Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πολυ καλα . Καλη μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οντος υπαρχει το προβλημα. Λυση παιζει η μπα ;

 

Βασικά δεν είναι κάτι το τραγικό απλά υπάρχει.τώρα το αν μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο πρόβλημα δεν το γνωρίζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά δεν είναι κάτι το τραγικό απλά υπάρχει.τώρα το αν μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο πρόβλημα δεν το γνωρίζω.

 

ξερεις τι εγινε ; Μου το κανει συνηθως οταν ειμαι εξω ( τυχαινει) και μπερδευομαι ισως απο την αντηλια ! Αρα υπαρχει το προβλημα...

 

Αν ακουσεις τιποτα για λυση πες μου σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά και οικονομικά screen-protectors για το Moto G!

Εξαιρετικότατα! Έρχονται από την Γερμανία σε 4 μέρες (μισό χρόνο από ότι από την Αγγλία), κοστίζουν μόνο 5 ευρώ τα 3 με τα μεταφορικά, είναι από υλικό της 3Μ και δεν έχουν καμία σχέση με τις κινεζιές! Για όλα μου τα κινητά πλέον από αυτούς παίρνω.

 

http://www.ebay.de/itm/3x-Vikuiti-DQCT130-screen-protector-from-3M-for-Motorola-Moto-G-XT1032-/360919062671?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item540873d88f

 

Αν δεν καθίσουν σωστά ή αν κολλήσει κάποιο σκουπιδάκι, τα ανασηκώνετε από τη άκρη με σελοτέηπ, τα πλένετε με μιά σταγόνα υγρού πιάτων, τινάζετε ελαφρά το νερό και τα ξανατοποθετείτε όπως είναι ελαφρά βρεγμένα. Στην συνέχεια διώχνετε απαλά το νερό προς τα έξω. Την επόμενη μέρα θα έχουν φύγει και ότι μικροσκοπικές φουσκάλες έχουν απομείνει.

Μόλις τα παρέλαβα και τοποθέτησα ένα, δεν μπορώ να πω πως έκατσε τέλεια γιατί στο κάτω μέρος (εκτός οθόνης) μου κόλησαν λίγο σκόνη.

Υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά στην οθόνη; καμια γρατζουνιά;

Επίσης το ένα μου γέμισε δαχτυλιές και πολύ σκόνη από τη μεριά που κολάει και το άφησα στην άκρη.

Προσπάθησα να το καθαρίσω με σκέτο νερό αλλά πάλι φαινόταν πολύ βρώμικο.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί είδα μήνυμα ότι το σύστημα είναι αργό επειδή είχε μείνει λίγη RAM.87% σε χρήση ενώ δεν έτρεχα τίποτα!!!Στα καλά καθούμενα!Ξέρει κανείς τι παίζει?:p

 

Δοκιμασε κανε καμια επανεκκίνηση το κινητό μηπως σκαλωσε τπτ και τρεχει απο πισω χωρις να χεις κατι ανοιχτο. Ενας φιλος που εχει το νεξους 5 ηταν η ραμ συνεχεια στο 75-80% και μετα απο επανεκκίνηση επεσε στο 45%!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα για να κανω ενα format ειναι καλυτερα να κανω επαναφορα εργοστασιακων η να κανω μεσω κρυφου μενου factory reset , wipe cache

 

Καλυτερα μπες σε recovery mode και κανε απο εκει factory reset, clear cache, clear dalvik

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδωσουμε bootloader και να κανουμε root χανουμε εγγυηση ή βρεθηκε τροπος;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

περιεργο πολυ..μονο μεσα στο μενου στα χανει ; Γιατι εμενα τα χανει για 1 δευτερολεπτο στην κεντρικη οθονη και μετα εμφανιζονται απο το πουθενα !

 

Όταν πατήσω το home button για να επιστρέψω στην κεντρική οθόνη,αργεί ελάχιστα αλλά τα εμφανίζει.Δεν το κάνει συχνά,ας πούμε αυτή την εβδομάδα το έκανε δύο φορές,αλλά σκέφτομαι τι μπορεί να φταίει...δεν έχω art. Wipe cache πώς γίνεται χωρίς να το rootάρω;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσω το home button για να επιστρέψω στην κεντρική οθόνη,αργεί ελάχιστα αλλά τα εμφανίζει.Δεν το κάνει συχνά,ας πούμε αυτή την εβδομάδα το έκανε δύο φορές,αλλά σκέφτομαι τι μπορεί να φταίει...δεν έχω art. Wipe cache πώς γίνεται χωρίς να το rootάρω;

 

Ανοιξε το κινητό σε recovery mode. Απ οτι θυμαμαι πριν το ρουτ πρεπει να μπεις αρχικα σε download mode και μετα απο κει ανοιγει το recovery. Κρατα πατημενα το κλειδωμα και τo volume down οταν εχεις κλειστο το κινητό σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ξεκλειδωσουμε bootloader και να κανουμε root χανουμε εγγυηση ή βρεθηκε τροπος;

 

Δε νομίζω να χει βρεθει κατι ακομα λογικά την χάνεις

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουσεις τιποτα για λυση πες μου σε παρακαλω.

