Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Καποιος γνωστος μου εβαλε αυτο το προγραμμα στο lg gt 500 αλλα του κολλαει και πολλες φορες αργει να κλειδωσει δορυφορο, εχετε ολοι τετοια προβληματα με το we travel?? υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα για gps offline??
Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπερα σας χρειαζομαι την βοηθεια σας προσπαθω να εγκαταστησω το wetravel σε ενα se aino και τα εχω κανει μανταρα!!!!!!!!!! μπορει καποιος να βοηθησει? το εχω εγκαταστησει 50 φορες και αλλες τοσες το διεγραψα

1)το εγκαθηστω με το αρχειο jar

2)ποιον χαρτη πρεπει να χρησιμοποιησω και πως τον βαζω στο τηλ με τον mgreece απο την επισημη σελιδα βρισκει δορυφορους αλλα ειναι πολυ ελλειπεις :(

3)τι κανω οταν το περασω στο τηλ

σας παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ εχω σκασει εχω διαβασει ολο το θεμα στο forum 3 φορες και δεν τα καταφερα ειμαι εντελως ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπερα σας χρειαζομαι την βοηθεια σας προσπαθω να εγκαταστησω το wetravel σε ενα se aino και τα εχω κανει μανταρα!!!!!!!!!! μπορει καποιος να βοηθησει? το εχω εγκαταστησει 50 φορες και αλλες τοσες το διεγραψα

1)το εγκαθηστω με το αρχειο jar

2)ποιον χαρτη πρεπει να χρησιμοποιησω και πως τον βαζω στο τηλ με τον mgreece απο την επισημη σελιδα βρισκει δορυφορους αλλα ειναι πολυ ελλειπεις :(

3)τι κανω οταν το περασω στο τηλ

σας παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ εχω σκασει εχω διαβασει ολο το θεμα στο forum 3 φορες και δεν τα καταφερα ειμαι εντελως ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

:!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κύριοι.

Είμαι νέος στο FORUM και θα ηθελα βοήθεια για εγκατασταση του we travel σε sony elm. Διαβασα στο forum αλλα εχω μπερδευτει λιγο. Ποια αρχεια πρεπει να κατευασω? εχω κατευασει το We-travel 0.9.12Full ειναι το σωστο? και ποια η διαδικασια ενεργοποιησης?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

 

ευχαριστω για την βοηθεια το εγκατεστησα κανονικα βρισκει τη θεση μου αλλα δεν κανει πλοηγηση τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενα οδηγο για το Lg Gt505 ολοκληρομενο απο που το κατεβαζουμε και πως το κανουμε ελληνικο με χαρτες μεσα και φωνητικες εντολες...!! υπαρχουν και αρχαριοι :P :P :P να δουλευει εε..
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να εξαφανιστουν τα κουμπάκια που εμφανίζει το κινητό απο μόνο του,έτσι ωστε να χρησιμοποιείτε όλη η οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Ρε παιδιά τελικά μπορώ να εγκαταστήσω το wetravel με τις ελληνικές εντολές στο SE Elm?
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο γίνεται (εφόσον το wave υποστηρίζει γενικότερα java εφαρμογές) αλλά το site του wetravel του έχει δώσει άριστο score 10/10 και το έχει στην 1η θέση στο benchmark.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω εγκαταστήσει το we travel στο samsung jet στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην κάρτα, αφού εκεί είχα προβλήματα με τα αρχεία .jad & . jad. με το TKFileExplorer.

Στην αρχή ,την πρώτη μέρα δούλεψε κανονικά, από τότε όμως τίποτα. Δε βρίσκει σήμα ,η τελεία πάνω δεξιά είναι μονίμως μπλε.

Ίσως πείραξα κάτι που δεν έπρεπε.

Μπορεί κάποιος μου πει τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Για τα δύο αρχεία jar και jad μου βγάζει μήνυμα οτι δεν υποστηρίζονται από την συσκευή (Samsung jet). Ξέρει κάποιος γιατί;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ειμαι νεος στο forum, εδω και λιγο καιρο εγκαταστησα το we travel στο κιν μου w995, με χαρτες garmin, ολα οκ παιζει κανονικα, ελληνικο menu, την υποβοηθηση στο 'ποτε' οπως διαβασα και παραπανω, ελπιζω να μην χρεωνομαι.

 

Ενα μονο προβλημα, στους χαρτες οι δρομοι ειναι δεν ειναι στα ελληνικα, και απο σημεια δεν ειδα τιποτα αλλο παρα βενζιναδικα.

 

καμια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρατηρώ ότι πολλοί ασχολούνται με το we travel , όπως άλλωστε έκανα κι εγώ ,

και μάλιστα ορισμένοι προσπαθούν, έχοντας μεγάλη αγωνία, για την καλή λειτουργία ή για τη λειτουργία του προγράμματος .

