Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το lg gt505...αλλα απο τιν vodafon..ελπιζω να τα καταφερω...σε ευχαριστω...

 

Το πείραξα εγώ το αρχείο .JAD και του αφαίρεσα τα Certifications.Επειδή έχεις το GT505 ρύθμισα το .JAR να είναι σε Full Screen.Ελπίζω να δουλέψει φίλε μου :worry:

Τα έχω επισυνάψει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε σε ευχαριστω πολυ για ολα..αλλα δυστιχος ουτε αυτο επιασε..μοθ βγαζει "μη εγκυρη περιγραφη"..δεν ξερω τι να πω..ισως φταει επιδη ειναι τις vodafon το κινητο κ εχει κλειδωμενο λειτουργικο..αν γινετε αυτο κιολας...δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω πολυ για ολα..αλλα δυστιχος ουτε αυτο επιασε..μοθ βγαζει "μη εγκυρη περιγραφη"..δεν ξερω τι να πω..ισως φταει επιδη ειναι τις vodafon το κινητο κ εχει κλειδωμενο λειτουργικο..αν γινετε αυτο κιολας...δεν ξερω..

Φταίει επειδή είναι της vodafone.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να επεξεργαστει την εκδοση V00.02 RC31 - Experimental ωστε να τρεχει σε πληρη οθονη?

Ειναι η μοναδικη εκδοση που κλειδωνει σε 15 - 20 δευτερολεπτα!Την δοκιμασα στο κινητο μου (GC900) και οσες φορες κι αν ανοιξα το wetravel επιανε σημα σχεδον αμεσως!

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις παιδια γιατι ενω δουλευει τελεια το gps τις οδους τις γραφει λιγο αλαμπουρνεζικα πχ το s=e το e=f αλλαζει δηλαδη καποια απο τα γραμματα
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να επεξεργαστει την εκδοση V00.02 RC31 - Experimental ωστε να τρεχει σε πληρη οθονη?

Ειναι η μοναδικη εκδοση που κλειδωνει σε 15 - 20 δευτερολεπτα!Την δοκιμασα στο κινητο μου (GC900) και οσες φορες κι αν ανοιξα το wetravel επιανε σημα σχεδον αμεσως!

 

Θα το κοιτάξω φίλε μου..

 

 

παιδια επιτελους το εβαλα..ευχαριστω για ολα..

 

Χαίρομαι !

Εάν σου είναι εύκολο μπορείς να πείς τι έκανες ;

Link to comment
Share on other sites

Πλήρη οθόνη σε εφαρμογές , χωρίς πληκτρολόγιο: http://translate.google.ro/translate?prev=hp&hl=ro&js=y&u=www.mirelmirel.wordpress.com&sl=ro&tl=en&history_state0=&swap=1

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα τιν σιμ με μια τις cosmote(whats up).μολις εκανα εγκαταστασι το εκανε κανονικα...τωρα τι φταει δεν ξερω.παντος τιν δουλεια μ τιν εκανα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μόλις πήρα και εγώ το GT505 και εγκατέστησα κανονικά το WeTravel. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορεί να βρει δορυφόρο. Μήπως πρέπει να κάν κάτι επιπλέον???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι εχουν αρενα εχουν πλοηγηση με φωνη ? γτ αμα βαλεις αρχεια ηχου στα others(που παει το αρχειο του wetravel)δεν τα αναγνωριζει

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους πρώτη φόρα γράφω σε φόρουμ και ζητώ να με συχωρέσετε εάν κάνω κοπιώ λάθος. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το πρόγραμμα ,έκανα 10 φορές εγκατάσταση ,:wacko:διάβαζα όλα τα φόρουμ, αλά δεν βρίσκω λύση στο πρόβλημα μου. Έχω LG KC910 RENOIR και θέλω να εγκαταστήσω το we travel όλα πάνε καλά το πρόγραμμα λειτουργεί βρίσκει δορυφόρο αλά όταν θέλω να βάλω πόλη δεν υπάρχει τίποτα δεν μπορώ να βάλω καμία διεύθυνση δεν υπάρχει χάρτες ώμος έχει στο φάκελο map και όταν ανοίγω το πρόγραμμα δείχνει ακριβός που είμαι όλους τους οδούς τα πάντα γύρο μου και δεν ξέρω τι γίνετε και με την φωνή μάλλον και αυτή δεν υπάρχει εννοώ σε πλοήγηση στο φάκελο voice υπάρχει σίγουρα εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα είμαι πολύ ευγνώμον :thanks:
Link to comment
Share on other sites

...ερχόμενος απο Σέρρες προς Θεσσαλονίκη παρατήρησα ότι σε ορισμένα κομμάτια του δρόμου οι φωνητικές οδηγίες με προέτρεπαν να "κάνω αναστροφή" ενώ η διαδρομή συνεχιζόταν κανονικά ευθεία...επίσης όταν έφτασα μέσα στη πόλη ενω έπρεπε να στριψω δεξιά για να παώ σπίτι μου μου έλεγε "στρίψε αριστερά" και ενώ η οθόνη έδειχνε κανονικά την σωστή διαδρομή....

