Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ένα άλλο πρόγραμμα, το MGmaps, στο οποίο μπορείς να βάλεις χάρτες google και να δουλεύει και GPS (για να σου δείχνει το στίγμα σου μόνο, χωρίς οδηγίες). Το έχω γράψει στην 6η σελίδα του παρόντος.

 

Αλλά δεν έχει τις δυνατότητες πλήρους GPS όπως το wetravel.

 

Οκ...σ 'ευχαριστώ! Δεν θα το χρειαστώ τελικά γιατί μου δούλεψε το wetravel :)

 

Ξερει κανεις γιατι μου βγαζει "Μη υποστηριζομενο αρχειο" στο SAMSUNG Μ8910 ???

 

Ποιό αρχείο τρέχεις; το .jar ή το .jad? Γιατί σ' ένα SE k700 που χα παλιά το ίδιο έβγαζε για το .jad...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

arxitas: Η συσκευή σου μήπως είναι κλειδωμένη;

Ένας χρήστης είχε το ίδιο πρόβλημα και το κατάφερε κάνοντας την εγκατάσταση με SIM Watch UP.

---------------------------------------

Fred: Είχα κάνει την εγκατάσταση στην αρχή που είχα αγορασει τη συσκευή GT505, αλλά δεν έβρισκε δορυφόρο... και μετά από τις πολλές προσπάθειες ξεκίνησε να βγάζειι αυτό το μήνυμα... Θα δοκιμάσω και αυτή την λύση με άλλη κάρτα και θα επανέλθω.

 

Έκανα δοκιμή και με κάρτα SIM Watch UP, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα... τα νευρουλάκια μου.... "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας"

Οποιαδήποτε βοήθεια (αρχηγέ arxitas) δεκτή... :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμή και με κάρτα SIM Watch UP, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα... τα νευρουλάκια μου.... "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας"

Οποιαδήποτε βοήθεια (αρχηγέ arxitas) δεκτή... :)

Φίλε δοκίμασε να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση απο εδώ. Για τους νέους χάρτες επισκέψου το site της υπογραφής μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση απο εδώ. Για τους νέους χάρτες επισκέψου το site της υπογραφής μου.

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια που έχεις δώσει μέχρι στιγμής για το WeTravel. Δυστηχώς, δοκίμασα και την rc30 αλλά πάλι μου βγάζι το ίδιο πρόβλημα... Η αλήθεια είναι ότι το GT505 το αγόρασα περισσότερο για GPS όπως και πολλοί άλλοι, αλλά εδώ και 2 εβδομάδες που προσπαθώ να βγάλω άκρη δεν έχω καταφέρει τίποτα... Εκεί που περίμενα να βρώ για 20 λεπτά δορυφόρο, τώρα δεν μπορώ ούτε την εγκατάσταση να πραγματοποιήσω.... :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά! Αν και παλιός χρήστης ξανασυμμετέχω στο φορουμ μετά από 4 χρόνια θα ήθελα τη βοήθεια σας που είμαι σίγουρος ότι θα μου τη δώσετε αφού μέσα από τις εννιά σελίδες αυτού του θέματος είδα ότι έχετε κάνει φοβερή δουλειά. Πέρασα και γω λοιπόν το Wetravel στο Gt505 σύμφωνα με τις οδηγίες σας ώστε να μην καθομαι και σας πρήζω αλλά έχω ένα θέμα. Δεν βρίσκω πολλές από τις οδούς στην Αθήνα αν και πρέπει να δοκιμάσω αυτό που λέει ένας φίλος σε κάποιο ποστ του για χάρτη της Αθήνας. Επίσης σχετικά με τις οδηγίες εγκατάστασης στο "Μενού/Ρυθμίσεις/Προχωρημένες *** Menu/settings/Advanced *** και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Οθόνη Αφής *** Touchscreen ***. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Αποθήκευση *** Save ***" δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή οθόνη αφής. Προσπάθησα όμως να κάνω το επόμενο για full screen "Πατήστε Μενού/Οθόνη *** Menu/Screen *** και επιλέξτε Πλήρης Οθόνη *** Fullscreen *** " και αφού το έκανα δεν μπορώ να μπω στο μενού! Τι κάνω? Κάνω απεγκατάσταση και όλα από την αρχή ή υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση απο εδώ. Για τους νέους χάρτες επισκέψου το site της υπογραφής μου.

