Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι φανταρος και ενας ανωτερος μου εχει το LG arena με μενου wind αν δεν κανω λα8ος. Του ειπα οτι ασχολουμαι με τα κινητα και μου ειπε πως αν διωξω το μενου της wind και βαλω το κανονικο της LG 8α μου δωσει καμια αδεια τωρα στα Χριστουγεννα... :D

please help me!!! Δεν ξερω αν κανω καλα που ποσταρω εδω αλλα δεν εχω καθολου χρονο να διαβασω τα προηγουμενα. Πειτε μου μονο αν γινεται να φυγει το μενου της wind και αν γινετε καποιος ας μου δωσει ενα νουμερο σελιδας απο αυτο το topic να διαβασω και να το το κανω.

Σας ευχαριστω!! Καλα Χριστουγεννα σε ολους!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι φανταρος και ενας ανωτερος μου εχει το LG arena με μενου wind αν δεν κανω λα8ος. Του ειπα οτι ασχολουμαι με τα κινητα και μου ειπε πως αν διωξω το μενου της wind και βαλω το κανονικο της LG 8α μου δωσει καμια αδεια τωρα στα Χριστουγεννα... :D

please help me!!! Δεν ξερω αν κανω καλα που ποσταρω εδω αλλα δεν εχω καθολου χρονο να διαβασω τα προηγουμενα. Πειτε μου μονο αν γινεται να φυγει το μενου της wind και αν γινετε καποιος ας μου δωσει ενα νουμερο σελιδας απο αυτο το topic να διαβασω και να το το κανω.

Σας ευχαριστω!! Καλα Χριστουγεννα σε ολους!

 

φίλε διάβασε την πρώτη πρώτη σελίδα.. εχει λινκ για αναλυτικο οδηγο

 

το θέμα είναι πως αν εισαι σε κανα νετ καφε δυσκολα τα πράγματα γιατι θα πρέπεις να βάλεις drivers κτλ που δε ξέρω αν θα είναι ξεκλείδωτα τα pc εκει..

 

οπως και να'χει να κάνεις ενα backup πρώτα γιατι παίζει να σβηστούν τα πάντα

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα! προσφατα αγορασα και εγς το lg arena ολα καλα δουλευουν κανενα προβλημα απολυτως... δεν κολαει πουθενα υποστηριζει βιντεο απο το youtube και απο αλλα site, το μοναδικο προβλιμα που εχς ειναι πως οταν προσπαθω να τραβιξω ενα βιντεο τραβαει κανονικα αλλα δεν εχει ηχο!...οχι δεν το εχω στιν σιγαση ουτε κλεινς το μικροφωνο με τα δαχτυλα μου. Οταν προσπαθω να κανω ηχογραφηση κανονικα καταγραφει τον ηχο αλλα στο βιντεο τιποτα...θελς πραγματικα βοηθεια καθως ειναι ενα αψογο κινιτο χωρις κανενα απολυτως προβλιμα εκτος απο αυτο βεβαια... στην αρχη ειχα το λογισμικο V10o και τωρα εχω την V10p..παλι κανενα προβλημα εκτος απο αυτο που ανεφερα... παρακαλω βοιθηστε με ειμαι σε απογνωση
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλά έχω και εγώ το LG Arena εδώ και 1 μηνα τώρα! η έκδοση λογισμικού που έχω τώρα είναι η V10C! και έχω παρατήρηση ότι ο browser αργεί πολύ, η java εφαρμογές κολλάνε κλπ. και θέλω να περάσω αυτήν την γερμανική την V10P_00 αλλα δη μπορώ να τα καταφέρω διάβασα και τον οδηγό κλπ έκανα αυτήν την διαδικασία έγινε το αρχείο από kdz σε cab αλλα μόλις πάει να γίνει update μου λεει σφάλμα! κάτι λέει ότι δen γίνετε το αρχείο extract στο update! οποιος μπορεί να βοηθήσει! ευχαριστώ πολύ!

