Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. Η αναζήτηση δουλεύει κανονικά, αν και στην πλοήγηση μου φάνηκε πιό αργός.

 

δηλαδη ο v.1 ειναι πιο γρηγορος σε πλοηγηση απο το v.2?

 

σε σχεση με τον v.3 τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ειμαι νεο μελος και κατοχος του GT505.Μολις εγκατεστησα το τελευταιο wetravel 9.10 και παρατηρησα οτι δεν ανοιγει σε fullscreen και διατηρει τα βελακια και το ΟΚ του τηλεφώνου.

 

Υπαρχει τροπος να το αλλαξω?Στην εκδοση 9.08 byLAKIS DJ άνοιγε κανονικα σε fullscreen.

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα σημερα τους χαρτες Greece 1.90 zoom 11 v.3 και μου λεει no map data. το εκλεισα το προγραμμα το ξανανοιξα και παλι τα ιδια τους εχω επιλεξει και απο το maps...τι μπορει να εκανα λαθος?

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ειμαι νεο μελος και κατοχος του GT505.Μολις εγκατεστησα το τελευταιο wetravel 9.10 και παρατηρησα οτι δεν ανοιγει σε fullscreen και διατηρει τα βελακια και το ΟΚ του τηλεφώνου.

 

Υπαρχει τροπος να το αλλαξω?Στην εκδοση 9.08 byLAKIS DJ άνοιγε κανονικα σε fullscreen.

 

αν το εκανες εγκατασταση με το .jar ετσι μου εβγαινε και μενα κανε την εγκατασταση με το .jad

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αν και νομιζω πως εκανα με το jad.Στους χαρτες και μενα το ιδιο εβγαζε.No map.Μονο οι default παιζανε. Edited by tolispolo
Link to comment
Share on other sites

Δεν πετυχε η εγκατασταση με το jad. Παλι δεν το βγαζει σε fullscreen.Οταν παταω window mode ανοιγει περισσοτερο απ'οτι fullscreen.Καμια ιδέα?

 

 

Το βρηκα!!!

Οποιος εχει το ιδιο προβλημα πρεπει :

 

1) Ανοιγουμε το αρχειο WeTravel.jad με το notepad (ΜΟΝΟ ΜΕ ΝΟΤΕPAD).

2) Στο τελος του αρχειου μετα τα "κινεζικα" προσθεστε

 

MIDlet-Touch-Support: True

UserNativeTextButtons: false

ReverseSoftkeys: true

UseNativeCommands: false

LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240

LGE-MIDlet-Indicator: Hide

 

3)Αποθήκευση και εγκατασταση....

Edited by tolispolo
βρεθηκε λυση
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα σημερα τους χαρτες Greece 1.90 zoom 11 v.3 και μου λεει no map data. το εκλεισα το προγραμμα το ξανανοιξα και παλι τα ιδια τους εχω επιλεξει και απο το maps...τι μπορει να εκανα λαθος?

 

Μπορεις να ποσταρεις το ακριβες λινκ γιατι στο site που μπηκα μονο τον mgreece βρηκα...:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ποσταρεις το ακριβες λινκ γιατι στο site που μπηκα μονο τον mgreece βρηκα...:(

 

 

 

http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_kunena&Itemid=18&func=view&catid=4&id=6824&limit=10&limitstart=100&lang=en#12075

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΝΚ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΒΡΗΚΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ? ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ NO MAP DATA?

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_kunena&Itemid=18&func=view&catid=4&id=6824&limit=10&limitstart=100&lang=en#12075

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΝΚ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΙ ΒΡΗΚΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ? ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ NO MAP DATA?

 

Σε ευχαριστω!Φιλε μ μολις βγηκα στο μπαλκονι και επιασε κανονικα τα Parking,Σταθμους κτλ ολα καλα αλλα την οδο μ και γενικα τις τριγυρω τις βγαζει οτι να ναι!Και μολις πηγα να εισαγω οδο εβαλα το Κ πχ και εβγαλε αλαμπουρνεζικα...:(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!Φιλε μ μολις βγηκα στο μπαλκονι και επιασε κανονικα τα Parking,Σταθμους κτλ ολα καλα αλλα την οδο μ και γενικα τις τριγυρω τις βγαζει οτι να ναι!Και μολις πηγα να εισαγω οδο εβαλα το Κ πχ και εβγαλε αλαμπουρνεζικα...:(

 

XAXAXA ξερω φιλε μου και σε μενα με τον προηγουμενο χαρτη ετσι τα εβγαζε αλλα τωρα με αυτον λεει no map data δηλαδη εσενα σου ελεγε ετσι και μολις βγηκες εξω σου εβγαλε το σημειο που εισαι?