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια που έχεις δώσει μέχρι στιγμής για το WeTravel. Δυστηχώς, δοκίμασα και την rc30 αλλά πάλι μου βγάζι το ίδιο πρόβλημα... Η αλήθεια είναι ότι το GT505 το αγόρασα περισσότερο για GPS όπως και πολλοί άλλοι, αλλά εδώ και 2 εβδομάδες που προσπαθώ να βγάλω άκρη δεν έχω καταφέρει τίποτα... Εκεί που περίμενα να βρώ για 20 λεπτά δορυφόρο, τώρα δεν μπορώ ούτε την εγκατάσταση να πραγματοποιήσω.... :(

 

Σαν παρατήρηση, μήπως και σας βοήθησω για να καταλάβετε τι γίνεται, όταν έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση το rc30 απο το site της WeTravel τότε ξεκίνησε να βγάζει το μήνυμα "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" και κάτω από το ΟΚ έχουν εμφανιστεί κάποια βελάκια (4 και κάποια κουμπια Οκ και Num) που έχω την εντύπωση ότι καπου εκεί δημιουργήθηξε το πρόβλημα. Πως μπορώ να τα βγάλω να μην εμφανίζονται... Δεν είναι κουμπάκια της εφαρμογής WeTravel, όπως καταλαβαίνω αλλά του κινητού... Δεν ξέρω...βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βλεπω οτι εχετε αρχισει και ασχολειστε! Μπραβο! Σημερα εγω το πηρα χαμπαρι το we-travel και σε ασχετο μερος κιολας... :)

 

Καταρχας καλο θα ηταν να αλλαχτει λιγο ο τιτλος και να διευκρινιστει οτι ειναι εφαρμογη java και οτι κανει στην ουσια για ΟΛΑ τα τηλεφωνα με δεκτη gps, οχι μονο για lg. πχ να γινει WE-TRAVEL offline Java GPS program.

 

 

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα το προγραμμα γιατι εμενα προσωπικα δε μου χρειαζεται αλλα αν καταφερετε και μεταφερετε σωστα τον adh σε αυτο το προγραμμα φανταζομαι θα γινει εξαιρετικο! Θα λυσει τα χερια ολων αυτων με κινητα που εχουν κλειστο λειτουργικο! Και παλι μπραβο λοιπον και καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας!

 

Τι ειναι αυτο το προβλημα που σας βγαζει με τις γραμματοσειρες οταν μετατρεπετε τον adh που διαβασα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια που έχεις δώσει μέχρι στιγμής για το WeTravel. Δυστηχώς, δοκίμασα και την rc30 αλλά πάλι μου βγάζι το ίδιο πρόβλημα... Η αλήθεια είναι ότι το GT505 το αγόρασα περισσότερο για GPS όπως και πολλοί άλλοι, αλλά εδώ και 2 εβδομάδες που προσπαθώ να βγάλω άκρη δεν έχω καταφέρει τίποτα... Εκεί που περίμενα να βρώ για 20 λεπτά δορυφόρο, τώρα δεν μπορώ ούτε την εγκατάσταση να πραγματοποιήσω.... :(

 

Σαν παρατήρηση, μήπως και σας βοήθησω για να καταλάβετε τι γίνεται, όταν έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση το rc30 απο το site της WeTravel τότε ξεκίνησε να βγάζει το μήνυμα "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" και κάτω από το ΟΚ έχουν εμφανιστεί κάποια βελάκια (4 και κάποια κουμπια Οκ και Num) που έχω την εντύπωση ότι καπου εκεί δημιουργήθηξε το πρόβλημα. Πως μπορώ να τα βγάλω να μην εμφανίζονται... Δεν είναι κουμπάκια της εφαρμογής WeTravel, όπως καταλαβαίνω αλλά του κινητού... Δεν ξέρω...βοήθεια...

 

Για να καταλάβω... το είχες εγκαταστήσει,δούλευε αλλα δεν έπιανε δορυφόρο και έπειτα το επανεγκατάστησες και σου εμφανίζει το μήνυμα "Αποτυχία Ελέγχου Ταυτότητας".

 

Είχες κάνει τις σωστές ρυθμίσεις στο κινητο και στην εφαρμογή για το GPS για να μπορεί να βρεί δορυφόρο;

 

Η εφαρμογή που έχω πειράξει εγώ είναι για το LG GT 505 και γίνεται Full Screen (δηλαδή χωρίς τα 4 βελάκια,ΟΚ και NUM).

