Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά έχω το κινητό συνδεδεμένο με το pc, αλλά η ένδειξη του wifi είναι στο off. Η άλλη λύση είναι να μην πατάω εφαρμογές που συνδέονται στο ιντερνετ παρά μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi ε?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει περιπτωση να παιρνει ip απο το pc?

 

Βασικά και εγώ μόλις το πήρα! Ειναι και η πρωτη μου συσκευη με WM!

Αρχίζει το ψάξιμο!

 

Α! για συγχρονισμό θα πρεπει να εγκαταστήσω το ActiveSync?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά έχω το κινητό συνδεδεμένο με το pc, αλλά η ένδειξη του wifi είναι στο off.

 

Όσο το έχεις συνδεδεμένο με το ActiveSync ενεργό, παίρνει το internet του υπολογιστή σου.

 

"Κέντρο συσκευών των windows mobile" αν έχεις vista.

 

Η΄στα αγγλικά Windows Mobile Device Center (για Vista ή/και windows 7)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2)εχει δοκιμασει κανεις skype σε windows mobile;Λειτουργει κανονικά οπως η εκδοση του pc;Εχει κυκλοφορησει για wm6,5;

 

Κατέβασα απο το site του skype την έκδοση για windows mobile και την πέρασα εχθές στο κινητό. Δουλεύει μια χαρά! :up:

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα δυο ώρες το πήρα στα χέρια μου..απλά υπέροχο.

Ericsson GH788, Nokia 6110, Siemens SX1, Samsung SGH-Z100, Sony Ericsson G705,

Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W800i, HTC Touch 2, Nokia C1, Apple iPhone4, Nexus4.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα δυο ώρες το πήρα στα χέρια μου..απλά υπέροχο.

 

Καλοριζικο:D

Δωσε review το συντομοτερο!

Απο ταχυτητα πως τα παει,τα νιωθει βαρια τα WM6.5,οθονη ακουει καλα,η καμερα ειναι αξιοπρεπεις,τι RAM ROM ελευθερα προς χρηση εχει και οτι αλλο βρεις!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απο το site του skype την έκδοση για windows mobile και την πέρασα εχθές στο κινητό. Δουλεύει μια χαρά! :up:

 

στον φιλο μου δεν δουλευει το skype.δεν του κανει εγκατασταση καν:(:mad:Μηπως πρεπει να απενεργοποιησει καποια ρυθμιση;

 

το κινητο παντως φαινεται αρκετα καλο!!!Μπειτε στο site της htc να κατεβασετε το manual

Link to comment
Share on other sites

Από που το έχει κατεβάσει;

 

Εγώ πάντως το κατέβασα από το skype.com και τοπρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι πως λειτουεγει με ανοικτή ακρόαση :confused: , που παρεπιπτόντως δεν την βρήκα (ακόμη) στην κανονική λειτουργία...

 

Το ψάχνω πάντως ..... και σύντομα θα γράψω τις γενικές εντυπωσεις....

 

 

Α! εγκατέστησα και τον opera mobile beta.. δυστυχώς δεν δούλεψε σωστά:( κρίμα γιατι έχει και lanscape view! ίσως διορθωθεί!

 

 

Edit: Η έκδοση του beta 2 δειχνει να ειναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνει εντύπωση γιατί σε μένα το έκανε αμέσως εγκατάσταση, και όταν το χρησιμοποίησα μίλησα και με ανοιχτή ακροάση αλλά και χωρίς.

Ξέρετε ποια έκδοση του opera έχει ενσωματωμένο το κινητό?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες..εγώ ακόμα ψάχνομαι με το κινητό...πρώτο μου κινητο με τεχνολογία αιχμής και τα βρίσκω λίγο σκούρα, αλλά δεν θα το αφήσω έτσι. Σε γενικές γραμμές μου έχει κάνει πολυ καλή εντύπωση, αλλα είπαμε, εγώ είμαι νέοπας στη φάση αυτών των κινητώνε..ψαρώνω ίσως και με τίποτα αυτονόητα.

Ericsson GH788, Nokia 6110, Siemens SX1, Samsung SGH-Z100, Sony Ericsson G705,

Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W800i, HTC Touch 2, Nokia C1, Apple iPhone4, Nexus4.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γωωωωω:D

φαινεται αρκετα καλο σαν συσκευη το μικρο και απο κατασκευαστικης αποψης οσο και αποκρισης του μενου.

