Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το V10p δεν είναι German? Εγώ έβαλα open europe v10f και έχει ένα bug που δεν κρατάει κάποιες ρυθμίσεις μετά από restart!

 

ναι εχεις δίκιο, η V10f ειναι η open europe.

Μάλλον θα βάλω τη γερμανική V10p

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/KP500/AUAEGD/V10p_00/V10P_00.kdz

Edited by mikexios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι εχεις δίκιο, η V10f ειναι η open europe.

Μάλλον θα βάλω τη γερμανική V10p

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/KP500/AUAEGD/V10p_00/V10P_00.kdz

 

Αυτό το λινκ λέει KP500, όχι KM900! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λαθος παιδια :)))))) απο οτι εψαχνα βρηκα τα περισσοτερα στο πως να σπασετε το ς κλας :))

αυτο που δεν βρισκω ειναι η τελευτεα γερμανικη εκδοση , θα μπορουσε καποιος σας παρακαλω να μου την δωσει :)) , καθος η περισσοτεροι συνδεσμοι κατεβασματος αρχειου απλα αναφερονται ως μη ενεργοι :(

Edited by ilias_poul
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό . Το κινητό όταν το χρησιμοποιώ αδειάζει η μπαταρία και σε λίγα λεπτά κλίνει όταν το ξανά ανοίγω διώχνει πώς είναι φορτισμένη . Το κινητό το χρησιμοποιώ κανονικά καταλαβαίνετε ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι το πράγμα ιδικά όταν είμαι στη δαυλιά μου . Αν γνωρίζετε φταίει η μπαταρία να του πάρω μια καινούρια να τελειώνω η έχει κάπου εσωτερικό πρόβλημα ?. Βέβαια το κινητό το έχω γύρο στα 3 χρόνια οπότε δεν υπάρχει εγγύηση .

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω την αναβαθμηση μεσω του απ τεστ εξ αλλα δυστιχος οταν το ανοιγω συνεχεια ειναι νεκρο , εγω το κανω απο βιστα , ξερη κανεις τι κανω :(
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να κανω το απ τεστ εξ να δουλεψει βαζοντας το εναμπλερ με προσομιωση ως εξ πι σερβισ πακ 2 . τωρα ομως οταν ξεκινα και τρεχει το προγραμματακη ξαφνηκα σταματα και το τηλ με ζητα να δοσω το πιν και δεν γινετε τιποτα .

ρε παιδια σας παρακαλω βοηθιστε , κανεις δεν μπορει να βοηθισει

υποψην οτι το τηλ ειναι απο κοσμοτε και εχει V10PA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμενα ρε παιδιά! :)

έχει ένας φίλος μου το km900 και θέλουμε να το πειράξουμε λιγάκι, να του περάσουμε κανένα custom firmware και θέλω να ρωτήσω μερικά πραγματάκια πριν το επιχειρήσω.

για αρχή ο οδηγός του jimdem582 βλέπω είναι λίγο παλιός,έχει βγει κάποιος άλλος??ποιο εύκολος ποιο αξιόπιστος ή ισχύει ο ίδιος?

αυτή την στιγμή έχει μέσα KM900AT_V10e και είναι τις cosmote και σέρνεται απίστευτα

εσείς σαν ποιο έμπειροι ποιο firmware προτείνεται ώστε να το κάνουμε όσο το δυνατόν ποιο γρήγορο γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο τα λιγα μεχρι τωωρα που εχω μαθει ασχολουμενως με αυτο το θεμα ειναι να κανεις χρηση του uptestex , εχουν αναλυτικες οδηγιες εδω στην καρτελα με σχετικο θεμα πως να σπασεις το ς κλας , μετα κοιτα αι εδω http://www.lg-phones.org/update-lg-km900-arena-with-uptestex.html , εγω μεχρι στιγμης κολαω καπου αφου το απ τεστ εξ ξεκινηση να κανει αναβαθμιση , απλα το τηλ για καποιο λογο δεν του επιτρεπει , αν θες να την ποιο ελαφρια εργ/κη εκδοση ειναι η V10P_01 . ελπιζω να μην σκαλοσης οπως εγω , παρεπιμπτονοτς εγω προσπαθω να κανω ολο αυτο σε win 7 .
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμενα ρε παιδιά! :)

έχει ένας φίλος μου το km900 και θέλουμε να το πειράξουμε λιγάκι, να του περάσουμε κανένα custom firmware και θέλω να ρωτήσω μερικά πραγματάκια πριν το επιχειρήσω.

για αρχή ο οδηγός του jimdem582 βλέπω είναι λίγο παλιός,έχει βγει κάποιος άλλος??ποιο εύκολος ποιο αξιόπιστος ή ισχύει ο ίδιος?

αυτή την στιγμή έχει μέσα KM900AT_V10e και είναι τις cosmote και σέρνεται απίστευτα

εσείς σαν ποιο έμπειροι ποιο firmware προτείνεται ώστε να το κάνουμε όσο το δυνατόν ποιο γρήγορο γίνετε?

