Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "μωρό" της HTC κυκλοφόρησε στη Βρετανία για 300 ~ 320 περίπου €.

Είναι αρκετά καλό πιστεύω για τη βάση του lineup της εταιρίας, σε αντίστοιχη τιμή με το android ομόλογο (tattoo ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το "μωρό" της HTC κυκλοφόρησε στη Βρετανία για 300 ~ 320 περίπου €.

Είναι αρκετά καλό πιστεύω για τη βάση του lineup της εταιρίας, σε αντίστοιχη τιμή με το android ομόλογο (tattoo ;))

 

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Πριν λίγη ώρα παρείγγειλα το καινούργιο HTC Touch2 απόhttp://www.expansys.com.gr . H τιμή καλή θα έλεγα, μου κόστισε ακριβώς 309.22 ευρώ, μαζί με τα μεταφορικά, και αφού χρησιμοποίησα ένα εκπτωτικό κουπόνι από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2918803#post2918803 Θα το έχω στα χέρια μου μάλλον πέμπτη μεσημέρι και υπόσχομαι να γράψω εντυπώσεις.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Πριν λίγη ώρα παρείγγειλα το καινούργιο HTC Touch2 απόhttp://www.expansys.com.gr . H τιμή καλή θα έλεγα, μου κόστισε ακριβώς 309.22 ευρώ, μαζί με τα μεταφορικά, και αφού χρησιμοποίησα ένα εκπτωτικό κουπόνι από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2918803#post2918803 Θα το έχω στα χέρια μου μάλλον πέμπτη μεσημέρι και υπόσχομαι να γράψω εντυπώσεις.

Τις περιμένουμε τις εντυπώσεις σου (τουλάχιστον εγώ), αφού το σκέφτομαι και εγώ για αγορά, αλλά όταν έρθει στην Ελλάδα, λόγω επιδότησης που έχω από Vodafone.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω πάθει την πλάκα μου με την expansys.

 

Κυριακή 1 Νοε , βράδυ, έκανα την παραγγελία μέσω internet. Πλήρωσα με paypal.

 

Δευτέρα 2 Νοε πρωί με ειδοποιούν να στείλω κάποιο έγγραφο για πιστοποίηση (έστειλα λογαριασμό ΔΕΗ τελικά με FAX και με e-mail) .

 

Δευτέρα μετά το μεσημέρι αποστέλουν την παραγγελία μου.

 

Σήμερα τρίτη 3 Νοε, σε τηλεφωνική επικοινωνία με DHL, με ενημερώνουν ότι το δέμα μου ταξιδεύει ήδη για Θεσσαλονίκη και μέχρι τις 1600 θα το έχω σίγουρα στα χέρια μου.

 

Δεν έχω καμιά διάθεση να τους διαφημίσω, απλά παραθέτω τις πρώτες μου και ιδιαίτερα θετικές εντυπώσεις από την οργάνωση της εν λόγω εταιρίας. ΜΠΡΑΒΟ.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

για πες εντυπώσεις γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω, η οθόνη είναι ικανοποιητικά μεγάλη; ώστε να μπεις inernet? :)
Link to comment
Share on other sites

για πες εντυπώσεις γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω, η οθόνη είναι ικανοποιητικά μεγάλη; ώστε να μπεις inernet? :)

 

Λοιπόν φίλε μου, πριν από 2 περίπου ώρες παρέλαβα το τηλέφωνο. Πρώτη εντύπωση και θετική, το πολύ βολικό του μέγεθος, το χαμηλό βάρος και η αναβαθμισμένη ποιότητα κατασκευής. Αρνητική εντύπωση μου προκάλεσε το γεγονός ότι απουσίαζε από το κουτάκι έστω και ένα screen protector.

 

Σχετικά με το ερώτημά σου, η οθόνη των 2.8" είναι σίγουρα μικρή για περιήγηση στο internet, αλλά και η ανάλυση των 320Χ240 pixels δεν βοηθά καθόλου στον σκοπό αυτό. Προσωπικά το αγόρασα για να βολευτώ για κανένα 2μηνο μέχρι να πέσει λίγο η τιμή του HD2.

 

Με την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής και χωρίς κανένα πρόγραμμα εγκατεστημένο, η μνήμη storage φτάνει τα 260ΜΒ, ενώ η μνήμη programs τα 96ΜΒ σχεδόν. Αξιοπρεπέστατα νούμερα. Μια δοκιμαστική έκδοση 15 ημερών του Copilot περιλαμβάνεται στο πακέτο πώλησης. Φυσικά την ξήλωσα άμμεσα και κέρδισα άλλα 16ΜΒ χώρου.

 

Η έκδοση του touchflo είναι η 2.0.1919.1432.

 

Το WiFi μου έκανε εντύπωση με την απόδοσή του.

 

Το ΒΤ και η συνεργασία με τα handsfree της Motorola οκ μέχρι τώρα.

 

Συχρονισμός με τα Windows 7, άμμεσος και απροβλημάτιστος

 

Για αρχή αυτά τα λίγα, ευχαρίστως να απαντήσω σε τυχόν άλλες ερωτήσεις σας.

 

Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορείς ν' ανεβάσεις καμιά φωτό να το δούμε;

επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα ώστε να έχεις ελληνικά; πιο πολυ για τα μηνύματα με ενδιαφέρει όχι τόσο για το μενου.

 

επίσης πες τι παίζει με το gps γιατί αναφέρεις ότι έβγαλες το πρόγραμμα, έβαλες άλλο; μπορώ να βάλω το destinator; ή υπάρχει εγκατεστημένο στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

μπορείς ν' ανεβάσεις καμιά φωτό να το δούμε;

επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα ώστε να έχεις ελληνικά; πιο πολυ για τα μηνύματα με ενδιαφέρει όχι τόσο για το μενου.

