Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ όλη την παρέα.Εδώ κ 4 μέρες έχω στην κατοχή μου το arena κ είμαι ευχαριστημένος αλλά κ προβληματισμένος ταυτόχρονα.Κ εξηγώ :

 

1.Δεν μπορώ με τίποτα να εγκαταστήσω το κ...we-travel..!Δοκίμασα τα πάντα,αλλαγή ημερομηνίας,factory reset,αλλαγή sim με άλλου δικτύου,πρώτα το jar κ μετά το jad αλλά τζίφος!Αυτό το "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" με έχει σπάσει τα νεύρα!Το κιν είναι vodafone live κ έκδοση λογισμικού είναι V10v.Υπάρχει καμία περίπτωση να το εγκαταστήσω χωρίς να το φλασάρω σε άλλη έκδοση?

 

2.Κ τελικά αν χρειαστεί να το φλασάρω ποιά έκδοση προτείνετε?Από αυτά που διάβασα μάλλον στην γερμανική με κόβω.Το φλασάρισμα σε win 7 γίνεται?

 

Sorry εάν έχει ξαναρωτήσει κανείς τα ίδια αλλά 350 σελίδες δεν διαβάζονται τόσο εύκολα!!Πάντως το κινητάκι είναι super για τα λεφτά του,κ αν το λύσουμε το θέμα με το γαμ...gps με κόβω να μην αλλάζω κιν για πολύύύύύύύύύ΄καιρό!!thnx προκαταβολικά..

Το αποτυχία ταυτότητας το ξεπέρασα με επαναφορά ρυθμίσεων και απαλοιφή μνήμης... μετά πέρασα τα αρχεία του arxitas... και κατάφερα και έκανα εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το λοιπόν,έκανα factory reset κ απαλοιφή μνήμης κ έπιασε(thnx φίλε fred)!!!!Αλλά!!!Ενώ όλα έγιναν κομπλέ κ έπιασε δορυφόρο (χωρίς να δείχνει ακριβή τοποθεσία αφού είμαι Σαντορίνη)όταν το έκλεισα κ ξαναμπήκα για να δώ το fullscreen κ touchscreen κολλάει στην σελίδα που δείχνει το στρόγγυλο μπλέ σηματάκι της wetravel κ δεν κάνει τπτ!!!!!!!!!!!Καμιά ιδέα??????Είμαι τόσο κοντά κ μου την έχει δώσει!!
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν,έκανα factory reset κ απαλοιφή μνήμης κ έπιασε(thnx φίλε fred)!!!!Αλλά!!!Ενώ όλα έγιναν κομπλέ κ έπιασε δορυφόρο (χωρίς να δείχνει ακριβή τοποθεσία αφού είμαι Σαντορίνη)όταν το έκλεισα κ ξαναμπήκα για να δώ το fullscreen κ touchscreen κολλάει στην σελίδα που δείχνει το στρόγγυλο μπλέ σηματάκι της wetravel κ δεν κάνει τπτ!!!!!!!!!!!Καμιά ιδέα??????Είμαι τόσο κοντά κ μου την έχει δώσει!!

 

Μάλλον θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση πάλι την εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος φιλαράκι ούτε καν τους αναγνωρίζει βγάζει map error μάλλον δεν έχει συμβατότητα με τον map generator –δοκίμασα πολλούς - αλλά επιμένω ότι 99% φταίει ο map generator

 

Οταν μετετρεψες τον 1.85, εστω και με αυτα τα λαθη στα ονοματα, ποια ακριβως εκδοση χαρτη χρησιμοποιησες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα παιδια.

 

Τελικα πηρα και εγω το ARENA και μπηκα στο πραγματικα πολυ καλο site του Jimdem και κατεβασα το wetravel και τους χαρτες του Nikolasira.

 

Ακολουθησα κατα γραμμα τις αναλυτικοτατες οδηγιες και περασα το wetravel στην συσκευη.Εδω ξεκινα το προβλημα...

