gps χωρίς να χρεωνόμαστε αυτό ήθελα να μάθω έβαλα τις ρυθμίσεις και παίζει το google maps μόνο με gps.:)

 

Ακριβως και το θεμα ειναι οτι το GPS του κινητου εχει απιστευτη ακριβεια, και εννοειται οτι οι χαρτες φορτώνουν και μπορεις να κανεις zoom και "κυλιση" παρα μα παρα πολυ γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οπως ειχα υποσχεθει θα σας πω πως να βαλετε ταινιες με Ελληνικα στο αγαπημενο σας Χ10! Καταρχας, κατεβαζετε οποια ταινια divx/xvid θελετε στον υπολογιστη σας και τους αντιστοιχους υποτιτλους. Αν δεν ειναι συγχρονισμενοι με την ταινια καλο θα ειναι να τους συγχρονισετε εσεις. Εγω χρησιμοποιω το subtitle edit 2.9 αλλα ισως μπορειτε να κανετε την δουλεια σας και με αλλο προγραμμα. Μολις τα συγχρονισω ανοιγω το Format factory 2.30 και επιλεγω Βιντεο/Ολα για τηλεφωνο. Εχει τα πιο δημοφιλη μοντελα αν και το Χ10 ειναι νεο και πιθανον θα προστεθει σε καποια αναβαθμιση του προγραμματος. Εγω εφτιαξα το βιντεο με τις ρυθμισεις για Satio και δουλεψε αψογα. Στην επιλογη συσκευης προσθετετε και τους υποτιτλους της ταινιας. Kατοπιν προσθετετε το βιντεο για μετατροπη και πατατε εναρξη. Μετα απο μια ωρα περιπου εχετε ετοιμη την ταινια σας η οποια αναγνωριζεται κανονικα απο το κινητο και εμφανιζεται με τα αλλα βιντεο στο Mediascape. Οι υποτιτλοι εμφανιζονται κανονικα και μπορειτε να ρυθμισετε και το μεγεθος τους κατα τα γουστα σας. Και τα 2 προγραμματα που αναφερω παραπανω ειναι δωρεαν και θα τα βρειτε ευκολα με αναζητηση google. Ειναι απλα στην χρηση και δεν θα σας δυσκολεψουν καθολου. Για τους αμετανοητος ταινιοβιους σαν κι εμενα ειναι η καλυτερη λυση και δεν χρειαζεται να βαζετε εξτρα media players που και αμφιβολη αποδοση θα εχουν και θα "βαρυνουν" την λειτουργια του κινητου σας. Σας αφηνω τωρα και παω να απολαυσω το "Fast and furious" στο κινητο μου. Ευκαιρια να δοκιμασω και τ' ακουστικα...:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι στους κατεχοντες της συσκευης.....η ελλειψη του multitouch σας εχει ''στοιχησει'' στα games....?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οπως ειχα υποσχεθει θα σας πω πως να βαλετε ταινιες με Ελληνικα στο αγαπημενο σας Χ10! Καταρχας, κατεβαζετε οποια ταινια divx/xvid θελετε στον υπολογιστη σας και τους αντιστοιχους υποτιτλους. Αν δεν ειναι συγχρονισμενοι με την ταινια καλο θα ειναι να τους συγχρονισετε εσεις. Εγω χρησιμοποιω το subtitle edit 2.9 αλλα ισως μπορειτε να κανετε την δουλεια σας και με αλλο προγραμμα. Μολις τα συγχρονισω ανοιγω το Format factory 2.30 και επιλεγω Βιντεο/Ολα για τηλεφωνο. Εχει τα πιο δημοφιλη μοντελα αν και το Χ10 ειναι νεο και πιθανον θα προστεθει σε καποια αναβαθμιση του προγραμματος. Εγω εφτιαξα το βιντεο με τις ρυθμισεις για Satio και δουλεψε αψογα. Στην επιλογη συσκευης προσθετετε και τους υποτιτλους της ταινιας. Kατοπιν προσθετετε το βιντεο για μετατροπη και πατατε εναρξη. Μετα απο μια ωρα περιπου εχετε ετοιμη την ταινια σας η οποια αναγνωριζεται κανονικα απο το κινητο και εμφανιζεται με τα αλλα βιντεο στο Mediascape. Οι υποτιτλοι εμφανιζονται κανονικα και μπορειτε να ρυθμισετε και το μεγεθος τους κατα τα γουστα σας. Και τα 2 προγραμματα που αναφερω παραπανω ειναι δωρεαν και θα τα βρειτε ευκολα με αναζητηση google. Ειναι απλα στην χρηση και δεν θα σας δυσκολεψουν καθολου. Για τους αμετανοητος ταινιοβιους σαν κι εμενα ειναι η καλυτερη λυση και δεν χρειαζεται να βαζετε εξτρα media players που και αμφιβολη αποδοση θα εχουν και θα "βαρυνουν" την λειτουργια του κινητου σας. Σας αφηνω τωρα και παω να απολαυσω το "Fast and furious" στο κινητο μου. Ευκαιρια να δοκιμασω και τ' ακουστικα...:D:D:D

 

To x10 εχει υποστηριξη dvix/xvid ?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι στους κατεχοντες της συσκευης.....η ελλειψη του multitouch σας εχει ''στοιχησει'' στα games....?