 

edit: τελικά τα κατάφερα και πέρασα την V10P_00 και όλα μια χαρά! :p

 

παρατήρησα ότι ο browser όντως είναι πιο γρήγορος λίγο από πριν, όπως επίσης το ίδιο και η java εφαρμογές όπως opera mini,ebuddy κλπ

 

αλλα ένταξη θα μπορούσε να ήτανε και καλητερα ακόμα...

 

γιατί δεν πάνε και σφαίρα η java εφαρμογές!

 

πχ. δοκίμασα και έβαλα ένα java game αλλα κόλλαγε!

 

αλλα είναι 100 φορες καλητερη από την v10c που είχα πριν! :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξη, δεν είναι και το Νο.1 σε ταχύτητα, αλλά υποφέρεται η κατάσταση. Δεν είναι τραγική. Που να δεις το U600 της γυναίκας μου όταν κάνει access την SD. Το αφήνεις και πας για φραπεδιά και τσιγάρο!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα και εύχομαι σε όλους χρόνια πολλά και καλά.

 

Μόλις εχθές flash άρισα το arena μου βάση των οδηγιών που πήρα από τους

ispector εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230298&page=145

finaldestiny86 εδώ: http://d01.megashares.comdl/6269b30...ldestiny86.rar καθώς και από τον

jimdem582 εδώ http://www.lgarenatools.moonfruit.com/

 

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΑΑΑΒΟΟΟ στα παιδιά.

 

Και τώρα μερικές ερωτήσεις:

  1. Έβαλα την έκδοση V10M_02 θα παραμείνω πάντα σε αυτή ? πως θα την αναβαθμίζω χωρίς να ξαναφλάσάρω το κινητό μου ? Θα το κάνω μέσα από το LGMobile update ?
     
  2. Ο ράδιο πομπός εμφανίστηκε αλλά δεν μπορώ να εκπέμπψω. Τον ενεργοποιώ και βάζω να παίζει ένα τραγούδι αλλά δεν ακούγετε στα ερτζιανά μήπως δεν κάνω κάτι βασικό ?
     
  3. Όταν πάω στο youtube.com (μέσω wifi) και επιλέγω ένα video μου λέει: Service not supported Wi-Fi και δεν το παίζει. Τι π@π@ριά έχω κάνει ?

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια που έχω πάρει μέχρι τώρα.

Το Όλο είναι Άλλο - www.qwerty.gr
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα και εύχομαι σε όλους χρόνια πολλά και καλά.

 

Μόλις εχθές flash άρισα το arena μου βάση των οδηγιών που πήρα από τους

ispector εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230298&page=145

finaldestiny86 εδώ: http://d01.megashares.comdl/6269b30...ldestiny86.rar καθώς και από τον

jimdem582 εδώ http://www.lgarenatools.moonfruit.com/

 

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΑΑΑΒΟΟΟ στα παιδιά.

 

Και τώρα μερικές ερωτήσεις:

  1. Έβαλα την έκδοση V10M_02 θα παραμείνω πάντα σε αυτή ? πως θα την αναβαθμίζω χωρίς να ξαναφλάσάρω το κινητό μου ? Θα το κάνω μέσα από το LGMobile update ?
  2. Ο ράδιο πομπός εμφανίστηκε αλλά δεν μπορώ να εκπέμπψω. Τον ενεργοποιώ και βάζω να παίζει ένα τραγούδι αλλά δεν ακούγετε στα ερτζιανά μήπως δεν κάνω κάτι βασικό ?
  3. Όταν πάω στο youtube.com (μέσω wifi) και επιλέγω ένα video μου λέει: Service not supported Wi-Fi και δεν το παίζει. Τι π@π@ριά έχω κάνει ?

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια που έχω πάρει μέχρι τώρα.

 

Γεια σου φίλε. Σε συμβουλεύω να κατεβάσεις μια νεότερη έκδοση (κατά προτίμηση την V10F open europe) γιατί αυτή που έβαλες είναι παλιά (open europe download)

 

1. Δεν μπορείς να αναβαθμίσεις γιατί θα χάσεις την έκδοση σου και θα επιστρέψεις στην ελληνική. ΜΟΝΟ με φλασάρισμα.

