Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το flip shell πολύ καλό! Ακριβούτσικο σχετικά αλλά δίνει άλλη αίσθηση στο τηλέφωνο χώρια που έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ το power button που είναι χαλαρό! Όμως έχω ερώτηση νομίζω ότι όταν μιλάω με τη θήκη κλειστή ο ήχος του ακουστικού παραμορφώνεται λίγο το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

 

Να σε ρωτήσω; Έχεις εγκαταστήσει κάποιο app για να ανοίγει η οθόνη χωρίς το power button; Καταναλώνει αρκετή μπαταρία αυτή η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτήσω; Έχεις εγκαταστήσει κάποιο app για να ανοίγει η οθόνη χωρίς το power button; Καταναλώνει αρκετή μπαταρία αυτή η εφαρμογή;

 

Δε χρειάζεται κάποια εφαρμογή να κατεβάσεις. Όταν ανοίγεις το flip, αυτόματα ξυπνάει και η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω; Έχεις εγκαταστήσει κάποιο app για να ανοίγει η οθόνη χωρίς το power button; Καταναλώνει αρκετή μπαταρία αυτή η εφαρμογή;

Tο flip shell είναι αυτή εδώ http://www.androidcentral.com/moto-g-flip-shell-review η θήκη που έχει ένα μαγνήτη στην οθόνη ο οποίος την ανοίγει και τη σβήνει

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου κατι ασχετο με ολα αυτα , αγορασα σημερα το εν λογω κινητο απο σκρουτζομαγαζο γνωστο και εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης 2 σιτε για να ελεγξω το ΙΜΕΙ του κινητου και στο ενα σιτε , μου βγαζει αλλο εντελως κινητο , ενω σε δευτερο σιτε μου βγαζει το εξης μηνυμα ''Note: This IMEI number seems to be correct, but we do not have any information on this specific handset. Please add the missing information below.'' .... ξερει κανεις τι παιζει ??? Σημειωτεον το ΙΜΕΙ του κουτιου ειναι ιδιο με το ΙΜΕΙ της αποδειξης και ιδιο ακριβως με το ΙΜΕΙ της μπαταριας που εχει πανω και στις πληροφοριες του κινητου το ιδιο.....
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει, πολυ καλος ο ηχος της μουσικης απο το ακουστικο. Αρα ειναι θεμα ειτε software ή κεραιας της συσκευης. Εμενα παντως σε σχεση με την πρωτη συσκευη, ειναι πολυ καλυτερος ο ηχος του ακουστικου αλλα συνεχιζει να παραμορφωνει το "τουτ τουτ".

 

σε μενα παιδια βρηκα οτι με την αλλαγη απο 2g se 3g ΕΧΕΙ τεραστια διαφορα! ο ηχος με 2g ειναι αψογος σχεδον σαν κανονικος με 3g αστο καλυτερο σαν ψευτικο ηχειο ουτε των 5 ευρω! :mad::mad:

 

ελπιζω με την 4.4.3 να το φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς hands-free;

Σε μένα, όταν είναι συνδεδεμένο και με καλούν, ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται από το μεγάφωνο αλλά από τα ακουστικά.

 

Δεν το έχω ξαναδεί αυτό σε τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ενα πρόβλημα.

Το κινητό μου συνδέεται στο ίντερνετ μόνο του ενω έχω κλειστά τα δεδομένα και με χρεώνει η κοσμοτε. Το καταλαβαίνω γιατί έρχεται μύνημα απο την κοσμοτε με το internet day pass. Μπορείτε να μου πειτε πως μπορω να το κάνω να μην συνδέεται χωρίς την έγκριση μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ενα πρόβλημα.

Το κινητό μου συνδέεται στο ίντερνετ μόνο του ενω έχω κλειστά τα δεδομένα και με χρεώνει η κοσμοτε. Το καταλαβαίνω γιατί έρχεται μύνημα απο την κοσμοτε με το internet day pass. Μπορείτε να μου πειτε πως μπορω να το κάνω να μην συνδέεται χωρίς την έγκριση μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα πάντα θα τρέχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο. Καλυτερα κλείνε τα δεδομενα και άνοιγε τα οταν θες να μπεις

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα πάντα θα τρέχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο. Καλυτερα κλείνε τα δεδομενα και άνοιγε τα οταν θες να μπεις

 

Τα δεδομένα του κινητού τα έχω πάντα κλειστά δεν τα ανοίγω ποτε

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα του κινητού τα έχω πάντα κλειστά δεν τα ανοίγω ποτε

 

για δοκίμασε αυτό.

 

Αν θες να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία COSMOTE Internet Day Pass στείλε δωρεάν SMS με τη λέξη END DAY στο 1333.

 

αλλά μου φαίνεται περίεργο που ενω εχεις κλειστά data σε χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε αυτό.

 

Αν θες να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία COSMOTE Internet Day Pass στείλε δωρεάν SMS με τη λέξη END DAY στο 1333.

 

αλλά μου φαίνεται περίεργο που ενω εχεις κλειστά data σε χρεώνει.

