Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μ αυτο το transmissions εχει καταφερει κανεις να κατεβασει κατι ανετα ? μιλαμε 1/20 να δουλεψει σωστα και πολυ λεω. ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα κολησει στο πρωτο 3λεπτο καθε φορα , μου χει σπασει τα νευρα για να κατεβασω ενα τορρεντ μου βγαινει η πιστη! εχει τσεκαρισμενη την επιλογη inhibit hibernation αλλα @@ εκει που θα κολλησει περναει με τη μια σε hibernate to κιν και το χανω ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το update PR1.2 το qstardict δεν δουλεύει(δεν αναγνωρίζει τα λεξικά και τα plugins). Λύση σε αυτό είναι να εγκαταστήσουμε την εφαρμογή ΜStarDict η οποία διαβάζει τα ίδια λεξικά και να τα βάλουμε στο φάκελο που υπάρχει στο root mstardict.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μ αυτο το transmissions εχει καταφερει κανεις να κατεβασει κατι ανετα ? μιλαμε 1/20 να δουλεψει σωστα και πολυ λεω. ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα κολησει στο πρωτο 3λεπτο καθε φορα , μου χει σπασει τα νευρα για να κατεβασω ενα τορρεντ μου βγαινει η πιστη! εχει τσεκαρισμενη την επιλογη inhibit hibernation αλλα @@ εκει που θα κολλησει περναει με τη μια σε hibernate to κιν και το χανω ..

 

τα ιδια και σε μενα φιλε...

δεν μπορεσα ποτε να κατεβασω ενα τορεντ χωρις να σπασουν τα νευρα μου...

2 ωρες και αυτο αν κατεβει ποτε...(μιλαω για μικρο αρχειο....)

ολοκληρο ν900 και ενα προγραμμα της προκοπης για τορρεντ δεν υπαρχει...:mad:

και εχεις ενα 5800 με ενα symtorrent και κανεις παπαδες.....στο συγκεκριμένο θεμα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε καμία τηλεόραση;; Το έχει δοκιμάσει κανείς;;:worry::worry:

 

Την τηλεόραση που έχω δεν την υποστηρίζει το qtirreco oπότε δεν θα δουλεύει ούτε το widget.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Σαν widget δεν τοχω δοκιμασει,αλλα σαν εφαρμογή μου έχει δουλέψει στην samsung Τ240ΗD. απλά το κακό είναι οτι πρέπει να ξέρεις τον κωδικό απτό τηλεκοντρόλ.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

το qtirreco μου χει δουλεψει απροβληματιστα μεχρι στιγμης αρκει να ξερεις το μοντελου του τηλεχειριστηριου. για το widget no idea...

 

οσοι χρησιμοποιειτε το transmission για κατεβασμα torrent , ειδα μια μικρη διαφορα στα κολληματα και λιγοτερα hang της εφαρμογης βαζοντας max peers 20 και θα το βαλω μαλλον ακομα πιο κατω στα 15. με μονο 17 peer connected μου κατεβαζε με 1mb/s + κρεμαγε καθε 5 και λιγο στα 2-3 kb/s (κλασικα) αλλα παλεψε ενα τορρεντ 1.4 gb πολυ καλυτερα απο αλλες φορες και ειδα και καλυτερη αποκριση στο κιν (πχ πατησα pause και σε λιγοτερο απο 1 λεπτο ειχε ανταποκριθει - τραγικο αλλα σκεφτειται οτι απλα δεν ανταποκρινοταν καν πριν...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.χρειαζομαι επειγοντως αυτοματη απαντηση με συνδεδεμενσ σκουστικα.ειμαι διατεθειμενος να πληρωσω οποιον φτιαξει καποια εφαρμογη.περιμενω νεα.
Link to comment
Share on other sites

Στο ελεύθερο λογισμικό είναι συχνό το φαινόμενο να ζητάει κάποιος να του φτιάξουν ένα πρόγραμμα μαζί και το ποσό που θα διαθέσει για να του το φτιάξουν.