 

Οταν παω να εγκαταστησω το WeTravel.jad μου βγαζει το μηνυμα "Αποτυχια Ελεγχου Ταυτοτητας".

 

Παιζει ρολο σε ποια μνημη θα αντιγραψουμε το wetravel?Προσωπικα το περασα στην μνημη της συσκευης στον φακελο others οπως ελεγαν οι οδηγιες.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα παιδια.

 

Τελικα πηρα και εγω το ARENA και μπηκα στο πραγματικα πολυ καλο site του Jimdem και κατεβασα το wetravel και τους χαρτες του Nikolasira.

 

Ακολουθησα κατα γραμμα τις αναλυτικοτατες οδηγιες και περασα το wetravel στην συσκευη.Εδω ξεκινα το προβλημα...

 

Οταν παω να εγκαταστησω το WeTravel.jad μου βγαζει το μηνυμα "Αποτυχια Ελεγχου Ταυτοτητας".

 

Παιζει ρολο σε ποια μνημη θα αντιγραψουμε το wetravel?Προσωπικα το περασα στην μνημη της συσκευης στον φακελο others οπως ελεγαν οι οδηγιες.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχετε το ίδιο πρόβλημα. Σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Τέλος πάντων, προσπάθησε να βάλεις την έκδοση που θα βρείς εδώ. Είναι νέα. Δεν έχει σπαστικά bugs (όπως το γνωστό bug με τα 64km/h). Και είναι γρήγορη. Βάλε και το jad και το jar στο κινητό και ξεκίνησε την εγκατάσταση με το jad. Αν πάλι εμφανίσει πρόβλημα, γύρισε την ημερομηνία του κινητού σου στην 1/1/2009 και κάνε την εγκατάσταση. Αφού ολοκληρωθεί βάλε μετά την τρέχουσα ημερομηνία. Ελπίζω να βρεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχετε το ίδιο πρόβλημα. Σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Τέλος πάντων, προσπάθησε να βάλεις την έκδοση που θα βρείς εδώ. Είναι νέα. Δεν έχει σπαστικά bugs (όπως το γνωστό bug με τα 64km/h). Και είναι γρήγορη. Βάλε και το jad και το jar στο κινητό και ξεκίνησε την εγκατάσταση με το jad. Αν πάλι εμφανίσει πρόβλημα, γύρισε την ημερομηνία του κινητού σου στην 1/1/2009 και κάνε την εγκατάσταση. Αφού ολοκληρωθεί βάλε μετά την τρέχουσα ημερομηνία. Ελπίζω να βρεις άκρη.

Tελικα τα καταφερα!!!

 

Εκανα επαναφορα ρυθμισεων και ολα οκ!

 

Τωρα θα κατεβασω την καινουρια εδοση που μου προτεινεις για να την αντικαταστησω με την παλια!

 

Ευχαριστω πολυ!

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχετε το ίδιο πρόβλημα. Σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Τέλος πάντων, προσπάθησε να βάλεις την έκδοση που θα βρείς εδώ. Είναι νέα. Δεν έχει σπαστικά bugs (όπως το γνωστό bug με τα 64km/h). Και είναι γρήγορη. Βάλε και το jad και το jar στο κινητό και ξεκίνησε την εγκατάσταση με το jad. Αν πάλι εμφανίσει πρόβλημα, γύρισε την ημερομηνία του κινητού σου στην 1/1/2009 και κάνε την εγκατάσταση. Αφού ολοκληρωθεί βάλε μετά την τρέχουσα ημερομηνία. Ελπίζω να βρεις άκρη.

