Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξανά γύρισα σε dalvik.κάτι δεν μου άρεσε στο art. σαν να μην είχα καλή μπαταρία στο sleep. Ίσως κάποια εφαρμογή δεν καθότανε καλά. Ίσως να κάνω και λάθος όποτε είπα να ξαναδοκιμάσω dalvik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nikoslikos ευχαριστημενος απ'ότι κατάλαβα με την GENUINE ORZLY MOTOROLA MOTO G ε? Προστατεύει το κινητό από πτώση?
Link to comment
Share on other sites

nikoslikos ευχαριστημενος απ'ότι κατάλαβα με την GENUINE ORZLY MOTOROLA MOTO G ε? Προστατεύει το κινητό από πτώση?

 

Ευχαριστημένος μόνο για προστασία από πτώσεις, για τα σημάδια που μαζεύει στο διάφανο πλαστικό με το παραμικρό όχι.

Link to comment
Share on other sites

Θήκες-Κάλυμμα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/191065705157?var=490261646600&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρίας σας αν κάποιος/α έχει αποκτήσει κάποιο από τα παραπάνω ή αν συστήνετε κάτι άλλο.

 

Έχω την Sline Blue, άσπρη εγώ και κόκκινη η αδερφή μου. Κάθεται τέλεια η μπλε (πιο καλά από την άσπρη) και του πάει αρκετά! Η άσπρη λερώνει υπερβολικά γρήγορα και το κάνει να φαίνεται και πιο ογκώδεις. Συν ότι στην μπλε χωράει το microusb ενώ στην λευκή όχι με αποτέλεσμα να θέλει να την βγάζει για να το φορτίζεις.

 

Μπλέ

[ATTACH]44565[/ATTACH]

[ATTACH]44566[/ATTACH]

 

Άσπρη

[ATTACH]44567[/ATTACH]

[ATTACH]44568[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ξανά γύρισα σε dalvik.κάτι δεν μου άρεσε στο art. σαν να μην είχα καλή μπαταρία στο sleep. Ίσως κάποια εφαρμογή δεν καθότανε καλά. Ίσως να κάνω και λάθος όποτε είπα να ξαναδοκιμάσω dalvik

 

Γενικα μου φανηκε εμενα σαν να καθηστερουσε κατι το κινητο . Και εγω το αλλαξα την ιδια στιγμη !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μάλλο κάτι παίζει με τη συμβατότητα των εφαρμογών. Επίσης πρόσεξα πως η μπαταρία Δεν έχει σταθερότητα. Δηλαδή τη μια κρατάει περισσότερο, την άλλη βλέπεις περίεργο battery drain. περίεργα πράγματα. Δηλαδή κάνω τα ίδια πράγματα και βλέπω διαφορετικές ανταποκρίσεις στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το moto g από planet mobile.Τρομερό κινητό όπως το περίμενα άλλωστε αλλά τα κουμπιά κουνιούνται λιγάκι,όχι πως με ενοχλεί απλά κάτι διάβασα που λέγατε για τα κουμπιά σε παλαιότερα post.Να μην ανησυχώ έτσι?(το Μ είναι άσπρο)

 

Να μην ανησυχησεις καθολου. Δεν υπαρχει προβλημα τελικα. Απολαυσε το κινητο!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Νεα start up screen μεσω update. Λιγο πιο φλορικη...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις σε dalvik δεν πρεπει να υπάρχει ουτε ίχνος του xposed. Με απλό uninstall το xposed δεν φεύγει. Πρεπει να μπεις μέσα στην εφαρμογη, απο εκει framework, επέλεξε το uninstall και μετά κάνε reboot. Εμένα τουλαχιστον στο nexus 4 είχε πετύχει.