 

 

φιλε μου εκτελεσε αυτων των οδηγω σε συνδιασμο με αυτου απο εδω σχετικα με το πως να σπασης το ς κλασ , :D δινετε μια η αλλη

http://www.rracuares.com/2010/02/18/lg-km900-custom-firmware/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους .ειδα κ διαβασα οσο αφορα τις αναβαθμισεις αλλα δεν εβγαλα ακρη.

ας πω πρωτα το προβλημα που αντιμετοπιζω κ αν μπορει καποιος ασ μου πει τι γηνετε

μου εδωσαν ενα lg km900at vodafone χωρις καλωδιο cd κ.τ.λ. αγορασα καλωδιο data/usb

αλλα δεν βλεπει το pc το τηλ ενω το φορτηζει τι μπορει να φταιει?

ευχαριστο εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σε ολους .ειδα κ διαβασα οσο αφορα τις αναβαθμισεις αλλα δεν εβγαλα ακρη.

ας πω πρωτα το προβλημα που αντιμετοπιζω κ αν μπορει καποιος ασ μου πει τι γηνετε

μου εδωσαν ενα lg km900at vodafone χωρις καλωδιο cd κ.τ.λ. αγορασα καλωδιο data/usb

αλλα δεν βλεπει το pc το τηλ ενω το φορτηζει τι μπορει να φταιει?

ευχαριστο εκ των προτερων

 

 

Καλησπέρα φίλε, αν και πιστεύω ότι μετά από τόσες μέρες πιθανότατα θα έχεις βρεί τι φταίει, από ότι ξέρω είναι θέμα drivers..

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, βγάλε την μπαταρία από το κινητό και σύνδεσε το με τον υπολογιστή έτσι για να περάσει drivers..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΟΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ FIRWARE ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ VIDEOS ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΘΑ ΛΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ YOUTUBE ???? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα παιδιά μήπως θα μπορούσε κανείς να μου πει ένα τρόπο με τον οποίο θα μπορούσα να ξαναπεράσω το λογισμικό το μαμισιο?

Και εάν όχι ένα τρόπο να περάσω το cosmote greece από την αρχή ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα.Αγόρασα στην μητέρα μου πριν περίπου 2 μήνες το ΚΜ900 μεταχειρισμένο.Το κινητό από την αρχή είχε κάποια θέματα με το touch screen.Δηλαδή κόλαγε στο πάτημα της οθόνης και πρέπει να πατήσεις κάπως παρατεταμένα για να παρεί την εντολή.Έχει περασμένη μέσα μια έκδοση που όταν ανοίγεις το κινητό βλέπεις το μηλαράκι της apple.Προχθές το πιο κορυφαίο ήταν ότι καλούσε μόνο του τον τελευταίο αριθμό κλήσης.Σκέφτηκα λοιπόν να του περάσω άλλη έκδοση μήπως φταίει αυτό.Τι λέτε είναι πιθανό ή τσάμπα τρώω τον χρόνο μου.Βρήκα την έκδοση V10E_00 σε ένα site που γράφει ένα μέλος παραπάνω αλλά αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη που να ξεπερνάει ιδιαίτερα το θέμα του touch θα το εκτιμούσα.Η μαμά μου δεν κάνει ιδιαίτερη χρήση σε εφαρμογές μόνο λειτουργίες τηλεφώνου-μηνυμάτων και κάμερας.Ευχαριστώ:)[/left][/right]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Το θέμα με το touchscreen είναι λογικά χαλασμένο το digitizer... Αν έχεις οικονομική ευχέρεια αγόρασε ένα καινούριο κινητό στην μητέρα σου, διαφορετικα με 5 - 6 $ αλλάζεις το digitizer του και δουλευει ρολόι...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πέταξε, εδώ και ένα χρόνο.:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια γεια σας , μου χαρησαν το εν λογω τηλεφωνο και θελω να το ''ρετουσαρω'' λιγο γιατι εχει καποια προβληματακια ,μηπως εχει καποιος τα αρχεια απο το πρωτο ποστ για να του βαλω μια offisial ρομ ,γιατι δεν δουλευουν τα λινκ ??? :)

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Αν και πλεον είναι νεκρό το νήμα, απ' ότι είδα την open Greek 10c την δίνει ακόμη. Για τους drivers και τα φλας τουλς γκουγκλαρε και ίσως βρεις κάτι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας , μου χαρησαν το εν λογω τηλεφωνο και θελω να το ''ρετουσαρω'' λιγο γιατι εχει καποια προβληματακια ,μηπως εχει καποιος τα αρχεια απο το πρωτο ποστ για να του βαλω μια offisial ρομ ,γιατι δεν δουλευουν τα λινκ ??? :)

 

Δες στο site μου μπας και λειτουργεί κανένα link. Jimdem arena tools

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...