Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην εκινηση του τηλεφωνου μου βγάζει μηνυμα πρόβλημα με το servises.exe , παταω παραλειψη και μπαινει στην συσκευη, τι ειναι αυτο και πως το διορθωνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετω το community! εχω ενα Touch2 τρέχει TouchFLO 2.0.1920.1530 τελευταια εχει αρχισει και κολλαει (ειδικα ο καιρός κάτω απο το ρολόι έχει κολίσει εντελώς) και γενικα κανει καποια περιεργα! ξερει κανεις αν μπορω να το αναβαθμίσω και πως; (βρικα το Manila 3D) αλλα δεν τρεχει στο κινητό μου! ευχατιστώ πολύ!

 

και καλή χρονία σε όλους!

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! είχα επισκεφθεί αυτο το forum, αλλα οι ROMs που βρήκα εκει ηταν παλαιότερες (1.28.Χ.Χ) απο αυτες που ηδη έτρεχε το κινητο μου! (1.30.Χ.Χ) και ετσι δεν εκανα κατι. θα παρω ενα τηλέφωνο στην αντιπροσωπία να δω τι θα μου πουν.

 

ΟΚ! λοιπόν! πήρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπία και μου είπαν οτι ο λόγος που δεν μου δείχνει τον καιρό κάτω απο το ρολόι στην αρχική οθόνη αναμονής και αντι για αυτό γράφει "Μη διαθέσιμα στοιχεία καιρού" ευθύνεται η ιστοσελίδα απο όπου λαμβάνει τα στοιχεία αυτα το κινητό! και οτι κάποι στιγμή θα ξεκολλήσει! ΟΚ! τωρα εγω τι να πω;! :X δεν ξερω αν κανεις αλλoς έχει το ιδιο πρόβλημα εδω στην Ελλάδα!... :cry: κρίμα γιατι μου άρεζε πολύ αυτο το συστηματακι ελπίζω να στρώσει.

 

Χαίρεται ΚΑΟΥΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας είναι ανάλογα την απόδειξη που έχετε, κανονικά έχετε 2 χρόνια εγγύηση απο την ημέρα αγοράς της συσκευής.

Όσο αφορά το πρόβλημα με τον καιρό είναι γνωστό σε εμάς και περιμένουμε κάποια αναβάθμιση για την επίλυσή του ή την επίλυση απο τον διακομιστή.

Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 00800-126-878 και για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επισκεφτείτε την παρακάτω ιστοσελίδα μας http://www.htc.com/europe/CA_Hotline.aspx.

Σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την συνεχή υποστήριξη.

 

Με εκτίμηση,

HTC

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσο αφορά το πρόβλημα με τον καιρό είναι γνωστό σε εμάς και περιμένουμε κάποια αναβάθμιση για την επίλυσή του ή την επίλυση απο τον διακομιστή.

 

Περιμένουν αναβάθμιση για το Touch 2; :confused:

 

Θα συνιστούσα να μην στηριχθείς σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν αναβάθμιση για το Touch 2; :confused:

 

Θα συνιστούσα να μην στηριχθείς σε αυτό.

Μάλλον δεν πρόκειται να γινει κατι! εχει πάνω απο 3 μήνες που παρουσιάσθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα! Παρόλο που έψαξα αρκετα δεν μπόρεσα να βρώ κάποια λύση! :cry:

 

Εαν κάποιος βρει ευρωπαϊκές ROM μεγαλύτερες από 1.30.Χ.Χ ας αφήσει ένα link εδώ! :rolleyes:

 

Εχω επίσης να επισημάνω στους φίλους της HTC ότι όλα τα επίσημα service HTC στην ελλάδα και την κύπρο έχουν κλέισει εκτός από ένα στην αθήνα! Έτσι το service του τηλεφώνου έχει γινει μια σχετικά πιο δύσκολη υπόθεση για ολους τους κάτοχους εκτός αθηνών. :wacko:

 

Και παλι τα χαιρετίσματα μου σε ολους! Τα λέμε! :)

Edited by kaounis
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εαν κάποιος βρεις ευρωπαϊκές ROM μεγαλύτερες από 1.3.Χ.Χ ας αφήσει ένα link εδώ! :rolleyes:

 

Εδώ υπάρχουν όλες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

(Συγγνώμη που δεν πάτησα το "Παράθεση" μπερδεύτηκα!)

Edited by kaounis
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γειά σας.

