Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας κανει το ακουσ

τικο σαν παρασιτα οταν μιλατε;

 

Το πόσο καθαρά θα ακούγεται ο συνομιλητής σου εξαρτάται και από την ποιότητα της σύνδεσης,δηλαδή από την ποιότητα του σήματος είτε του δικού σου είτε του άλλου που έχει να κάνει και με την περιοχή που βρίσκεστε την δεδομένη στιγμή κλπ. Αν όμως όλους τους ακούς με ήχο τρανζίστορ τότε ίσως υπάρχει πρόβλημα και καλύτερα να πας σε service ή να το πας στο κατάστημα για αντικατάσταση αν το έχεις λίγες ημέρες.

 

Και μια απορία αν γνωρίζει κάποιος άλλος χρήστης του Χ10. Διαπίστωσα οτι το κινητό δεν παραμένει κλειστό όταν φορτίζει! Το φόρτισα χθες το βράδυ μέσω πρίζας κανονικά και αφού απενεργοποιούσα τη συσκευή, αυτή μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα άναβε ξανά, έβαζα pin, άνοιγε κανονικά, το απενεργοποιούσα πάλι και ξανά τα ίδια!:wacko: Εν τέλει το άφησα να φορτίσει ανοιχτό. Δεν έκανα κάτι καλά ή είναι χαρακτηριστικό του Android αυτό, να φορτίζει δηλαδή η συσκευή μόνο ενεργοποιημένη?:confused:

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν καλω καποιον δεν ακουω κατι αλλα οταν μιλησω και εχω το ακουστικο στη πιο υψηλη ενταση και ο συνομιλητης ανεβασει τονο ακουω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

ειναι καποιος που ξερει καποιο προγραμμα να δουλευει το gps χωρις να χρειαζεται να μπει στο ιντερνετ? δεν μιλαω για την υποβοηθηση μιλαω για χαρτες... πιθανον αν υπαρχουν software που να δινουν για εγκατασταση χαρτες...

 

επειδη ολοι δεν μπορουν να ειναι διπλα σε wifi..spot η να εχουν ιντερνετ συνδεση στο κινητο....

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αντιστοιχίσουμε τις επαφές του τηλεφώνου με αυτές του facebook ώστε να πάρει από εκεί τη φωτογραφία της επαφής?
Link to comment
Share on other sites

@ RAZR2 και μένα το κάνει οταν το φορτίζω και ενώ το έχω κλειστό ανοίγει από μόνο του!!και να το κλείσω πάλι ανοίγει μόνο του ίσως να είναι έτσι το android.

 

@ DIVINE και εγώ αυτό ψάχνω χάρτες που να μην χρειάζεται βοήθεια από το ίντερνετ μόνο gps!!το wisepilot πάντως μόνο του δεν παίζει!

 

Να ρωτήσω και εγώ το προ εγκατεστημένο φίλτρο που το 'έχει από την αρχή το έχετε όλοι έτσι? στους xda διάβασα πως οι πιο πολύ το βγάλανε γιατί δεν είχε καλή ανταπόκριση η οθόνη λόγο του φίλτρου..! βέβαια και γω παρατήρησα καμιά φορά δεν ανταποκρίνεται πολύ σπάνια όσοι το βγάλανε είπανε ότι είναι καλύτερα..το έβγαλε κανείς από σας ?

Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ RAZR2 και μένα το κάνει οταν το φορτίζω και ενώ το έχω κλειστό ανοίγει από μόνο του!!και να το κλείσω πάλι ανοίγει μόνο του ίσως να είναι έτσι το android.

 

@ DIVINE και εγώ αυτό ψάχνω χάρτες που να μην χρειάζεται βοήθεια από το ίντερνετ μόνο gps!!το wisepilot πάντως μόνο του δεν παίζει!

 

Να ρωτήσω και εγώ το προ εγκατεστημένο φίλτρο που το 'έχει από την αρχή το έχετε όλοι έτσι? στους xda διάβασα πως οι πιο πολύ το βγάλανε γιατί δεν είχε καλή ανταπόκριση η οθόνη λόγο του φίλτρου..! βέβαια και γω παρατήρησα καμιά φορά δεν ανταποκρίνεται πολύ σπάνια όσοι το βγάλανε είπανε ότι είναι καλύτερα..το έβγαλε κανείς από σας ?

 

Ναι μάλλον έχει να κάνει με το Android, τελείως χαζό πάντως να μη μπορείς να το φορτίσεις κλειστό!:mad:

Για το φίλτρο που λες εννοείς κάτι σαν αυτοκόλλητο προστατευτικό που δεν φαίνεται με την πρώτη? Και εγώ μόλις χθες το βράδυ το αντιλήφθηκα οτι υπάρχει! Μέσα στο κουτί υπήρχε και ένα ακόμα φιλμάκι προφανώς σε περίπτωση που ξεκολλήσει.

 

Οταν καλω καποιον δεν ακουω κατι αλλα οταν μιλησω και εχω το ακουστικο στη πιο υψηλη ενταση και ο συνομιλητης ανεβασει τονο ακουω.