Η εφαρμογή απο το site δεν είναι Full Screen.

 

Όταν το ξαναπέρασες έκανες πρώτα διαγραφή της προηγούμενης εφαρμογής η το πέρασες απο πάνω; (σε ρωτάει εάν θες να ενημερώσεις την υπάρχουσα εφαρμογή).

 

Το μήνυμα αυτό στο βγάζει όταν γίνεται λήψη;

 

Σου προτείνω να κάνεις εγκατάσταση με το αρχείο .JAR και εάν ολοκληρωθεί σωστά κάνε επανεγκατάσταση με το αρχείο .JAD

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βλεπω οτι εχετε αρχισει και ασχολειστε! Μπραβο! Σημερα εγω το πηρα χαμπαρι το we-travel και σε ασχετο μερος κιολας... :)

 

Καταρχας καλο θα ηταν να αλλαχτει λιγο ο τιτλος και να διευκρινιστει οτι ειναι εφαρμογη java και οτι κανει στην ουσια για ΟΛΑ τα τηλεφωνα με δεκτη gps, οχι μονο για lg. πχ να γινει WE-TRAVEL offline Java GPS program.

 

 

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα το προγραμμα γιατι εμενα προσωπικα δε μου χρειαζεται αλλα αν καταφερετε και μεταφερετε σωστα τον adh σε αυτο το προγραμμα φανταζομαι θα γινει εξαιρετικο! Θα λυσει τα χερια ολων αυτων με κινητα που εχουν κλειστο λειτουργικο! Και παλι μπραβο λοιπον και καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας!

 

Τι ειναι αυτο το προβλημα που σας βγαζει με τις γραμματοσειρες οταν μετατρεπετε τον adh που διαβασα?

 

αντι για Euagelistrias βγάζει Eiagelistrias

Grevena - Ghrevena και κάτι τέτοια

Αν λυθεί αυτό το πρόβλημα και ακόμα καλύτερα μπορεί να αναγνωρίσει ελληνική γραμματοσειρά θα έχουμε έναν από τους καλύτερους offline πλοηγούς

Link to comment
Share on other sites

Αρα αποτι καταλαβαινω το προγραμμα μετατροπης δεν αναγνωριζει ελληνικες γραματοσειρες κι εσυ χρησιμοποιεις τον adh με λατινικους χαρακτηρες για μετατροπη...

 

Υπαρχει εκδοση του adh με λατινικους χαρακτηρες και αλλη εκδοση με λατινικους η οποια ειναι για πλοηγους kenwood. Ποια χρησιμοποιησες εσυ? Ισως αν μετατρεψεις αυτη την εκδοση για πλοηγο kenwood δεν παρουσιαζει αυτα τα προβληματα που λες με το μπερδεμα στα γραμματα...

 

Δες εδω...

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

 

Απο εδω μπορεις να κανεις extract και να παρεις τα αντιστοιχα .img των χαρτων που σε ενδιαφερουν... αν δε μπορεις στειλε μου πμ να σου δωσω το img του autodrive που θελεις.

 

Το .img δε χρησιμοποιεις σαν source file για το προγραμμα μετατροπης του wetravel?

 

Οσο για τα Ελληνικα πρεπει καποιος που εχει κανει τη διαδικασια και ξερει, να μιλησει με αυτους που εχουν φτιαξει το προγραμμα και το εργαλειο μετατροπης των χαρτων και να τους δωσει τα source files και να τους εξηγησει τι γινεται, ωστε σε μια επομενη εκδοση να φτιαξουν τυχον bug του μετατροπεα και να τους ζητησετε να υποστηριζει και τις ελληνικες γραμματοσειρες...

 

 

Αν μπορεσετε και μετατρεψετε σωστα τον ελληνικο adh και μεταφερθουν σωστα και τα γραμματα και οι κατηγοριοποιησεις των δρομων που εχει ο adh, θα βολεψει πολυ κοσμο αυτη η εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πιο πριν οτι το προβλημα το βγαζει και με τον ADH EN. Συμφωνω οτι πολλοι θα επωφεληθουν απο αυτη την εφαρμογη επειδη εχουν κλειστο λειτουργικο-τι γιναται ομως με τα νεα SAMSUNG που δεν μπορεις να βαλεις JAVA εγαρμογες???
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο γινεται και με την εκδοση adh en που ειναι για Kenwood? Ισως κατι αλλαζει εκει, γιαυτο αλλωστε και δινουν ξεχωριστο χαρτη για Kenwood...