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

XAXAXA ξερω φιλε μου και σε μενα με τον προηγουμενο χαρτη ετσι τα εβγαζε αλλα τωρα με αυτον λεει no map data δηλαδη εσενα σου ελεγε ετσι και μολις βγηκες εξω σου εβγαλε το σημειο που εισαι?

 

Ναι γιατι απο μεσα δεν λοκαρει σε δορυφορο..Βγες στο μπαλκονι εμενα σε 3 λεπτα λοκαρει και δεν εχω την τελευταια εκδοση..

 

Απλα οι οδοι ειναι το μονο θεμα μου..Μ εβγαλε την τοποθεσια μ μεχρι και ενα παρκινγκ που ειναι εδω κοντα στο σπιτι μου(!)

Αλλα αν δεν εχεις σωστες οδους τι να λεει..Το map το default που ειχε το wetravel τουλαχιστον μ εβγαζε σωστα τις οδους αλλα σε greeklish...Δεν καταλαβαινω γιατι χαλασε αυτο τωρα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη χαρτη ( σε περιπτωση που δεν τον βρισκει ) αλλα και η επιλογη για full screen υπαρχουν μεσα στις ρυθμισεις του προγραμματος,δεν χρειαζεται ουτε edit ουτε αλλα μαγειρεματα.

 

Σχετικα με την V3 βρισκω οτι ειναι στα ιδια επιπεδα με την V2,μαλιστα ψαχνοντας λεπτομερεστερα, οπου εβγαζε "Fixme" εψαχνα παραλληλα και στο Garmin και ηταν δρομος χωρις ονομα,το προβλημα με τις "γειτονιες" στο λεκανοπεδιο παραμενει.

 

Υ.Γ.: Υπαρχει καπου ο αριθμος των οδων στην ευρεση και δεν τον βρισκω???

Link to comment
Share on other sites

,το προβλημα με τις "γειτονιες" στο λεκανοπεδιο παραμενει.

 

 

 

Αυτο το προβλημα υπηρχε και στον v.1 ?

 

 

Οπως και ναχει εχω ηδη δωσει στο nikolasira να φτιαξει ενα τελευταιο χαρτη v.4 ο οποιος θα ειναι ο original (κλειδωμενος) adh 1.90 σε ζουμ 11 με mapgen 2.12 beta

 

 

Φανταζομαι σε 1-2 μερες θα ειναι ετοιμος ο χαρτης. Τοτε και με την τελευταια συγκριση του v.4 ελπιζω να βγαλουμε 100% ασφαλη συμπερασματα αν χρειαζεται ο χαρτης να ειναι ξεκλειδωτος πριν τη μετατροπη και αν το ξεκλειδωμα επηρεαζει καπου τη λειτουργικοτητα του χαρτη σε αναζητηση, ταχυτητα πλοηγησης κλπ...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω ολα να πανε καλα! σκεφτομαι μιπος θα επρεπε να στειλουμε ενα email σε αυτον που φτιαχνη το Map generator?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα υπηρχε και στον v.1 ?

 

Ναι, ή το προγραμμα δεν μπορει να ξεχωρισει τα στενοτερα 'η τα ευρητερα συνορα μιας πολης ή ο converter βαζει γειτονιες και πολεις στην ιδια κατηγορια, παντως στο Garmin οι γειτονιες αναζητουνται μεσω της αναζητησης πολεων.

Αν ειχες μετατρεψει τον 1.85 δεν θα υπηρχε τετοιο προβλημα,ο 1.90 ομως και οι μελλοντικες εκδοσεις θα το εχουν.

 

ελπιζω ολα να πανε καλα! σκεφτομαι μιπος θα επρεπε να στειλουμε ενα email σε αυτον που φτιαχνη το Map generator?

 

Μπορεις να μου πεις καποιες οδους που σου βγαζει "Fixme" στην Σητεια????