 

επίσης πες τι παίζει με το gps γιατί αναφέρεις ότι έβγαλες το πρόγραμμα, έβαλες άλλο; μπορώ να βάλω το destinator; ή υπάρχει εγκατεστημένο στη συσκευή;

 

Φωτο δεν μπορώ να ανεβάσω, μπορείς να βρεις χιλιάδες φωτο με μια απλή αναζήτηση στο internet.

 

Όσο για Ελληνικό πληκτρολόγιο , υπάρχουν επίσης πολλά, κάνε μια αναζήτηση για το Resco , είναι το αγαπημένο μου αλλά δεν είναι free. Επίσης το finger keyboard ή κάπως έτσι, άκουσα ότι είναι σπουδαίο, Γιάννη μια μικρή βοήθεια εδώ σε παρακαλώ....

 

Το Destinator 7 παίζει κανονικότατα. Το κλείδωμα των δορυφόρων γίνεται άμμεσα αλλά η ισχύς λήψης αυτών είναι μέτρια.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσο για Ελληνικό πληκτρολόγιο , υπάρχουν επίσης πολλά, κάνε μια αναζήτηση για το Resco , είναι το αγαπημένο μου αλλά δεν είναι free. Επίσης το finger keyboard ή κάπως έτσι, άκουσα ότι είναι σπουδαίο, Γιάννη μια μικρή βοήθεια εδώ σε παρακαλώ....

 

Ποιο είναι το default πληκτρολόγιο της HTC που χρησιμοποιεί η συσκευή; Ρωτάω μήπως θα μπορούσαμε να του προσθέσουμε και την ελληνική γλώσσα.

 

Αλλιώς, το Finger Keyboard είναι μονόδρομος... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το default πληκτρολόγιο της HTC που χρησιμοποιεί η συσκευή; Ρωτάω μήπως θα μπορούσαμε να του προσθέσουμε και την ελληνική γλώσσα.

 

Αλλιώς, το Finger Keyboard είναι μονόδρομος... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

Touch input for PocketPC Version 2.1 (Build 1918.3030) , της HTC

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά και από εμένα.. αν και σας διαβάζω πολύ καιρό, είμαι νέος στο φόρουμ.. περιμένω και εγώ από μέρα σε μέρα το touch2..

Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι εντελώς άσχετος από smartphones και κινητά με windows mobile, οπότε οι απορίες μου μπορεί να σας φανούν χαζές.

Μπορεί κάποιος που έχει το κινητό να μας πεί πως του φαίνονται τα 6.5? Επίσης, υπάρχει στο site κάποιος οδηγός για τα windows mobile που να εξηγεί ακόμα και τα πιο βασικά? Πχ. που βρίσκω τις διάφορες εφαρμογές και πως τις εγκαθιστώ στο τηλέφωνο?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε εδώ να διαβάσεις μερικές πληροφορίες:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=10415

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε miky7.. άρχισα να μπαίνω στο νόημα των windows mobile.. και συγνώμη για το off topic.
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα έδινα 30-40 Ευρώ παραπάνω να το πάρω από ένα καλό ελληνικό κατάστημα.Οκ, δε νομίζω ότι 340-350 Ευρώ για ένα τέτοιο κινητό είναι πολλά.Δεν το έχω λειτουργήσει αλλά εκ πρώτης όψης που το είδα από κοντά έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και είναι πολύ όμορφο.
Link to comment
Share on other sites

και οτι ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα κατασκευής και πως είναι γενικά σα μέγεθος, η οθόνη κλπ, διοτι δεν το εχω δει live αλλα θα το παρω απο εξωτερικο καθως ελλάδα δε κυκλοφορει ακομα και οταν αυτο γίνει σίγουρα θα είναι πολύ πιο ακριβό...το daimond 1 η το touch 1 πωλούνται ακόμα 400 ευρω.

πάντως προχθές "έπαιξα" στο Γερμανό με το Omnia II και μ' άρεσε πολύ το νεο λειτουργικό windows mobile 6.5 είναι τρομερό... το τηλέφωνο όχι όμως είναι πολύ μεγάλο (για το δικό μου γούστο)

 

 

*δε σε ρώτησα που το είδες; σε πιο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πάντως προχθές "έπαιξα" στο Γερμανό με το Omnia II και μ' άρεσε πολύ το νεο λειτουργικό windows mobile 6.5 είναι τρομερό... το τηλέφωνο όχι όμως είναι πολύ μεγάλο (για το δικό μου γούστο)

 

Έτσι όπως κάθεται από πάνω το shell της Samsung δεν καταλαβαίνεις και πολλά από WM λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε johnnyar το τηλέφωνο έχει αρχίσει να κυκλοφορεί στην Ελλάδα και νομίζω και σε αρκετά νορμάλ τιμή. Εγώ το έχω ήδη παραγγείλει στην cosmote, αλλά από ότι είδα είναι διαθέσιμο και στον γερμανό. Για δες εδώ : http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=51412&selectedCategoryId=93
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ θέλω σκέτη συσκευή χωρίς σύνδεση και απ' ότι βλέπω 350 είναι λογική τιμή, επομένως θα περάσω από Γερμανό να το δώ.

Ευχαριστώ για την πληροφορία :)

Link to comment
Share on other sites

2η κάμερα έχει για βίντεο-κλήσης;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακολουθεί αυτή την πολιτική η HTC. Και μιλάω για πολιτική γιατί ούτε στο HD2 έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελει με διαφορετικα κινητα να καλυψει ολα τα βαλαντια αλλα οσο μεγαλωνει η οθονη τοσο ανεβαινει και το κοστος των κινητών...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...