 

Χμμ, το ακουστικό δνε έχει και καμία φοβερή ένταση οπότε μου φαίνεται περίεργο αυτό, και εγώ στο φουλ το έχω, εξάλλου οποιαδήποτε χαμηλότερη ρύθμιση απλά σημαίνει οτι δεν θα ακούς. Αν είχες Cosmote ο ήχος της οποίας είναι σχετικά μέτριος θα έλεγα οτι ίσως παίζει και αυτό ρόλο αλλά εφόσον έχεις Wind που έχει γενικά πολύ ποιοτικό ήχο τότε ίσως είναι πρόβλημα με την συσκευή. Να υποθέσω οτι το παρατηρείς σε όλες τις κλήσεις που κάνεις? Αν ναι τότε τρέχα στο service ή στο κατάστημα από όπου το αγόρασες, όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο. ;)

 

RAZR2 σε ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σου.

 

Παρακαλώ φίλε μου!:)

Edited by RAZR2
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κανα πακετο με χαρτες ρε παιδια θα βρουμε πουθενα ??? ειναι κριμα να σου δινει επιλογη απενεργοποιησης του Α-gps και να μην υπαρχουν χαρτες!!!!

 

http://www.mapdroyd.com/

 

 

νομιζω πως εδω θα βρουμε μια ακρη οποιος τα βρει και κανει δουλεια ας δωσει info...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αντιστοιχίσουμε τις επαφές του τηλεφώνου με αυτές του facebook ώστε να πάρει από εκεί τη φωτογραφία της επαφής?

 

Αντιστοίχηση γίνεται είναι δεδομένο του κινητού λόγω του ανθρωποκεντρικού Timescape της SE. Αλλά δεν νομίζω να μπορεί να τραβήξει την photo του facebook για να την κάνει photo επαφής. Θα πρέπει να βάλεις δική σου.

 

Να ρωτήσω και εγώ το προ εγκατεστημένο φίλτρο που το 'έχει από την αρχή το έχετε όλοι έτσι? στους xda διάβασα πως οι πιο πολύ το βγάλανε γιατί δεν είχε καλή ανταπόκριση η οθόνη λόγο του φίλτρου..! βέβαια και γω παρατήρησα καμιά φορά δεν ανταποκρίνεται πολύ σπάνια όσοι το βγάλανε είπανε ότι είναι καλύτερα..το έβγαλε κανείς από σας ?

 

Εννοείς το κλασσικό αυτοκόλλητο που έχουν όλα τα κινητά στην οθόνη τους όταν τα πρωτο-αγοράζεις? Εμένα όχι μόνο ξεχώριζε άλλα έκανε και φουσκάλες! Χώρια που αργούσε στην απόκριση. Το ξεκόλλησα αμέσως... Τώρα αν αναφέρεσαι σε κάποιο άλλο προστατευτικό δεν έχω παρατηρήσει κάτι...! :happy:

 

Κάτι που δεν βρήκα και αν δεν υπάρχει με ξενερώνει πολύ ... Δεν έχει τελικό σίγμα "ς" ???? :( :mad: :cry:

 

P.S. Προς τους moderators. Συγνώμη για την κούραση άλλα αν γίνεται μια συγχώνευση στα 3 τελευταία post. Ευχαριστώ! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το κλασσικό αυτοκόλλητο που έχουν όλα τα κινητά στην οθόνη τους όταν τα πρωτο-αγοράζεις? Εμένα όχι μόνο ξεχώριζε άλλα έκανε και φουσκάλες! Χώρια που αργούσε στην απόκριση. Το ξεκόλλησα αμέσως... Τώρα αν αναφέρεσαι σε κάποιο άλλο προστατευτικό δεν έχω παρατηρήσει κάτι...! :happy:

Φαντάζομαι ο φίλος δεν αναφέρεται στη ζελατίνα που έχουν όλα τα νέα κινητά, αλλά στο προστατευτικό οθόνης που είναι ήδη κολλημένο πάνω στο κινητό μας (με μία προσεκτική ματιά θα το καταλάβεις στις άκρες του). Εμένα πάντως λογικό μου ακούγεται να έχει καλύτερη απόκριση η οθόνη χωρίς το προστατευτικό της αλλά και πάλι διακινδυνεύεις μία πιθανή γρατζουνιά αν το βγάλεις?

Ευχαριστώ και για την απάντηση σου στο ερώτημα μου...

Edited by scorpio_1976
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε σκορπιέ αυτήν λέω όχι την αρχική ζελατίνα.Το προστατευτικό φίλτρο λέω όπως λέγεται τέλος πάντων! και γω στην αρχή δεν το κατάλαβα μετά που είδα το άλλο που είχε μέσα πρόσεξα στις άκρες και ήτανε είδη πάνω του το 1ο για μένα καλή φάση όπως είπες γλυτώνει και σίγουρες γρατζουνιες! είναι και πολύ διακριτικό το φίλτρο δεν ενοχλεί καθόλου, τώρα άλλοι που το βγάλανε δεν ξέρω τι παίζει λένε καλύτερη ανταπόκριση της οθόνης.. Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ SniFiSnif

Αν εχεις ενεργοποιημενη την προταση λεξεων η κατι τετοιο που λεει απο τις ρυθμισεις local&text σου βγαζει τη λεξη που εχεις γραψει και με τελικο 'ς' οποια κι αν ειν'αυτη,και το επιλεγεις απλα..