Για να αποφύγουμε όλη αυτήν την ταλαιπωρία θα μοιραστώ μαζί σας ορισμένες διαπιστώσεις που έχω κάνει, ελπίζοντας να βοηθήσω όλους όσους θέλουν να δοκιμάσουν το εν λόγω πρόγραμμα.

 

--Το we travel το δοκίμασα πάνω από 2 μήνες με ένα s8000 στην Καβάλα.

-- Το πρόγραμμα αυτό για να χαρακτηριστεί σύστημα πλοήγησης χρειάζεται ακόμη πολλή δουλειά!!!

--Η λειτουργία του δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα κλασικό navigation , ακόμη και με τα πιο φτηνά!!

-- Οι χάρτες που κυκλοφορούν είναι ακόμη σε «πρωτόγονη» κατάσταση ,λόγω των πολλών ελλείψεων που παρουσιάζουν. Προσωπικά χρησιμοποίησα τον υποτιθέμενο καλό χάρτη της Garmin «greece_1.90_z11_v4» ο οποίος προσαρμόστηκε ειδικά για το we travel. Για την πόλη της Καβάλας είναι ανεπαρκέστατος!!

--Συμπέρασμα : δεν μπορείς να βασιστείς στο we travel για τις μετακινήσεις μέσα στην πόλη.

Edited by triton21
συντακτικό
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με το we travel είναι η φωνητικές εντολές που δίνη πάντα μέσα σε πολi.κάνει συνεχεια λάθος αλλου πας δεξιά λέει αριστερά και ότι του κατεβει συνεχεια.δεν αξίζει .δεν ξέρω τι λέτε εσείς?
:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα lgkc910 και προσπαθω να το βαλω μπανει καλα αλλα οτα ερθει η ωρα να διαβασει τους χαρτες κολαει!!!! δηλ με ρωταει 5-6 φορες αν επιτρεπω να διαβασει και μετα κολαει ειχα διαβασει στις προηγουμενες σελιδες οτι ειπε καποιος να παω στα παιχνιδια να πατισω επιλογες να παω εκει που λεει ορισμος δικαιωματων μετα we travel και ολο το υπολοιπο και να πατισω σε ολα ναι δεν μου βγαζει τπτ τετοιο πουθενα και αν παω να το κανω ενα ενα που γραφει μονο αρνιση και ερωτηση παντα !!ξερει κανεις τπτ????:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

re paidia me to site tou we-travel ti egine ???? http://www.we-travel.co.cc

 

 

Καλή ερώτηση... Μάλλον δεν θα είναι πια free ή θα το δούμε σε λιγο καιρό με άλλο όνομα, υπό εταιρικό καθεστώς (pay to get it):shifty:

Link to comment
Share on other sites

Isos giati exw dei kati site wetravel comming soon

 

Omos ayto to site iparxei akoma

 

http://we-travel.net/DownloadServer_FREE/downloader.php?mid=37

Edited by pcakos
[/img]
Link to comment
Share on other sites

ena site pou exw dei einai ayto http://www.wetravel.co/

 

Alla einai krima ean to kanoune emporiko Kai etsi tha xathei kai to:

 

http://we-travelgr.blogspot.com

 

Allo ena site pou vrika kai epsapse na leitourgei einai to

http://we-travel.biz

Edited by pcakos
[/img]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτά τα αρχεία

είναι τα επίσημα απο την σελίδα του WeTravel.Λογικά αυτά πρέπει να λειτουργούν κανονικά.

Κατέβασε αυτό.Είναι το πρόγραμμα πλήρες όπως πρέπει να είναι για την εγκατάσταση.Τα αρχεία εγκατάστασης είναι ρυθμισμένα για το LG GT505.Εάν έχεις άλλη συσκευή τότε σε αυτόν τον φάκελο αντικατέστησε τα αρχεία .JAD - .JAR με αυτα που σου δίνω απο την επισήμη σελίδα του WeTravel.

 

Κανονικά θα πρέπει να λειτουργήσει....δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο απο αυτό.Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις και εάν παίρνει JAD η JAR.

 

Καλησπέρα! Επειδή βλέπω ότι από το site του Wetravel δε μπορώ να κατεβάσω τα αρχεία που θέλω χρησιμοποίησα αυτά που έχεις για το LG GT505. Εγώ έχω το LG KM900 Arena. Δεν υπάρχει θέμα εε;; Ή πρέπει να αλλάξω κάτι;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! Με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Η σελίδα http://drop.io/we_travel για να κατεβασει κανεις τα αρχεια που χρειαζεται εχει πρόβλημα. Εχει κανεις σε rapidshare όλα τα αρχεία?
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ WE TRAVEL ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΧΑΡΤΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Η` ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΥ? Η` ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ.ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ GETJAR Edited by Xaris1996
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...