 

Εμενα προσςπικα καθολου.Σαφως και ειναι ενα disadvantage αλλα οκ. εξαρχης το γνωριζαμε. Εξαλλου ποσα ποια παιχνιδια ειναι αυτα που θελουν multitouch ωστε να σε "χαλασει" το One touch??... Εν και προσωπικη μου αποψη, πιστευω πως τελικα θα βρεθει τροπος και το 2.1 android στο κινητο θα υποστηριξει multitouch... Επισημα ισχυριζονται το ανττιθετο παντως..

Link to comment
Share on other sites

To x10 εχει υποστηριξη dvix/xvid ?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Οχι, δεν υποστηριζει divx/xvid αλλα με το προγραμμα που αναφερω στο προηγουμενο μυνημα το μετατρεπεις σε mp4 που υποστηριζεται κανονικα. Και με υποτιτλους φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι σχεδον βεβαιος,ας ρωτησω για να το σιγουρεψω:

ηχοι κλησης πλην των προκαθορισμενων δεν μπαινουν,ε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οπως ειχα υποσχεθει θα σας πω πως να βαλετε ταινιες με Ελληνικα στο αγαπημενο σας Χ10! Καταρχας, κατεβαζετε οποια ταινια divx/xvid θελετε στον υπολογιστη σας και τους αντιστοιχους υποτιτλους. Αν δεν ειναι συγχρονισμενοι με την ταινια καλο θα ειναι να τους συγχρονισετε εσεις. Εγω χρησιμοποιω το subtitle edit 2.9 αλλα ισως μπορειτε να κανετε την δουλεια σας και με αλλο προγραμμα. Μολις τα συγχρονισω ανοιγω το Format factory 2.30 και επιλεγω Βιντεο/Ολα για τηλεφωνο. Εχει τα πιο δημοφιλη μοντελα αν και το Χ10 ειναι νεο και πιθανον θα προστεθει σε καποια αναβαθμιση του προγραμματος. Εγω εφτιαξα το βιντεο με τις ρυθμισεις για Satio και δουλεψε αψογα. Στην επιλογη συσκευης προσθετετε και τους υποτιτλους της ταινιας. Kατοπιν προσθετετε το βιντεο για μετατροπη και πατατε εναρξη. Μετα απο μια ωρα περιπου εχετε ετοιμη την ταινια σας η οποια αναγνωριζεται κανονικα απο το κινητο και εμφανιζεται με τα αλλα βιντεο στο Mediascape. Οι υποτιτλοι εμφανιζονται κανονικα και μπορειτε να ρυθμισετε και το μεγεθος τους κατα τα γουστα σας. Και τα 2 προγραμματα που αναφερω παραπανω ειναι δωρεαν και θα τα βρειτε ευκολα με αναζητηση google. Ειναι απλα στην χρηση και δεν θα σας δυσκολεψουν καθολου. Για τους αμετανοητος ταινιοβιους σαν κι εμενα ειναι η καλυτερη λυση και δεν χρειαζεται να βαζετε εξτρα media players που και αμφιβολη αποδοση θα εχουν και θα "βαρυνουν" την λειτουργια του κινητου σας. Σας αφηνω τωρα και παω να απολαυσω το "Fast and furious" στο κινητο μου. Ευκαιρια να δοκιμασω και τ' ακουστικα...:D:D:D

 

 

Φιλε μου θα δοκιμασω τον οδηγο σου στο desire μου . το προγραμμα που τα αναπαραγεις μετα ειναι μεσω του mediascape e ? Σε τι φορμα τα μετατρεπει ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι σχεδον βεβαιος,ας ρωτησω για να το σιγουρεψω:

ηχοι κλησης πλην των προκαθορισμενων δεν μπαινουν,ε;

μπαινουν κανονικα mp3 κομματια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,παιχνιδια οπως το asphalt υπαρχουν στο market,η τα καταιβαζεις απο site....(Aν και δεν ειναι το καταλληλο thread, αλλα αμα μπορειτε να μου δωσετε απαντηση....;)
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν μπορεί κάποιος να με help ψάχνω το navigon για android που παίζει να το βρω? κανένα μαγαζάκι όποιος ξέρει ας με pm ευχαριστώ :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπαινουν κανονικα mp3 κομματια.

