Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Windows Enabler-> ένα click για να γίνει ON.

 

Δεν νομιζω να ειναι αυτο και εμενα που δουλευω σε w7 μου φαινονται κλειστα αλλα αμα πατησω μια απαντω τους ανοιγουν

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια παιδια....

Θα ηθελα την βοηθεια των βετερανων:)

Ειμαι καινουριος στο forum σας και θα ηθελα να με καλωςορισετε:lol:

Λπν,παμε στο ψητο..

Ειμαι κι εγω ενας κατοχος LG ARENA

Και εχω προβλημα με το update του firmware...

Σταματαει δηλαδη βγαζει σφαλμα την στιγμη που κανει download στο σταδιο 36 δηλαδη συμφωνα με τον ημοφιλη οδηγο

Αν καποιος μπορει να προσφερει εστω και μια μικρη βοηθεια θα του ημουν ευγνωμων.:)

 

Δοκίμασε να φλασάρεις με UpTestEx (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822&page=37). Δοκίμασε να φλασάρεις στην V10F_00 που είναι η καλύτερη έκδοση. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα πες μας!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καταθέτω και εγώ την εμπειρία από το φλασάρισμα με UPtestEX σε Vista! Δοκίμασα 2 φορές σε καινούργιο Αρενα της βονταφον να το φλασάρω με την V10F_00 χωρίς αποτέλεσμα. Δοκίμασα την V10P_00 και αμέσως εγκαταστάθηκε! Πλέον έχω ενά πολύ πιο γρήγορο κινητό χώρις τα περιτά της βοντα με αρκέτες λειτουργίες παραπάνω! Δυστυχώς έχω την εντύπωση οτί το προόβλημα με την οθόνη που σβήνει όταν γίνεται η κλήση έχει λυθεί εν μέρει...........
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να ανεβασεις και παλι το προγραμματακι για να προσπαθησω να φλασαρω κι εγω το δικο μου;;;;

Θα σου ημουνα ευγνωμων

:)

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σελ 37..................

βοήθεια επίσης από http://www.mylgarena.com/index.php?topic=2529.0

 

Το ξερω ρε man...

Αλλα δεν γινεται να κατεβει αλλη φορα το συγκεκριμενο αρχειο

δοκιμασε και θα το δεις... Γι'αυτο οποιος το εχει θα τον παρακαλουσα να το ανεβασει μια στιγμη...Μικρο ειναι ουτως η αλλως.....2-3 λεπτα δουλεια...pLZZ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι συμβαίνει με το Arena μου. Είχα δοκιμάσει να το φλασάρω με τον πρώτο οδηγό που είχατε βάλει και δεν τα κατάφερνα. Ομως δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα στο κινητό. Όταν πατούσα να αποθηκεύσω μια επαφή (είτε γραφοντας τον αριθμό και πατώντας αποθήκευση, είτε πατώντας νέα επαφή) το κινητο έκλεινε και ξανα άνοιγε. Τελικά το φλάσαρα με το πρόγραμμα του Muthoc αλλα ακομα συνεχίζει να έχει το ίδιο πρόβλημα. Έβαλα την V10P_00 και υποτίθεται πως θα έπρεπε να έχει λυθεί το πρόβλημα. Δεν μπορώ καν να αντιγράψω τις επαφές απο την SIM στο κινητό. Κάποιος να μου πει τι συμβαίνει ή τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι συμβαίνει με το Arena μου. Είχα δοκιμάσει να το φλασάρω με τον πρώτο οδηγό που είχατε βάλει και δεν τα κατάφερνα. Ομως δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα στο κινητό. Όταν πατούσα να αποθηκεύσω μια επαφή (είτε γραφοντας τον αριθμό και πατώντας αποθήκευση, είτε πατώντας νέα επαφή) το κινητο έκλεινε και ξανα άνοιγε. Τελικά το φλάσαρα με το πρόγραμμα του Muthoc αλλα ακομα συνεχίζει να έχει το ίδιο πρόβλημα. Έβαλα την V10P_00 και υποτίθεται πως θα έπρεπε να έχει λυθεί το πρόβλημα. Δεν μπορώ καν να αντιγράψω τις επαφές απο την SIM στο κινητό. Κάποιος να μου πει τι συμβαίνει ή τι πρέπει να κάνω?