 

Δεν θέλω να απενεργοποιήσω την υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

Δείτε μπαταρία...

οθόνη 1ω 3λ

κλήσεις 15λ 13δ

3g συνέχεια Και ανοιγόκλεινα μόνο τα data όποτε χρειαζόμουν.

browsing, viber (Μηνύματα Όχι φωνή), Και λίγο YouTube.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να απενεργοποιήσω την υπηρεσία

 

Ε τοτε θα χρεωνεσαι καθε μερα 1 ευρω ασχετα ανοιγεις τα data ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader τι παιζει ρε παιδια; Εψαξα στους XDA αλλα δεν βρηκα κατι. Μονο official ξεκλειδωμα γινεται (και χασιμο της εγγυησης);
Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγη βοηθεια!!!

Βλεπω στο skroutz το κινητο παιζει στα 170€ αλλα δενειναι ελληνικης αντιπροσωπειας αλλα ευρωπαικης.

 

Υπαρχει καποια αλλη διαφορα και ποσο βασικο ειναι αυτο?

Να το αγορασω ή να δωσω 20€ παραπανω και να παρω το ελληνικης αντιπροσωπειας απο public?

 

Τα φωτα σας :D

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader τι παιζει ρε παιδια; Εψαξα στους XDA αλλα δεν βρηκα κατι. Μονο official ξεκλειδωμα γινεται (και χασιμο της εγγυησης);

 

Μέχρι στιγμής μόνο ο official τρόπος υπάρχει που ισοδυναμεί με χάσιμο εγγύησης.. Περιμένουμε μπας και βγει τίποτα.. Αλλά μην το περιμένεις σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγη βοηθεια!!!

 

Βλεπω στο skroutz το κινητο παιζει στα 170€ αλλα δενειναι ελληνικης αντιπροσωπειας αλλα ευρωπαικης.

 

 

 

Υπαρχει καποια αλλη διαφορα και ποσο βασικο ειναι αυτο?

 

Να το αγορασω ή να δωσω 20€ παραπανω και να παρω το ελληνικης αντιπροσωπειας απο public?

 

 

 

Τα φωτα σας :D

 

 

Ιδια συσκευη ειναι. Ειναι στη κριση σου αν θα επιλεξεις μια παραεισαγωγης η μια Ελληνικης αντιπροσωπειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω usb on the go απο ελλαδα για το κινητο μας;
Link to comment
Share on other sites

γι'αυτά τα ξαφνικά battery drain έλεγα...

οθόνη 36λ

κλήσεις 7λ 37δ

βασικά ότι βλέπετε είναι με 3g και ανοιχτά data συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ενα πρόβλημα.

Το κινητό μου συνδέεται στο ίντερνετ μόνο του ενω έχω κλειστά τα δεδομένα και με χρεώνει η κοσμοτε. Το καταλαβαίνω γιατί έρχεται μύνημα απο την κοσμοτε με το internet day pass. Μπορείτε να μου πειτε πως μπορω να το κάνω να μην συνδέεται χωρίς την έγκριση μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για δοκίμασε αυτό: Πας στις ρυθμίσεις > wifi > advanced > 'scanning always available' και ξετίκαρέ το.. Χωρίς να μαι 100% σίγουρος γιατί δε το χω ψάξει υπάρχει μια πιθανότητα να είναι αυτό που σε χρεώνει.

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις χωρίς να το ξεκλειδώνω όπως είναι στην αναμονή

και μερικες χρησιμες συμβουλες , http://atechiediary.blogspot.in/2014/03/moto-g.html

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά και οικονομικά screen-protectors για το Moto G!

Εξαιρετικότατα! Έρχονται από την Γερμανία σε 4 μέρες (μισό χρόνο από ότι από την Αγγλία), κοστίζουν μόνο 5 ευρώ τα 3 με τα μεταφορικά, είναι από υλικό της 3Μ και δεν έχουν καμία σχέση με τις κινεζιές! Για όλα μου τα κινητά πλέον από αυτούς παίρνω.

 

http://www.ebay.de/itm/3x-Vikuiti-DQCT130-screen-protector-from-3M-for-Motorola-Moto-G-XT1032-/360919062671?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item540873d88f

 

Αν δεν καθίσουν σωστά ή αν κολλήσει κάποιο σκουπιδάκι, τα ανασηκώνετε από τη άκρη με σελοτέηπ, τα πλένετε με μιά σταγόνα υγρού πιάτων, τινάζετε ελαφρά το νερό και τα ξανατοποθετείτε όπως είναι ελαφρά βρεγμένα. Στην συνέχεια διώχνετε απαλά το νερό προς τα έξω. Την επόμενη μέρα θα έχουν φύγει και ότι μικροσκοπικές φουσκάλες έχουν απομείνει.

haki,ωραιος φιλε.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σε smartphone όπως το moto g ( χωρίς sd card) αν θέλω να φλασάρω μια custom rom θα χάσω όλα μου τα data ; Αν ναι πως θα τα κρατήσω ασφαλή;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...