Νομίζω αν ποστάρεις στο maemo forum κάποιος θα βρεθεί..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Καποιος σας παρακαλω αν μπορει να μου δωσει ενα link για να κατεβασω το

ukeyboard 2.1-1 version, εκανα και εγω το λαθος...

αλλα δεν βρισκω πουθενα την εκδοση αυτη.

 

Σας παρακαλω λιγο βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Καποιος σας παρακαλω αν μπορει να μου δωσει ενα link για να κατεβασω το

ukeyboard 2.1-1 version, εκανα και εγω το λαθος...

αλλα δεν βρισκω πουθενα την εκδοση αυτη.

 

Σας παρακαλω λιγο βοηθεια

Ορίστε ukeyboard και απ' ότι βλέπω είναι η έκδοση v2.3-7. Αν θες τις πιο παλιές εκδόσεις θα τις βρεις εδώ.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.κατεβασα το FMTX Faker επιλεγω συχνοτητα σε πομπο και ραδιο αυτ/του αλλα δεν εκπεμπει.θελει κατι αλλο;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βρεις μια αδεια συχνοτητα χωρις παρεμβολες , επισης πολυ καλο ειναι το προγραμμα FM Boost , που δινει ενα boost στην ισχυ του σηματος
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να γραψουμε βιντεο με το Load Applet?

 

Eυχαριστω :)

 

 

edit:

 

Ολα okay το βρηκα..

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα την τελευταία firmware 10.2010.19-1 και όπως έχει αναφερθεί κ πιο πάνω στα threads δεν υπάρχει πλέον ο fm transmitter. Το πρόβλημα είναι πως ούτε ο Extra-Devel κατάλογος ανοίγει πλέον για να κατεβάσω το fmtx-faker και άρα δεν γίνεται και restore από πριν. Για την ακρίβεια δεν ανοίγει κανένας development κατάλογος. Προσπάθησα ακόμα να το περάσω απ το pc χωρίς αποτέλεσμα. Το κινητό προφανώς είναι από ελλάδα :( και έτσι δεν υπάρχει διαθέσιμος ο transmitter. Έχω κάνει αρκετό googling αλλά δεν βρίσκω λύση αφού η έκδοση είναι σχετικά καινούρια. Καμιά καλή ιδέα?

 

Κάτι άλλο..Πέρασα κ το fmms με τις ρυθμίσεις για wind που αναφέρονται παραπάνω μα κόλλησε το πρόγραμμα ενώ το κινητό συνέχισε να δουλεύει...???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα την τελευταία firmware 10.2010.19-1 και όπως έχει αναφερθεί κ πιο πάνω στα threads δεν υπάρχει πλέον ο fm transmitter. Το πρόβλημα είναι πως ούτε ο Extra-Devel κατάλογος ανοίγει πλέον για να κατεβάσω το fmtx-faker και άρα δεν γίνεται και restore από πριν. Για την ακρίβεια δεν ανοίγει κανένας development κατάλογος. Προσπάθησα ακόμα να το περάσω απ το pc χωρίς αποτέλεσμα. Το κινητό προφανώς είναι από ελλάδα :( και έτσι δεν υπάρχει διαθέσιμος ο transmitter. Έχω κάνει αρκετό googling αλλά δεν βρίσκω λύση αφού η έκδοση είναι σχετικά καινούρια. Καμιά καλή ιδέα?

 

Κάτι άλλο..Πέρασα κ το fmms με τις ρυθμίσεις για wind που αναφέρονται παραπάνω μα κόλλησε το πρόγραμμα ενώ το κινητό συνέχισε να δουλεύει...???

http://talk.maemo.org/showpost.php?p=455833&postcount=75 κατεβασε το απο εδω...και μενα δεν δουλευε οταν το κατεβαζα απο το εξτρα ντεβελ...αφου το κατεβασεις κανε επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

http://talk.maemo.org/showpost.php?p=455833&postcount=75 κατεβασε το απο εδω...και μενα δεν δουλευε οταν το κατεβαζα απο το εξτρα ντεβελ...αφου το κατεβασεις κανε επανεκκινηση

 

Το έχω κατεβάσει και από εδώ και μόλις πάει να το ανοίξει γράφει "application package not found."