 

2. Κάτι κάνεις λάθος. Πήγαινε στη μουσική, βάλε ένα τραγούδι και απο το μενού που έχει πάνω αριστερά επίλεξε πομπός fm. Διάλεξε συχνότητα και πάτα μετάδοση.

 

3. Δεν παίζει γιατί είναι παλιά έκδοση. Βάλε μια νέα (προτείνω την Open europe που σου έδωσα παραπάνω) και θα δουλεύει σωστά.

 

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα αναβάθμιση στην V10F_00 όλα πήγαν καλά και όταν έκαν factory reset κόλλησε !!!!!

 

το έχω ακόμα στην ίδια οθόνη. Τι να κάνω ??? :cry::cry::cry::cry:

 

έβγαλα την μπαταρία και το reset ολοκληρώθηκε αφού την ξανάβαλα ! Να ανησυχώ ?

Το Όλο είναι Άλλο - www.qwerty.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την KM900AT_V10b στο αρενα μου. ειναι καινουρια ή παλια?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Σε συμβουλεύω να κατεβάσεις μια νεότερη έκδοση (κατά προτίμηση την V10F open europe) γιατί αυτή που έβαλες είναι παλιά (open europe download)

 

1. Δεν μπορείς να αναβαθμίσεις γιατί θα χάσεις την έκδοση σου και θα επιστρέψεις στην ελληνική. ΜΟΝΟ με φλασάρισμα.

 

2. Κάτι κάνεις λάθος. Πήγαινε στη μουσική, βάλε ένα τραγούδι και απο το μενού που έχει πάνω αριστερά επίλεξε πομπός fm. Διάλεξε συχνότητα και πάτα μετάδοση.

 

3. Δεν παίζει γιατί είναι παλιά έκδοση. Βάλε μια νέα (προτείνω την Open europe που σου έδωσα παραπάνω) και θα δουλεύει σωστά.

 

Καλές γιορτές.

jimdem582 σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Έκανα την αναβάθμιση σε V10F open europe (όλα καλά) και στο τέλος το factory reset κόλλησε μέχρι που του έβγαλα την μπαταρία και την ξαναβαλα και έδειξε να το ολοκλήρωσε (το reset) τότε. Να ανησυχώ ?

 

Α. το site σου είναι πολύ πρώτο και με βοήθησε πάρα πολύ. Σαν ένδειξη ανταπόδοσης σου υπόσχομε να το πρωθήσω όσο μπορώ. Θα σου στείλω Pm σύντομα.

Το Όλο είναι Άλλο - www.qwerty.gr
Link to comment
Share on other sites

έβγαλα την μπαταρία και το reset ολοκληρώθηκε αφού την ξανάβαλα ! Να ανησυχώ ?

Μπορεί να έτυχε. Το κινητό δουλεύει καλά τώρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την KM900AT_V10b στο αρενα μου. ειναι καινουρια ή παλια?

Παλιά είναι. 6/2009

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έτυχε. Το κινητό δουλεύει καλά τώρα?

 

ναι φαίνεται να δουλεύει καλά. Δεν θα έπρεπε ? :D πάντως τσέκαρα την έκδοση και δείχνει ΚΜ900ΑΤ_V10f ! που σημαίνει ότι η αναβάθμιση έγινε.

 

 

Βέβαια όταν μπαίνω στο Yοutube μέσω wifi φορτώνει την οθόνη του Player για να παίξει το video αρχίζει το buffer αλλά μένει στο 0% μέχρι να κάνει timeout ! θέλει και κάποια άλλη ρύθμιση ?

Το Όλο είναι Άλλο - www.qwerty.gr
Link to comment
Share on other sites

Tελικά ξαναδοκίμασα το youtube στο wifi του σπιτιού μου και έπεξε. Στο σπίτι έχω DHCP server τον router και πήρε ip αυτόματα ενώ στην δουλειά που όρισα εγώ (ip, subnet, dns etc) manual δεν έπεξε το Youtube. Tεσπα παντως μου απέδειξε ότι δουλεύει το update.

 

Δούλεψε και ο πομπός αλλά πρέπει να έχω το arena σχεδόν πάνω στην κεραία του μικρού τραντζίστορ (=ραδιοφωνάκι, όχι δίοδος) με το οποίο το δοκίμασα.