 

Με τα samsung δεν εχω ιδεα τι παιζει... αποτι βλεπω στο google για καποιο λογο ειναι κλειδωμενα και δεν παιρνουν java :blink:

 

βρηκα κατι ενδιαφερον εδω... στη χειροτερη κανεις upload τα .jad .jar και τα κατεβαζεις μεσω gprs... δεν εχω ιδεα τι απολα αυτα ισχυει...

 

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=40430

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά! Αν και παλιός χρήστης ξανασυμμετέχω στο φορουμ μετά από 4 χρόνια θα ήθελα τη βοήθεια σας που είμαι σίγουρος ότι θα μου τη δώσετε αφού μέσα από τις εννιά σελίδες αυτού του θέματος είδα ότι έχετε κάνει φοβερή δουλειά. Πέρασα και γω λοιπόν το Wetravel στο Gt505 σύμφωνα με τις οδηγίες σας ώστε να μην καθομαι και σας πρήζω αλλά έχω ένα θέμα. Δεν βρίσκω πολλές από τις οδούς στην Αθήνα αν και πρέπει να δοκιμάσω αυτό που λέει ένας φίλος σε κάποιο ποστ του για χάρτη της Αθήνας. Επίσης σχετικά με τις οδηγίες εγκατάστασης στο "Μενού/Ρυθμίσεις/Προχωρημένες *** Menu/settings/Advanced *** και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Οθόνη Αφής *** Touchscreen ***. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Αποθήκευση *** Save ***" δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή οθόνη αφής. Προσπάθησα όμως να κάνω το επόμενο για full screen "Πατήστε Μενού/Οθόνη *** Menu/Screen *** και επιλέξτε Πλήρης Οθόνη *** Fullscreen *** " και αφού το έκανα δεν μπορώ να μπω στο μενού! Τι κάνω? Κάνω απεγκατάσταση και όλα από την αρχή ή υπάρχει λύση?

 

Οθόνη Αφής στις ρυθμίσεις του WETRAVEL υπάρχει σαν επιλογή σίγουρα.... Μήπως το προσπέρασες με την μπάρα δεξιά και δεν το είδες ? Δοκίμασε να κατεβαίνεις μία μία τις επιλογές με το μολυβάκι και θα την βρείς.

Κακός έκανες το επόμενο βήμα (δεν το γνώριζες σίγουρα αλλά τώρα το έμαθες).Η πλήρης οθόνη γίνεται αφού έχεις επιλέξει οθόνη αφής ώστε το Μενου να εμφανιστεί σε κουμπί αφής στην οθόνη.

Τώρα αφού δεν έχεις πρόσβαση στο μενού θα πρέπει να διαγράψεις την εφαρμογή και να την εγκαταστήσεις και πάλι απο την αρχή.

Πιστεύω πως θα τα καταφέρεις.

Εάν υπάρξει πρόβλημα και πάλι τότε ξαναστείλε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω... το είχες εγκαταστήσει,δούλευε αλλα δεν έπιανε δορυφόρο και έπειτα το επανεγκατάστησες και σου εμφανίζει το μήνυμα "Αποτυχία Ελέγχου Ταυτότητας".

 

Είχες κάνει τις σωστές ρυθμίσεις στο κινητο και στην εφαρμογή για το GPS για να μπορεί να βρεί δορυφόρο;

 

Η εφαρμογή που έχω πειράξει εγώ είναι για το LG GT 505 και γίνεται Full Screen (δηλαδή χωρίς τα 4 βελάκια,ΟΚ και NUM).

Η εφαρμογή απο το site δεν είναι Full Screen.

 

Όταν το ξαναπέρασες έκανες πρώτα διαγραφή της προηγούμενης εφαρμογής η το πέρασες απο πάνω; (σε ρωτάει εάν θες να ενημερώσεις την υπάρχουσα εφαρμογή).

 

Το μήνυμα αυτό στο βγάζει όταν γίνεται λήψη;

 

Σου προτείνω να κάνεις εγκατάσταση με το αρχείο .JAR και εάν ολοκληρωθεί σωστά κάνε επανεγκατάσταση με το αρχείο .JAD

 

Ναι... στην αρχή είχε γίνει εγκατάσταση κανονικά του δικού σου, σε fullscreen χωρίς να φαίνονται τα κουμπάκια ΟΚ NUM, αλλά δεν έβρισκε δορυφόρο (είχα κολουθήσει καταγράμμα τις οδηγίες από το αρχείο .txt αλλά δεν έπιασε δορυφόρο)

Όταν ξαναπέρασα το αρχείο (το rc30) έκανα διαγραφή πρώτα του προηγούμενου (του ¨δικού σου¨) και απο εκείνη την στιγμή εμφανίζονται τα ok και NUM.

