Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, εβαλα κ εγω το προγραμμα στο κινητο μου. ολα καλα ανοιγει κ βρισκει τον δορυφορο μια χαρα, αλλα οταν πηγαινω πλοηγηση->πολη POI-> κ στο μενου εισάγετε πολη βαζω πχ Λαρισα και παταω οκ. αλλα δεν κανει τπτ, εχς δοκιμασει κ για αλλες πολεις κ παλι τπτ. τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας και απο εμένα. Μένω σε ενα χωριό έξω απο την Κατερίνη, αλλά το We-Travel δεν έχει καν τους δρόμους του χωριού μου. Τι κάνουμε τωρα? Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμα ή μονο με Google Maps? Κάτι ακόμα, δεν έχω βρει πως να το βάλω να με καθοδιγήσει για να παω σε ενα μέρος.
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Και εδω ο χαρτης της

GARMIN απλά κάνουμε αντικατάσταση τον φάκελο MAP.

:D

 

Από moderator:

Καλώς ήρθες, όμως τα direct links σε εμπορικές εφαρμογές απαγορεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα καλη χρονια!!Οποιος εχει το χαρτη της Ελλαδας για το wetravel ας τον ανεβασει γιατι αυτον που εχει το site tou wetravel ειναι καπως παλιος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα καλη χρονια!!Οποιος εχει το χαρτη της Ελλαδας για το wetravel ας τον ανεβασει γιατι αυτον που εχει το site tou wetravel ειναι καπως παλιος.

θα τον βρείς στο site της υπογραφής μου. Σε λίγες μέρες θα δημοσιεύσω και τον νεότερο χάρτη της Garmin με τη συμβολή του NIKOLASIRA

Link to comment
Share on other sites

θα τον βρείς στο site της υπογραφής μου. Σε λίγες μέρες θα δημοσιεύσω και τον νεότερο χάρτη της Garmin με τη συμβολή του NIKOLASIRA

Ενημερώθηκε ήδη Δημήτρη :happy:

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ολοκληρος ο 1.90 σε .IMG αλλα και Mapsource format

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους

Αν μπορείς δώσε λινκ με προσωπικό μήνυμα να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Ο παραπάνω οδηγός φτιάχτηκε για μετατροπή garmin σωστά?

Έχω περασμένους κάτι χάρτες εδώ και καιρό... αν περάσω τους gamrin σε τι θα διαφέρει? σε πληροφορίες?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ:)

Υπάρχει τρόπος να μη φαίνονται οι φων. εντολές στο πρόγραμμα μουσικής του αρένα? Εκτός φυσικά απο την δημιουργία playlist. Πρέπει να έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν θυμάμαι...thanks in advance:p

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

θα τον βρείς στο site της υπογραφής μου. Σε λίγες μέρες θα δημοσιεύσω και τον νεότερο χάρτη της Garmin με τη συμβολή του NIKOLASIRA

 

καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όσους δεν είπαμε

φιλαράκι σουστειλα mail στο προσωπικό σου για linik με τους νέους χάρτες 1.85

προσπαθησα να στείλω και στο δικό σου site αλλά δεν γινόταν παραλαβή

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμοι οι νέοι χάρτες. Θα τους βρείτε στο site της υπογραφής μου στην ενότητα "downloads". Καλή πλοήγηση!
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμοι οι νέοι χάρτες. Θα τους βρείτε στο site της υπογραφής μου στην ενότητα "downloads". Καλή πλοήγηση!

 

Ο τελευταιος χαρτης ειναι ο 1.90 ,εσυ ποιον εχεις κανει μετατροπη????Επισης το προβλημα με τα ονοματα λυθηκε???

 

ΕDIT: τωρα ειδα οτι εχεις τον 1.85,καλο θα ηταν να μετατρεψεις τον 1.90 γιατι εχει παρα πολλες βελτιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος χαρτης ειναι ο 1.90 ,εσυ ποιον εχεις κανει μετατροπη????Επισης το προβλημα με τα ονοματα λυθηκε???

 

ΕDIT: τωρα ειδα οτι εχεις τον 1.85,καλο θα ηταν να μετατρεψεις τον 1.90 γιατι εχει παρα πολλες βελτιωσεις.

Ναι ο 1.85 είναι. Τον μετέτρεψε ο NIKOLASIRA και μου τον έδωσε. Τώρα ξεκίνησε την μετατροπή του 1.90. Σε λίγες μέρες λογικά θα έχουμε και τον νεο!;) (Για το πρόβλημα με τα ονόματα δεν ξέρω. Δεν τον έβαλα ακόμη)

 

(Ενημέρωσα και το site ότι είναι η έκδοση 1.85 για να αποφευχθεί η σύγχυση.)

Link to comment
Share on other sites

Με κάνετε να ξαναπεράσω το wetravel τώρα :p Thank you very much :rolleyes:
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα με τισ οδηγιες του αχρητα!!!!ακολοθθηστε τις ολοι δουλεβουν 100% να σε καλα....οσο για τους χαρτες κατεβασα τον χαρτη του αχρητα και δεν εχω παρατηρησει προβληματα επειδη λετε οτι ειναι παλιος....για τον φιλο που ρωταγε αν δουλεβει σε ελτζι τζιτι 500 αυτο το κινητο εχω και δουλεβει αψογα...ελπιζω να βοηθησα:cool::O;)
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος χαρτης ειναι ο 1.90 ,εσυ ποιον εχεις κανει μετατροπη????Επισης το προβλημα με τα ονοματα λυθηκε???

