Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το 80% μου εκλεισε και μετα ητανε στο 1%.

Ξενερωσα απιστευτα τοσο που αν το κανει ξανα το πουλαω.

Δεν μπορω να ειμαι στο 'ελεος' της μοτορολα για το ποτε θα αξιωθει να βγαλει fix.

 

Πολυ κρινα αν δεν φταιει καποια εφαρμογη να εχεις ελαττωματικη συσκευη! Συμβουλη κανε ενα wipe cache μεσω recovery! Η μηπως το χεις κανει ηδη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλύτερα να το γυρίσει στην εγγύηση Και να πουλήσει την συσκευή σφραγισμένη. Όχι ότι Όλα έχουν θέμα, μια χαρά είναι το κινητό, θα το πρότεινα πολλές φορές σε κάποιον που θα έψαχνε κινητό στα 200ε απλά είναι και θέμα ψυχολογίας.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θυμουνται, ειχα το προβλημα του left_ace στο πρωτο κινητο (που ειχα παρει απο το Αμαζον). Μου το εκανε 2-3 φορες και το εστειλα πισω. Ελαβα το "νεο" (με το λευκο σημα στην πλατη) και στις πρωτες 1-2 μερες μου εκανε battery drain χωρις λογο. Εκτος φορτιστη. Απλα το εκανε. Ομως, εκτοτε δεν ειχα ξανα αυτο το προβλημα και ομολογω οτι αν δεν το ανεφερε ο Ασος εδω, δε θα το θυμομουν καν. Το ειχα ξεχασει.

 

Ειναι παντως, υπαρκτο προβλημα και ανησυχητικο με την εννοια οτι δεν μπορεις να εχεις το νου σου διαρκως στο κινητο για να δεις αν δουλευει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το παρουσιασε μια φορά μονο,τις πρωτες μέρες που το είχα παρει.το είχα βρει να ζητάει pin αλλά χωρίς battery drain αν θυμάμαι καλά.ηταν στην jelly bean και είναι απο τις παρτίδες με το μαυρο logo στο καπάκι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα επανεκκίνηση. Είχα κλείσιμο κινητού μια φορά, αλλά ευτυχώς χωρίς επανάληψη.

Συμφωνώ με τους υπόλοιππους που πηγαίνει το μυαλό τους σε εφαρμογή τρίτου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα επανεκκίνηση. Είχα κλείσιμο κινητού μια φορά, αλλά ευτυχώς χωρίς επανάληψη.

Συμφωνώ με τους υπόλοιππους που πηγαίνει το μυαλό τους σε εφαρμογή τρίτου.

 

Γιώργο, όπως είπα πιο πάνω δεν τίθεται θέμα εφαρμογών. Έχω από τον Φεβρουάριο το κινητό , δεν κάνω προσθαφαίρεση εφαρμογών. Είναι συγκεκριμένες και στις τρεις συσκευές μου. Είναι θέμα software. Το ότι δεν έχει εμφανιστεί σε κάποιους δεν πάει να πει ότι στο μέλλον δε θα συμβεί στα σίγουρα. Βέβαια δε το εύχομαι, μη παρεξηγηθώ. Ούτε θέμα αντικατάστασης πρόκειται. Η συσκευή είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω, ειναι θεμα σοφτγουερ. Αλλα εχει γινει τετοιο νταβαντουρι με αυτο το προβλημα που θελω να ελπιζω οτι η Μ θα το εχει σε προτεραιοτητα για διορθωση. Δεν ειναι παιξε-γελασε, προκειται για σοβαρο θεμα (αφου κλεινει το κινητο χωρις λογο).

 

Σε δευτερη σκεψη, δε θυμαμαι πια αν μου εκανε επανεκκινηση ή απλα σβησιμο κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Με light χρήση, μόνο browsing wifi, ελάχιστο 3g.

οθόνη 3ω 12λ

 

3 ώρες οθόνη και έχεις ακόμα τόση μπαταρία??Εμένα άντε να βγάλει 4 με 4.5 ώρες.Περίεργα πράγματα.;)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες οθόνη και έχεις ακόμα τόση μπαταρία??Εμένα άντε να βγάλει 4 με 4.5 ώρες.Περίεργα πράγματα.;)

με wifi έχω περάσει τις 5,5 ωρες.

Δείτε κατανάλωση εδώ

Οθόνη 1ω 20λ

κλήσεις 22λ 43δ

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις πρόβλημα με ρυθμίσεις για ίντερνετ Qcard ,ζητάω μεσω μηνύματος και μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηρίζεται.

 

Ξέρει κάποιος τρόπο για να τις βάλω ,όταν προσπαθώ χειροκίνητα και πατάω αποθήκευση δεν κάνει τίποτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις πρόβλημα με ρυθμίσεις για ίντερνετ Qcard ,ζητάω μεσω μηνύματος και μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηρίζεται.

 

Ξέρει κάποιος τρόπο για να τις βάλω ,όταν προσπαθώ χειροκίνητα και πατάω αποθήκευση δεν κάνει τίποτα.