Βρήκα κάτι σχετικά με το RED & BLUE pill όμως έχουν καταργηθεί σ αυτήν την έκδοση (10.2010)...

Edited by aslan87
Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες.. :)

 

Σιγουρα δεν ενεργοποιητε το Extras-devel repository? Τωρα το δοκιμασα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Εαν το ενεργοποιησεις δες εως το 821 ποστ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3191466#post3191466

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για opera και flash? Είδα στο maemo forum ότι δεν υποστηρίζετε ακόμα στην έκδοση που υπάρχει για το maemo.

Πάντως ο opera mobile είναι ο καλυτερος broswer που υπάρχει για τα κινητά και με διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

το orrery ειναι κατι σαν κοπια του stellarium???εγω εχω το δευτερο στο ν και δουλευει μια χαρα...ενα προβλημα εχω μονο...πως κανουμε zoom σε καποιο αντικειμενο σε αυτην την εφαρμογη???
Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες.. :)

 

Σιγουρα δεν ενεργοποιητε το Extras-devel repository? Τωρα το δοκιμασα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Εαν το ενεργοποιησεις δες εως το 821 ποστ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3191466#post3191466

 

Ευχαριστω για το καλωσορισμα! :)

Με την προηγουμενη εκδοση δeν ειχα κανενα προβλημα ειχα εγκατεστημενο κ το fmtx faker και το repository με τα development. Τωρα παω να κανω add τον καταλογο κ μου γραφει "Application list partially refreshed.Some catalogues unavailable.Check catalogue details." Και στα details επειτα εχει κοκκινα γραμματα κατω απ την επιλογη disabled και αναμεσα στα υπολοιπα url αναφερει το γνωστο 404 not found [77.67.20.64 80].

Link to comment
Share on other sites

Bless N900

 

Bless N900 gives you all you've been missing with the standard camera: non-blurry low-noise photos in low light, high quality zoom not available on any mobile device before, high dynamic range photos.

 

More light, less blur

http://www.blessn900.com/images/example_blurless.jpg

 

Zoom you will want to use

http://www.blessn900.com/images/example_superzoom.jpg

 

High dynamic range - no clipping in highlights and shadows

http://www.blessn900.com/images/example_hdr.jpg

 

Το site & το repository της εφαρμογής.

 

***************************

 

http://ansela.garage.maemo.org/images/About.png

 

Features:

 

* Filtered-Black-&-White-Conversion

* RGB-Color-Correction

* Brightness, Saturation, Contrast and Sharpening

* Pixel-level-Cropping (Portrait is still a little fishy)

* Tonal Shadows/Highlights

* Kinetic Photo Browser

* 360-Degree-Precision-Rotation

* EXIF-Browser-with-maps

* Unlimited-Visual-Undo

* Multi-Platform (Qt4.6, PyQt)

* An active developer taking feature requests

 

Ενδιαφέρον

για το promo της εφαρμογής, εδώ το blog του maintainer και εδώ το repository της. Edited by anapospastos
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια

εχω διαβασει ολα τα ποστ για το fmtransmitter εκανα κ backup οπως διαβασα σε καποια ποστ μετα την αναβαθμ αλλα τπτ αφαντο το fmtransmitter

εχει μεινει μονο το widgetaki στο desktop παταω πανω μπας κ κανει τπτ αλλα μου λεει "faild to change FMTX state"

το παταω παρατεταμενα να βγαλει το κλειδι για να δω τα settings ολα καλα το boost τσεκαρισμενω παταω change fequency κ μου λεει fmtransmitter disable

 

οποιος ξερει κατι για να το κανω παλι enable ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...