Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok ευχαριστω το δοκιμαζω τωρα και βλεπουμε

 

σορυ φιλε αλλα πως κανω hard reset? αυτα που λεει στο manual δχεν πετυχενουν

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
σορυ φιλε αλλα πως κανω hard reset? αυτα που λεει στο manual δχεν πετυχενουν

 

http://www.hardreset.eu/htc_touch2_hard_reset_soft_reset_en.html

 

Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό υπάρχει η "Τροποποίηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως αργότερα συνεχίσουν τα παγώματα / κολήματα και είναι ακόμα στην εγγύηση πήγαινέ το πίσω να το στείλουν στην HTC να σου κάνουν update το λογισμικό.Είχα και εγώ διάφορα τέτοια και χειρότερα και το στείλανε στην HTC.Μου έκαναν update τα windows (έτσι μου είπαν) και από τότε κολάει πολύ ποιο σπάνια.Πάντως καλού κακού του κάνω restart μια φορά κάθε 1-2 μέρες.Δουλεύει πάντως το κόλπο γιατί το δοκίμασαν και άλλοι 2 φίλοι μου που το έχουν και τώρα δεν πολύ έχουν κολήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν όντως υπάρχει κάποιο update για να περαστεί είναι ανεβασμένο στο site της HTC. Αλλιώς δεν υπάρχει κάτι άλλο να περάσουν αυτοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα θα το δω τωρα πως παει και αν κολλαει παλι θα το στηλω να το κοιταξουν εγγυηση εχω.
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα πως δεν μπορεις να παιξεις 3D games στο touch 2 αλλα εγω βρηκα κατι παιχνιδια και τα παιζει κανονικα!οπως αυτο για παραδειγμα http://store.handmark.com/p/128109/cops-and-robbers-for-windows-mobile-smartphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά τα περισσότερα 3D παιχνίδια έχουν hardware απαιτήσεις που δεν υποστηρίζονται από αυτή τη συσκευή. Δεν ισχύει αυτό όμως για όλα τα παιχνίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Κατά τη λειτουργία της φωτογραφικής μηχανής και με επιλογή "γραναζιού"(Ρυθμίσεις δηλάδή!) και μετά "Για προχωρημένους" υπάρχει επιλογή "Διάρκεια εξέτασης". Εκεί υπάρχουν επιλογές κάποιων δευτερολέπτων ή καθόλου. Υποθέτω ότι αυτός είναι ο χρόνος που κάνει εστίαση ο φακός ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω ότι πρόκειται για μια χρονοκαθυστέρηση για το πότε να "τραβήξει" τη φωτογραφία.

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις να μας πεις και εμάς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος πως μπορω οταν επιλεγω ενα τραγουδι για αναπαραγωγη απο την καρτα μνημης, να μην εχει ως αρχικο προγραμμα το nero αλλα το windows media player????

επισης οταν παταω το τραγουδι το nero παρουσιαζει προβλημα και δεν κανει λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα του υπολογιστή σου φίλε μου και όχι της συσκευής.

τι σχεση εχει ακριβως ο υπολογιστης? εγω αναφερομαι στην συσκευη.τωρα, αν υπαρχει τροπος να το διωρθωσω μεσο υπολογιστη, και τον γνωριζει καποιος παρακαλω ας βοηθησει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν μιλάς για το nero mobile ok έχεις δίκιο. (Νόμισα ότι μιλούσες για τον υπολογιστή :O )

 

Και πήγε ο νους μου στον υπολογιστή γιατί κανείς δεν χρησιμοποιεί κανείς το nero mobile. Μήπως καλύτερα να το πετάξεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Να συστηθώ... παλαιός χρήστης PC αλλά νεότατος στα phones νέας τεχνολογίας. Καλώς σας βρήκα , παρακολουθώ το forum και έχετε βοηθήσει πολύ την ασχετοσύνη μου. Έχω δεκάδες ερωτήσεις, αλλά και υπομονή να διαβάσω πρώτα τις 80+ σελίδες του touch2, οπότε οι ερωτήσεις ας περιμένουν.

Μια μόνο ερώτηση ...

εκτός απο το παρόν νήμα ποιά άλλα νήματα είναι άμεσα χρήσιμα για ένα χρήστη touch2 ? (software lists ή άλλα )

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εκτός απο το παρόν νήμα ποιά άλλα νήματα είναι άμεσα χρήσιμα για ένα χρήστη touch2 ? (software lists ή άλλα )

 

Καλώς ήρθες! Διαβάζοντας το παρόν θέμα θα λύσεις σχεδόν όλες τις απορίες σου για τη συσκευή.

 

Οι περισσότερο εξειδικευμένοι ωστόσο, διαβάζουν και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αποθηκευμένοι οι ήχοι του ξυπνητηριού ? έριξα μια ματιά στο folder sounds και κουδουνίσματα , αλλά δεν έβγαλα άκρη.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που είναι αποθηκευμένοι οι ήχοι του ξυπνητηριού ? έριξα μια ματιά στο folder sounds και κουδουνίσματα , αλλά δεν έβγαλα άκρη.

ευχαριστώ

 

Εκεί είναι. Απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις στον file manager να βλέπεις τα rom & hidden files.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι. Απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις στον file manager να βλέπεις τα rom & hidden files.

Αν εννοεις του PC , είναι το 1ο πράγμα που κάνω μετά απο εγκατάσταση.

Ανεβάζω wavs και στα 2 folders αλλά το ξυπνητήρι δεν τους βλέπει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χμ... τώρα είδα ότι μιλάς για το ξυπνητήρι. Τα wav είναι για τα sms. Για το ξυπνητήρι θα χρειαστείς κάποια third party εφαρμογή, όπως το G-Alarm ή το pTravelAlarm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ athanaso77

- - - ---

EDIT

Το βρήκα τελικά, πρέπει απλά να να ρίξεις το wav στο root του windows folder του HTC (αθάνατα windows )

Edited by Abetakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...