Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν καταλαβα,πως βγαινει η γραμμη του google ;;;

Μάλλον εννοείς το Google Search.

Δεν μπορείς να την βγάλεις από τον default launcher του Moto G. Ο μόνος τρόπος είναι να την απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις. Τον χώρο της πάντως δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις.

Ο μόνος τρόπος είναι να βάλεις ένα εναλλακτικό launcher σαν τον Nova.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια γραμμη; για στειλε ενα screenshot

 

Μάλλον εννοείς το Google Search.

Δεν μπορείς να την βγάλεις από τον default launcher του Moto G. Ο μόνος τρόπος είναι να την απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις. Τον χώρο της πάντως δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις.

Ο μόνος τρόπος είναι να βάλεις ένα εναλλακτικό launcher σαν τον Nova.

 

Ακριβως αυτο θελω αλλα αφου λετε οτι δεν γινεται...δοκιμασα αλλους launcher αλλα δεν μου καθησε κανεις καλα οποτε..

 

Κριμα παντως που δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τον χωρο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο θελω αλλα αφου λετε οτι δεν γινεται...δοκιμασα αλλους launcher αλλα δεν μου καθησε κανεις καλα οποτε..

 

Κριμα παντως που δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τον χωρο αυτο.

 

Δοκιμασε τον νοβα η τον απεξ. Ειναι πολυ κοντα στον στοκ μπορει να σ αρεσουν

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τον νοβα η τον απεξ. Ειναι πολυ κοντα στον στοκ μπορει να σ αρεσουν

 

ΛΕς ; Δεν " τραβανε" μνημη αυτα ; θα " τρεχει " το μηχανακι οπως πριν η θα λαγκαρει ;

Link to comment
Share on other sites

ΛΕς ; Δεν " τραβανε" μνημη αυτα ; θα " τρεχει " το μηχανακι οπως πριν η θα λαγκαρει ;

 

Δεν χρησιμοποιείται και ο στοκ ταυτοχρονα αρα καταναλώνουν οτι και ο στοκ πάνω κάτω και παιζει να ναι και πιο γρηγοροι ειδικα ο νοβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω φουλ γεματο απο εφαρμογες και σε ''κοντρα'' με μοτο γ μαμα με τα βασικά μεσα μονο ημουν πιο γρηγορος αρα δε θα χει διαφορα στη μνημη. Κι εξαλλου το αντροιντ ειναι φτιαγμένο ετσι ώστε να ρολλαρει καλυτερα οταν εχει περισσοτερη χρησιμοποιουμενη ραμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιείται και ο στοκ ταυτοχρονα αρα καταναλώνουν οτι και ο στοκ πάνω κάτω και παιζει να ναι και πιο γρηγοροι ειδικα ο νοβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω φουλ γεματο απο εφαρμογες και σε ''κοντρα'' με μοτο γ μαμα με τα βασικά μεσα μονο ημουν πιο γρηγορος αρα δε θα χει διαφορα στη μνημη. Κι εξαλλου το αντροιντ ειναι φτιαγμένο ετσι ώστε να ρολλαρει καλυτερα οταν εχει περισσοτερη χρησιμοποιουμενη ραμ ;)

 

Γενικως το μηχανακι ειναι πολυ smooth μπορω να πω ειναι γρηγορο οσο και το S 4 ( το οποιο το εχω παρει 4 φορες).

Τεσπα θα δοκιμασω εναν απο αυτους που προτεινες και θα σου πω,Ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κανείς άλλος έχει προσπαθήσει να συνδέσει hands free στο jack, αλλά σε εμένα ενώ ακούω και με ακούει ο συνομιλητής, ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται από το ηχείο του κινητού αλλά πάει και αυτός στο ακουστικό του hands free.

Επιπλεόν, δεν εμφανίζεται κάποιο εικονίδιο στη notification bar ότι έχουν συνδεθεί ακουστικά.

 

Μίλησα με το online support, αλλά δεν έβγαλα άκρη:

Charie: Hi, my name is Charie. How may I help you?

Lefteris: Hello.

Charie: Hello.

Lefteris: I am an owner of a moto g and I have already used 2 hands free earphones and the problem is that when someone calls me the ringtone is not heard fron the speaker but from the earphones.

Lefteris: It seems all the audio is transferred to the hands free, which it shouldn't.

Charie: Is this a blue tooth device?

Lefteris: No, they are cable hands free earphones connected to the jack.

Charie: To clarify things, The earphones that you are using is plugged into the jack of the device. Correct>

Lefteris: yes, correct.

Charie: When you try to unplug the ear phones out of the jack, Do you hear a ring on the earpiece of the device?

Lefteris: No, nothing.

