Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, κι εγώ στο δικό μου 2ης γενιάς Moto G στην Kit Kat είχα το ίδιο θέμα. Μέχρι το 95% πήγαινε για πλάκα. Στο lollipop έχω προσέξει πως μπορεί να φτάσει και στο 90% σε λίγες ώρες χωρίς να κάνει τίποτα. Το περίεργο είναι πως αν το χρησιμοποιείς κανονικά και έχεις ανοιχτή την οθόνη δεν καίει παραπάνω. Δηλαδή αν το βγάλεις στο 100% και το δουλεύεις συνέχεια, μπορείς να φτάσεις στο 90% μετά από μισή ώρα ανοιχτής οθόνης. Το σημαντικό είναι πως από εκεί και πέρα η κατανάλωση σταθεροποιείται. Και δεν ξέρω μήπως είναι τελικά καλό αυτό που είχα διαβάσει πως καλό είναι τη μπαταρία να τη φορτίζουμε μέχρι το 90-95% και να το ξαναβάζουμε για φόρτιση μόλις φτάσει στο 30%. Επίσης έχει κάποια διαφορά αν το βγάλεις με το που πάει 100% ή το αφήσει κάμποση ώρα ακόμη. Στη 2η περίπτωση μου φαίνεται πως καθυστερεί λίγο περισσότερο να πέσει η στάθμη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα που και που πέφτει πολύ γρήγορα στο 95% από το 100%. Προσπαθώ να το φορτίζω συνήθως από 20-30% μέχρι 90-95%.
Link to comment
Share on other sites

Στο chat της Motorola πριν από λίγο:

 

http://s17.postimg.org/qnkcx9ijz/image.jpg

Σχεδον καθε μερα μιλαω :p και μου λενε συνεχεια αυτο και μενα!! Εχει βγει προφανω αλλα αλλοι θα το παρουνε πιο νωρις και αλλοι πιο μετα!

Απο Uk tο χεις παρει και συ?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθε μερα μιλαω :p και μου λενε συνεχεια αυτο και μενα!! Εχει βγει προφανω αλλα αλλοι θα το παρουνε πιο νωρις και αλλοι πιο μετα!

Απο Uk tο χεις παρει και συ?

 

Ναι από Amazon uk.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλοί χρήστες κάνουν παράπονα για bugs κλπ και τελικά δεν ξέρω αν ένα τέτοιο update κάνει καλύτερο το κινητό. Νομίζω με την 4.4.4 (σχεδόν) όλοι δηλώνουμε ευχαριστημένοι.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σίγουρα άψογα το κινητό τώρα και επίσης με βαση τις προηγούμενες εμπειρίες μου μάλλον χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα στο επικείμενο update.

 

ΑΛΛΑ: το 5άρι φέρνει για μένα σημαντικές αλλαγές όπως είναι η πολύ πιο χρήσιμη lockscreen + την εξυπνη διπλή μπαρα που διευκολύνουν πολύ τη χρήση κάθε κινητού με Android.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επανεμφανίστηκε το πρόβλημα με τις κλήσεις...!!! :mad::mad::mad:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς;

 

Οταν παω να κανω μια κληση μου πεταει ενα μηνυμα "η εφαρμογη Επαφες εχει σταματησει"....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να κανω μια κληση μου πεταει ενα μηνυμα "η εφαρμογη Επαφες εχει σταματησει"....

 

Αν έχεις να το κλήσεις καιρό κλείσε το να ξεμπουκώσει. Αν δεν φτιάξει κάνε και μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης στην εφαρμογή "επαφές".

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να το κλήσεις καιρό κλείσε το να ξεμπουκώσει. Αν δεν φτιάξει κάνε και μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης στην εφαρμογή "επαφές".

 

Restart του κανω περιπου καθε 24 ωρες... Θα δοκιμασω το αλλο που αναφερεις αλλα δε νομιζω να αλλαξει κατι καθοτι ειναι γενικευμενο νομιζω το προβλημα (τουλαχιστον τη προηγουμενη φορα ηταν).

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Restart του κανω περιπου καθε 24 ωρες... Θα δοκιμασω το αλλο που αναφερεις αλλα δε νομιζω να αλλαξει κατι καθοτι ειναι γενικευμενο νομιζω το προβλημα (τουλαχιστον τη προηγουμενη φορα ηταν).

Δεν αλλαζει τιποτα ! Εγω εκανα εκκαθαριση στη εφαρμογη των επαφων και παλι μου βγαζει!!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα συναντήσει σε φίλο με Lg Kitkat. Το έλυσα σβήνοντας όλες τις επαφές από sim και κινητό και τις κράτησα μόνο στο gmail να τις συγχρονίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα συναντήσει σε φίλο με Lg Kitkat. Το έλυσα σβήνοντας όλες τις επαφές από sim και κινητό και τις κράτησα μόνο στο gmail να τις συγχρονίζει.

 

Μα και γω τις επαφες τις εχω μονο στο gmail. Ουτε στο τηλεφωνο, ουτε στη sim...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη το Lolipop παίδες.

Δεν βγήκε μόνη της η ειδοποίηση. Πάτησα στο System Updates και τότε το έβγαλε.

ΧΤ 1032 (μονόκαρτο, 16 GB) σε EU έκδοση.

Αγορασμένο από Έλλαδα και απείραχτο τελείως το έχω.

Η νέα version έχει χαρακτηριστικά: 220.27.1.en.EU

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα,κατα τον ιδιο τροπο με του φιλου .

220.27.1.en.FR η δικη μου.(ΧΤ1032 8GB)

Απο το βραδακι λοιπον τα νεωτερα... :food:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...