Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, έχω φάει όλο το φορουμ, που υπάρχουν οι ρυθμισεις για wind internet για το κινητό μας?

Έβαλα σήμερα, 100μβ και ακόμα δεν μπορώ να παίξω με το skype

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, έχω φάει όλο το φορουμ, που υπάρχουν οι ρυθμισεις για wind internet για το κινητό μας?

Έβαλα σήμερα, 100μβ και ακόμα δεν μπορώ να παίξω με το skype

 

απο οσο θυμαμαι στελνεις την λεξη all στο 19234 και σου ερχονται ολες οι ρυθμισεις και τις αποθηκευεις .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οσο θυμαμαι στελνεις την λεξη all στο 19234 και σου ερχονται ολες οι ρυθμισεις και τις αποθηκευεις .

Το εκανα αλλά μου στελνουν οτι δεν υποστηριζεται απο την συσκευη μου:wacko: Για αυτο ψαχνω χειροκινητο τροπο...

Σε ευχαριστω πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω φάει όλο το φορουμ, που υπάρχουν οι ρυθμισεις για wind internet για το κινητό μας?

Έβαλα σήμερα, 100μβ και ακόμα δεν μπορώ να παίξω με το skype

Ρίξε μια ματιά στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ > Ρυθμίσεις σημείων πρόσβασης για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι τρεμο παιζει ο φωτισμος στην οθονη αλλοτε ειναι σταθερος και αλλοτε φωτιζει χαμηλα και αλλοτε δυνατα , και αυτο μου συμβαινει μονο οταν παταω πληκτρα.

Μη σε προβληματίζει αυτό.

Η αυξομειώσεις της φωτεινότητας οφείλονται στον αισθητήρα φωτός που έχει η συσκευή για εξοικονόμηση ενέργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

1ον, γιατι ενω είμαι γραμμενος εδω μεσα απο παλια, με βγαζει οτι έχω μονο 2 μηνυματα?

2ον, κατι περίεργο συμβαινει μιας και ενω εβαλα τις σωστες ρυθμισεις,δεν μπορω να ενωθω με τα 100μβ της συνδεσης μου.

Εβαλα μια free2go απο εναν φιλο μου στο ε52, και δουλευε μια χαρα... Περιεργο...Το εχει ξαναακουσει κανεις αυτο?

 

Σημείωση, η σιμ ειναι πολυ παλια απο τοτε που ηταν τιμ, αν λεει κατι...

Edited by fotisaxy
Link to comment
Share on other sites

παιδια,

1ον, γιατι ενω είμαι γραμμενος εδω μεσα απο παλια, με βγαζει οτι έχω μονο 2 μηνυματα?

2ον, κατι περίεργο συμβαινει μιας και ενω εβαλα τις σωστες ρυθμισεις,δεν μπορω να ενωθω με τα 100μβ της συνδεσης μου.

Εβαλα μια free2go απο εναν φιλο μου στο ε52, και δουλευε μια χαρα... Περιεργο...Το εχει ξαναακουσει κανεις αυτο?

 

Σημείωση, η σιμ ειναι πολυ παλια απο τοτε που ηταν τιμ, αν λεει κατι...

 

 

δεν παίζει ρολό η κάρτα σημ που είναι παλιά. Απλά άμα πάρεις καινούργια θα βρεις διάφορα στην ταχυτητα του ίντερνετ μόνο. Δοκίμασε την κάρτα σου σε άλλη συσκευή να δεις εάν μπαίνει , εάν δεν μπαίνει. Τότε πάρε τηλέφωνο την γουιντ να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία του ίντερνετ που προφανώς να φταίει αυτό αυτά θα έκανα και εγώ στην θέση σου .

Μη σε προβληματίζει αυτό.

Η αυξομειώσεις της φωτεινότητας οφείλονται στον αισθητήρα φωτός που έχει η συσκευή για εξοικονόμηση ενέργειας.