 

ρε συ jimdem τα νευρα μου.δοκιμασα κ την νεα εκδοση κ παλι το ιδιο σπαστικο ελλεεινο μηνυμα.διαβασα στο site σου οτι πρεπει να φταιει που ειναι vflive η συσκευη.τωρα θα δοκιμασω με αλλη καρτα sim μπας κ καταφερω τπτ.αν δεν γινει σωζωμαι μονο με flashαρισμα?στα win 7 γινεται?υποψιν οτι αν το κανω εγκατασταση με το jar το κανει αλλα δεν βρισκω την επιλογη ¨να επιτρεπεται¨ στο setup κ δεν κλειδωνει δορυφορο με τπτ.ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε συ jimdem τα νευρα μου.δοκιμασα κ την νεα εκδοση κ παλι το ιδιο σπαστικο ελλεεινο μηνυμα.διαβασα στο site σου οτι πρεπει να φταιει που ειναι vflive η συσκευη.τωρα θα δοκιμασω με αλλη καρτα sim μπας κ καταφερω τπτ.αν δεν γινει σωζωμαι μονο με flashαρισμα?στα win 7 γινεται?υποψιν οτι αν το κανω εγκατασταση με το jar το κανει αλλα δεν βρισκω την επιλογη ¨να επιτρεπεται¨ στο setup κ δεν κλειδωνει δορυφορο με τπτ.ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ:mad:

Δεν παίζει ρόλο η sim. Και λογικά με αυτά που λες σε βλέπω για φλασάρισμα. Ναι γίνεται κανονικά σε win7.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... πόση ώρα και μετά από πόσες προσπάθειες βρήκε δορυφόρο....

Εμένα.... γιατι γμτ δεν βρίσκει με τίποτα... :wacko:

Δεν βρισκει δορυφόρο ούτε στο τζόκινγκ, τι λάθος ρύθμιση άραγε να έχω κάνει...

Βοήθεια.........

 

Την πρωτη φορά έκανε κανα δεκάλεπτο να βρει δορυφόρο.... Μετά έβρισκε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, αλλά πάλι κανει αρκετή ώρα, δηλαδή πάνω από 3-4 λεπτά , το κλείνω γιατί βαριέμαι να περιμένω. Αναρωτιέμαι όταν χρειαστεί, θα δουλεύει ??? :lol: Πάντως δεν φαίνεται να λειτουργεί ικανοποιητικά το WeTravel στο Lg GT500..... Οι συσκευές GPS λογικά θα συνδεονται γρήγορα, έτσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!!! Πήρα το kc 910i εχω προβλημα με το gps.Προσπαθω να βαλω το wetravel αλλα δεν τα καταφερνω.Κανω ολα οσα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα μνμ και οδηγους αλλα τιποτα.Μου βγαζει λαθος ταυτοτητα οταν το κανω εγκατασταση.Αν μπορει να βοηθησει καποιος.......σας παρακαλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Οταν μετετρεψες τον 1.85, εστω και με αυτα τα λαθη στα ονοματα, ποια ακριβως εκδοση χαρτη χρησιμοποιησες?

 

Auto drive 1.85 + anaωasis αλλά δεν θυμάμαι πιο anvasis μαλών τον τελευταίο

Αν βάλεις σκέτο τον Auto drive κάνει μετατροπή αλλά δεν αναγνωρίζει τίποτε το we travel μαλών μετατρέπεται με ελλιπής στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

Αποτι καταλαβαινω λοιπον στην ουσια δεν εχεις μετατρεψειτον autodrive 1.85, αλλα τον αναβαση...

 

Ο αναβαση εχει λατινικους χαρακτηρες και ειναι ξεκλειδωτος απο τη μανα του. Λοιπον για αρχη βρες ενα σκετο μαμισιο αναβαση, οχι χσε1 μαζι με autodrive κλπ, μετετρεψε τον και δες αν σου βγαλει προβλημα στα γραμματα...

 

Τωρα θα σου στειλω σε πμ τον αγγλικο autodrive ξεκλειδωτο για να τον δοκιμασεις και αυτον μηπως κατα λαθος εχεις δοκιμασει κατι αλλο. Το .img δε χρησιμοποιεις?