Ευχαριστώ

 

Στη Q πρέπει να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό με την περιαγωγή, απλώς δεν μου αποθηκευθεί τις ρυθμίσεις όταν το κάνω χειροκίνητα, και όταν μου στέλνει τις ρυθμίσεις ή Q μέσω μηνύματος μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Όταν τραβάω βίντεο και μετά το βλέπω στον υπολογιστή διαπιστώνω ότι υπάρχει έλλειψη συγχρονισμού ανάμεσα στον ήχο και στην εικόνα (π.χ. όταν μιλάει κάποιος).

 

Κάνω κάτι λάθος; Πρέπει να πειράξω τις ρυθμίσεις ή δεν υπάρχει γιατρειά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να εξηγήσει γιατί τρέχουν ορισμένες από τις παρακάτω εφαρμογές; Όπως το Google play, υπηρεσίες Motorola κτλ

Στο Clean Master, έχω κλειστεί την προστασία πραγματικού χρόνου, το χρησιμοποιώ για να κάνω έλεγχο ανά 2-3 μέρες και να διαγράφω

διάφορα "σκουπίδια" που μαζεύονται.

Το Motocare το έχω κλειστό από τις ρυθμίσεις, δεν ξέρω πως βρέθηκε εκεί και δείχνει να τρέχει...

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να εξηγήσει γιατί τρέχουν ορισμένες από τις παρακάτω εφαρμογές; Όπως το Google play, υπηρεσίες Motorola κτλ

Στο Clean Master, έχω κλειστεί την προστασία πραγματικού χρόνου, το χρησιμοποιώ για να κάνω έλεγχο ανά 2-3 μέρες και να διαγράφω

διάφορα "σκουπίδια" που μαζεύονται.

Το Motocare το έχω κλειστό από τις ρυθμίσεις, δεν ξέρω πως βρέθηκε εκεί και δείχνει να τρέχει...

 

Για να πετύχεις αυτό που θες, πρέπει να είσαι ρουτ.

Το Clean Master απ ότι βλέπεις τρώει από τη μνήμη προσπέλασης. Στο λέω αυτό διότι είχες ρωτήσει πόση ελεύθερη μνήμη ραμ έχουμε.

Προσωπικά, όταν θέλω να διώξω τα σκουπίδια, εγκαθιστώ την εφαρμογή, την τρέχω, τα διώχνει και μετά την κάνω απεγκατασταση. Μια φορά το μήνα, δεν είναι η/υ να πεις ότι θέλει πιο συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Για να πετύχεις αυτό που θες, πρέπει να είσαι ρουτ.

Το Clean Master απ ότι βλέπεις τρώει από τη μνήμη προσπέλασης. Στο λέω αυτό διότι είχες ρωτήσει πόση ελεύθερη μνήμη ραμ έχουμε.

Προσωπικά, όταν θέλω να διώξω τα σκουπίδια, εγκαθιστώ την εφαρμογή, την τρέχω, τα διώχνει και μετά την κάνω απεγκατασταση. Μια φορά το μήνα, δεν είναι η/υ να πεις ότι θέλει πιο συχνά.

Αν έκανες greenify το clean master πχ όμως δε θα σε γλίτωνε απ αυτή τη διαδικασία; Γενικότερα το greenify σε μη rooted συσκευές δουλεύει αποτελεσματικά;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες greenify το clean master πχ όμως δε θα σε γλίτωνε απ αυτή τη διαδικασία; Γενικότερα το greenify σε μη rooted συσκευές δουλεύει αποτελεσματικά;

 

Νομιζω πως αντε να σου σωσει λιγη ελαχιστη μπαταρια ακομη αλλα δεν αξιζει σε νον ροοτ συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το moto G στα χερια μου εδω κ μια εβδομαδα κ ειμαι αρκετα ενθουσιασμενη...!

και ειναι λογικο γιατι απο huawei με android 2.2 ξαφνικα εχω android 4.4.2 :D

 

Εχω διαβασει τις 87 απο τις 192 σελιδες και αλλα ακομα δν μ λυθηκαν ολες οι αποριες..

 

1.Στο huawei που ειχα μπορουσα να αλλαξω θεση στα εικονιδια στο κεντρικο μενου.. ειχε επιλογη κατω δεξια με ενα κλειδακι, τρεμοπαιζαν ολα μαζι τα εικονιδια κ μπορουσες να τα μετακινησεις και

εαν πατουσα παρατεταμενα ενα εικονιδιο εμφανιζοταν στην αρχικη οθονη

Με το motoG δν εχω βρει το τροπο για να τα αλλαξω θεση στο κεντρικο μενου μονο το 2 κομματι γινεται.. θελει root για να γινει κατι τοσο απλο?

 

2.Επισης εχει απο την μανα του ενα app που λεγεται "Ληψεις" εχω κατεβασει συνημμένα απο e-mail αλλα ουτε στο "ληψεις" τα βρισκω ουτε πουθενα!

Πρεπει να κατεβασω καποιο app για διαχειρηση αρχειων για οποιαδηποτε τυπου αρχειου κατεβαζω στο κινητο?