;)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις: υπάρχει τρόπος να μη μετατρέπεται σε mms ένα μακροσκελές sms?

 

Και, απ'όσο έψαξα δεν υπάρχει αναφορά παράδοσης, σωστά;

 

edit: τις βρήκα τις αναφορές,ok!

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

@ SniFiSnif

Αν εχεις ενεργοποιημενη την προταση λεξεων η κατι τετοιο που λεει απο τις ρυθμισεις local&text σου βγαζει τη λεξη που εχεις γραψει και με τελικο 'ς' οποια κι αν ειν'αυτη,και το επιλεγεις απλα..

;)

 

Κι αν είναι όνομα / επίθετο τηλεφωνικού καταλόγου? Γενικώς είναι έλλειψη κατά τη γνώμη μου , κάτι θα πρέπει να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περιμενα εδω και μηνες την κυκλοφορεια του Xperia10, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με την εφαρμογη για το Facebook. Υποστηριζει το live chat ή οχι; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περιμενα εδω και μηνες την κυκλοφορεια του Xperia10, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με την εφαρμογη για το Facebook. Υποστηριζει το live chat ή οχι; Ευχαριστω

 

Το application facebook του XPERIA απ' όσο είδα δεν το υποστηρίζει.

Αν ανοίξεις το facebook ως κανονική ιστοσελίδα μέσω του Browser του κινητού ίσως να γίνεται (δεν το κοίταξα ακόμα) , αν και έχω την εντύπωση ότι το facebook chat βασίζεται σε flash για να τρέξει οπότε μπορεί και να μην γίνεται εν τέλη (αφού το XPERIA δεν υποστηρίζει flash - εκτός φυσικά από youtube).

 

Από αυτά τα παραπάνω τείνω να σου απαντήσω όχι. Ωστόσο δε γνωρίζω μήπως υπάρχει κάποιο άλλο facebook appclitation στο Android market που να είναι καλύτερο και να υποστηρίζει και το chat ... :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και αλλα χ10 που δοκιμασα ιδιο ακουγα οποτε το αφησα. Οσο για τη ζελατινα οχι μονο δε πηρα χαμπαρι οτι υπαρχει αλλα εβαλα κ την αλλη πο πανω και παλι θεμα με αποκριση δεν εχω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περιμενα εδω και μηνες την κυκλοφορεια του Xperia10, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με την εφαρμογη για το Facebook. Υποστηριζει το live chat ή οχι; Ευχαριστω

Για facebook chat κατέβασε από το Market το Ebuddy ή το Nimbuzz.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω, το e-buddy ειναι για το msn, δεν ηξερα οτι ειναι και για το Facebook

Τώρα το έμαθες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες ειναι στην Media Markt στην αργυρουπολη οπως σας ειχα πει (Ειναι απο απο τον επισημο αντιπροσωπο της sony ericsson στην ελλαδα και σας το τονιζω γιατι ενδιαφερει πολλους αυτο)-Εχει.. 5 μαυρα και 3 λευκα και η τιμη 555
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή μηνυμάτων είναι για σφαλιάρες ή είναι ιδέα μου;Και εξηγώ:

 

Προσπαθώ να στείλω από χθες μήνυμα σε έναν αριθμό και δεν το στέλνει με την καμία. Μέχρι και την επαφή διέγραψα και την ξαναπέρασα,αλλά τίποτα! Μετα από 2-3 λεπτά από τη στιγμή που θα πατήσω το πλήκτρο αποστολής μηνύματος έρχεται μια ειδοποίηση στο μενού ειδοποιήσεων που μου λέει πως δεν ήταν δυνατή η αποστολή του μηνύματος.

 

Επίσης, σε άλλον αριθμό που έστειλα κανονικά μήνυμα, επιχείρησα να του ξαναστείλω για 2η φορά και έκανε τα ίδια και με αυτόν τον αριθμό.

 

Τι ακριβώς συμβαίνει; Διότι αν οι μηχανικοί της Sony Ericsson κατάφεραν ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ και κατέστρεψαν από τις βλακείες τους την εφαρμογή μηνυμάτων δε βλέπω και πολύ κόσμο να μένει ικανοποιημένος...

Link to comment
Share on other sites

@kotsianis7

 

Μηπως δεν έχεις καταχωρήσει το κέντρο μηνυμάτων στην συσκευή σου???

Είναι ένας αριθμός που είναι μοναδικός για κάθε δίκτυο που χρησιμοποιείς!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Όλα είναι σωστά από άποψης κέντρου μηνυμάτων, γραμμής κλπ,κλπ. Άλλωστε σε ορισμένες επαφές αποστέλλονται τα μηνύματα :)

 

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να μην είναι ΠΑΛΙ βλακεία η υλοποίηση της messaging application...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...