 

 

Αν κανεις τα παραπανω και παλι δεν... εγω στερεψα απο ιδεες... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!Είμαι κάτοχος ενός SE Aino.Μετά από πολλές ώρες προσπάθειας κατάφερα να περάσω επιτέλους το we travel με τις ακριβείς και πραγματικά πολύτιμες βοήθειές σας.Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όσους ασχολήθηκαν!Μπορώ να πω οτι δουλεύει κανονικά(αν εξαιρέσουμε κάτι λεπτομέρειες) και είμαι πολύ ικανοποιημένος που με βρήκε ο χάρτης στο σημείο που βρίσκομαι!!!Ανυπομονώ να κάνω την πρώτη gps-βόλτα!1000 μπράβο σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και καλή χρονιά. Είμαι νέος στο forum και εδώ και 3 ημέρες εγκατέστησα επιτυχώς το we travel στο νέο μου lg renoir (kc 910i) αφού ξεπέρασα το πρόβλημα πιστοποίησης που μου έβγαζε ως μύνημα. Το πρόβλημα λύθηκε με την νέα rc 0.9.08 και ενώ δουλέυει κανονικά, τώρα αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:1. Δεν αναγνωρίζει ελληνικά ή greeglish στο νέο χάρτη 1.85 του nikolashra 2. σε πάρα πολλά σημεία του χάρτη μου εμφανίζει την ένδειξη gs0u0t και 3. ενώ έχω διαβάσει πάρα πολλές σελίδες για το we travel δεν βρήκα πουθενά οδηγίες χειρισμού του (Ρυθμίσεις, τρόπος χειρισμού πλοήγησης κλπ.) τουλάχιστον στα ελληνικά. Πιστέυω πως θα ήταν πολύ χρήσιμο ένα users manual στα ελληνικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συνεχίστε την πραγματικά εξαιρετική δουλειά που κάνετε. Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!!! Πήρα το kc 910i εχω προβλημα με το gps.Προσπαθω να βαλω το wetravel αλλα δεν τα καταφερνω.Κανω ολα οσα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα μνμ και οδηγους αλλα τιποτα.Μου βγαζει λαθος ταυτοτητα οταν το κανω εγκατασταση.Αν μπορει να βοηθησει καποιος.......σας παρακαλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Tελικα τα καταφερα!!!

 

Εκανα επαναφορα ρυθμισεων και ολα οκ!

 

Τωρα θα κατεβασω την καινουρια εδοση που μου προτεινεις για να την αντικαταστησω με την παλια!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Παιδιά η επαναφορά ρυθμίσεων δουλεύει 100%. Μπορείτε να μου πείτε πλέον ποια έκδοση δουλεύει σίγουρα σε full screen που να μπορώ όμως και να δω την επιλογή οθόνη αφής γιατί φίλε Arxitas ακόμα δεν την έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 0.9.0.8 του We Travel σε full screen για το LG GT505.

Σε αυτήν την έκδοση έχει αφαιρεθεί η μπάρα κατάστασης ώστε να έχουμε ολόκληρη την οθόνη στην διάθεσή μας.

 

We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505 - Λήψη (18/01/2010)

 

GT505 Tools

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η επαναφορά ρυθμίσεων δουλεύει 100%. Μπορείτε να μου πείτε πλέον ποια έκδοση δουλεύει σίγουρα σε full screen που να μπορώ όμως και να δω την επιλογή οθόνη αφής γιατί φίλε Arxitas ακόμα δεν την έχω βρει.

 

Περίεργο μου φαίνεται φίλε μου το γεγονός πως δεν μπορείς να επιλέξεις οθόνη αφής.

Άφησε την ρύθμιση ως έχει και θα εμφανίζεται η επιλογή του μενού κάτω σε μαύρο button.

