Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα να ρωτησω....που μπορω να βρω βημα βημα πληροφοριες για να φλασαρω το κινητο μου (Αρενα) απο την vodafone live εκδοση στην Γερμανικη??Διαβαζω οτι αρκετοι απο εσας το εχουν κανει και θα ηθελα να το κανω κι εγω αλλα δεν γνωριζω τα βηματα :wacko:.(Δεν εχω κανει ποτε κατι παρομοιο και δεν ειμαι ιδιαιτερα γνωστης)

Γι αυτο οποιος μπορει να μου πει τα βηματα ή εστω που θα τα βρω για να μην κανω καμια πατατα.Ευχαριστω

Στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα του θέματος θα βρεις όλες τις απαντήσεις.Υπάρχει και οδηγός του jimdem582 εκεί.Αν έχεις και μετά απορίες, εδώ είμαστε.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από μένα. Έχω διαβάσει 80 σελίδες από το κανονικό ποστ για το Αρενα και όλες τις σελίδες όσον αφορά το φλασάρισμα. Κι αυτό επειδή αποφάσισα να αγοράσω το κινητό αυτό σε μερικές μέρες με την επιδότηση μου. Έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία που χρειάζονται για την μετάβαση στην τελευταία γερμανική έκδοση και ανυπομονώ να πιάσω το κινητό στα χέρια μου. Σκέφτομαι να το φλασάρω με τη μία, μιας και με ενδιαφέρει πολύ το FmT.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα του κινητού (μενού, εφαρμογές, σερφάρισμα) μεταξύ του λογισμικού που έχει με τη Vodafone και του αντίστοιχου της (γνωστής πλέον) γερμανικής έκδοσης. Όλοι λένε ότι πηγαίνει καλύτερα, αλλά σκεφτόμουν μήπως η vodafone έχει το τηλέφωνο με τις τελευταίες αναβαθμίσεις και στο θέμα αυτό ισορροπεί την κατάσταση.

Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν ακούγεται κάτι για καινούρια έκδοση (ευρωπαϊκή) που να δίνει κι άλλα θετικά σε σχέση με την γερμανική. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, ίσως να περιμένω πριν φλασάρω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και πραγματικά respect για τη δουλειά που έχει γίνει. Χωρίς τις συμβουλές σας πολύς κόσμος θα ήταν απογοητευμένος με το κινητό του.

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν το πάρεις, βλέπεις πια έχει περασμένη, και ανάλογα πράτεις. Μην τρελένεσε. Τα παιδιά εδώ έχουν κάνει διατριβή πάνω στο θέμα.:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μερσί φανατικέ, αυτό ακριβώς θα κάνω. Απλά μετά από τόσα που έχω διαβάσει (σελίδες 1-50 και 250-324 στο άλλο ποστ) ανυπομονώ και θέλω να τα έχω όλα προετοιμασμένα :O

 

Στο άλλο ερώτημα (όσον αφορά επικείμενη έκδοση πέραν της γερμανικής) ξέρουμε κάτι;;

 

Πάλι ευχαριστώ :)

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΩ ΤΟ ΑΡΕΝΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΟΥΙΝΤ, ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΥ ΦΟΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΑΧΗΚΥΚΛΩΣΕΙ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΦΑΛΜΑ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΟΥΓΚΛ ΜΑΠΣ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΓΟΥΙΤΡΑΒΕΛ (ΣΦΑΛΜΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ). ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΟΥΙΝΤ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΣΦΑΛΜΑ ΤΗΣ ΕΛ.ΤΖΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΘΕΛΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ. ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΦΜ ΤΡΑΝΣΜΙΤΕΡ. ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω εάν θα δουλέψει η αναβάθμιση του κινητού μου σε σύστημα Windows 7 64bit; Επειδή έχω ακούσει οτι τα 64 bit συστήματα δεν παίρνουν οριζμένους οδηγούς.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΩ ΤΟ ΑΡΕΝΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΟΥΙΝΤ, ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΥ ΦΟΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΑΧΗΚΥΚΛΩΣΕΙ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΦΑΛΜΑ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΟΥΓΚΛ ΜΑΠΣ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΓΟΥΙΤΡΑΒΕΛ (ΣΦΑΛΜΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ). ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΟΥΙΝΤ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΣΦΑΛΜΑ ΤΗΣ ΕΛ.ΤΖΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΘΕΛΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ. ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΦΜ ΤΡΑΝΣΜΙΤΕΡ. ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

Καλώς ήρθες, θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις.Από όσα περιγράφεις, μάλλον μιλάμε για ελαττωματικό κινητό, οπότε καλό είναι να το στείλεις στο σέρβις.