Charie: Since the time that you have received the device was it already like that?

Charie: Where did you purchase the phone Lefteris?

Lefteris: Yes, from the beginning. I bought it from a shop in Greece. Also, there is no earphones icon on the notification bar, but I do not know if it should display any icon.

Charie: Some devices will show an icon but some also will not.

Charie: Where are you located right now?

Charie: In which country are you in?

Lefteris: Greece.

Lefteris: To clarify, the hand free functions properly. I cal hear the caller from the earphones and he can hear me from the microphone. The only problem is with the ringing not being heard from the speaker.

Charie: I will check if we have a service center in Greece.

Charie: Since we are located in the US, It is not possible for us to be able to process an Advance Exchange for your device.

Lefteris: Just to know, should a earphones icon be displayed on the notification bar, if I connect a hands free?

Lefteris: Sorry, you already answered the question. :-)

Charie: One moment please.

Charie: Let's go ahead and try to check again.

Charie: I have researched again here in using my other tool and a moto g device should have a small icon of an earphone showing.

Lefteris: So, it seems the phone is not recognizing the hands free devices.

Charie: I really would love to help you out with the process Lefteris so that we would be able to process an exchange for the phone but Motorola US only ships out through the states here and not outside of the country. Although we have a web site and customer support hotline which i have gotten for you so that they would be able to help you out and give advise to what should be done for the phone that you have bought in the store.

Charie: There should be no defects on the device that you have received because it is brand new and it should recognize the earphones you are using once it has been plugged in.

Charie: Another thing would be you should hear the ring when there is nothing plugged on the device.

Lefteris: OK, then I will try to call the service center in Greece and see what we can do

Link to comment
Share on other sites

Γενικως το μηχανακι ειναι πολυ smooth μπορω να πω ειναι γρηγορο οσο και το S 4 ( το οποιο το εχω παρει 4 φορες).

Τεσπα θα δοκιμασω εναν απο αυτους που προτεινες και θα σου πω,Ευχαριστω φιλε.

 

Δεν γινεται να σου φανηκε ο νοβα το ιδιο γρηγορος με τον στοκ ο οποιος ειναι τραγικος! Ο νοβα ειναι κορυφη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να σου φανηκε ο νοβα το ιδιο γρηγορος με τον στοκ ο οποιος ειναι τραγικος! Ο νοβα ειναι κορυφη!

 

μα δεν δοκιμασα ακομα τον Νοβα . Οταν το δοκιμασω θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβει κατι περιεργο πριν λιγο: εχω ενα nokia 6303 το οποιο ετυχε να ακουμπησω πανω στο κλειδωμενο moto g και ξαφνικα η οθονη (του moto g) αναψε! Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα μου φανηκε πολυ περιεργο! Ειναι καποια παρεμβολη ή ανακαλυψα καποιο αλλον τροπο ξεκλειδωματος; :-Ρ

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβει κατι περιεργο πριν λιγο: εχω ενα nokia 6303 το οποιο ετυχε να ακουμπησω πανω στο κλειδωμενο moto g και ξαφνικα η οθονη (του moto g) αναψε! Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα μου φανηκε πολυ περιεργο! Ειναι καποια παρεμβολη ή ανακαλυψα καποιο αλλον τροπο ξεκλειδωματος; :-Ρ

 

Μήπως εχεις κανενα πρόγραμμα που να ξεκλειδωνει την οθονη οταν ενεργοποιουνται οι σενσορες;

Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβει κατι περιεργο πριν λιγο: εχω ενα nokia 6303 το οποιο ετυχε να ακουμπησω πανω στο κλειδωμενο moto g και ξαφνικα η οθονη (του moto g) αναψε! Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα μου φανηκε πολυ περιεργο! Ειναι καποια παρεμβολη ή ανακαλυψα καποιο αλλον τροπο ξεκλειδωματος; :-Ρ

καπου μαγνητιστηκε απο το αλλο τηλεφωνο και αναψε ,ετσι δουλευουν και οι γνησιες θηκες και παλια τα blackberry

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις κανενα πρόγραμμα που να ξεκλειδωνει την οθονη οταν ενεργοποιουνται οι σενσορες;

 

Οχι, καμια εφαρμογη τετοιου τυπου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καπου μαγνητιστηκε απο το αλλο τηλεφωνο και αναψε ,ετσι δουλευουν και οι γνησιες θηκες και παλια τα blackberry

 

Α ναι σωστα! Ειναι το ηχειο πισω οποτε παιζει να μαγνητιστικε απο αυτο! Καλη φαση!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο πολυ καιρο με 5"+ κινητα οπως s4,note 2,G2,nexus 5 κτλ. ειχα ξεχασει ποσο βολικο ειναι ενα τηλεφωνο 4,5" για καθημερινη και για χρηση με το ενα χερι.

