Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγαζει στην κεντρικη οθονη no map data ξερει κανεις μηπως γιατι?

 

ενταξει νομιζω οτι εχουν σπασει τα νευρα μου...δεν μπορει καποιος να δωσει ολα τα βηματα και ολους τους χαρτες (τους σωστους εννοειτε) σε ενα λινκ? λιγη βοηθεια για τους ασχετους ρε παιδια...και τωρα που ξεσπασα αν θελει καποιος ας με βοηθησει.

εκανα εγκατασταση με ολα τα βηματα εκανε σερτσ ρουτ ολα οκ ΑΛΛΑ δεν μου βρισκει τιποτα ! μου γραφει no map data!

ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

με τον χαρτη απο το we travel site europe-greece,δουλευει αλλα ο χαρτης δεν εχει τιποτα απο πολεις...!

 

 

 

Τα φωτα σας ρε συμφορουμητες!!!! θελω χαρτες για το w995!!!αυτος που δινει το we travel εχει πολυ πολυ λιγα!!!!και οταν βαζω τους αλλους που λετε , μου βγαζει no map data!!!!!!!!!!! please help me... thanks,:worry:

 

ΟΚ τα καταφερα :!:: το forum βοηθησε τρελλα! thank s !!!:D:D:D

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και είμαι άσχετος, σε ένα κινέζικο το F030 που έχει GPS δουλεύει το We-travel (το δοκίμασα αλλά δεν τα κατάφερα)
Link to comment
Share on other sites

με τον χαρτη απο το we travel site europe-greece,δουλευει αλλα ο χαρτης δεν εχει τιποτα απο πολεις...!

 

 

 

Τα φωτα σας ρε συμφορουμητες!!!! θελω χαρτες για το w995!!!αυτος που δινει το we travel εχει πολυ πολυ λιγα!!!!και οταν βαζω τους αλλους που λετε , μου βγαζει no map data!!!!!!!!!!! please help me... thanks,:worry:

 

ΟΚ τα καταφερα :!:: το forum βοηθησε τρελλα! thank s !!!:D:D:D

 

πως τα καταφερες ;;; και σε εμενα ενω βρισκει δορυφορους και δουλευει το προγραμμα μου γραφει no map data , οταν παω στις ρυθμισεις του χαρτη δεν εχει επιλογη χαρτη δοκιμασα δυο χαρτες μεσα απο το site του we travel αλλα τιποτα το κινητό μου ειναι το sony-ericcson elm

Edited by kesos1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν γνωρίζω εάν το viewty smart έχει gps.

Επειδή η εγκατάσταση γίνετε απο το .jar δεν εμφανίζονται οι σωστές επιλογές στον ορισμό αδείας,η εγκατάσταση πρέπει να γινει απο το .jad.Δοκίμασε να αντικαταστήσεις τα αρχεία .jad και .jar με αυτά που βρίσκονται εδώ.

Αυτά είναι τα κανονικά και απο την σελίδα του we travel.Τρέξε απο το κινητο σου το .jad.

 

αυτο ακριβως κανω και εγω..κατεβασα τα αρχεια απ το λινκ σου αλλα μου λεει παλι αποτυχια ταυτοτητας...εχω τρελαθει παλευω 3 μερεσ και δεν εχω καταφερει τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

πως τα καταφερες ;;; και σε εμενα ενω βρισκει δορυφορους και δουλευει το προγραμμα μου γραφει no map data , οταν παω στις ρυθμισεις του χαρτη δεν εχει επιλογη χαρτη δοκιμασα δυο χαρτες μεσα απο το site του we travel αλλα τιποτα το κινητό μου ειναι το sony-ericcson elm

 

Kατεβασε απο το site wetravel, το we travel full καν το εγκατασταση βαλε και στο φακελο maps τον φακελο greece 1 90 και εισαι ετοιμος :D! εγω εχω τοW995!!!!ελπιζω να βοηθησα! μην ξεχασεις να επιλεξεις τον χαρτη 1 90 ! απο το menu !

Edited by ailouros01
Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε απο το site wetravel, το we travel full καν το εγκατασταση βαλε και στο φακελο maps τον φακελο greece 1 90 και εισαι ετοιμος :D! εγω εχω τοW995!!!!ελπιζω να βοηθησα! μην ξεχασεις να επιλεξεις τον χαρτη 1 90 ! απο το menu !