Πάρε ένα τηλέφωνο στο 800 11 200 300 / 801 11 200 900

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

τι σύστημα έχεις 64bit ή 32 γιατί κατι έχω ακούσει οτι σε συστήματα 64 υπάρχουν κάποια προβλήματα με τους οδηγούς.Εγώ προσπάθησα να αναβαξμίσω το κινητό μου απο Windows 7 64 και δεν μου έκανε τίποτα,μολις το έβαλα σε 32 όλα έγινα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω εάν θα δουλέψει η αναβάθμιση του κινητού μου σε σύστημα Windows 7 64bit; Επειδή έχω ακούσει οτι τα 64 bit συστήματα δεν παίρνουν οριζμένους οδηγούς.

Windows 7 x64 Ultimate εδώ. Φλάσαρα αρκετές φορές και όλα τζάμι. Μή φοβάσαι τίποτα! Απλά βάλε μια φορά το κινητό χωρίς μπαταρία στο pc για να βάλει εναν driver και τα υπόλοιπα άφησέ τα στα "7"!

------------

Παίδες βγήκε νέα open europe V10_F. Άκουσα ότι είναι η καλύτερη, η πιο γρήγορη και η πιο σταθερή έκδοση που υπάρχει. Θα τη δοκιμάσω μετά και θα σας πω. Όποιοι θέλετε μπορείτε να την κατεβάσετε απο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 x64 Ultimate εδώ. Φλάσαρα αρκετές φορές και όλα τζάμι. Μή φοβάσαι τίποτα! Απλά βάλε μια φορά το κινητό χωρίς μπαταρία στο pc για να βάλει εναν driver και τα υπόλοιπα άφησέ τα στα "7"!

------------

Παίδες βγήκε νέα open europe V10_F. Άκουσα ότι είναι η καλύτερη, η πιο γρήγορη και η πιο σταθερή έκδοση που υπάρχει. Θα τη δοκιμάσω μετά και θα σας πω. Όποιοι θέλετε μπορείτε να την κατεβάσετε απο εδώ.

 

thank you jimdem! Φλασάρω και εγώ για δοκιμή :)

 

Φλάσαρα και η έκδοση αυτή μου φαίνεται αρκετά καλύτερη απο την v10p_00 de/uk που θεωρούσα μεχρι πριν 1 ώρα την καλύτερη. 1 πρόβλημα (μικρό για μένα) ότι δεν δουλεύει το είδος μουσικής ως επιλογή. Java 2 φορές ταχύτερο όπως και μικρές βελτιώσεις στο s-class και στην ποιότητα ήχου.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Windows 7 x64 Ultimate εδώ. Φλάσαρα αρκετές φορές και όλα τζάμι. Μή φοβάσαι τίποτα! Απλά βάλε μια φορά το κινητό χωρίς μπαταρία στο pc για να βάλει εναν driver και τα υπόλοιπα άφησέ τα στα "7"!

------------

Παίδες βγήκε νέα open europe V10_F. Άκουσα ότι είναι η καλύτερη, η πιο γρήγορη και η πιο σταθερή έκδοση που υπάρχει. Θα τη δοκιμάσω μετά και θα σας πω. Όποιοι θέλετε μπορείτε να την κατεβάσετε απο εδώ.

 

thank you jimdem! Φλασάρω και εγώ για δοκιμή :)

 

Φλάσαρα και η έκδοση αυτή μου φαίνεται αρκετά καλύτερη απο την v10p_00 de/uk που θεωρούσα μεχρι πριν 1 ώρα την καλύτερη. 1 πρόβλημα (μικρό για μένα) ότι δεν δουλεύει το είδος μουσικής ως επιλογή. Java 2 φορές ταχύτερο όπως και μικρές βελτιώσεις στο s-class και στην ποιότητα ήχου.

 

 

 

 

 

 

Ωπααααα!!!! Άντε!! Αυτό περιμέναμε!!!!:yahoo:

 

Για δέστε! Για δέστε!!! Τα play lists ιδιέτερα παίδες!!! Τα playlists!!!!:lol:

 

Καλά! Μα στην ποιότητα ήχου, πόσο καλύτερα μπορούν να γίνουν τα πράγματα? :blink:

Είναι ήδη εξαιρετική!:cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

thank you jimdem! Φλασάρω και εγώ για δοκιμή :)

 

Φλάσαρα και η έκδοση αυτή μου φαίνεται αρκετά καλύτερη απο την v10p_00 de/uk που θεωρούσα μεχρι πριν 1 ώρα την καλύτερη. 1 πρόβλημα (μικρό για μένα) ότι δεν δουλεύει το είδος μουσικής ως επιλογή. Java 2 φορές ταχύτερο όπως και μικρές βελτιώσεις στο s-class και στην ποιότητα ήχου.