Αναγκαστικα να δωσω λογω καποιας αναγκης το G2 μου αλλα δεν εχω ξενερωσει κθολου με το μοτορολα.Απιστευτο κινητο,πολυ γρηγορο,δυνατο ηχειο,ωραια οθονη και με την γομα πισω,και την αντοχη στις κακουχιες και στο νερο ειναι πραγματικα εργαλειο!

Αυτο που μου λειπει πιο πολυ ειναι το root,αλλα οκ ολα τα αλλα με κανουν να το ξεχναω.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο πολυ καιρο μετα απο 5"+ κινητα οπως s4,note 2,G2,nexus 5 κτλ. ειχα ξεχασει ποσο βολικο ειναι ενα τηλεφωνο 4,5" για καθημερινη και για χρηση με το ενα χερι.

Αναγκαστικα να δωσω λογω καποιας αναγκης το G2 μου αλλα δεν εχω ξενερωσει κθολου με το μοτορολα.Απιστευτο κινητο,πολυ γρηγορο,δυνατο ηχειο,ωραια οθονη και με την γομα πισω,και την αντοχη στις κακουχιες και στο νερο ειναι πραγματικα εργαλειο!

Αυτο που μου λειπει πιο πολυ ειναι το root,αλλα οκ ολα τα αλλα με κανουν να το ξεχναω.

 

Συμφωνω σε ολα,το κινητακι " κουμπωνει " απιστευτα στο χερι !! Επισης μην ξεχνας την μπαταρια...καμια σχεση με τα 5αρια-κραταει τουλαχιστον 10 ωρες παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο πολυ καιρο με 5"+ κινητα οπως s4,note 2,G2,nexus 5 κτλ. ειχα ξεχασει ποσο βολικο ειναι ενα τηλεφωνο 4,5" για καθημερινη και για χρηση με το ενα χερι.

Αναγκαστικα να δωσω λογω καποιας αναγκης το G2 μου αλλα δεν εχω ξενερωσει κθολου με το μοτορολα.Απιστευτο κινητο,πολυ γρηγορο,δυνατο ηχειο,ωραια οθονη και με την γομα πισω,και την αντοχη στις κακουχιες και στο νερο ειναι πραγματικα εργαλειο!

Αυτο που μου λειπει πιο πολυ ειναι το root,αλλα οκ ολα τα αλλα με κανουν να το ξεχναω.

 

Γιατι να μην το κανεις ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Γτ χάνεις εγγύηση.. Και εγώ για αυτό δεν το έχω κάνει ακόμα.. Είναι το μόνο που με φρενάρει

 

Ακριβως αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γτ χάνεις εγγύηση.. Και εγώ για αυτό δεν το έχω κάνει ακόμα.. Είναι το μόνο που με φρενάρει

 

 

 

 

 

 

 

Ακριβως αυτο.

 

Και που την χανεις ρε παιδια τι μ αυτο. Αφου και να παθει καποια υλικη ζημεια δεν στο καλυπτει η εγγυηση. Για οτιδηποτε θεμα λογισμικου αν κάνεις ενα φλας την μαμα τη ρομ λύνονται ολα

Link to comment
Share on other sites

Και που την χανεις ρε παιδια τι μ αυτο. Αφου και να παθει καποια υλικη ζημεια δεν στο καλυπτει η εγγυηση. Για οτιδηποτε θεμα λογισμικου αν κάνεις ενα φλας την μαμα τη ρομ λύνονται ολα

 

Δεν λύνονται δυστυχώς.. Και να το γυρίσεις σε στοκ φαίνεται ότι έχεις ξεκλειδώσει το bootloader μιας και μόνο μέσω της μοτορολα παίρνεις τον κωδικό..

Link to comment
Share on other sites

Δεν λύνονται δυστυχώς.. Και να το γυρίσεις σε στοκ φαίνεται ότι έχεις ξεκλειδώσει το bootloader μιας και μόνο μέσω της μοτορολα παίρνεις τον κωδικό..

 

Το ότι πήρες τον κωδικό δεν σημαίνει ότι το ξεκλείδωσες.

Edited by nikoslikos
Link to comment
Share on other sites

Το ότι πήρες τον κωδικό δεν σημαίνει ότι το ξεκλείδωσες.

 

Έχεις διαβάζει στο site της μοτορολα τους όρους όταν πας να πάρεις τον κωδικό? Λέει ξεκάθαρα ότι εάν ζητήσεις κωδικό ανεξάρτητα αν τον χρησιμοποιησεις ή όχι η μοτορολα θα θεωρεί την εγγύηση άκυρη..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...