 

Ευχαριστώ πολυ. Και μια ακομα ερώτηση το κινητό το χω με ρουτ και xposed, gravity, motoguide, greenify. Λες αξιζει να το δοκιμασω με αρτ η θα με χαλασει πολυ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι ενα ακομα που είναι μεγάλη νουμπια αλλα δεν το ξερω :Ρ τωρα που το χω ρουτ το κινητό αναβαθμισεις απο τις πληροφορίες συσκευής μπορουν να μου ρθουν η γίνεται χειροκινητα;

Link to comment
Share on other sites

θα αναφέρω κάτι που ανακάλυψα τυχαία. πήγα να τραβηξω φωτο και κρατησα το δάχτυλο μου πατημένο στην οθόνη και αρχισε να τραβάει ριπή απο φωτογραφιες.ομολογώ πως δεν το γνώριζα.
Link to comment
Share on other sites

θα αναφέρω κάτι που ανακάλυψα τυχαία. πήγα να τραβηξω φωτο και κρατησα το δάχτυλο μου πατημένο στην οθόνη και αρχισε να τραβάει ριπή απο φωτογραφιες.ομολογώ πως δεν το γνώριζα.

 

ναι είναι το λεγόμενο photo burst. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βίντεο στο youtube που το δείχνουν να δουλεύει κάτω απ'το νερό αλλά στην πραγματικότητα είναι splash proof και όχι waterproof.

Και μια δική μου ερώτηση: υπάρχει τρόπος να ακούγεται το ραδιόφωνο από τα ηχεία; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δε βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βίντεο στο youtube που το δείχνουν να δουλεύει κάτω απ'το νερό αλλά στην πραγματικότητα είναι splash proof και όχι waterproof.

Και μια δική μου ερώτηση: υπάρχει τρόπος να ακούγεται το ραδιόφωνο από τα ηχεία; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δε βρίσκω;

 

Τα βιντεο τα ειδα,το θεμα ειναι το δοκιμασε κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

Μην το δοκιμασεις παντως!!!!

 

Το δοκιμασα με βρεγμενα χερια μετα το μπανιο. Ολα καλα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εργαλείο τρώει πολύ γρήγορα μπαταρία πάντως..

 

Δηλαδη ποσο σου βγαζει και τι κανεις ακριβως ;

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι αδιαβροχο ; Το εχει δοκιμασει καποιος ;

 

Απ'ότι έχω καταλάβει όλα πλέον τα κινητά (όχι βέβαια τα πολύ φτηνά) τα κατασκευάζουν έτσι ώστε να αντέχουν κάπως στο νερό. Περνάνε την πλακέτα κτλ. με ένα υλικό το οποίο δεν αφήνει το νερό να περάσει. Το κάνουν προφανώς για να αντέχει αν πέσει λίγο νεράκι κατά λάθος και όχι για να το βάζουμε μέσα στο νεροχύτη όπως οι τρελάρες στο βίντεο! Δεν τα διαφημίζουν ως αδιάβροχα και καλά κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που τράβηξαν τα βίντεο.

 

ΠΩΠΩ ΕΓΡΑΨΕΣ ! Εννοω καποιος απο το Φορουμ ρε φιλε,ΕΛΕΟΣ ! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για το καλοκαιρι δηλαδη Η θα την παρουμε πιο αμεσα ;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ποσοστό μπαταρίας .

οθόνη 1ω 27λ . Χρήση 3g μόνιμα, data ελάχιστο browsing. Αλλά πολύ Χρήση χαρτών με gps με data εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μείνουμε μόνο στην 4.4.3 πιστεύω ότι θα πάρει και την επόμενη major έκδοση.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα με βρεγμενα χερια μετα το μπανιο. Ολα καλα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδη ποσο σου βγαζει και τι κανεις ακριβως ;

 

Σε 1 ώρα μου φάγε 20% με μόνο λίγο wifi ανοιχτό και όυτε 5 λεπτά viber.Και την φωτεινότητα την έχω πολύ πιο κάτω από την μέση.Θα δοκιμάσω να το φορτίσω παραπάνω αφότου φτάσει 100% για να την καλιμπράρω. Επίσης ο φορτιστής είναι του παλιού μου sony ericsson live with walkman 850mA είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε 1 ώρα μου φάγε 20% με μόνο λίγο wifi ανοιχτό και όυτε 5 λεπτά viber.Και την φωτεινότητα την έχω πολύ πιο κάτω από την μέση.Θα δοκιμάσω να το φορτίσω παραπάνω αφότου φτάσει 100% για να την καλιμπράρω. Επίσης ο φορτιστής είναι του παλιού μου sony ericsson live with walkman 850mA είναι.

 

Δηλαδη δεν εκανες τιποτα 1 ωρα και σου εφαγε 20% ; Περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...