Link to comment
Share on other sites

Auto drive 1.85 + anaωasis αλλά δεν θυμάμαι πιο anvasis μαλών τον τελευταίο

Αν βάλεις σκέτο τον Auto drive κάνει μετατροπή αλλά δεν αναγνωρίζει τίποτε το we travel μαλών μετατρέπεται με ελλιπής στοιχεία

 

Αν μπορεις κανε αυτο που σου προτεινει ο Karlesg,πιστευω οτι εκει βρισκεται το προβλημα.Αν και παλι δεν μπορεις για καποιο λογο,θα ηθελα να μου δωσεις τον converter για να δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Για να κατέβουν τα αρχεία από το mediafire πρεπει να κάνω log in ??? Η φταίει μήπως ο proxy που χρησιμοποιω για το ιντερνετ ? Μου βγάζει συνέχεια "click here to start download " αλλά , τζιφος.... ¨Ενα λινκ σε Rapidshare, θα ήταν ευκολο ? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν ζητάω πολλά! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για να κατέβουν τα αρχεία από το mediafire πρεπει να κάνω log in ??? Η φταίει μήπως ο proxy που χρησιμοποιω για το ιντερνετ ? Μου βγάζει συνέχεια "click here to start download " αλλά , τζιφος.... ¨Ενα λινκ σε Rapidshare, θα ήταν ευκολο ? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν ζητάω πολλά! :wacko:

 

Απο εδώ κατέβασε την τελευταία έκδοση του WeTravel.

Απο εδώ θα κατεβάσεις τον ελληνικό χάρτη που δίνει το site του WeTravel (προαιρετικά) και τον τοποθετείς μέσα στον φάκελο MAPS του WeTravel.

Σου επισυνάπτω ένα αρχείο (upload.zip) που περιέχει τα εξής.

1.Το αρχείο .JAD του WeTravel (θα αντικαταστήσεις το προϋπάρχον αρχείο .JAD με αυτό μέσα στον φάκελο του WeTravel).

2.Το αρχείο LANG_GR (θα το τοποθετήσεις στον φάκελο CONFIG του WeTravel).

3.Οδηγίες εγκατάστασης του WeTravel.

 

Το μόνο που λείπει είναι οι ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης τις οποίες θα βρώ τρόπο να τις στείλω,μόνο δώσε μου λίγο χρόνο.Ευχαριστώ.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Απο εδώ θα κατεβάσεις τις ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης και θα τις τοποθετήσεις στον φάκελο Voices του WeTravel.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Edited by Arxitas
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου πάντως το αρχείο .jad βγάζει συνέχεια αποτυχά ελέγχου ταυτότητας και είναι πολύ σπαστικό!!και το τελευταίο αυτό που έχεις στο upload..

ενώ παλιότερα με ενα factory reset δούλεψε σε αντίστοιχη περίπτωση, τώρα με τπτ.!! και δε μπορώ να καταλάβω τί παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον παιδια,αφου τυραννηθηκα κανα 5ημερο με την κ.:X..εκδοση firmware που ειχε το κιν απο την vodafone flashαρα στην γερμανικη κ ολα καλα :D:D:D:lol:!!!!!!!!!Εβαλα κ το wetravel ουδεν προβλημα με "αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας" κ τετοια σπαστικα ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες σας (thnx jimdem,arxitas,nikolasira:cool:)κ εχω gps στο κορυφαιο πλεον κινητο μου!Δεν θα μπορουσα να μην ρωτησω κατι ομως??Ρε παιδια γιατι δεν μου βρισκει καμια πολη ουτε με τον μαμισιο χαρτη της wetravel ουτε με του nikolasira?ενω οταν κλειδωνει δορυφορο δειχνει κανονικα που ειμαι με τοπο8εσιες δρομους κλπ,οταν παω να βρω πολη για να με παει εκει δεν βρισκει τπτ!!μονο κατι πολεις που ουτε ξερω αν υπαρχουν!!κ μονο με λατινικους χαρακτηρες!με ελληνικους τπτ!!κατεβαζω κ το MGmaps τωρα,οταν με το καλο τα βαλω 8α σας πω εντυπωσεις,αν κ φαινεται καλυτερο απο τις photo!
Link to comment
Share on other sites

firekostas, να σε ρωτήσω..εγώ έχω την έκδοση v10e. τί ακριβώς είναι το φλασάρισμα?? πώς γίνεται ?? κάνεις update στο firmware ή λάθος κατάλαβα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...