Δοκιμασε ενα factory reset πατωντας αυτον τον αριθμο 1809#*900#

Ναξερεις οτι θα χαθει καθε δεδομενο που εχεις τωρα στο κινητο

Θα μπορουσες να ανεβασεις στο rapidshare το πραγραμμα του mythos Με το οποιο φλασαρες κι εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι συμβαίνει με το Arena μου. Είχα δοκιμάσει να το φλασάρω με τον πρώτο οδηγό που είχατε βάλει και δεν τα κατάφερνα. Ομως δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα στο κινητό. Όταν πατούσα να αποθηκεύσω μια επαφή (είτε γραφοντας τον αριθμό και πατώντας αποθήκευση, είτε πατώντας νέα επαφή) το κινητο έκλεινε και ξανα άνοιγε. Τελικά το φλάσαρα με το πρόγραμμα του Muthoc αλλα ακομα συνεχίζει να έχει το ίδιο πρόβλημα. Έβαλα την V10P_00 και υποτίθεται πως θα έπρεπε να έχει λυθεί το πρόβλημα. Δεν μπορώ καν να αντιγράψω τις επαφές απο την SIM στο κινητό. Κάποιος να μου πει τι συμβαίνει ή τι πρέπει να κάνω?

Factory reset έκανες;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κανει καμία δεκαρια αλλα τίποτα. Αν φλασάρω από την αρχή μπορεί να στρώσει? Το πρόγραμμα υπάρχει στην σελίδα 37.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το προγραμμα υπαρχει στην σελιδα 37 αλλλα δεν ειμαι premium για να το κατεβασω....Δηλαδη γινεται να κατεβει ενα συγκεκριμενο οριο απο regular users και μετα ζηταει Premium....

Αμα το εχει καποιος θα τον παρακαλουσ ανα το ανεβασει...

Link to comment
Share on other sites

There are no more download slots available for free users right now. If you don't want to become a premium member, you might want to try again later.

Αυτο γραφει...

Link to comment
Share on other sites

 

Το ιδιο error Βγαζει και σε εσενα...

:wacko:

Σε ευχαριστω ομως φιλαρακι....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε γενικά το rapidshare τρώει κολλήματα τελευταία. Αν δοκιμάσεις το λινκ αργότερα το βράδυ ή το πρωί νωρίς θα δουλέψει. Δεν φταίει το pc σου ούτε το λινκ. Απλά υπομονή :-)

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε...Υπομονη εχω,χρονο δεν εχω....Και για αυτο ειπα τωρα ποθ βρηκα λιγακι χρονο να κατσω να σχοληθω με το Update αλλα δεν το βλεπω...:)

 

Κατεβηκεεεεεεεεεεεεεεε:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστησή μου! Αν δεν τα καταφέρεις και αργότερα πες μου το να κανονίσουμε να στο στέιλω με mail.
Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο βημα:

2) Ανοίγουμε το Windows Enabler και κάνουμε μια φορα τικ στο εικονίδιο του στην μπαρα αριστερα απο το ρολόι, για να γράψει ON.

Που ακριβως το βρισκω αυτο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Οκ found it:)

 

Δυστυχως εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με το παιδι πιο πριν...

Δηλαδη βλεπω τις επιλογες αλλα ειναι γκριζεσ και δεν μπορω να πειραξω τπτ...

Δοκιμασα και ως διαχειρηστης και με το windows enabler στο ON αλλα τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/308749982/Flash_with_uptest.rar

 

Δεν δουλεύει?

 

EDIT: Οκ τώρα είδα τα πάνω reply :P

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα στην V10F και δυστυχώς συνεχίζει να έχει το ίδιο πρόβλημα. Ακόμα κλείνει όποτε πατήσω να αποθηκεύσω μια επαφή. Ειναι τέλειο παντως..... Τωρα το κινητο παει μπαλα αλλα δεν ειναι πλεον κινητο χωρις επαφες. Τι να το κάνω? Να παω στο service της LG? Ξέρεις κανείς που βρίσκεται στο Ηράκλειο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...