 

Εννοουσα για τα μηνυματα και τα mails,αλλα λογω κεκτημενης ταχυτητας το παρελειψα:stupid:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κι εγώ κάποιες απορίες.

1) Πως βλέπω πόσα MB έχω κάνει χρήση για να μην περνάω το όριο.

2) Πρέπει να το συνχρονίσω με το pc, και αν ναι τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

3) Υπάρχει κάποιος πολυconverter?:p Θέλω μερικές φορές να δω κάποια βιντεάκια που μου στέλνουν στο gmail και το καθένα είναι και άλλο είδος αρχείου και δεν μου τα παίζει.

4) Πως μπορώ να δω αν έχω ανοιχτές εφαρμογές ώστε να μην μου τρώνε πόρους (εκτός και αν επιστρέφοντας στην αρχική οθόνη κλείνουν και οι εφαρμογές- που δεν νομίζω).

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα player που διαβαζει avi κανονικα.Μια χαρα κανει την δουλεια του μεχρι να εμφανιστει core player σε android
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα δοκιμασω τον οδηγο σου στο desire μου . το προγραμμα που τα αναπαραγεις μετα ειναι μεσω του mediascape e ? Σε τι φορμα τα μετατρεπει ?

Σε mp4 μετατρεπεται το βιντεο και παιζει σε πολλα συγχρονα κινητα. Ειχα δοκιμασει και την μονη εφαρμογη που ειχε στο android market για divx αλλα κολλαγε. Ετσι τουλαχιστον δεν εχω κολληματα και απολαμβανω τις ταινιες μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κι εγώ κάποιες απορίες.

1) Πως βλέπω πόσα MB έχω κάνει χρήση για να μην περνάω το όριο.

2) Πρέπει να το συνχρονίσω με το pc, και αν ναι τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

3) Υπάρχει κάποιος πολυconverter?:p Θέλω μερικές φορές να δω κάποια βιντεάκια που μου στέλνουν στο gmail και το καθένα είναι και άλλο είδος αρχείου και δεν μου τα παίζει.

4) Πως μπορώ να δω αν έχω ανοιχτές εφαρμογές ώστε να μην μου τρώνε πόρους (εκτός και αν επιστρέφοντας στην αρχική οθόνη κλείνουν και οι εφαρμογές- που δεν νομίζω).

Ευχαριστώ.:)

 

Παιδιά όποιος απαντήσει στα ερωτήματα μου θα μιλήσω στο ΔΝΤ θετικά γι αυτον:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχεία πως περνάμε στο κινητό;;;από τον υπολογιστή;;;

 

Ναι με το USB, ή κατεβαζεις απο το MARKET μεσα ινερνετ ή βγαζεισ την καρτα και την βαζεις στο στικακι που ηταν με το κινητο...

 

Παιδιά έχω κι εγώ κάποιες απορίες.

1) Πως βλέπω πόσα MB έχω κάνει χρήση για να μην περνάω το όριο.

2) Πρέπει να το συνχρονίσω με το pc, και αν ναι τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

3) Υπάρχει κάποιος πολυconverter?:p Θέλω μερικές φορές να δω κάποια βιντεάκια που μου στέλνουν στο gmail και το καθένα είναι και άλλο είδος αρχείου και δεν μου τα παίζει.

4) Πως μπορώ να δω αν έχω ανοιχτές εφαρμογές ώστε να μην μου τρώνε πόρους (εκτός και αν επιστρέφοντας στην αρχική οθόνη κλείνουν και οι εφαρμογές- που δεν νομίζω).

Ευχαριστώ.:)

 

1- Κατεβαζεις εφαρμογη απο το ιντερνετ η το μαρκετ. Δεν ξερω ποια, σε λιγες μερες θα το ψαξω που θα βαλω και εγω προγραμμα με ιντερνετ... Ξερω ομςσ οτι υπαρχει γιατι το χω δει.

2- Δεν χρειαζεται συνγχρονισμος, εσενα θα εξυπηρατησει ή οχι...

3- ImTOO MPEG Encoder Ultimate

4- Ειναι ενα θεμα αυτο που δεν το εχω καταλαβει απολυτα...Γιατι δηλαδη δεν κλεινουν οι εφαρμογες.Ωστοσο επειδη το ειχα δει στο ινερνετ αυτο το *θεμα-προβλημα* εχω κατεβασει το APOLLO TASK KILLER απο το ΜΑΡΚΕΤ. Ειναι free. Μπορει να υπαρχουν και αλλα καλυτερα.Αυτο με εχει βολεψει.

Edited by Neokfire7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,να ρωτησω ποιο weather προγραμμα εχετε βαλει για το συγκεκριμενο τηλεφωνο...?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...