Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους έβγαλε η HTC ένα τίμιο προϊόν για τα λεφτά του....

 

έχουμε φτάσει να μετράμε τα προϊόντα με τη σωστή τιμή :mad:

Πληρώνουμε τα πάθη μας!

 

Τέλος πάντων, το κινητάκι σίγουρα αξίζει και είναι και όμορφο :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι πολυ ομορφο,ειναι της Ace Hellas ομως,αραγε εχει ελληνικο μενου?]

Και κατι ισως ασχετο απο 1ης αποψης..

Εγω εχω και το TC 09(Ιολιτ)και παραλληλα ειχα και το HD το οποιο HD το πουλησα εμεινα με το μικρο και μιλαμε δε μου ειχε λειψη καθολου(το HD).

Το μικρο ειναι πιο σφαιρα και αερατο απ το μεγαλο συν το μανιτζεβελο μεγεθος του οποτε το νεο Touch 2 πιστευω θα καλυψει ανετα οσους κυριως τους νοιαζει να εχουν γρηγορο σταθερο wm σε μινι συσκευασια!

 

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω αν και περιμενω και το HD2(το Ελληνικο):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τίμια η τιμή για το κινητό...

 

Παρόλα αυτα όμως νομίζω πως η απουσία του accelorometer ειναι αδικιολόγητη.

 

Αν και το γεγονος πως σε καποια site ειδα πως στα χαρακτηριστικά του αναφέρει πως υπάρχει....

Υπάρχει περιπτωση να υπαρχει ως hardware αλλά κλειδωμένο?

 

Σκεφτομαι να το πάρω ή να περιμένω το HTC Touch Diamond 2 (Επιδότηση cosmote - germanos)

 

Οσοι το έχουν ας γραψουν εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μην μπούμε στη διαδικασία των συγκρίσεων αλλά το Diamond2 είναι ανώτερη συσκευή. Σύγκρινε τα χαρακτηριστικά τους και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μην μπούμε στη διαδικασία των συγκρίσεων αλλά το Diamond2 είναι ανώτερη συσκευή. Σύγκρινε τα χαρακτηριστικά τους και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Δεν νομίζω να διαφωνει κανείς...

Απλά υπάρχει περιορισμός στις συσκευες που παρέχει το δικτυο της Cosmote (και μάλιστα,τελικά, μόνο μέσω oteshop , ; όπως μου είπαν)

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική τους να σε δεσμευουν και να σου πουλάνε σε όποια τιμή θέλουν αυτα που θέλουν....

 

Και επειδή μάλλον βγαίνουμε off topic για το touch 2 ρε παιδια δεν έχουμε εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και επειδή μάλλον βγαίνουμε off topic για το touch 2 ρε παιδια δεν έχουμε εντυπώσεις?

 

Στην πίσω σελίδα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2970433#post2970433

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μέχρι τώρα έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο. Έχει κλείσει 3 εβδομάδες στα χέρια μου και μόνο θετικές είναι οι εντυπώσεις από αυτό.

 

1. Ποιότητα κατασκευής πολύ αναβαθμισμένη και σίγουρα καλύτερη από το HTC HD που είχα πριν από αυτό. Κανένας τριγμός ή τζόγος από το καπάκι της μπαταρίας.

 

2. Άμμεσο κλείδωμα δορυφόρων, συνήθως σε 10-12 sec, αν και με σχετικά χαμηλό σήμα, το οποίο όμως διατηρεί μέσα στα ψηλά κτίρια της πόλης και δεν μπερδεύεται.

 

3. Πολύ σταθερό, δεν μου κόλησε ούτε μια φορά, προληπτικά όμως κάνω ένα restart κάθε πρωί, κανόνας απαράβατος εδώ και χρόνια για όλες μου τις συσκευές με Win mobile .

 

4. WiFi και ΒΤ σταθερότατα και χωρίς παρατράγουδα.

 

5. Συνεργασία με Windows 7 Pro 64bit αλλά και με Windows XP home άριστη. Με Vista δεν έτυχε να δοκιμάσω τίποτα.

