Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!Τελικά από ότι αποδείχτηκε,το πρόβλημα ήταν στον υπολογιστή μου!!Δοκίμασα το uptest σε άλλον υπολογιστή (με xp)και η αναβάθμιση έγινε κανονικά,πλέον έχω την 10F!!thanx a lot!!!!:cool::):):)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εχω την έκδοση V10P.Δεν έχω κανένα προβλημα απλα οταν βλέπω videakia στο youtube μεσω wifi η ποιοτητα ειναι χάλια εως τραγική!!εχω βάλει στις ρυθμίσεις βελτιστη ποιότητα κτλ κτλ αλλα το ιδιο.υπάρχει τρόπος να το βελτίωσω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εχω την έκδοση V10P.Δεν έχω κανένα προβλημα απλα οταν βλέπω videakia στο youtube μεσω wifi η ποιοτητα ειναι χάλια εως τραγική!!εχω βάλει στις ρυθμίσεις βελτιστη ποιότητα κτλ κτλ αλλα το ιδιο.υπάρχει τρόπος να το βελτίωσω??

 

Υπάρχουν κατι ρυθμίσεις που βελτιώνεται πολύ λίγο η εικόνα αλλά ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο ήχος!!! Μετά θα ακούγεται πολύ καλύτερα. Κάνε τις ρυθμίσεις που θα βρείς εδώ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κατι ρυθμίσεις που βελτιώνεται πολύ λίγο η εικόνα αλλά ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο ήχος!!! Μετά θα ακούγεται πολύ καλύτερα. Κάνε τις ρυθμίσεις που θα βρείς εδώ;)

 

 

μπραβο ρε jim! πολυ μεγαλη βελτιωση στον ηχο, τωρα τουλαχιστον μπορουμε να μισοακουμε κανα τραγουδακι!

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας προχθες αγόρασα το arena απο τον γερμάνο και απο οτι ειδα εχει το cosmote myview τελοςπαντων.Προσπαθησα να βαλω το opera και το wetravel αλλα το προβλημα ειναι οτι μου ζηταει να μπει στο internet, επισης το googlemaps δεν δουλευει και απο το youtube δεν μπορω να δω video κατα τ αλλα μονο ενα κολλημα εκανε και εβγαλα την μπαταρια για να επανελθει.Γι αυτο θελω να σας ρωτησω αν πρεπει να κανω update αλλα θελω να το κανω κανονικο οχι με flasharisma.Επισης αν το κανω κανονικα θα χασω το ραδιοφωνο? A και κατεβασα το mobile support tool και απο οτι κοιταξα λεει για το αρενα αναβαθμιση στην V10f εγω εχω τη v10e αν το κανω update σ αυτην την εκδοση τα προβληματα που ειχα θα λυθουν?(Πολλες αποριες):) Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by akag
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κατι ρυθμίσεις που βελτιώνεται πολύ λίγο η εικόνα αλλά ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο ήχος!!! Μετά θα ακούγεται πολύ καλύτερα. Κάνε τις ρυθμίσεις που θα βρείς εδώ;)

 

μεγάλη διαφορά!! thank you :->

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

signwmi alla kapoios mporei mipws na m voithisei???ti einai to 'ΚΩΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ:1809#*900# από την οθόνη κλήσης (για να έχουμε πρόσβαση στο factory reset)''????
Link to comment
Share on other sites

signwmi alla kapoios mporei mipws na m voithisei???ti einai to 'ΚΩΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ:1809#*900# από την οθόνη κλήσης (για να έχουμε πρόσβαση στο factory reset)''????

 

Βασικα μην γραφεις σε greeklish γιατι απαγορευεται.Στο κρυφο μενου μπορεις να κανεις factory reset,να δεις την εκδοση λογισμικου του κινητου σου και επισης μπορεις να κανεις καποια τεστ και ρυθμισεις.Βασικα αν δεν ξερεις μην πειραξεις τιποτα γιατι το αποτελεσμα δεν θα ειναι καλο...