 

έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?....παίζει να είναι μεταφραστικό λάθος??:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μόλις πήρα και εγώ το GT505 και εγκατέστησα κανονικά το WeTravel. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορεί να βρει δορυφόρο. Μήπως πρέπει να κάν κάτι επιπλέον???

 

...αν όταν ξεκινάει το we travel σ δείχνει ένα πράσινο βελάκι σε μπέζ φόντο με ταχύτητα 64Κm/h τότε ψάχνει για δορυφόρο...βγες σε ανοιχτό χώρο και δοκίμασε τα εξής:

 

1) Ρυθμίσεις -> GPS -> και κάνε τικ την επιλογή Αυτόνομο GPS (Internal GPS)

2) Ρυθμίσεις -> Προχώρημένες -> Καταγραφή -> και κάνε τικ την επιλογή Ανίχνευση GPS (Trace GPS).

 

το δεύτερο πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που φορτώνεις την εφαρμογή γτ δεν αποθηκεύεται...έγω έκανα αυτά και μου δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

...ερχόμενος απο Σέρρες προς Θεσσαλονίκη παρατήρησα ότι σε ορισμένα κομμάτια του δρόμου οι φωνητικές οδηγίες με προέτρεπαν να "κάνω αναστροφή" ενώ η διαδρομή συνεχιζόταν κανονικά ευθεία...επίσης όταν έφτασα μέσα στη πόλη ενω έπρεπε να στριψω δεξιά για να παώ σπίτι μου μου έλεγε "στρίψε αριστερά" και ενώ η οθόνη έδειχνε κανονικά την σωστή διαδρομή....

 

έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?....παίζει να είναι μεταφραστικό λάθος??:confused::confused:

 

Ναί παρόμοια φαινόμενα έχουν συμβεί.Είναι αλήθεια πως απο το "πουθενά" το Wetravel μας λέει να κάνουμε "κολοτούμπες".Σε αυτό πιστεύω πως ευθύνεται το πρόγραμμα που επεξεργάζετε τις φωνητικές εντολές που εκτελούντε (κάπου σκαλώνει).

Η μετάφραση πάντως για το στρίψτε δεξιά είναι η εξής : TurnRight.wav = Στρίψτε δεξιά.Μπορείς να τα ελένξεις ακούγωντάς τα αρχεία wav με βάση των τίτλο τους.Βρίσκονται μέσα στον φάκελο Voice.

Link to comment
Share on other sites

Πως κινείστε μέσα στο χάρτη;

 

Δεν τα κατάφερνα και έβαλα το RC31 για να έχω το java navigation box.

 

Υπάρχει τρόπος να διορθώνουμε το χάρτη και να ανεβάζουμε τις διορθώσεις συλλογικά κάπου; Σαν να πηρε το μάτι μου μια τέτοια επιλογή στο site του wetravel.

Link to comment
Share on other sites

Στο openstreetmap (google it) μπορείς να γραφτείς και να κάνεις διορθώσεις, είτε με το χέρι, είτε με τη βοήθεια gps trace.

 

Κατόπιν, και αφού οι διορθώσεις σου περαστούν στο χάρτη, μπορείς να κατεβάσεις το Wetravel Map Generator απ' το site του wetravel. Στη συνέχεια μέσα απ' τον generator μπορείς να κατεβάσεις το νέο χάρτη της Ελλάδας και να το μετατρέψεις σε χάρτη για το wetravel.

 

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο για να περιγράψω αναλυτικά τη διαδικασία, όμως δεν είναι καθόλου δύσκολη. Μάλιστα, επειδή οι δρόμοι της γειτονιάς μου δεν υπήρχαν ούτε στο χάρτη του Garmin ούτε σε αυτό του openstreetmap, ενημέρωσα το openstreetmap και τώρα έχω στο κινητό μου το δρόμο του σπιτιού μου.

 

Σημειωτέον, ο χάρτης της Ελλάδας που έχει για download στο site του wetravel δεν έχει ενημερωθεί απ' τον Ιούνιο. (O δικός μου είναι πιο φρέσκος απ' τα αυγά στο ψυγείο μου...)