 

3.Εαν απενεργοποιησω καποια app της Google θα επηρεαστούν καποια αλλα app της που θα μεινουν ενεργα?

 

Σας ευχαριστω κ συγνωμη εαν εχουν απαντηθει στις 192-87=105 που δν εχω ακομα διαβασει..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το moto G στα χερια μου εδω κ μια εβδομαδα κ ειμαι αρκετα ενθουσιασμενη...!

και ειναι λογικο γιατι απο huawei με android 2.2 ξαφνικα εχω android 4.4.2 :D

 

Εχω διαβασει τις 87 απο τις 192 σελιδες και αλλα ακομα δν μ λυθηκαν ολες οι αποριες..

 

1.Στο huawei που ειχα μπορουσα να αλλαξω θεση στα εικονιδια στο κεντρικο μενου.. ειχε επιλογη κατω δεξια με ενα κλειδακι, τρεμοπαιζαν ολα μαζι τα εικονιδια κ μπορουσες να τα μετακινησεις και

εαν πατουσα παρατεταμενα ενα εικονιδιο εμφανιζοταν στην αρχικη οθονη

Με το motoG δν εχω βρει το τροπο για να τα αλλαξω θεση στο κεντρικο μενου μονο το 2 κομματι γινεται.. θελει root για να γινει κατι τοσο απλο?

 

2.Επισης εχει απο την μανα του ενα app που λεγεται "Ληψεις" εχω κατεβασει συνημμένα απο e-mail αλλα ουτε στο "ληψεις" τα βρισκω ουτε πουθενα!

Πρεπει να κατεβασω καποιο app για διαχειρηση αρχειων για οποιαδηποτε τυπου αρχειου κατεβαζω στο κινητο?

 

3.Εαν απενεργοποιησω καποια app της Google θα επηρεαστούν καποια αλλα app της που θα μεινουν ενεργα?

 

Σας ευχαριστω κ συγνωμη εαν εχουν απαντηθει στις 192-87=105 που δν εχω ακομα διαβασει..:)

 

1. Θέλει να κατεβάσεις έναν άλλο launcher που έχει αυτή τη δυνατότητα. (apex αν θυμάμαι καλά)

2. Μπορείς να δεις το αρχείο με κάποιον file manager (πχ es file explorer).

3. Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το moto G στα χερια μου εδω κ μια εβδομαδα κ ειμαι αρκετα ενθουσιασμενη...!

και ειναι λογικο γιατι απο huawei με android 2.2 ξαφνικα εχω android 4.4.2 :D

 

Εχω διαβασει τις 87 απο τις 192 σελιδες και αλλα ακομα δν μ λυθηκαν ολες οι αποριες..

 

1.Στο huawei που ειχα μπορουσα να αλλαξω θεση στα εικονιδια στο κεντρικο μενου.. ειχε επιλογη κατω δεξια με ενα κλειδακι, τρεμοπαιζαν ολα μαζι τα εικονιδια κ μπορουσες να τα μετακινησεις και

εαν πατουσα παρατεταμενα ενα εικονιδιο εμφανιζοταν στην αρχικη οθονη

Με το motoG δν εχω βρει το τροπο για να τα αλλαξω θεση στο κεντρικο μενου μονο το 2 κομματι γινεται.. θελει root για να γινει κατι τοσο απλο?

 

2.Επισης εχει απο την μανα του ενα app που λεγεται "Ληψεις" εχω κατεβασει συνημμένα απο e-mail αλλα ουτε στο "ληψεις" τα βρισκω ουτε πουθενα!

Πρεπει να κατεβασω καποιο app για διαχειρηση αρχειων για οποιαδηποτε τυπου αρχειου κατεβαζω στο κινητο?

 

3.Εαν απενεργοποιησω καποια app της Google θα επηρεαστούν καποια αλλα app της που θα μεινουν ενεργα?

 

Σας ευχαριστω κ συγνωμη εαν εχουν απαντηθει στις 192-87=105 που δν εχω ακομα διαβασει..:)

 

Γεια!

1) Απο οτι φαινεται στον στοκ launcher δεν μπορεις να μετακινησεις τα εικονιδια, τα βαζει μονο του σε αλφαβητικη σειρα. Αν θες βαλε αλλο launcher.

 

2) Συνηθως ο,τι κατεβαζεις αποθηκευεται στον φακελο Downloads οπου μπορειςνα τον δεις με εναν file manager, πχ es fileexplorer. Πιο σπανια αποθηκευονται στον φακελο της εκαστοτε εφαρμογη μςσω της οποιας εγινε η ληψη.

 

3) Αν δεν κανω λαθος μπορεις να απενεργοποιησεις ο,τι θες απο googlοεφαρμογες εκτος απο το play store.

 

 

Edit: Με προλαβε ο φιλος απο πανω.! Γραφω απο κινητο και αργω!

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

karx και kosmasdel σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας!:)

Επειδη ειμαι ασχετη..το launcher τι ειναι?:worry:

και απτο play κατεβαζω αλλο launcher?

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το Play store κατεβάζεις άλλον launcher όπως τον Nova Launcher ή τον Apex Launcher αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας που να κάνεις αυτό που ζητάς...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...