Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://mobile-review.com/sadm_files/htcmega%281%29.jpg

 

 

WinMo handsets don't exactly have a reputation for being the cheapest options in the shop, sure there have been a few cheaper models in

the past, but for the most part they tend to be relatively expensive options. HTC looks set to rememdy that with the release of the Mega,

which should be fairly cheap although no actual price has come to light as yet. What we do have is a spec sheet for you to peruse.

 

 

 

• 3.2 MP (fixed focus)

 

• 2.8" 320x240 screen

 

• 7.2 Mbps HSPA (dual band: 900/2100 MHz)

 

• GSM/EDGE (quadband)

 

• WinMo 6.5

 

• 256 MB RAM

 

• 256 MB ROM

 

• WiFi

 

• GPS

 

• Bluetooth

 

• microSD support

 

• 528 MHz Qualcomm CPU

 

• 1100 mAh battery

 

SAR : 0.826 W/kg

 

HTC Touch2 (Mega) Tips & Hints

 

 

* Για να εμπλουτίσουμε το κομμάτι των Tips & Hints για τη συγκεκριμένη συσκευή, για ότι πληροφορία κρίνετε ότι θα ήταν σκόπιμο να βρίσκεται εδώ, μην διστάσετε να με ενημερώσετε... athanaso77

Edited by Muck Smith
προσθήκη sar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε δημιουργικο οργασμο η htc. Πολλα νεα μοντελα τον τελευταιο καιρο.

Τι το θελει ομως αυτο το λογισμικο της Microsoft?

Link to comment
Share on other sites

Πήρε και τα Android τώρα :) Βέβαια περιμένα κάνα καλό High-End αλλιώς θα πάω για Omnia II
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πήρε και τα Android τώρα :) Βέβαια περιμένα κάνα καλό High-End αλλιώς θα πάω για Omnia II

 

Nαι το ξερω βεβαια για τα android αλλα θελω να πω τι συνεχιζει και το κραταει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε HTC αλλα οσες φορες πηρα στα χερια μαυ τα windws mobile με δυσκολεψαν αρκετα εως πολυ.

Πιθανον να μην ειμαι εξοικειωμενος με κατι τετοιο και ειμαι αρνητικα προκατειλημμενος για το εν λογω λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε HTC αλλα οσες φορες πηρα στα χερια μαυ τα windws mobile με δυσκολεψαν αρκετα εως πολυ.

Πιθανον να μην ειμαι εξοικειωμενος με κατι τετοιο και ειμαι αρνητικα προκατειλημμενος για το εν λογω λογισμικο.

 

Σίγουρα αυτό είναι :rolleyes:!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα παει σιγουρα απατο.τελικα αν δεν προσφερεις κατι καινουριο στο κοσμο δεν εχεις μελλον :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

Για να πάρει μια εταιρία μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς

θα πρέπει να διευρύνει τους ορίζοντες της

και να έχει μεγαλύτερη και πιο πλούσια γκάμα μοντέλων

για όλες τις τσέπες και όλα τα γούστα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρία βγάζει όχι μόνο high-end συσκευές, όλες έχουν το κοινό τους.

 

Γιαννη εχεις απολυτο δικιο!!

Εγω π.χ. εχω το HD αλλα ολο με το κρουιζακι κυκλοφορο[το οποιο πλεον ΔΕΝ ειναι hi end] αλλα πιστεψε με για τις καθημερινοτητα μου το βολευομαι αφανταστα καλυτερα!Οποτε..ναι στο πλουραλισμο..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έκανε και την εμφάνιση του στο site της HTC, HTC Touch2, μάλλον πρέπει να αλλάξει όνομα και το thread.

Έλεος όμως, τα ίδια παντελάκη μου. Αυτή την συσκευή εννοεί η Microsoft: Microsoft: Έρχονται στις 6 Οκτωβρίου τα Windows Mobile 6.5.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μα να σας ρωτήσω, γιατί κάτι δεν καταλαβαίνω...

Απο την στιγμή που βγήκε το HTC Touch 3G, το HTC Touch 2, για ποιον λόγο να βγει? Για να φορέσει τα 6.5???:blink::confused::blink::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα να σας ρωτήσω, γιατί κάτι δεν καταλαβαίνω...

Απο την στιγμή που βγήκε το HTC Touch 3G, το HTC Touch 2, για ποιον λόγο να βγει? Για να φορέσει τα 6.5???

Ναι... Αυτός είναι ο μοναδικός λόγως που προς το παρόν βρίσκω ;). Βέβαια από την άλλη πλευρά έχουν και ένα δίκιο, γιατί θα έμεναν πίσω αν δεν είχαν συσκευή με τα 6,5. Οι ανταγωνιστές έκαναν κάποιες κινήσεις όπως η SE με το XPERIA X2, η Samsung με τα νέα Omnia (Omnia II, Omnia Pro κλπ.) που είναι upgradeable to Windows Mobile 6.5. Η HTC καλώς, ή κακώς, έπρεπε να κάνει κάποια κίνηση.