 

Έτρεξα το αρχείο .JAR έκανε την εγκατάσταση αλλα δεν ε΄βρησκε χάρτες, και στην συνέχεια όταν έκανα εγκατάσταση το .jad μου πέταγε το ίδιο μήνυμα λάθους "Αποτυχία Ελέγχου Ταυτότητας", (ναι, το μήνυμα το βγάζει όταν γίνεται λήψη) λέτε να το πάρω απόφαση ότι δεν πρόκειτε να έχω GPS στο κινητό μου (GT 505); :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εβαλα και εγω σημερα τον καινουριο χαρτη τον 1.85 και τωρα της ονομασιες της βγαζει κανονικα αλλα στα greeklish ! Σητεια= Sitia
Link to comment
Share on other sites

Ναι... στην αρχή είχε γίνει εγκατάσταση κανονικά του δικού σου, σε fullscreen χωρίς να φαίνονται τα κουμπάκια ΟΚ NUM, αλλά δεν έβρισκε δορυφόρο (είχα κολουθήσει καταγράμμα τις οδηγίες από το αρχείο .txt αλλά δεν έπιασε δορυφόρο)

Όταν ξαναπέρασα το αρχείο (το rc30) έκανα διαγραφή πρώτα του προηγούμενου (του ¨δικού σου¨) και απο εκείνη την στιγμή εμφανίζονται τα ok και NUM.

 

Έτρεξα το αρχείο .JAR έκανε την εγκατάσταση αλλα δεν ε΄βρησκε χάρτες, και στην συνέχεια όταν έκανα εγκατάσταση το .jad μου πέταγε το ίδιο μήνυμα λάθους "Αποτυχία Ελέγχου Ταυτότητας", (ναι, το μήνυμα το βγάζει όταν γίνεται λήψη) λέτε να το πάρω απόφαση ότι δεν πρόκειτε να έχω GPS στο κινητό μου (GT 505); :(

 

Δεν πρόκειται να γίνει αυτό μην τα παρατας.... Εμένα μου κάνει εντύπωση το γεγονός πως ενώ μία φορά το εγκατάστησες. δουλευε (ασχετα το οτι δεν εβρισκε δορυφορο) και μετα δεν μπορείς να το εγκαταστήσεις....εγώ το έχω κάνει εγκατάσταση πάνω απο δέκα φορές....

Το κινητό σου τι έκδοση Firmware έχει?... εμένα έχει V10b (τώρα υπαρχει το V10e)

Όταν κάνεις εγκατάσταση με το αρχείο JAR δουλέυει κανονικά η εφαρμογή ?

Οταν σου λεει NO MAP DATA είναι επειδή ο φάκελος MAP είναι κενός.

 

Οταν περασες το rc30 ο φάκελος που το είχες ήταν πλήρης ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γίνει αυτό μην τα παρατας.... Εμένα μου κάνει εντύπωση το γεγονός πως ενώ μία φορά το εγκατάστησες. δουλευε (ασχετα το οτι δεν εβρισκε δορυφορο) και μετα δεν μπορείς να το εγκαταστήσεις....εγώ το έχω κάνει εγκατάσταση πάνω απο δέκα φορές....

Το κινητό σου τι έκδοση Firmware έχει?... εμένα έχει V10b (τώρα υπαρχει το V10e)

Όταν κάνεις εγκατάσταση με το αρχείο JAR δουλέυει κανονικά η εφαρμογή ?

Οταν σου λεει NO MAP DATA είναι επειδή ο φάκελος MAP είναι κενός.

 

Οταν περασες το rc30 ο φάκελος που το είχες ήταν πλήρης ?

 

Στην αρχή το είχα κανει και εγώ 3-4 φορές εγκατάσταση και έφτανε μέχρι το σημείο να βρει δορυφόρο. Ότνα έκανα εγκατάσταση το rc30 εμφανίστηκάν τα OK και NUM και από την στιγμή που το διέγραψα και προσπάθησα να περάσω οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή του WeTravel, μου έβγαζε το μύνημα "αποτυχία..."