 

Mε τον χάρτη αυτόν που χρησιμοποίησες (greece 1.90) σου κάνει και πλοήγηση (δηλ. αν του βάλεις μια συγκεκριμένη τοποθεσία σου ορίζει διαδρομή) ή απλώς σου έχει το χάρτη με τις οδούς και τα σχετικά ?

Link to comment
Share on other sites

Mε τον χάρτη αυτόν που χρησιμοποίησες (greece 1.90) σου κάνει και πλοήγηση (δηλ. αν του βάλεις μια συγκεκριμένη τοποθεσία σου ορίζει διαδρομή) ή απλώς σου έχει το χάρτη με τις οδούς και τα σχετικά ?

 

Σου κάνει και πλοήγηση !!δηλ. αν του βάλεις μια συγκεκριμένη τοποθεσία σου ορίζει διαδρομή.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλό το wetravel αλλά μην περιμένετε να κάνει και παπάδες, για χαλαρή καθοδήγηση τα πάει μια χαρά αν και μερικές φορές χάνει τα αυγά και τα πασχάλια στο άσχετο, όταν όμως βγαίνω εθνική εκεί που οι ταχύτητες μεγαλώνουν το απόλυτο χάος, συνεχώς να προσπαθεί να υπολογίζει την διαδρομή και κολάει το κινητό.

Ισως να φταίει και η επεξεργαστική δύναμη του κινητού που δεν είναι αρκετή να υπολογίσει σε γρήγορους χρόνους, αλλά τεσπά.

Έχει και κάποια pois αλλά όχι και τίποτα σπουδαία, μήπως ξέρει κανείς αν θα μπορούσαμε να βάλουμε περισσότερα?

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε απο το site wetravel, το we travel full καν το εγκατασταση βαλε και στο φακελο maps τον φακελο greece 1 90 και εισαι ετοιμος :D! εγω εχω τοW995!!!!ελπιζω να βοηθησα! μην ξεχασεις να επιλεξεις τον χαρτη 1 90 ! απο το menu !

το εκανα ,,το εγκατεστησα απο jar

επιλεγο τον χαρτη 1 90 απο το menu αλλα παλι γραφει no map data

Link to comment
Share on other sites

το εκανα ,,το εγκατεστησα απο jar

επιλεγο τον χαρτη 1 90 απο το menu αλλα παλι γραφει no map data

 

Ξαναπροσπαθησε, κατι δεν πηγε καλα! για δοκιμασε να βαλεις και τον mgreece απο το we travel στο φακελο map! και να τον επιλεξεις απο το menu / map confg. :cool: kali προσπαθεια!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα. Αν βάλω το wetravel στο Samsung Corby pro, τι λέτε θα δουλέψει;

Λογικά, αφού είναι σε java, πρέπει να δουλέψει, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις δεκτη GPS δεν θα δουλεψη η εφαρμογη

 

Μα το Corby pro έχει GPS και AGPS, αλλά δεν έχει λειτουργικό, όπως και το GT505.

Με απασχολεί αν θα δουλέψει για κάποιον άλλο λόγο που δεν ξέρω π.χ. μέγεθος οθόνης 2,8 ή δεν ξέρω τι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις δεκτη GPS δεν θα δουλεψη η εφαρμογη

Θα δουλεψει αλλα δεν θα βρει στιγμα. Εξ'άλλου μπορεί να συνδεθει μεσω bt με καποια συσκευη gps και να λειτουργησει κανονικα.

Μα το Corby pro έχει GPS και AGPS, αλλά δεν έχει λειτουργικό, όπως και το GT505.

Με απασχολεί αν θα δουλέψει για κάποιον άλλο λόγο που δεν ξέρω π.χ. μέγεθος οθόνης 2,8 ή δεν ξέρω τι άλλο.

θα λειτουργήσει. Δεν προορίζεται για μια συσκευή συγκεκριμένα.

Μια ερώτηση και από μένα. Αν βάλω το wetravel στο Samsung Corby pro, τι λέτε θα δουλέψει;

Λογικά, αφού είναι σε java, πρέπει να δουλέψει, έτσι δεν είναι;

 

εννοείται.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το Samsung Omnia Pro με χάρτες απο Vodafone, μπορεί να δουλέψει σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟ GPS? χρειάζεται κάτι επιπλέον και εαν ναι, τι?

ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .θα ηθελα να με βοηθησετε να εγκαταστησω το we-travel στο samsung corby pro .το εχω προσπαθησει αλλα δν μπορω να εκτελεσω το αρχειο jad.

γενικα δν το πολυ κατεχω το θεμα γιαυτο θα ηθελα βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το Samsung Omnia Pro με χάρτες απο Vodafone, μπορεί να δουλέψει σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟ GPS? χρειάζεται κάτι επιπλέον και εαν ναι, τι?