 

Ε έχει και zoom bar ;) :p :p

Σωστός, αλλά να προσθέσω ότι ανανεώθηκε και το TouchFLO... Μην τα ξεχνάτε :p

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Σωστός, αλλά να προσθέσω ότι ανανεώθηκε και το TouchFLO... Μην τα ξεχνάτε :p

 

Αυτό είναι το τελευταίο και σίγουρα δεν αποτελεί λόγο για αγορά νέας συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Availability

The HTC Touch2 will initially be available to customers on October 6 with broad availability in a variety of European and Asian markets in early Q4 2009. . . . η συνέχεια . . . .

 

Όπως αναφέρει η HTC στην ανακοίνωσή της στο σχετικό λινκ που δίνω...:rolleyes:

 

Με αυτά τα χαρακτηριστικά

Model HTC Touch2 (T3333)

Processor Qualcomm® MSM7225™, 528 MHz

Operating System Windows Mobile® 6.5 Professional

Memory ROM: 512 MB

RAM: 256 MB

Dimensions (LxWxT) 104 X 55 X 12.9 mm (4.1 X 2.16 X 0.51 inches)

Weight 110 grams (4 ounces) with battery

Display 2.8-inch TFT-LCD touch-sensitive screen with QVGA resolution

Network HSPA/WCDMA:

Europe/Asia: 900/2100 MHz

Up to 384 kbps up-link and 7.2 Mbps down-link speeds

Quad-band GSM/GPRS/EDGE:

Europe/Asia: 850/900/1800/1900 MHz

(Band frequency and data speed are operator dependent.)

 

Device Control Zoom bar

GPS Internal GPS antenna

Connectivity Bluetooth® 2.1 with Enhanced Data Rate and A2DP for wireless stereo headsets

Wi-Fi®: IEEE 802.11 b/g

3.5 mm audio jack

HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB 2.0)

Camera 3.2 megapixel color camera with fixed focus

Audio supported formats AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A

Video supported formats WMV, ASF, MP4, 3GP, 3G2, M4V, AVI

Battery Rechargeable Lithium-ion battery

Capacity: 1100 mAh

Talk time:

Up to 370 minutes for WCDMA

Up to 440 minutes for GSM

Standby time:

Up to 500 hours for WCDMA

Up to 370 hours for GSM

(The above are subject to network and phone usage.)

 

Expansion Slot microSD™ memory card (SD 2.0 compatible)

AC Adapter Voltage range/frequency: 100 ~ 240V AC, 50/60 Hz

DC output: 5V and 1A

πηγή

 

μπορεί να μην είναι HiEnd, αλλά όπως και το HTC Tatoo υπάρχει για να κάνει προσιτά τα 6.5 σε κάποιον που δεν θα θέλει τις 4.3" του HTC Leo...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

ισα ισα για καποιον που δεν θελει να χαλασει πολλα χρηματα αλλα θελει πλεον ενα πληρες κινητο που να κανει ᾽᾽σχεδον᾽᾽ ο,τι τα high end θα ελεγα ειναι μια χαρα...

 

 

αν και resistive καλη αποκριση εχει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε τι γίνεται παίζουμε με τα avatar;

 

Μιχάλη, θα παίζω λίγο με τα avatars, για να δω ποιο ταιριάζει καλύτερα κάτω από το όνομα μου! :)

 

Μου αρέσει όπως είναι και το δικό σου..:X

 

 

Πολύ καλά και συμπαθητικά όλα αυτά.. Αλλά αξίζει τώρα τον κόπο να παρουσιαστούν τόσα νέα μοντέλα τότε, απλά και μόνο για να βάλουν τα τόσο τρομερά και φοβερά WinMo6.5?? Σιγά τον πολυέλαιο πια..:X

Και είναι και μια απλή έκδοση για να καλύψει το κενό μέχρι να φτάσουν τα 7.... Και γίνεται κακός χαμός..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και έχει και QVGA οθόνη και τον ίδιο επεξεργαστή με το HD. Επι της ουσίας πρόκειται για ένα μικρό HD με επίσημη αναβάθμιση στα 6.5 και χειρότερη φωτογραφική.

 

Γενικά έχετε δει όσοι έχετε HD και περνάτε cooked roms πώς συμπεριφέρεται ο νεος manila πάνω σε 6.5 στο συγκεκριμένο επεξεργαστή και μπορείτε να βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

Link to comment
Share on other sites

Και έχει και QVGA οθόνη και τον ίδιο επεξεργαστή με το HD. Επι της ουσίας πρόκειται για ένα μικρό HD με επίσημη αναβάθμιση στα 6.5 και χειρότερη φωτογραφική.

 

Γενικά έχετε δει όσοι έχετε HD και περνάτε cooked roms πώς συμπεριφέρεται ο νεος manila πάνω σε 6.5 στο συγκεκριμένο επεξεργαστή και μπορείτε να βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

 

Νίκο, δεν πρέπει να είναι τόσο απλά τα πράγματα. Εκτός αν τα 6.5 είναι πολύ καλύτερα από αυτές τις εκδόσεις που μπορούμε να βάλουμε τώρα στις συσκευές μας.;)

 

Δεν γίνεται να είναι τόσο χάλια. Πραγματικά. Δεν γίνεται. Θα καταστραφεί η Microsoft αν στα Topaz, Rhodium, Touch2, Leo, και λοιπές συσκευές της HTC που θα βάλουν τα 6.5 επίσημα, η απόκριση και η σταθερότητα, η ταχύτητα κυμανθούν στα επίπεδα αυτά..