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, είναι το πρώτο μήνυμά μου στο forum αν και το παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρο! Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος του arena και προσπαθώ να το φλασάρω! Ενώ λοιπόν όλα πανε σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας, όταν ανοίγει το updater, κολλάει στο 30%, γράφοντας ότι δεν τρέχει ένα πρόγραμμα lg pc-sync... Επίσης όταν πήγα να κάνω back-up με τη σουίτα, μου λέει ότι δεν βρίσκει τη συσκευή, παρόλο που μου δείχνει ότι το km900 είναι συνδεδεμένο...Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν πήγα να κάνω back-up με τη σουίτα, μου λέει ότι δεν βρίσκει τη συσκευή, παρόλο που μου δείχνει ότι το km900 είναι συνδεδεμένο...Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Το ίδιο μου κάνει κ μένα....δεν το βλέπει με τπτ η σουίτα, ενω το αναγνωρίζει σαν αφαιρούμενο δίσκο (όταν πατήσω την αντίστοιχη επιλογή).

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει κ μένα....δεν το βλέπει με τπτ η σουίτα, ενω το αναγνωρίζει σαν αφαιρούμενο δίσκο (όταν πατήσω την αντίστοιχη επιλογή).

 

Έχετε ενεργοποιήσει την επιλογή μέσα απο το μενού του κινητού Συνδεσιμότητα/Σύνδεση USB/PC SUITE;

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει την επιλογή μέσα απο το μενού του κινητού Συνδεσιμότητα/Σύνδεση USB/PC SUITE;

 

Το 'χω στο "Να γίνεται πάντα ερώτηση". Συνεπώς, όταν το συνδέω μου εμφανίζει τις επιλογές, πατάω PC Suite και μου γράφει περιμένετε να εκκινηθεί η εφαρμογή στον υπολογιστή. Ανοίγω την εφαρμογή αλλά τίποτα! :/

Edited by k_rulez
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Εχω το arena(cosmote) με την εκδοση V10e και θελω να ξεφυγω απο το my view.Η V10f ειναι η τελευταια; και ποιο το οφελος μου(αν αξιζει δηλ.)
Link to comment
Share on other sites

Το 'χω στο "Να γίνεται πάντα ερώτηση". Συνεπώς, όταν το συνδέω μου εμφανίζει τις επιλογές, πατάω PC Suite και μου γράφει περιμένετε να εκκινηθεί η εφαρμογή στον υπολογιστή. Ανοίγω την εφαρμογή αλλά τίποτα! :/

 

Ανοιξε πρωτα το pc suite , απο τον υπολογιστη και μετα συνδεσε το τηλεφωνο με το usb.

Τουλαχιστον κι εμενα το ιδιο μου εκανε , και το εκανα ετσι , και δουλεψε και συνδεθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε πρωτα το pc suite , απο τον υπολογιστη και μετα συνδεσε το τηλεφωνο με το usb.

Τουλαχιστον κι εμενα το ιδιο μου εκανε , και το εκανα ετσι , και δουλεψε και συνδεθηκε.

 

Και πάλι τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι ξερω το αρενα βασιζεται στο autorun των windows για να τρεξει το pc suite..

 

δλδ μολις συνδεθει φτιαχνει εναν πρωτο φλασακι το οποιο στο autorun του εχει να τρεξει το pc suite

 

αν το autorun ειναι απενεργοποιημενο τοτε δεν συνδεεται.. ετσι συμβαινει στο δικο μου.. οποτε για να το συνδεσω παω στο πρωτο φλασακι που δημιουργει και τρεχω ενα αρχειο.. τοτε ενεργοποιειτε το pcsuite..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι ξερω το αρενα βασιζεται στο autorun των windows για να τρεξει το pc suite..

 

δλδ μολις συνδεθει φτιαχνει εναν πρωτο φλασακι το οποιο στο autorun του εχει να τρεξει το pc suite

 

αν το autorun ειναι απενεργοποιημενο τοτε δεν συνδεεται.. ετσι συμβαινει στο δικο μου.. οποτε για να το συνδεσω παω στο πρωτο φλασακι που δημιουργει και τρεχω ενα αρχειο.. τοτε ενεργοποιειτε το pcsuite..