Ένας φίλος, μου χάρισε το παλιό του Touch2. Έχω όμως πρόβλημα με την εμφάνιση των επαφών από την SIM που είχα σε ένα Samsung Corby 2 και είναι επεξεργασμένες με το Kies. Οι ελληνικοί χαρακτήρες εμφανίζονται ως τετράγωνα. Παράδειγμα: ΙΡΟ ΑΧΟ

 

Ίσως επειδή είναι το 1ο μου smartphone, ίσως επειδή μου διαφεύγει κάτι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. :cry:

 

Και οποιοδήποτε tip για το κινητό θα ήταν καλοδεχούμενο.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H sim έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες και δεν μπορείς να κάνεις και πολλά μιας και δεν υποστηρίζει όλες τις κωδικοποιήσεις. Θα χρειαστεί να τις φτιάξεις χειροκίνητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η SIM αντικαταστάθηκε το καλοκαίρι και σε άλλα κινητά εμφανίζονται κανονικά οι επαφές. Μόνο σε αυτό μου εμφανίζει πρόβλημα.

 

Είπα να διορθώσω τις επαφές, ξαναγράφοντας τους χαρακτήρες που δεν εμφανίζονται σωστά, αλλά διαπιστώνω ότι δεν αποθηκεύει πάνω από 8 χαρακτήρες στο όνομα της επαφής!

Πολύ ιδιότροπο...

 

Και άντε και περνάω όλες τις επαφές στο google contacts για να μη τις έχω στη SIM αλλά στο κινητό... τότε θα εμφανίζει πρώτα το επώνυμο και μετά το όνομα, που δεν με βολεύει.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είπα να διορθώσω τις επαφές, ξαναγράφοντας τους χαρακτήρες που δεν εμφανίζονται σωστά, αλλά διαπιστώνω ότι δεν αποθηκεύει πάνω από 8 χαρακτήρες στο όνομα της επαφής!

Πολύ ιδιότροπο...

 

Επειδή δεν υποστηρίζει η sim όλες τις κωδικοποιήσεις. Όσον αφορά τις επαφές, μπορείς να τις κάνεις και sort by first name.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To sort by first name γίνεται με κάποιο registry key ή κάποια εφαρμογή; Επειδή δεν την εντοπίαω από το κουμπί Μενού όταν βρίσκομαι στις επαφές.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα στο φόρουμ! Πήρα μεταχειρισμένο ένα touch2 και γω με 70 ευρωπουλάκια και μόλις τελείωσα να διαβάζω και τις 34 σελίδες! Σχεδόν όλα τα λινκ που έχουν ανεβάσει τα παιδιά κατά καιρούς είναι νεκρά δυστυχώς :(

Αυτό που ήθελα κυρίως είναι να αλλάξω την ROM μου στην Ελληνική αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι πέρα από αυτό

http://shipped-roms.com/index.php?category=windows%20mobile&model=Mega

Είναι καλή/τελευταία/δοκιμασμένη έκδοση?

Έχω αρκετά θεματάκια ακόμα αλλά θα ήθελα να ξεκινήσω από αυτήν την αλλαγή και μετά να αρχίσω να του βάζω και κανένα προγραμματάκι.

(Μια βδομάδα τώρα δεν έχω καταφέρει να του βάλω το ξυπνητήρι να χτυπήσει, έλεος! Ότι και να τικάρω αυτό στην αρχική οθόνη μου γράφει "Alarm Off"!)

Δημόσιος Υπάλληλος =

Πάρααα Πολύ Ελεύθερος Χρόνος!

Γι' αυτό στείλτε μήνυμα για οτιδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Βρε παιδιά, κανείς δεν έχει βάλει νεώτερους χάρτες στο MLS; :O

 

Έχω βάλει όλους σχεδόν τους νέους χάρτες που έχουν βγει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

καλημερα στα παιδια!

επειδη μου χει σπασει τα νευρα γιατι δε βρισκω τροπο να αντιγραψω τις επαφες μου σε ενα αλλο φακελο για να μην τις χασω , τι εχετε να προτεινετε ?

με ποιον τροπο θα τις αντιγραψω καπου αλλου? και μετα να τις ξαναπερασω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα στα παιδια!

επειδη μου χει σπασει τα νευρα γιατι δε βρισκω τροπο να αντιγραψω τις επαφες μου σε ενα αλλο φακελο για να μην τις χασω , τι εχετε να προτεινετε ?

με ποιον τροπο θα τις αντιγραψω καπου αλλου? και μετα να τις ξαναπερασω

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3116976#post3116976

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα παιδια!

επειδη μου χει σπασει τα νευρα γιατι δε βρισκω τροπο να αντιγραψω τις επαφες μου σε ενα αλλο φακελο για να μην τις χασω , τι εχετε να προτεινετε ?

με ποιον τροπο θα τις αντιγραψω καπου αλλου? και μετα να τις ξαναπερασω

ευχαριστω

 

Θα το συγχρονίσεις με το ms outlook για να περαστούν στον υπολογιστή και μετά μπορείς σχεδόν να τις πας όπου θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...