Κάτι ακόμα πρέπει να παίζει στα ενδότερα. Κάτι το οποίο μου διαφεύγει λόγω έλλειψης γνώσεων στο συγκεκριμένο θέμα.;)

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση. Δεν είναι ακριβώς ο ίδιος επεξαργαστής. Το συγκεκριμένο έχει τον 7225 αλλά το HD τον 7201A. Η συχνότητα είναι ίδια (528mhz).

 

Τώρα Αλέξανδρε γι' αυτά που λες, Κυριακή κοντή γιορτή. Ας το πάρει κάποιος που ξέρει στα χέρια του και ας μας πει εντυπώσεις. Αν γνώριζες καλύτερα τις σειρές της HTC και τι σήμαινε HTC Touch δίπλα στα άλλα που κυκλοφορούσαν παράλληλα θα είχες μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Μακάρι να βγω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι πολύ λίγη για χρήστες με εμπειρία στα WM.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που θέλει touch,gps,wifi (με WM φυσικά) και τον ενδιαφέρει και το μέγεθος (όχι της οθόνης αλλά της συσκευής) τότε αυτό το κινητό είναι ιδανικό καθώς σίγουρα θα είναι και φθηνό.

Μιλώντας προσωπικά, αν είχε flash στην φωτογραφική και οι διαστάσεις τις συσκευής ήταν όσο η διάσταση της οθόνης τότε θα ήταν το επόμενο μου κινητό!

 

Υ.Γ.: όσον αφορά τον τύπο της οθόνης (resistive) δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, πάντως με το touch που έχω δύο χρόνια τώρα είμαι ικανοποιημένος! όχι ότι η ευαισθησία του iphone θα με χάλαγε ;-)!!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση. Δεν είναι ακριβώς ο ίδιος επεξαργαστής. Το συγκεκριμένο έχει τον 7225 αλλά το HD τον 7201A. Η συχνότητα είναι ίδια (528mhz).

 

Τώρα Αλέξανδρε γι' αυτά που λες, Κυριακή κοντή γιορτή. Ας το πάρει κάποιος που ξέρει στα χέρια του και ας μας πει εντυπώσεις. Αν γνώριζες καλύτερα τις σειρές της HTC και τι σήμαινε HTC Touch δίπλα στα άλλα που κυκλοφορούσαν παράλληλα θα είχες μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Μακάρι να βγω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι πολύ λίγη για χρήστες με εμπειρία στα WM.

Το έχω πιάσει το HTC Touch.. Όταν πρωτοβγήκε, το αγόρασε ενας συμφοιτητής μου.

Τότε είχα ακόμα το iPhone..

Δεν υπήρχε μέτρο συγκρισης μεταξυ των δυο. Πραγματικά.

 

Θα είναι λίγο για καποιον που είχε HD ή Diamond ή κάποιο αντίστοιχο. Αλλά για κάποιον με το HTC Touch ή το Touch 3G θα είναι μια χαρά μετάβαση.;)

Για κάποιον που θέλει touch,gps,wifi (με WM φυσικά) και τον ενδιαφέρει και το μέγεθος (όχι της οθόνης αλλά της συσκευής) τότε αυτό το κινητό είναι ιδανικό καθώς σίγουρα θα είναι και φθηνό.

Μιλώντας προσωπικά, αν είχε flash στην φωτογραφική και οι διαστάσεις τις συσκευής ήταν όσο η διάσταση της οθόνης τότε θα ήταν το επόμενο μου κινητό!

 

Υ.Γ.: όσον αφορά τον τύπο της οθόνης (resistive) δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, πάντως με το touch που έχω δύο χρόνια τώρα είμαι ικανοποιημένος! όχι ότι η ευαισθησία του iphone θα με χάλαγε ;-)!!

Οι resistive οθόνες είναι οθόνες οι οποιες για να ανταποκριθουν στο άγγιγμα θέλουν πίεση. Είναι όλες οι οθονες στα WM μεχρι στιγμης(μερικα παραδειγματα είναι το HTC Touch, HD, Diamond, Diamond 2, Pro, Pro 2, Xperia, Omnia, HTC Cruise, κλπ).

Οι capacitive ή πυκνωτικές οθόνες είναι οθόνες που ανταποκρίνονται σε «επιφάνεια». Δηλαδη, δεν θελουν πιεση, θελουν χαδι:lol:. Τέτοιες ειναι του iPhone, HTC Hero, Palm Pre...

Ειναι μεγαλη η διαφορα.

 

Ακομα και απο το HTC Touch σου σε ένα νεώτερο όπως το HD ή το Diamond 2 και Pro 2 είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Πραγματικά.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...