 

Χμμ, καλό ακούγετε.. Κάπου διάβασα ότι έχει πρόβλημα με την μουσικη, μόνο αυτό που λες με το είδος είναι το μείον της..; Έχει τίποτα έξτρα πχ tag-it..; Κατά τα άλλα όλα καλύτερα ή ίδια με την V10P_00..; Το gps λοκάρει..;

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, καλό ακούγετε.. Κάπου διάβασα ότι έχει πρόβλημα με την μουσικη, μόνο αυτό που λες με το είδος είναι το μείον της..; Έχει τίποτα έξτρα πχ tag-it..; Κατά τα άλλα όλα καλύτερα ή ίδια με την V10P_00..; Το gps λοκάρει..;

Ναι παιδια το μόνο αρνητικό είναι που δεν μπορείς να κάνεις browse στη μουσική με βάση το είδος. Αλλά δεν είναι τίποτα το ζωτικό. Κατα τ'άλλα είναι καλύτερη απο V10P. Το gps θα το δοκιμάσω μετά που θα φλασάρω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Εκτός αν διαβάζεις Thai.:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικα εχει σιγουρα την εβαλε καποιος στο αλλο thread, τον ρωτησα αλλα δε θυμαται, γιατι του κολλαγε ειπε & την εβγαλε γιατι το πουλησε, απλα ειδα στα ξενα την προτεινουν λογω handwriting & trackit.anyway.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα να φλασάρω το κινητάκι μου! Δεν το πιστεύω... Από αρχές καλοκαιριού είχα προσπαθήσει άπειρες φορές με τον παλιό οδηγό φλασαρίσματος και δεν γινόταν τίποτα. Πάντα κόλλαγε στον έλεγχο. Δοκίμασα με το πρόγραμμα που έδωσε ο mythoc και επιτέλους φλασαρίστηκε στην V10P_00. Χίλια ευχαριστώ για όσους με έχουν βοηθήσει κατά καιρούς και ιδιαίτερα στον mythoc.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φλασαρα και εγω σε V10F αλλα δεν καταλαβαινω διαφορες !

Για πειτε την πιο ευκολη (για μενα που δεν ειμαι εμπειρος )για να καταλαβω εαν περασε

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικα εχει σιγουρα την εβαλε καποιος στο αλλο thread, τον ρωτησα αλλα δε θυμαται, γιατι του κολλαγε ειπε & την εβγαλε γιατι το πουλησε, απλα ειδα στα ξενα την προτεινουν λογω handwriting & trackit.anyway.

 

 

Αγγλικά όλες έχουν. Για Ελληνικά ρώτησες...

 

Δηλαδή παιδιά, αξίζει? Να βάλουμε την καινούργια έκδοση? Playlist όλα κανονικά?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φλασαρα και εγω σε V10F αλλα δεν καταλαβαινω διαφορες !

Για πειτε την πιο ευκολη (για μενα που δεν ειμαι εμπειρος )για να καταλαβω εαν περασε

 

Ο πιο εύκολος τρόπος, από το μενού "ρυθμίσεις τηλεφώνου" και εκεί τέρμα κάτω "πληροφορίες τηλεφώνου".. Ο άλλος είναι από το κρυφό μενού..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια....

Θα ηθελα την βοηθεια των βετερανων:)

Ειμαι καινουριος στο forum σας και θα ηθελα να με καλωςορισετε:lol:

Λπν,παμε στο ψητο..

Ειμαι κι εγω ενας κατοχος LG ARENA

Και εχω προβλημα με το update του firmware...

Σταματαει δηλαδη βγαζει σφαλμα την στιγμη που κανει download στο σταδιο 36 δηλαδη συμφωνα με τον ημοφιλη οδηγο

Αν καποιος μπορει να προσφερει εστω και μια μικρη βοηθεια θα του ημουν ευγνωμων.:)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε φλασάρισμα σε Vista με UPtestEX? Ανοίγει το προγραμμα αλλά δεν ενεργοποιούνται οι επιλογές..........μήπως θέλει registration?
Link to comment
Share on other sites

Πατα απανω τους μια και να δεις οτι θα ενεργοποιηθουν . Καντο αυτο για ολα

Εαν δεν γινετε προσπαθησε ν το τρεξεις με δικαωματα διαχειρηστη

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια....

Θα ηθελα την βοηθεια των βετερανων:)

Ειμαι καινουριος στο forum σας και θα ηθελα να με καλωςορισετε:lol:

Λπν,παμε στο ψητο..

Ειμαι κι εγω ενας κατοχος LG ARENA

Και εχω προβλημα με το update του firmware...

Σταματαει δηλαδη βγαζει σφαλμα την στιγμη που κανει download στο σταδιο 36 δηλαδη συμφωνα με τον ημοφιλη οδηγο

Αν καποιος μπορει να προσφερει εστω και μια μικρη βοηθεια θα του ημουν ευγνωμων.:)

 

Βοηθεια για αυτο το ποστ δεν υπαρχει;;;

pLZZ help:cry:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε φλασάρισμα σε Vista με UPtestEX? Ανοίγει το προγραμμα αλλά δεν ενεργοποιούνται οι επιλογές..........μήπως θέλει registration?

 

Windows Enabler-> ένα click για να γίνει ON.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...