Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειτα απο πτώση,το έστειλα στο service για αντικατασταση οθόνης .Κόστος 97 €!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειτα απο πτώση,το έστειλα στο service για αντικατασταση οθόνης .Κόστος 97 €!

Βέβαια το δικο μου είναι moto g 2nd. Πιθανόν για το moto g,το κόστος να είναι χαμηλότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειτα απο πτώση,το έστειλα στο service για αντικατασταση οθόνης .Κόστος 97 €!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια το δικο μου είναι moto g 2nd. Πιθανόν για το moto g,το κόστος να είναι χαμηλότερο.

Η αλλαγη οθονης παντα ειναι ακριβη 100 + -!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο ακριβή η επισκευή ώστε να μη συμφέρει, και το ανταλλακτικό από ότι βλέπω πωλείται στο ebay 20-30€, τότε πιστεύω βολεύει η 2η λύση. Ακόμα και αν δεν πιάνουν τα χέρια, όλο και κάποιος φίλος θα υπάρχει που πιάνουν τα δικά του.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο ακριβή η επισκευή ώστε να μη συμφέρει, και το ανταλλακτικό από ότι βλέπω πωλείται στο ebay 20-30€, τότε πιστεύω βολεύει η 2η λύση. Ακόμα και αν δεν πιάνουν τα χέρια, όλο και κάποιος φίλος θα υπάρχει που πιάνουν τα δικά του.

 

Προσοχή όμως από που αγοράζουμε. Έχουνε πολλές οθόνες που δεν είναι original. Αφήνουν κενά με το σασί, δεν έχουν καλή φωτεινότητα κλπ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο η γνωμη μου ειναι να παιρνουμε κινητα το πολυ στο 200ευρω ωστε αν χτυπα ξυλο συμβει κατι τετοιο να μην κλαιμε τα λεφτα μας.

 

Εμενα παντως αν εσπαγε η οθονη θα κοιτουσα να παρω κανενα Moto g μεταχειρισμενο γυρω στο 100αρικο

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα καταργήσει και το lollipop αυτός ρε! Ξεχάστε γλειφιτζούρια! :lol:
Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Κλεινω σχεδον 1 χρονο με το κινητο και σε αυτην την αναβαθμιση που θα ειναι και μεγαλη λεω να κανω factory reset. Τι ειναι προτιμοτερο; Να το κανω πριν κανω την αναβαθμιση η μετα;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχει μεγάλη διαφορά, εγώ θα έλεγα μετά. Απλά για να μπορείς να κανείς και κάποια σύγκριση να δεις πως πάει και αν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Κλεινω σχεδον 1 χρονο με το κινητο και σε αυτην την αναβαθμιση που θα ειναι και μεγαλη λεω να κανω factory reset. Τι ειναι προτιμοτερο; Να το κανω πριν κανω την αναβαθμιση η μετα;

Μετα την αναβαθμιση φιλε!wipe data k wipe cache partition

Link to comment
Share on other sites

Παιδια aloha! Διαβαζα απο δω και απο κει για λολιποπ και λενε οτι 1) εχει καλυτερη αυτονομια η μπαταρια 2) εχει καποια.συγκεκριμενα λαγκς στον dialer και σε καποια animations! Ελπιζω να μας ερθει απροβληματιστη
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ήρθε μια ειδοποίηση για το πληκτρολόγιο Google και είδα από κάτω έγραφε material design κτλπ. Έκανα την ενημέρωση αλλά δεν άλλαξε το πληκτρολόγιο σαν το Lollipop! Άλλαξε σε κανέναν σας;
Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

παιδιά της τελευταίες 2 μέρες μου έκανε το εξής, 2 φορές έχασε το σήμα και δεν επανερχόταν μέχρι να κάνω επανεκκίνηση. έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

παιδιά της τελευταίες 2 μέρες μου έκανε το εξής, 2 φορές έχασε το σήμα και δεν επανερχόταν μέχρι να κάνω επανεκκίνηση. έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

 

Μου συνέβη λίγες φορές παλιότερα, έχει πολύ καιρό να το κάνει. Τώρα το μόνο που κάνει που και που είναι όταν γίνεται αυτόματη μετάβαση από G σε H+ (και το αντίστροφο) να χάνει το σήμα αλλά αυτό γίνεται για ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Υπάρχει κανείς που να πουλάει Moto G 1st η 2nd gen στην περιοχή των Ιωαννίνων ή στις γύρω περιοχές? Ενδιαφέρεται ένας φίλος αλλά δεν έχει τη δυνατότητα για καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια aloha! Διαβαζα απο δω και απο κει για λολιποπ και λενε οτι 1) εχει καλυτερη αυτονομια η μπαταρια 2) εχει καποια.συγκεκριμενα λαγκς στον dialer και σε καποια animations! Ελπιζω να μας ερθει απροβληματιστη

 

Φίλε @diecast μένει να δούμε στη πράξη. Γι αυτό σου είπα προχθές....στάσου μη νοσταλγήσουμε τη κιτκατ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την αναβάθμηση σε 4.4.4 εδώ και μήνες βασικά απλά τώρα αρχίζει και με ενοχλεί πάρα πολύ,το κινητο αντιμετωπίζει ,battery drain.λέτε με wipe data να μου διορθωθεί?Σας στέλνω και το διάγραμμα να δείτε..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιτσο! Πανε ρυθμισεις γλωσσα και μετα μπες στο πληκτρολογιο γοογλε μετα πανε εμφανιση και βαλε material dark

 

ευχαριστω φιλε! :)

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την αναβάθμηση σε 4.4.4 εδώ και μήνες βασικά απλά τώρα αρχίζει και με ενοχλεί πάρα πολύ,το κινητο αντιμετωπίζει ,battery drain.λέτε με wipe data να μου διορθωθεί?Σας στέλνω και το διάγραμμα να δείτε..

 

Δείξε μας και τι καταναλώνει μπαταρία και ώρες ανοιχτής οθόνης (αν πατήσεις πάνω εκεί που λέει πόσο % κατανάλωσε φαίνονται οι ώρες ανοιχτής οθόνης)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιτσο! Πανε ρυθμισεις γλωσσα και μετα μπες στο πληκτρολογιο γοογλε μετα πανε εμφανιση και βαλε material dark

 

Εγώ γιατί δε τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δείξε μας και τι καταναλώνει μπαταρία και ώρες ανοιχτής οθόνης (αν πατήσεις πάνω εκεί που λέει πόσο % κατανάλωσε φαίνονται οι ώρες ανοιχτής οθόνης)

2 ώρες και 33 λεπτά οθόνη..και απο τις εφαρμογές που ανέβασα τώρα η τελευταία είναι το mediasaver με 2%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...