 

Δεν υπάρχει λύση,οποίο κι αν είδα το έχει.δεν είναι όμως κάτι σοβαρό εκτός κι αν γίνει πιο έντονο με τον καιρό πού δεν νομίζω.στο μαύρο μόνο το κάνει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Tο είπα...να πλυθούν με απορρυπαντικό! Μπορούν να πλυθούν πολλές φορές. Αν τοποθετηθούν βρεγμένα τότε δεν κολλάνε σκουπιδάκια. Όσo για τις δαχτυλιές....τι δουλειά έχουν τα δάχτυλα στην μεριά που κολλάει στην οθόνη;;;:wacko: Προσωπικά, μετά από αρκετές απόπειρες, έχω φτάσει σε σημείο που να τα κολλάω τόσο τέλεια που δεν διακρίνεται ότι υπάρχει ζελατίνα πάνω στην οθόνη.

Αν το κάνεις πρώτη φορά θα κάνει δαχτυλιές...

Το έκανα με απορρυπαντικό αλλά οι δαχτυλιές δεν φεύγουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις πρώτη φορά θα κάνει δαχτυλιές...

Το έκανα με απορρυπαντικό αλλά οι δαχτυλιές δεν φεύγουν...

 

Έπρεπε να δεις κάποιο βίντεο πρώτα για το πως μπαίνουν σωστά αφού είναι η πρώτη σου φορά.. Προσπάθησε με την Τρίτη ίσως είναι η τυχερή σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το facebook messenger ρουφάει πολύ μπαταρία.

 

Ολες οι εφαρμογες messenger τραβανε πολυ μπαταρια ειδικα αν τα χρησιμοποιεις και τακτικα

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εφαρμογες messenger τραβανε πολυ μπαταρια ειδικα αν τα χρησιμοποιεις και τακτικα

Και να μην τα χρησιμοποιείς πάλι τραβάνε εφόσον κάνουν τακτική ανανέωση για νέα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το facebook messenger ρουφάει πολύ μπαταρία.

Εντελώς άχρηστο πρόγραμμα από την στιγμή πού έχει ειδοποίησή το μαμά πρόγραμμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άχρηστο πρόγραμμα από την στιγμή πού έχει ειδοποίησή το μαμά πρόγραμμα

 

Αλλη φαση το messenger επειδη δε χρειάζεται ν ανοιγεις την εφαρμογη, εγω θα ελεγα είναι αρκετα καλη. Απλα το οτι τρωει μπαταρια ειναι αλλο θεμα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα πατε στην ενημερωση συστηματος και πατησετε να κανει ελεχγο ενημερωσης! Βγαζει σφαλμα λετε να ερχεται η 4.4.3?

 

Μακαρι !! ΑΛηθεια την 4.3.3. εκτος απο το nexus 5 ποια αλλη κινητα την " φορανε " ;;

Link to comment
Share on other sites

Βιαζεσαι εσυ..Κατσε να παρουν πρωτα τα nexus.

 

Δεν βιαζομαι αλλα οταν παταω ¨ενημερωση" μου βγαζει οτι δεν ειμαι συνδεμενος στο δικτυο.

 

Αρα κατι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Με μια ωρα κλησεις 67% μπαταρια.Παλι Battery drain .Ειλικρινα εχω κουραστει.Ξερω οτι μπορει να φταιει καποια χαζοεφαρμογη αλλα δεν γινεται να ειμαι ολη την ωρα πανω απο το κινητο για να το "προσεχω".Βαρεθηκα να κανω factory reset και να πρεπει να τα περναω ολα απο την αρχη.Σκεφτομαι να το στειλω πισω στην Amazon και αν γινεται να παρω refund.Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο?:)
Link to comment
Share on other sites

Με μια ωρα κλησεις 67% μπαταρια.Παλι Battery drain .Ειλικρινα εχω κουραστει.Ξερω οτι μπορει να φταιει καποια χαζοεφαρμογη αλλα δεν γινεται να ειμαι ολη την ωρα πανω απο το κινητο για να το "προσεχω".Βαρεθηκα να κανω factory reset και να πρεπει να τα περναω ολα απο την αρχη.Σκεφτομαι να το στειλω πισω στην Amazon και αν γινεται να παρω refund.Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο?:)

 

Δηλαδη μονο αυτο εκανες ; Μηπως εχεις ανοιχτα 3G data + facebook ++++ ;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...