 

Τελικά της αναβαθμίσεις θα τις κάνουμε πάντα με flash-άρισμα ? δεν το γλυτώνουμε με καμια πιο εύκολη "μαγκιά". Όχι τίποτα άλλα αλλά βάλε βγάλε δεδομένα, backup... :ninja: άσε που φοβάμαι να το ξανακάνω reset :cry::cry::cry:

Το Όλο είναι Άλλο - www.qwerty.gr
Link to comment
Share on other sites

ΦΛΑΣΑΡΑ! φλασαρα και εγω υστερα απο ψαξιμο και τωρα περναω τα τραγουδια μου και τα βιντεακια μου! σας ευχαριστω ολους και κυριως τον jimdem για την δουλεια που εχει κανει! το φλασαρισμα ολοκληρωθηκε μια χαρα, μολις ψαξω λιγο το κινητο θα σας ενημερωσω! EDIT ΠΟΟ! μιλαμε η νεα εκδοση ΦΥΣΑΕΙ!! εχω και τρανσμιτερ και youtube over wifi + playlist! THANKS AGAIN ΠΑΙΔΙΑ!!
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά σε όλους.Έχω αυτή την υπέροχη συσκευή(:mad:)εδώ και 5 μήνες και δεν μπορώ να την φλασάρω με τίποτα!!!Είναι branded cosmote με σύνδεση vodafone και έχω windows 7.Δοκίμασα με τον οδηγό του jimdem αλλά τζίφος(φτάνω μέχρι την γραμμή εντολών των windows,πατάω I,τα βάζω όλα κανονικά,V10F_00,αλλά με ξαναγυρνάει στις επιλογές)!!Με uptest τα κάνω όλα κανονικά,αλλά μόλις ανοίξω το uptest,όλα γκρίζα και δεν μπορώ να πατήσω τίποτα!!!!!PLEASE HELP,αλλιώς βλέπω το arena να γίνεται σα'ί'τα από το μπαλκόνι από τα νεύρα μου!!!!:mad::mad:

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δούλεψε το uptest,αλλά μόλις τα ρυθμίσω όλα και πατήσω "start upgrade" ,μου γράφει στην 3η γραμμή "kdz decrypt success",στην 4η "extract file error" και στην 5η "finish all test",και δεν κάνει τίποτε άλλο!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δούλεψε το uptest,αλλά μόλις τα ρυθμίσω όλα και πατήσω "start upgrade" ,μου γράφει στην 3η γραμμή "kdz decrypt success",στην 4η "extract file error" και στην 5η "finish all test",και δεν κάνει τίποτε άλλο!!

 

99% έχει πρόβλημα το αρχείο που κατέβασες! (Του firmware δηλαδή). Ξανακατέβασετο μία και πες μας αν δούλεψε μετά!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Φτου κι απ΄την αρχή φιλε mythoc.....

Το uptest έχει όλες τις επιλογές γκρίζες.......

:(:(:(

συνήθως όσοι δίνουν το uptest δίνουν και ένα πρόγραμμα 'windows enabler', που ενεργοποιεί τις 'γκρίζες' επιλογες. Κατέβασε το uptest απο το handy-faq.de προτείνω, ακολούθησε τις οδηγίες εκεί (αν δεν ξέρεις γερμανικά, google translate!) και καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε jimdem.Και με windows enabler οι επιλογες του uptest ειναι γκρίζες......

Με την κλασική μέθοδο δοκίμασες και με kdz και με cab αρχείο;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε jimdem.Και με windows enabler οι επιλογες του uptest ειναι γκρίζες......

Δε γίνεται, για να μη σου δουλεύει τίποτα πάντα κάτι θα κάνεις λάθος! Ακολούθησε τα βήματα κάθε οδηγού για το φλασάρισμα με την αντίστοιχη τεχνική, με προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

φίλε GABIE, τρέξε το windows enabler και κάνε click πάνω του μια φορά για να γράψει ON (όλα αυτά στην περιοχή ειδοποιήσεων των windows). Μετά θα μπορείς να κλικάρεις στις επιλογές του UpTest και ας είναι γκρίζες!
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...