Έχω το V10e.

Όταν το κάνω με JAR δεν μπορεί να ολοκληρώσει κανονικά όλη την εγκατάσταση με την γλώσσα και το μενού κτλ. και μετά λεέι no map data. Κοίταξα και εγώ τον φάκελο map αλλά ήταν κανονικός και όχι άδειος.

Όταν είχα περάσει το rc30, ήταν πλήρης,απλώς είχε διαφορετικό μενού (πάλι δεν έκανε σύνδεση με δορυφόρο) και προτιμησα την δικιά σου έκδοση σε full screen...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το είχα κανει και εγώ 3-4 φορές εγκατάσταση και έφτανε μέχρι το σημείο να βρει δορυφόρο. Ότνα έκανα εγκατάσταση το rc30 εμφανίστηκάν τα OK και NUM και από την στιγμή που το διέγραψα και προσπάθησα να περάσω οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή του WeTravel, μου έβγαζε το μύνημα "αποτυχία..."

Έχω το V10e.

Όταν το κάνω με JAR δεν μπορεί να ολοκληρώσει κανονικά όλη την εγκατάσταση με την γλώσσα και το μενού κτλ. και μετά λεέι no map data. Κοίταξα και εγώ τον φάκελο map αλλά ήταν κανονικός και όχι άδειος.

Όταν είχα περάσει το rc30, ήταν πλήρης,απλώς είχε διαφορετικό μενού (πάλι δεν έκανε σύνδεση με δορυφόρο) και προτιμησα την δικιά σου έκδοση σε full screen...

 

Οπότε τώρα δεν περνάει ούτε την δική μου να φανταστώ......

 

Μία άλλη λύση είναι να κάνεις απαλοιφή της κοινής μνήμης του τηλεφώνου.

Μενού\Ρυθμίσεις\Ρυθμίσεις τηλεφώνου\Διαχείρηση μνήμης\Κοινή μνήμη τηλεφώνου.

Ίσως (αν και δύσκολο) να έχει μείνει κάποιο bug και για αυτό δεν επιτρέπεται.

 

Προσοχή όμως γιατί ίσως χάσεις αρχεία.Διάβασε το manual για το τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.Δεν είμαι σίγουρος όσον αφορά τα αρχεία του κινητού.Για τις εφαρμογές , ναι, τις καθαρίζει ακομά και τις άδειες που ορίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Προς το φιλο που ασχολειται με τη μετατροπη των χαρτων adh για το wetravel

 

 

Εκτος απο τους επισημους χαρτες adh 1.90 gr, en, en kenwood που ειναι κλειδωμενοι

 

"κυκλοφορουν" ακριβως οι ιδιοι χαρτες και ξεκλειδωτοι... ισως παιζει και αυτο ρολο για να τους αναγνωρισει σωστα το προγραμμα μετατροπης...

 

Πρεπει να κανεις διαφορες δοκιμες με ολους, για να δεις τι σου αναγνωριζει και μετατρεπει καλυτερα ο mapgenerator του wetravel...

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Οπότε τώρα δεν περνάει ούτε την δική μου να φανταστώ......

 

Μία άλλη λύση είναι να κάνεις απαλοιφή της κοινής μνήμης του τηλεφώνου.

Μενού\Ρυθμίσεις\Ρυθμίσεις τηλεφώνου\Διαχείρηση μνήμης\Κοινή μνήμη τηλεφώνου.

Ίσως (αν και δύσκολο) να έχει μείνει κάποιο bug και για αυτό δεν επιτρέπεται.

 

Προσοχή όμως γιατί ίσως χάσεις αρχεία.Διάβασε το manual για το τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.Δεν είμαι σίγουρος όσον αφορά τα αρχεία του κινητού.Για τις εφαρμογές , ναι, τις καθαρίζει ακομά και τις άδειες που ορίζουμε.

