Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ξεχνας οτι κοντραρει πολυ ανετα το Galaxy S 3 και συμφωνα με μερικα sites και το Galaxy S 4 .

 

 

Αν και βγαινουμε λιγο offtopic, δε πειραζει,μπορει να βοηθησουμε μελλοντικους αγοραστες... ο γερολυκος το s3 που το respectαρω πραγματικα σα συσκευη, ειναι πιο κατω απο το moto g και ειναι λογικο για διαφορους λογους που δεν ειναι επι του θεματος.

Το s4 το ειχα μια βδομαδα σα προσωπικο τηλεφωνο τωρα το πασχα και πραγματικα το κονταρει ανετα η συσκευη μας.

Σα συνολο εννοειτε το s4 υπερτερει αλλα κερδιζουμε σε αρκετα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι ,υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε μια προεπισκόπηση των email σε κλειδωμένη οθόνη (όπως κάνει το iPhone ). Για βοηθήστε λίγο .δεν μπορώ να το ξεκλειδωνο κάθε φορά για να βλέπω ποιος μου έστειλε email.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ,υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε μια προεπισκόπηση των email σε κλειδωμένη οθόνη (όπως κάνει το iPhone ). Για βοηθήστε λίγο .δεν μπορώ να το ξεκλειδωνο κάθε φορά για να βλέπω ποιος μου έστειλε email.

 

 

Στο pure android που εχει το κινητο μας, δεν υπαρχει η επιλογη που ζητας. Σε αλλους κατασκευαστες πχ samsung, υπαρχει.

Παρ ολα αυτα,δε χρειαζεται να κανεις τη κινηση που λες διοτι η συσκευη μας εχει led notification.

Τρεις λογαριασμους meil εχω και οταν δεχομαι καποιο μηνυμα αναβει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ,υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε μια προεπισκόπηση των email σε κλειδωμένη οθόνη (όπως κάνει το iPhone ). Για βοηθήστε λίγο .δεν μπορώ να το ξεκλειδωνο κάθε φορά για να βλέπω ποιος μου έστειλε email.

 

Αν κατάλαβα καλά θες να βλέπεις από την οθόνη κλειδώματος ποίος σου έστειλε email σωστά?? λοιπόν για gmail μιλάμε? αν ναι κατέβασε το dashclock.. είναι ένα ρολόι που μπορείς να του βάλεις extensions από ποσοστό μπαταρίας, να βλέπεις καιρό και mail.. μόλις το κατεβάσεις κλείδωσε το κινητό άνοιξε το και κάνε swipe αριστερά πάτα το + και επέλεξε το dashclock έτσι θα βλέπεις τις πληροφορίες που θές από την οθόνη κλειδώματος..

 

αν δεν θές το ρολόι πάλι απο την οθόνη κλειδώματος μπορείς να βάλεις σκέτο το widget του gmail...

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα το πρωί βρήκα το moto g σαν να έκανε reboot μόνο του μες την νύχτα. Το περίεργο είναι ότι συνέβη και σε έναν φίλο που έχει κι αυτος ίδια συσκευή.

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει; συνέβη σε κανεναν άλλον;

Link to comment
Share on other sites

 

ανακοινώθηκε και το moto e http://www.techgear.gr/moto-e-announced-88569/

 

όσο για το καινούργιο μοτο g δεν βλέπω να αξίζει και πολύ πέρα από την sd card..

 

Καλημέρα!

Σήμερα το πρωί βρήκα το moto g σαν να έκανε reboot μόνο του μες την νύχτα. Το περίεργο είναι ότι συνέβη και σε έναν φίλο που έχει κι αυτος ίδια συσκευή.

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει; συνέβη σε κανεναν άλλον;

 

ναι μου έχει συμβεί και μένα.. κάποιο software πρόβλημα είναι.. δεν νομίζω ότι υπάρχει λύση θα περιμένουμε αναγκαστικά κάποιο update από μοτο

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

ανακοινώθηκε και το moto e http://www.techgear.gr/moto-e-announced-88569/

 

όσο για το καινούργιο μοτο g δεν βλέπω να αξίζει και πολύ πέρα από την sd card..

 

νομιζω οτι και η επιλογη του 4g για μερικους ειναι σημαντικο.

βεβαια η sd card ειναι ισως πιο σημαντικο,σιγουρα πιο πρακτικο

Link to comment
Share on other sites

ανακοινώθηκε και το moto e http://www.techgear.gr/moto-e-announced-88569/

 

όσο για το καινούργιο μοτο g δεν βλέπω να αξίζει και πολύ πέρα από την sd card..

 

νομιζω οτι και η επιλογη του 4g για μερικους ειναι σημαντικο.

βεβαια η sd card ειναι ισως πιο σημαντικο,σιγουρα πιο πρακτικο

 

επειδή έχω χρησιμοποιήσει 4g μου φαίνεται για την ώρα άχρηστο.. στο 920 που είχα μια φορά το έβαλα για να δω περι τίνος πρόκειται, στο φόρτωμα των σελίδων είναι κάτι κλάσματα πιο γρήγορο από 3g στο μόνο που αξίζει είναι σε κανένα download, έπειτα σου ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό ακόμα και αν δεν χρησιμοποιείς το κινητό.. όσοι λένε ότι το 3g καταναλώνει μπαταρία ας βάλουν 4g.. τέλος πέρα από Αθήνα δεν νομίζω να έχει καλή κάλυψη αλλού που αυτόματα σημαίνει ακόμα μεγαλύτερη κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ,υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε μια προεπισκόπηση των email σε κλειδωμένη οθόνη (όπως κάνει το iPhone ). Για βοηθήστε λίγο .δεν μπορώ να το ξεκλειδωνο κάθε φορά για να βλέπω ποιος μου έστειλε email.