θα πρεπει να ζωντανεψουμε λιγο το τόπικ.αν θελετε προτεινετε δοκιμασμενες εφαρμογες και παιχνιδια:)

εβαλα το skype και λειτουργει μια χαρα τελικα:D

και μια ερωτηση υπαρχει μια εφαρμογη που αν θυμαμαι καλα λεγεται n-sms για νοκια που δημιουργεις ψευτικα μηνυματα:).Μηπως υπαρχει δοκιμασμενη αυτη η εφαρμογη και για το touch2;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τι κάνει συγκεκριμένα η εφαρμογή που αναφέρεις;

 

Η πιο βασική εφαρμογή που προτείνω να βάλεις είναι το resco explorer, μακράν καλύτερος file explorer από τον default της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει συγκεκριμένα η εφαρμογή που αναφέρεις;

 

τροποποιει τα μημυματα που ηδη εχεις οπως ημερομηνια καθως και το κειμενο που σου εχουν στειλει η εχεις στειλει εσυ και μπορεις να στελνεις ψευτικα μηνυματα στον εαυτο σου με αποστολεα οποιον θες εσυ.Και αλλες λειτουργιες που δεν τις θυμαμαι:O:D

 

θα το δοκιμασω τον explorer ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον explorer πως 8α τον βρώ? Δεν τη παλεύω μία που δεν μπορώ να επιλέξω πολλά μαζί για να τα αντιγράψω, ούτε που για να ορίσω έναν ήχο κλήσης 8α πρέπει να το αντιγράψω απο την micro-sd στο κινητο..μήπως υπάρχει και κάτι που δεν γνωρίζω?? Είναι δωρεάν ή το αγοράζω?

Ericsson GH788, Nokia 6110, Siemens SX1, Samsung SGH-Z100, Sony Ericsson G705,

Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W800i, HTC Touch 2, Nokia C1, Apple iPhone4, Nexus4.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι free αλλά είναι από τα προγράμματα που αξίζει να αγοράσεις. Οσονούπω βγαίνει και καινούργια έκδοση. Δες στα pm σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον explorer πως 8α τον βρώ? Δεν τη παλεύω μία που δεν μπορώ να επιλέξω πολλά μαζί για να τα αντιγράψω, ούτε που για να ορίσω έναν ήχο κλήσης 8α πρέπει να το αντιγράψω απο την micro-sd στο κινητο..μήπως υπάρχει και κάτι που δεν γνωρίζω?? Είναι δωρεάν ή το αγοράζω?

 

Δε χρειαζετε να αντιγραψεις τιποτα στη μνημη του κινητου απλα δημιουργης 1 φακελο my documents στη καρτα μνημης και εκει ριχνεις χυμα οποιο ΜΡ3 θες για ηχο κλησης!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά σε όσους ήρθε το κινητό αυτές τις μέρες. Έχοντας την συσκευή στα χέρια μου αρκετές πλέον μέρες, μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος για την επιλογή που έκανα. Μόνες ..παραφωνίες, μερικές "δυσκολίες" των wm όπως το μικρό x που με δυσκολεύει να κλείνω τις εφαρμογές και το tab του καιρού που κολλάει μερικές φορές και δεν κάνει την ανανέωση. Μέχρι τώρα από εφαρμογές έχω βάλει το NoData, το Hellenic Calendar, το PocketRar, το Capture Screen Utility, το PocketUno και το PDAlight. Αν και νέος στον κόσμο των wm, κατάλαβα ότι υπάρχουν τα πάντα σε εφαρμογές αρκεί να τα βρείς!
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς και εσύ αν θες να δοκιμάσεις το Resco Explorer. Είναι το πρώτο πρόγραμμα που εγκαθιστώ σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ athanaso77, θα το εγκαταστήσω.. ξέρω ότι υπάρχει και ανάλογο topic με προτεινόμενες εφαρμογές αλλά επειδή είναι πραγματικά τέραστιο, πρότεινε μας αν θέλεις μερικές ακόμη καλές εφαρμογές!
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...