 

Έκανα απαλοιφή της μνήμης. Κατάφερα να κάνω εγκατάσταση το δικό σου αρχείο. Παρόλλα αυτά είδε και παλιότερη εγκατάση και την έκανα νέα εγκατάσταση. Δεν έκανε search root ... μάλλον το είχε κρατήσει από προηγούμενη εγκατάσταση και με εβγαλε κατευθείαν στην Enter City Name.... εκεί δεν βρήσκει την πόλη μου.... να το αφήσω όπως έχει και να κάνω cancel?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απαλοιφή της μνήμης. Κατάφερα να κάνω εγκατάσταση το δικό σου αρχείο. Παρόλλα αυτά είδε και παλιότερη εγκατάση και την έκανα νέα εγκατάσταση. Δεν έκανε search root ... μάλλον το είχε κρατήσει από προηγούμενη εγκατάσταση και με εβγαλε κατευθείαν στην Enter City Name.... εκεί δεν βρήσκει την πόλη μου.... Μπήκα στην εφαρμογή κανονικά, αλλά δεν μοθ βγάζει την γλώσσα τη δυνατότητα για επιπλέον skins (templates) και βγάζει και το no map data... οι φάκελοι στο κατάλογο WeTravel είναι κανονικοί.... να τους ξαναπεράσω?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα απαλοιφή της μνήμης. Κατάφερα να κάνω εγκατάσταση το δικό σου αρχείο. Παρόλλα αυτά είδε και παλιότερη εγκατάση και την έκανα νέα εγκατάσταση. Δεν έκανε search root ... μάλλον το είχε κρατήσει από προηγούμενη εγκατάσταση και με εβγαλε κατευθείαν στην Enter City Name.... εκεί δεν βρήσκει την πόλη μου.... Μπήκα στην εφαρμογή κανονικά, αλλά δεν μοθ βγάζει την γλώσσα τη δυνατότητα για επιπλέον skins (templates) και βγάζει και το no map data... οι φάκελοι στο κατάλογο WeTravel είναι κανονικοί.... να τους ξαναπεράσω?

 

Αφου εγκαταστάθηκε σημαίνει πως έπιασε η απαλοιφη οπότε να το έχεις κατα νου!

 

Χμμμ...δε μου τα λες καλά....Search root πρέπει να κάνει...μήπως πάτησες κατα λάθος κάποιο πλήκτρο και προσπέρασε την διαδικασία ?

Στο Enter City name και κενο να το αφήσεις δεν υπάρχει θέμα.... το παρακάμπτουμε.

Γλώσσα και skins μπορείς να τα ρυθμίσεις απο το μενού.

Δοκίμασε το εξής:

Κάνε αντιγραφή των φάκελο MAP και κάντον επικόλληση με το όνομα MAPS (μεσα στον φάκελο του WeTravel δηλαδη θα έχεις MAP και MAPS)... έπειτα θα μπείς στο μενου και Settings\Advanced\Selecte Map\Map και εκεί θα είναι ο χάρτης.

Για την γλώσσα και τα skins - Menu\Settings\Advanced\Screen details\ Languange και Menu.... αν και επειδή δεν έκανε search root χλώμο το κόβω να τα βρεί.

Δοκίμασε τον χάρτη μήπως και τον βρεί να δούμε άμα βρίσκει δορυφόρο.

Edited by Arxitas
Link to comment
Share on other sites

Αφου εγκαταστάθηκε σημαίνει πως έπιασε η απαλοιφη οπότε να το έχεις κατα νου!

 

Χμμμ...δε μου τα λες καλά....Search root πρέπει να κάνει...μήπως πάτησες κατα λάθος κάποιο πλήκτρο και προσπέρασε την διαδικασία ?

Στο Enter City name και κενο να το αφήσεις δεν υπάρχει θέμα.... το παρακάμπτουμε.

Γλώσσα και skins μπορείς να τα ρυθμίσεις απο το μενού.

Δοκίμασε το εξής:

Κάνε αντιγραφή των φάκελο MAP και κάντον επικόλληση με το όνομα MAPS (μεσα στον φάκελο του WeTravel δηλαδη θα έχεις MAP και MAPS)... έπειτα θα μπείς στο μενου και Settings\Advanced\Selecte Map\Map και εκεί θα είναι ο χάρτης.

Για την γλώσσα και τα skins - Menu\Settings\Advanced\Screen details\ Languange και Menu.... αν και επειδή δεν έκανε search root χλώμο το κόβω να τα βρεί.

Δοκίμασε τον χάρτη μήπως και τον βρεί να δούμε άμα βρίσκει δορυφόρο.

 

Ok μέχρι εδώ καλά, έχω φτάσει με κάμποσες εγκαταστάσεις να έχει γίνει κανονικά ακολουθόντας καταγράμμα τις οδηγίες στο txt αρχείο. Πανω δεξιά η μπαλίτσα παραμένει μπλε και το 64 δεν μηδενίζει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...