 

Για δες αυτό. Με έχει βολέψει εμένα στο nexus

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ,υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε μια προεπισκόπηση των email σε κλειδωμένη οθόνη (όπως κάνει το iPhone ). Για βοηθήστε λίγο .δεν μπορώ να το ξεκλειδωνο κάθε φορά για να βλέπω ποιος μου έστειλε email.

 

Αν θες μπορείς να προσθέσεις το widget του gmail στην lock screen και να βλέπεις κατευθείαν τι email σου ήρθε. Για να τα ενεργοποιήσεις πήγαινε ρυθμισεις - ασφαλεια. Έπειτα θα έχεις όλες τις πληροφορίες για τα email χωρίς να ανοιγεις την εφαρμογή.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με όποιον browser και αν δοκίμασα να μπω για παίξει μια εφαρμογή μου εβγαλε μνμ ότι χρειάζομαι adobe flash player..χαίρω πολύ.

Μπήκα στο play και δεν βρήκα κάτι.

 

Μόνο από dolphin με βγάζει σε δικο του μάρκετ να κατεβάσω το adobe flash το οποίο και κατέβασα αλλά το κινητό δεν με αφήνει να εγκαταστήσω.

 

Πως γίνεται να μην βρίσκω κάτι αντίστοιχο στο play?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με όποιον browser και αν δοκίμασα να μπω για παίξει μια εφαρμογή μου εβγαλε μνμ ότι χρειάζομαι adobe flash player..χαίρω πολύ.

Μπήκα στο play και δεν βρήκα κάτι.

 

Μόνο από dolphin με βγάζει σε δικο του μάρκετ να κατεβάσω το adobe flash το οποίο και κατέβασα αλλά το κινητό δεν με αφήνει να εγκαταστήσω.

 

Πως γίνεται να μην βρίσκω κάτι αντίστοιχο στο play?

 

Πήγαινε σε αυτό το λινκ και ακολούθησε τις οδηγίες. http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001/post47958533#post47958533 Πρόσεξε να μην υπάρχει αλλη έκδοση του flash player στο κινητό. Αν υπάρχει κάνε απεγκατάσταση.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με όποιον browser και αν δοκίμασα να μπω για παίξει μια εφαρμογή μου εβγαλε μνμ ότι χρειάζομαι adobe flash player..χαίρω πολύ.

Μπήκα στο play και δεν βρήκα κάτι.

 

Μόνο από dolphin με βγάζει σε δικο του μάρκετ να κατεβάσω το adobe flash το οποίο και κατέβασα αλλά το κινητό δεν με αφήνει να εγκαταστήσω.

 

Πως γίνεται να μην βρίσκω κάτι αντίστοιχο στο play?

 

γιατί το android όπως και το ios δεν υποστηρίζουν flash.. για να εγκαταστήσεις αυτό που σου προτείνει το dolphin πρέπει πρώτα να πας στις ρυθμίσεις μετά ασφάλεια και να τικάρεις την επιλογή εγκατάσταση από άγνωστες πηγές.. μετά ακολούθα τον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

 

Για μένα το 4G είναι άχρηστο και η κάρτα SD όχι κάτι απαραίτητο από την στιγμή που κάποιος έχει το 16άρι και υποστηρίζει OTG. Εγώ θα προτιμούσα να έχει αποσπώμενη μπαταρία, που είναι το μόνο που με ξενερώνει λίγο στο Moto G.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ,υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε μια προεπισκόπηση των email σε κλειδωμένη οθόνη (όπως κάνει το iPhone ). Για βοηθήστε λίγο .δεν μπορώ να το ξεκλειδωνο κάθε φορά για να βλέπω ποιος μου έστειλε email.

 

Δοκισαμε αυτο φιλε μου το βαλα και γω σημερα να δω τι φαση και φαινεται πολυ κομπλε!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.notificationswidget&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dnils+lockscreen

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα αυτο και ειναι αψογο,παραθετο μια φωτο ι[ATTACH]45062[/ATTACH] https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slidelock

 

Όντως πολύ καλή εκ πρώτης όψεως.

Ομολογώ ότι δεν την ήξερα.

Καταναλώνει όμως αρκετή μνήμη ραμ η άτιμη αλλά δε έχει ανάγκη το G μας, πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα αυτο και ειναι αψογο,παραθετο μια φωτο ι[ATTACH]45062[/ATTACH] https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slidelock

 

Την ειχα δοκιμασει αυτην αλλα ειδα οτι ψιλο λαγκαρε πολλες φορες! Δεν αυτην που σου εβαλα εγω

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση όμως το OTG με την microSD πολύ πιο πρακτικό το 2ο.

4G και μένα δεν με ενδιαφέρει τόσο πιο πολύ θα ήθελα μια αναβαθμισμένη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...