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" για να απαντήσεις σε 2 ή περισσότερους.
Link to comment
Share on other sites

Καλσηπέρα, έβαλα σε lg gt505 το wetravel 0.9.08 by Arxitas και σύμφωνα με τις οδηγίες για την ευρεση δορυφόρου "Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο" θέλω να ρωτησω μετά την εγκατάσταση η ταχύτητα που εμφανίστηκε δεν ήταν 64klm/h είναι φυσιολογικό? Επίσης παρατηρώ στην επάνω δεξιά γωνία μία τελεία που αλλάζει χρώμα μπλε, πράσινο και κίτρινο να υποθέσω πως είναι ο δείκτης του δορυφόρου? Και τελευταίο αν υποθέσω ότι όλα πήγαν κατ ευχήν στο σημείο που είμαι (ανοιχτός χώρος) δεν μου εμφανίζει ούτε τον πιο διπλανό δρόμο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις καποιες οδους που σου βγαζει "Fixme" στην Σητεια????

 

Δυσκολο , βασικα πρεπει να εχω και κανενα χαρτι γιατι δεν της ξερω! παντος εκανα μια βολτα και ειχε πολλα fix me! Η παλιες βερσιον ελεγαν ghost!

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπέρα, έβαλα σε lg gt505 το wetravel 0.9.08 by Arxitas και σύμφωνα με τις οδηγίες για την ευρεση δορυφόρου "Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο" θέλω να ρωτησω μετά την εγκατάσταση η ταχύτητα που εμφανίστηκε δεν ήταν 64klm/h είναι φυσιολογικό? Επίσης παρατηρώ στην επάνω δεξιά γωνία μία τελεία που αλλάζει χρώμα μπλε, πράσινο και κίτρινο να υποθέσω πως είναι ο δείκτης του δορυφόρου? Και τελευταίο αν υποθέσω ότι όλα πήγαν κατ ευχήν στο σημείο που είμαι (ανοιχτός χώρος) δεν μου εμφανίζει ούτε τον πιο διπλανό δρόμο.

 

απο την εκδοση 0.9.08 και μετα εχουν διορθωθει αρκετα bugs,μεσα σε αυτα κ το θεμα οτι εβγαζε το 64km/h πριν καν βρει δορυφορο...οταν η μπαλα στη γωνια ειναι μπλε δεν εχει βρει δορυφορο, οταν ειναι κιτρινη σημαινει οτι τον βρηκε κ βρισκεται σε διαδικασια κλειδωματος και οταν γινει πρασινη τον εχει κλειδωσει.....οσον αφορα στο τριτο ερωτημα πρεπει να κατεβασεις χαρτες καθως στο zip δεν υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γίνεται να μου δείξει κάποιος τα αρχεία (link) που πρέπει να κατεβάσω γιατί εχω χάσει λίγο την μπάλα!
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπανω που αναφερετε για τις εκδοσεις εχουν να κανουν με το προβλημα που αντιμετωπιζουμε οι περισσοτεροι (αναγραμματισμοι των οδων) η οχι?Και αν οχι ας απαντησει καποιος τι να κανουμε διοτι αυτο ειναι το σημαντικοτερο ολων!Ολα τα αλλα τι να τα κανω αν παταω να βρει ΚΑΛΛΙΘΕΑ και βγαζει KDRTEIA και οτι να ναι..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γίνεται να μου δείξει κάποιος τα αρχεία (link) που πρέπει να κατεβάσω γιατί εχω χάσει λίγο την μπάλα!

 

1) στο site του jimdem http://www.lgarenatools.moonfruit.com/ , στη κατηγορια downloads , ειναι η εκδοση 1.85 που χρησιμοποιω και εχω μεινει πληρως ευχαριστημενος, τοσο σε λεπτομερεια οσο και σε πραγματικες συνθηκες πλοηγησης

 

2) http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_kunena&Itemid=18&func=view&catid=4&id=6824&limit=10&limitstart=100&lang=en , που ειναι οτι πιο λεπτομερες εχω δει μεχρι τωρα σε χαρτη(μεχρι και την εκκλησια του χωριου μου εχει!!!!!!!) αλα υστερει , διοτι δεν ειναι ενημερωμενος....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...