 

Παιδιά, το openstreetmap είναι πολύ καλή προσπάθεια και πρέπει να τη στηρίξουμε. Αν ο καθένας από εμάς μπορεί να προσθέσει ή να διορθώσει δρόμους και άλλα στοιχεία στη γειτονιά του, σύντομα θα έχουμε πολύ καλύτερους χάρτες απ' οποιαδήποτε εμπορική εφαρμογή, και μάλιστα με μηδέν κόστος. Και τη στιγμή που ο καθένας από εμάς μπορεί να καταγράψει ένα gps trace στο κινητό του με το wetravel, είναι κρίμα να μην δίνουμε αυτή την πληροφορία και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλό!

 

Έβαλα κι εγώ τη γειτονιά μου, αλλά για να γίνει σωστός ο χάρτης θα πρέπει να γραφτούν και να ασχοληθούν μερικές χιλιάδες χρήστες... :(

Link to comment
Share on other sites

...θα πρέπει να γραφτούν και να ασχοληθούν μερικές χιλιάδες χρήστες... :(

 

128 χιλιάδες και κάτι ψιλά είναι γραμμένοι στο site, και πολλοί περισσότεροι αυτοί που μπαίνουν χωρίς να έχουν γραφτεί (μέχρι πρόσφατα κι εγώ ένας από αυτούς).

 

Ένα ελάχιστο ποσοστό αυτών να συμμετάσχει, 1 με 2%, αρκεί. Όπως το wikipedia έσβησε την Encarta, έτσι και το openstreetmap θα σβήσει την Garmin. Μαζί μπορούμε! (και σταματάω εδώ για να μην πολιτικοποιήσω το thread :D )

Link to comment
Share on other sites

Στο openstreetmap (google it) μπορείς να γραφτείς και να κάνεις διορθώσεις, είτε με το χέρι, είτε με τη βοήθεια gps trace.

 

Κατόπιν, και αφού οι διορθώσεις σου περαστούν στο χάρτη, μπορείς να κατεβάσεις το Wetravel Map Generator απ' το site του wetravel. Στη συνέχεια μέσα απ' τον generator μπορείς να κατεβάσεις το νέο χάρτη της Ελλάδας και να το μετατρέψεις σε χάρτη για το wetravel.

 

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο για να περιγράψω αναλυτικά τη διαδικασία, όμως δεν είναι καθόλου δύσκολη. Μάλιστα, επειδή οι δρόμοι της γειτονιάς μου δεν υπήρχαν ούτε στο χάρτη του Garmin ούτε σε αυτό του openstreetmap, ενημέρωσα το openstreetmap και τώρα έχω στο κινητό μου το δρόμο του σπιτιού μου.

 

Σημειωτέον, ο χάρτης της Ελλάδας που έχει για download στο site του wetravel δεν έχει ενημερωθεί απ' τον Ιούνιο. (O δικός μου είναι πιο φρέσκος απ' τα αυγά στο ψυγείο μου...)

 

Παιδιά, το openstreetmap είναι πολύ καλή προσπάθεια και πρέπει να τη στηρίξουμε. Αν ο καθένας από εμάς μπορεί να προσθέσει ή να διορθώσει δρόμους και άλλα στοιχεία στη γειτονιά του, σύντομα θα έχουμε πολύ καλύτερους χάρτες απ' οποιαδήποτε εμπορική εφαρμογή, και μάλιστα με μηδέν κόστος. Και τη στιγμή που ο καθένας από εμάς μπορεί να καταγράψει ένα gps trace στο κινητό του με το wetravel, είναι κρίμα να μην δίνουμε αυτή την πληροφορία και σε άλλους.

 

 

...πρόσθεσα κ γω το λιθαράκι μου στον χάρτη!...αλλα τα βρίσκω λίγο σκούρα στο να το μετατρέψω σε χάρτη για το wetravel και να το περάσω στο κινητό...αν μπορείς να περιγραψεις αυτή τη διαδικασία θα σου ήμουν υπόχρεος....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Arxitas! Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο και στους υπόλοιπους που συμβάλλουν με τις φωνητικές εντολές και τους χάρτες! :)

Το προγραμματάκι είναι jet!

 

Κατέβασα και το VNC. "Unable to connect the target of the name cannot be found.?" Στη φόρμα Password βάζω τον κωδικό που έβαλα και στο server. Στη φόρμα Host το όνομα του pc;

Ας μου δώσει τα φώτα του κάποιος (ρυθμίσεις, τρόπος λειτουργίας κλπ)..

Link to comment
Share on other sites

Είναι έκδηλο αφού υποστηρίζει το κινητό java εφαρμογές.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...