 

ΕDIT: τωρα ειδα οτι εχεις τον 1.85,καλο θα ηταν να μετατρεψεις τον 1.90 γιατι εχει παρα πολλες βελτιωσεις.

 

Το πρόβλημα με την γραμματοσειρά είναι καθαρά θέμα του map generator και δεν νομίζω χωρίς βέβαια να είμαι ιδικός να υπάρχει λύση

Την 1,90 αν μπορεί κάποιος να μου την δώσει link (πάντα με προσωπικό μήνυμα) θα ήμουν πολύ υπόχρεος γιατί όλες οι εκδώσεις που βρίσκω εγώ δεν δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σε .IMG 'η σε MAP SOURCE format τον θες???? Εχει αναφερθει οτι δεν εχει σημασια αν ειναι ο χαρτης με τους Ελληνικους 'η ο χαρτης με τους Αγγλικους χαρακτηρες για μετατροπη ,γιατι παλι θα υπαρχει το προβλημα με τα ονοματα.Ειναι επιβεβαιωμενο αυτο???
Link to comment
Share on other sites

μετά από πάραπολλές προσπάθειες.. εγκατστάσεις και απεγκαταστάσεις.... μου βγάζει το μήνυμα "αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" Τα έσβησα όλα και έτρεξα το rc31... εμφανιστηκε το ίδιο μήνυμα, τα έσβησα και έτρεξα πάλι το .jad του arhitas... και συνεχίζει να μου πετάει το ίδιο μήνυμα... (η συσκευή είναι gt550, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη :( )

 

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

μετά από πάραπολλές προσπάθειες.. εγκατστάσεις και απεγκαταστάσεις.... μου βγάζει το μήνυμα "αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" Τα έσβησα όλα και έτρεξα το rc31... εμφανιστηκε το ίδιο μήνυμα, τα έσβησα και έτρεξα πάλι το .jad του arhitas... και συνεχίζει να μου πετάει το ίδιο μήνυμα... (η συσκευή είναι gt550, ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη :( )

 

Καμιά ιδέα ?

Η συσκευή σου μήπως είναι κλειδωμένη;

Ένας χρήστης είχε το ίδιο πρόβλημα και το κατάφερε κάνοντας την εγκατάσταση με SIM Watch UP.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλή χρονιά!

 

Μόλις πέρασα το wetravel στο arena...αν κ δεν βγήκα έξω να το δοκιμάσω, αν πάω στις ρυθμίσεις για τους χάρτες στην επιλογή map πατάω κ δεν μου εμφανίζει τίποτα. Έχω περάσει τον ελληνικό χάρτη στον φάκελο Map...δεν θα πρεπε να μου δείχνει κάτι; Επίσης το google maps γίνεται να δουλέψει μέσω gps; Αν ναι πως;

 

Ευχαριστωωωώ.....

Link to comment
Share on other sites

Σε .IMG 'η σε MAP SOURCE format τον θες???? Εχει αναφερθει οτι δεν εχει σημασια αν ειναι ο χαρτης με τους Ελληνικους 'η ο χαρτης με τους Αγγλικους χαρακτηρες για μετατροπη ,γιατι παλι θα υπαρχει το προβλημα με τα ονοματα.Ειναι επιβεβαιωμενο αυτο???

 

Στείλε και τα δύο και βλέπουμε θα πειραματιστώ και με τους δύο

Το πρόβλημα με την γραμματοσειρά δεν έχει σχέση με ελληνικούς ή αγγλικούς χάρτες τα δοκίμασα και τα δύο

 

Τα βρίκα τελικά σε .IMG και σε MAP SOURCE θα τα παλέψω και σύντωμα νεότερα

 

 

Την 1,90 την κάνει μετατροπή αλλά δεν τους αναγνωρίζει το we travel μάλλον γιατί δεν είναι και ο anavasis και βγαίνουν ελλιπής τα στοιχεία προσωρινά ας βολευτούμε με την 1,85

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το google maps γίνεται να δουλέψει μέσω gps; Αν ναι πως;

 

Ευχαριστωωωώ.....

 

Υπάρχει ένα άλλο πρόγραμμα, το MGmaps, στο οποίο μπορείς να βάλεις χάρτες google και να δουλεύει και GPS (για να σου δείχνει το στίγμα σου μόνο, χωρίς οδηγίες). Το έχω γράψει στην 6η σελίδα του παρόντος.

 

Αλλά δεν έχει τις δυνατότητες πλήρους GPS όπως το wetravel.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου μήπως είναι κλειδωμένη;

Ένας χρήστης είχε το ίδιο πρόβλημα και το κατάφερε κάνοντας την εγκατάσταση με SIM Watch UP.

 

Είχα κάνει την εγκατάσταση στην αρχή που είχα αγορασει τη συσκευή GT505, αλλά δεν έβρισκε δορυφόρο... και μετά από τις πολλές προσπάθειες ξεκίνησε να βγάζειι αυτό το μήνυμα... Θα δοκιμάσω και αυτή την λύση με άλλη κάρτα και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...