 

6. Αυτονομία μπαταρίας άνετα 2,5 ημέρες, με συνετή χρήση όμως, δηλαδή 10-15 λεπτά WiFi και άλλα τόσα GPS ενεργό κάθε μέρα, ομιλία πάνω από 30-35 λεπτά, κανένα μύνημα SMS, ελάχιστο σκάλισμα πια, αφού έχω φέρει την συσκευή στα μέτρα μου.

 

7. Προβληματάκι αντιπετωπίζω με τον καιρό στην αρχική οθόνη, μου έχει κολλήσει και δείχνει συνεχώς την Θεσσαλονίκη συννεφιασμένη και με 7ο κελσίου, κι ας κάνω update συχνά πυκνά. Στο tab του καιρού όλα καλά.

 

8. H οθόνη ανταποκρίνεται πολύ καλά και με ακρίβεια. Είχα και στο παρελθόν συσκευές με 2,8" οθόνη, είτε QVGA είτε VGA, εδώ έχουν γίνει άλματα προόδου.

 

Η γενική εντύπωση από την συσκευή είναι σίγουρα ιδιαίτερα θετική. Όμως για μένα πλησιάζει η μέρα αγοράς του HTC HD2, μιας πολύ διαφορετικής, ακριβότερης και ικανότερης συσκευής, με τρομερή υποστήριξη από τους xda developers. Το κινητάκι μου θα πουληθεί κάποια στιγμή προς το τέλος του Δεκεμβρίου. Αν δεν είχα την οικονομική άνεση να πάω στο LEO, θα το κρατούσα σίγουρα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σαν συσκευή.

 

Για ότι άλλο, μην διστάσετε να με ρωτήσετε. Φιλικά, Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφεις τις εντυπώσεις σου μου φαίνεται πολύ καλή η συσκευή τελικά και θα την αγοράσω,

με το gps από λές κανένα πρόβλημα, έχει πρόγραμμα εγκατεστημένο; μπορώ να βάλω δικό μου (πχ destinator) ;

Η οθόνη αν και 2,8" είναι ικανοποιητική σε μέγεθος; στο μόνο που κολλάω είναι η μπαταρία, αν και βλέπω 2,5 μέρες, πολύ καλα.

(δε θέλω να πάω σε άλλη συσκευή λόγω μεγέθους, αυτή βολεύει)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το gps από λές κανένα πρόβλημα, έχει πρόγραμμα εγκατεστημένο; μπορώ να βάλω δικό μου (πχ destinator) ;

 

Μπορείς να βάλεις όποια και όσα θέλεις.

 

Η οθόνη αν και 2,8" είναι ικανοποιητική σε μέγεθος;

 

Ανάλογα τις απαιτήσεις σου. Υπάρχουν πολλές συσκευές της HTC με αυτό το μέγεθος οθόνης. Κάνε μια βόλτα σε ένα κατάστημα να τα δεις κατ' ιδίαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator 7 που εγώ χρησιμοπιώ (7.0.0.588.11 αν θυμάμαι καλά ) τρέχει απολύτως ικανοποιητικά και χωρίς κανένα κόλλημα ή αργοπορία. Η οθόνη των 2,8" είναι καλή για πλοήγηση, μην ξεχνάμε ότι κυρίως ακούμε τις οδηγίες όταν οδηγούμε. Και η ένταση του ηχείου από το οποίο ακούμε τις φωνητικές οδηγίες είναι υψηλή.

 

Μοντέλα με μεγάλες οθόνες είναι σίγουρα πολύ πιο εντυπωσιακά όταν βλέπεις το πρόγραμμα πλοήγησης απλωμένο στην μεγάλη οθόνη.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω τις ερωτησεις μου

 

1)το ακουστικο κατα τις κλησεις εχει καλη ενταση;

 

2)εχει δοκιμασει κανεις skype σε windows mobile;Λειτουργει κανονικά οπως η εκδοση του pc;Εχει κυκλοφορησει για wm6,5;

 

3)με αυτο το κινητο θα μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση οταν βγουνε τα wm7;

 

4)μπορει καποιος να με βγαλει απο το διλλημα; HTC TATTOO η HTC TOUCH 2 (πιστευω οτι θα εχουν και αλλοι το ιδιο διλλημα)

 

αυτα που γραφει ο θανασης με χαροποιουν ιδιαιτερα γιατι φαινεται οτι ειναι πολυ αξιολογο για τα λεφτα του αυτο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Δεν έχω τη συσκευή για να σου απαντήσω.