ευχαριστώ εκ προοιμίου

 

Η Vodafon το corby pro δεν το έχει στις συμβατές συσκευές για πλήγηση. Άρα θεωρώ πως δεν γίνεται. Δες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7881

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Ολα καλα με το wetravel. Μπαινω, βρισκει που ειμαι, γραφει τις οδους ολα κομπλε, αλλά οταν παω να βαλω στην πλοηγηση το ονομα της πολη δε μου βρισκει τπτ. Παω μενου και μετα πλοηγηση μου βγαζει κατι και μου λεει να γραψω πολη, γραφω οτι πολη θελω π.χ. αθηνα, ζωγραφου ή καλαματα αλλα δε μου βγαζει κατι, εχει επιλογες το καμια και τη νεα βρασνα. Τι παιζει?

τι κανω λαθος??? Ευχαριστω...

Edited by std07164
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Ολα καλα με το wetravel. Μπαινω, βρισκει που ειμαι, γραφει τις οδους ολα κομπλε, αλλά οταν παω να βαλω στην πλοηγηση το ονομα της πολη δε μου βρισκει τπτ. Παω μενου και μετα πλοηγηση μου βγαζει κατι και μου λεει να γραψω πολη, γραφω οτι πολη θελω π.χ. αθηνα, ζωγραφου ή καλαματα αλλα δε μου βγαζει κατι, εχει επιλογες το καμια και τη νεα βρασνα. Τι παιζει?

τι κανω λαθος??? Ευχαριστω...

 

γράψε το όνομα της πόλης που θέλεις με τα αρχικά τους στα αγγλικά π.χ. για Αθήνα γράψε ath, για καλαμάτα γράψε kal κτλ.

 

εγω που είμαι Ξυλοκαστρο γράφω xil

Link to comment
Share on other sites

οκ η 0.9.1.2 παιζει μαι χαρα !!! αλλα για αγνωστο λογο οι ομηλιες πεταγονται ειτε ετεροχρονισμενα είτε σε λαθος στιγμές επισης διαλέγει την λαθος διαδρομη πολλες φορές ( σου λεει να πας αναποδα σε μονοδρομο ή να κανεις αναστροφή ενω υπαρχει τρόπος να πας και ευθεια!!)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας guys,

βρηκα επιτελους την επιλογη για οθονη αφης!

 

Στις οδηγιες του Arxitas για την εγκατάσταση του we-travel,

 

""

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

""

 

Στο 12 σε μενα η επιλογη για οθονη αφης δεν ειναι στο μενου 'Ρυθμίσεις'/Προχωρημενες. Ειναι στο Ρυθμίσεις/Προχωρημενες/Λεπτ. Οθόνης.

Στο 13, ειναι Μενου/Ρυθμίσεις/Οθόνη. Για να γινει Πλήρης Οθόνη, κανουμε κλικ στο 4ο εικονιδιο 'Παράθυρο', και μετατρέπεται σε 'Πλήρη Οθόνη'

 

Τα βελάκια όμως στο κάτω μέρος της οθόνης δεν φεύγουν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα παιδιά.

 

έχει γίνει πολύ καλή δουλειά γενικά και φαίνεται πως αρκετοί έχουν όρεξη να το ψάξουν. έχω δύο μέρες που διαβάζω το forum και προσπαθώ να καταλάβω πως θα εγκαταστήσω το πρόγραμμα με επιτυχία... όμως πάντα κάτι δεν δουλεύει...ελπίζω να μην ξενερώσω και το παρατήσω!!!

 

Ωστόσο θα συμφωνήσω με ένα φίλο/φίλη που πρότεινε να μαζευτούν τα σωστά links σε ένα post γιατί αλλιώς χάνεις την μπάλα...θα πρότεινα να υπάρχουν και μερικά points σαν "αντιμετώπιση προβλημάτων" ή "συχνές ερωτήσεις" για να μην ρωτάνε όλοι τα ίδια και τα ίδια... αρκεί βέβαια να έχει όρεξη κάποιος από τους admin να το κάνει!!!

 

Σε κάθε περίπτωση και πάλι μπράβο για την γενικότερη δουλεία που κάνετε στο forum...

για όσους ακόμα παλεύουν για την εγκατάσταση keep trying....

για όσους τα κατάφεραν well done!!!

 

*τελικά όμως νομίζω πως θα χρειαστεί να επανέλθω με απορίες...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...