 

Αυτό φταίει τότε γιατί το autorun το χω απενεργοποιημένο....

 

EDIT: Αυτό έφταιγε!!! THANKS!!!!

Edited by k_rulez
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει τότε γιατί το autorun το χω απενεργοποιημένο....

 

EDIT: Αυτό έφταιγε!!! THANKS!!!!

 

τιποτα!:)

 

που να το φανταστεις και συ, είναι χαζός τελείως ο τρόπος αυτος της LG!:p

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μην γραφεις σε greeklish γιατι απαγορευεται.Στο κρυφο μενου μπορεις να κανεις factory reset,να δεις την εκδοση λογισμικου του κινητου σου και επισης μπορεις να κανεις καποια τεστ και ρυθμισεις.Βασικα αν δεν ξερεις μην πειραξεις τιποτα γιατι το αποτελεσμα δεν θα ειναι καλο...

 

οκ....ξερεις αν υπαρχει καποιος που μπορει να ειναι προθυμος να με βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειαlook for is: C:\ProgramData\LGMOBILEAX\B2C_Client θελω ν φλασαρω και καποια βηματα δν μπορω ν βρω π βρισκονται...

 

23. Go to Start Menu and click "Run". Type in: "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\B2C_Client" and click "OK" (this folder path might be slighty different on different computers, but basically you need to get into the Application Data folder, which is normally a hidden folder, then navigate to LGMOBILEAX\B2C_Client\ folder). Edit: In Vista, the folder you should look for is: C:\ProgramData\LGMOBILEAX\B2C_Client

 

μηπως μπορειτε ν μοθ πειτε που βρισκεται σε windows vista

 

σας παρακαλω βοηθεια!!

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειαlook for is: C:\ProgramData\LGMOBILEAX\B2C_Client θελω ν φλασαρω και καποια βηματα δν μπορω ν βρω π βρισκονται...

 

23. Go to Start Menu and click "Run". Type in: "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\B2C_Client" and click "OK" (this folder path might be slighty different on different computers, but basically you need to get into the Application Data folder, which is normally a hidden folder, then navigate to LGMOBILEAX\B2C_Client\ folder). Edit: In Vista, the folder you should look for is: C:\ProgramData\LGMOBILEAX\B2C_Client

 

μηπως μπορειτε ν μοθ πειτε που βρισκεται σε windows vista

 

σας παρακαλω βοηθεια!!

 

 

ευχαριστω!!

 

Αν δεν μπορείς να βρεις τον φάκελο ProgramData τότε πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή να σου δείχνει τους κρυφούς φακέλους! Organize - folder and search options...στην καρτελα view κλικάρεις την επιλογή "Show hidden files and folders"

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια...

Στον updater μου βγάζει τα παρακάτω

20:12:17 : *****CheckOS Start********

20:12:17 : Microsoft_Windows_XP_Home Edition_

20:12:17 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

20:12:18 : PCSyncPrograms Not Found

20:12:18 : SetEmerModeAT()

20:12:18 : _IsConnectedPhone Call

20:12:25 : _IsConnectedPhone(0)

20:12:25 : 0 - NotConnected.

20:12:25 : 1 - Normal connect success

20:12:25 : 2 - Emergency connect success

και μένει κολλημένο εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με τον τρόπο της σελίδας 37, αλλά και εκεί μου γράφει device not found... Έχω πελαγώσει, το παλεύω εδώ και 3 μέρες και δεν βλέπω φως...

ΑΓΙΟΥΤΟ...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με τον τρόπο της σελίδας 37, αλλά και εκεί μου γράφει device not found... Έχω πελαγώσει, το παλεύω εδώ και 3 μέρες και δεν βλέπω φως...

ΑΓΙΟΥΤΟ...:cry:

 

Δοκιμασε και σε καποιο αλλο PC...Μπορει καποιοι drivers να μην εχουν μπει σωστα....Σε εμενα επιασε!:cool:

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...