 

2) Είναι διαφορετικά τα προγράμματα που τρέχουν σε αυτές τις συσκευές και κατά συνέπεια υπάρχει διαφορετική έκδοση για τα windows mobile.

 

3) Κανείς δεν θα σου πει με σιγουριά μιας και δεν έχει υπάρξει σχετική επίσημη ανακοίνωση. Εκτιμώ πως όχι αν και μέχρι τότε... θα ψάχνεις ήδη για διαφορετική συσκευή.

 

4) Το θέμα εδώ είναι αν θες συσκευή με Android ή με Windows Mobile. Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν οι Διαξιφισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω τις ερωτησεις μου

 

1)το ακουστικο κατα τις κλησεις εχει καλη ενταση;

 

2)εχει δοκιμασει κανεις skype σε windows mobile;Λειτουργει κανονικά οπως η εκδοση του pc;Εχει κυκλοφορησει για wm6,5;

 

3)με αυτο το κινητο θα μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση οταν βγουνε τα wm7;

 

4)μπορει καποιος να με βγαλει απο το διλλημα; HTC TATTOO η HTC TOUCH 2 (πιστευω οτι θα εχουν και αλλοι το ιδιο διλλημα)

 

αυτα που γραφει ο θανασης με χαροποιουν ιδιαιτερα γιατι φαινεται οτι ειναι πολυ αξιολογο για τα λεφτα του αυτο το κινητο

 

Μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά μόνο για την 1η ερώτησή σου. Ναι, η ένταση του ακουστικού κατά την ομιλία είναι σε άψογη στάθμη.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τώρα ότι πρέπει να έχει καλυφθεί! :rolleyes:

 

Ναι καλυφτηκα :D

 

Σε λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ήρθε και το δικό μου Touch2 σε σκούρο καφέ χρώμα. Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή. Είναι αρκετά μικρούλι αλλά και στιβαρό κινητό. Από αύριο που θα αρχίσω το.. στήσιμο του κινητού θα μπορώ να σας πω και εγώ περισσότερες εντυπώσεις. Και μια ερώτηση.. Φίλε Θανάση, μήπως ξέρεις μέχρι πόσα gb μπορεί να είναι η microSD που δέχεται? Γιατί δεν το βρήκα πουθενά γραμμένο..
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλορίζικο και στους δύο.

 

Και μια ερώτηση.. Φίλε Θανάση, μήπως ξέρεις μέχρι πόσα gb μπορεί να είναι η microSD που δέχεται? Γιατί δεν το βρήκα πουθενά γραμμένο..

 

Από τη στιγμή που υποστηρίζει τις microSDHC κάρτες δεν υπάρχει περιορισμός (μπορεί να πάρει σίγουρα τις 16GB και λογικά και τις επερχόμενες 32GB).

 

το παρελαβα κιεγω σημερα και προσπαθω να το σεταρω....ακομα ψαχνω να βρω που γινεται ο αυτοματος εντοπισμος του gps

 

Βάλε το GPS Test, βγες σε καθαρό ουρανό και άστο να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά τρέξε το πρόγραμμα πλοήγησης της αρεσκείας σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα εγκατάσταση το Nodata γιατί δεν θέλω με τίποτα να συνδέεται στο internet της cosmote. Έβαλα disabled στο cosmote internet, αλλά αν πάω να ανοίξω τον opera συνδέεται κανονικά. Μήπως ξέρεται τι παίζει? Υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι χωρίς να το πάρω χαμπάρι?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...