Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες βρήκα αυτό

http://www.phonearena.com/news/Motorola-sends-out-a-message-to-make-sure-the-first-generation-Motorola-Moto-G-is-ready-for-Lollipop_id66018

 

Σε μένα δεν έχει γίνει κάποιο update σε αυτή την υπηρεσία τώρα τελευταία, πέρα από αυτό που έγινε περίπου 2 μήνες πριν.

Πάντως μου φαίνεται πως έχει καθυστερήσει αρκετά η αναβάθμιση αν σκεφτούμε πως τα soak test τρέχουν πάνω απο 2 μήνες στην Ινδία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποια Γερμανικά έχουν πάρει σε soak test 5.0.2

Δεν παρακολουθώ πολύ τα thread στο xda γιατί γίνεται ένας χαμός εκεί πέρα, πρίν κατι μέρες έτσι πήρε το μάτι μου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί πάντως η lollypop και αλλά μας είχε υποσχεθεί η motorola... :mad:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί πάντως η lollypop και αλλά μας είχε υποσχεθεί η motorola... :mad:

 

Αν είναι να έρθει χωρίς bugs ας αργήσει. Έτσι κι αλλιώς το κινητό είναι από τα πλέον απροβλημάτιστα με την 4.4.4. Η μεγαλύτερη αλλαγή που θα φέρει όπως έκρινα διαβάζοντας και το thread από το "αδερφάκι" Moto G 2014 είναι στην εμφάνιση παρά στη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να έρθει χωρίς bugs ας αργήσει. Έτσι κι αλλιώς το κινητό είναι από τα πλέον απροβλημάτιστα με την 4.4.4. Η μεγαλύτερη αλλαγή που θα φέρει όπως έκρινα διαβάζοντας και το thread από το "αδερφάκι" Moto G 2014 είναι στην εμφάνιση παρά στη λειτουργία.

 

Κοσμά αυτό είναι το ζητούμενο. Στη λειτουργία δεν έχει να αλλάξει και τίποτα. Καινούργιο Interface.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κοσμά αυτό είναι το ζητούμενο. Στη λειτουργία δεν έχει να αλλάξει και τίποτα. Καινούργιο Interface.

Πως δεν εχει να αλλαξει τιποτα! Πολλοι λενε οτι εχει γινει πιο αργο και υπαρχουν αρκετα λαγκς!! Μακαρι να μην ειναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν εχει να αλλαξει τιποτα! Πολλοι λενε οτι εχει γινει πιο αργο και υπαρχουν αρκετα λαγκς!! Μακαρι να μην ειναι ετσι

 

Αυτό λέμε, ότι τι παραπάνω να αλλάξει στο κινητό το 5.0, αφού ήδη λειτουργεί απροβλημάτιστα;; Οπότε τόσος ντόρος γίνεται κυρίως για το UI που θα αλλάξει και το "γ@μώτο"του update ας πούμε. Οπότε μην αγχώνεστε, όταν είναι να έρθει θα έρθει και ο καθένας θα κρίνει αν του χρειάζεται για να τη βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το lollipop σαν λειτουργικό εκτός από το design έχει κάποιες σημαντικές αλλαγές όπως η υποστήριξη για accessibility plugins τρίτων (όπως είναι με τα πληκτρολόγια) έτσι ώστε πχ ένας password manager να περνάει κατευθείαν τους κωδικούς σε εφαρμογές, υποστήριξη opengl 3.1 και output ήχου 7.1, υποστήριξη usb headsets, speakers, audio cards και άλλα. Βέβαια πιο πολύ σε tablet αξίζουν αυτές οι αλλαγές και βέβαια θα χρειάζεται και το ανάλογο chipset. Όλα τα άλλα που αναφέρει η google για performance του default πια art και βελτιωμένο management της μπαταρίας θα φανούν στην πορεία. Edited by martyras
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το lollipop σαν λειτουργικό εκτός από το design έχει κάποιες σημαντικές αλλαγές όπως η υποστήριξη για accessibility plugins τρίτων (όπως είναι με τα πληκτρολόγια) έτσι ώστε πχ ένας password manager να περνάει κατευθείαν τους κωδικούς σε εφαρμογές, υποστήριξη opengl 3.1 και output ήχου 7.1, υποστήριξη usb headsets, speakers, audio cards και άλλα. Βέβαια πιο πολύ σε tablet αξίζουν αυτές οι αλλαγές και βέβαια θα χρειάζεται και το ανάλογο chipset. Όλα τα άλλα που αναφέρει η google για performance του default πια art και βελτιωμένο management της μπαταρίας θα φανούν στην πορεία.

 

Δεν διαφωνω αλλα αυτα ειναι χαρακτηριστικα που θα εκτιμησουν "σκληροπυρηνικοι" users!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω αλλα αυτα ειναι χαρακτηριστικα που θα εκτιμησουν "σκληροπυρηνικοι" users!

 

+1 !!! γι αυτο το περιμενω πως και πως

Link to comment
Share on other sites

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις? Μέσω Google play ήρθε η ειδοποίηση?

Το moto g 1 gen το κανονικό όχι το 4g ουτε το dual sim. :-P

Απλά άνοιξα το ίντερνετ και μου βγαλε ειδοποιηση πανω στν γραμμη ειδοποιησεων.. :-)

Link to comment
Share on other sites

το περασα και γω σημερα. απροβληματιστο ως τωρα αν και δεν το εχω ψαξει παρα πολυ. αναλυτικοτερη αποψη σε κανα 2-3 μερες να δω και θεματα μπαταριας κτλ ωραιο Interface παντως!
Link to comment
Share on other sites

το περασα και γω σημερα. απροβληματιστο ως τωρα αν και δεν το εχω ψαξει παρα πολυ. αναλυτικοτερη αποψη σε κανα 2-3 μερες να δω και θεματα μπαταριας κτλ ωραιο Interface παντως!

 

Σου ήρθε το Lollipop;

Link to comment
Share on other sites

ναι σημερα εκανα refresh την ανανεωση συστηματος και μου το εβγαλε

 

Ποιο μοντέλο έχεις; Retail EU;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πρόβλημα με το θέμα των δεδομένων. Ενώ τα έχω απενεργοποιησει συνεχίζει να με χρεώνει η Cosmote δύο μέρες σερί από ένα ευρώ! Υπάρχει κάποια έξτρα επιλογή που πρέπει να κλείσω; Δεν μπορώ να κατάλαβω τι γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57232[/ATTACH]

Ετοιμαστείτε!

Πλακα σπας??? :cool::cool:

 

Εγω αγορασμενο απο αμαζον τιποτα ακομα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Έχω πρόβλημα με το θέμα των δεδομένων. Ενώ τα έχω απενεργοποιησει συνεχίζει να με χρεώνει η Cosmote δύο μέρες σερί από ένα ευρώ! Υπάρχει κάποια έξτρα επιλογή που πρέπει να κλείσω; Δεν μπορώ να κατάλαβω τι γίνεται...

Γεια σου φιλε στειλε μηνυμα END DAY στο 1333

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...