Λοιπόν η προηγούμενη συσκευή ε52 που είχα δεν είχε τέτοιο πρόβλημα . Αυτή εδώ που μου αντικατέστησησαν τρέμει ο φωτισμός δηλαδή όταν παταω ένα πλήκτρο είναι λες τα κουμπιά κάθε φορά που τα πάταω ρυθμιζουν τον φωτισμό το δυνατό και επόμενη φορά στο χαμηλό. Και εναλλάξ. Ακόμα και την ημέρα σε ενοχλεί ενώ την νύχτα σε τυφλώνει . Εμένα μου φαίνεται ότι έχει χαλάσει η οθονη η κάτι παίζει με τα πλήκτρα. Πάντως είναι παρά πολύ κουραστικό. Οκ τελικά το πηγα στην νοκια και μου άλλαξε την οθόνη πάλι καλά που μου έδωσε ένα χρόνο εγγύηση από την νοκια το κέντρο μεταχειρισμένων και δεν πλήρωσα τίποτα πάλι καλά. Τώρα όλα καλά με το κινητό αυτό που μου την έσπασε σήμερα ήτανε.Το εξής:στα καλά καθουμενα μου έβγαζε το μύνημα για συνδεσιμοτητα να επιλέξω εάν θα είναι μέσω wifi ή μέσω δικτύου.Τι ακριβώς είναι αυτό;.Εγώ δεν είχα μπει καθόλου ίντερνετ σήμερα.Μην πως έχει να κάνει με το gps; δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ για αυτό ρωτάω.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά,

Τελικά έχασα σχεδόν μια ημέρα, μέχρι να ανακαλύψω ότι είχα φραγή στο ιντερνετ του κινητού. Βέβαια η μέρα δεν πήγε χαμένη μιας και διάβασα πολλά...χεχεχεχεχεχεχε.

 

Καλά εγώ ημουν βλάκας και είχα ξεχάσει ότι είχα φραγή, ο υπάλληλος της wind δεν έπρεπε να μου πει ρε καραμήτρο τι ιντερνετ θες?αφου το έχεις απενεργοποιήσει το ρημάδι...

 

Τέλος πάντων, Ελπίζω να δουλέψουν τα voip μου κ με το 3g χωρίς προβλήματα τις επόμενες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο firmware. 156mb. εκδοση 081.003 απο την 71 που ειχε. την βαζω.

 

αυτο το κινητο συνεχεια με εκπλησσει. 2 χρονων τηλεφωνο και ακομα του βγαζουν updates.

edit:

μετα το update:

internet version 7.3.1.26 --> 32

email 3.13.0 --> 3.21.0

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο firmware. 156mb. εκδοση 081.003 απο την 71 που ειχε. την βαζω.

 

αυτο το κινητο συνεχεια με εκπλησσει. 2 χρονων τηλεφωνο και ακομα του βγαζουν updates.

edit:

μετα το update:

internet version 7.3.1.26 --> 32

email 3.13.0 --> 3.21.0

 

εγώ την πέρασα αυτην την έκδοση εδώ και περίπου μια εβδομάδα πάνω κάτω δεν βρήκα καμία διαφορά. Το μόνο σπαστικό είναι ότι μου πετάει οπότε αυτό θέλει την επιλογή για σύνδεσιμοτητα δικτύου να επιλέξω εάν θέλω μέσω wifi ή δικτύου και πρέπει να πατάω ακύρωση πρέπει να κλείσω κάτι για να μην μου το βγάζει; αυτό δηλαδή εάν δεν το είχα σε ερώτηση σύνδεσης θα μου είχε φάει πολλά χρήματα σε ίντερνετ από το κινητό. Επίσης ένα αλλο θέμα είναι το εξής: εχω βάλει της επαφές μου να φαίνονται από την κάρτα σημ και αυτό κάποιες φορές που με παίρνουν τηλέφωνο δεν βγάζει το όνομα αλλά μόνο τον αριθμό. Της προάλλες με πήρανε τηλέφωνο και μου έβγαζε τον αριθμό μόνο , παω στις επαφές να βρω το όνομα και ο αριθμός δεν υπήρχε. Η κάρτα σημ είναι καινούργια και τρίτης γενιάς. Αυτα. Το gps πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω; δεν ξέρω; στο αμάξι που το είχα δοκιμάσει μου έβγαζε μια κόκκινη μπίλια σε ένα γκρι χαρτί αλλά δεν έβγαζε καμία οδό. Τι μπορώ να κάνω;. Επίσης μου είπανε ότι πρέπει να κλείσω το υποβοηθούμενο για να μην μπαίνει και με χρεώνει.αληθεύει σωστά έκανα;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο firmware. 156mb. εκδοση 081.003 απο την 71 που ειχε. την βαζω.

 

αυτο το κινητο συνεχεια με εκπλησσει. 2 χρονων τηλεφωνο και ακομα του βγαζουν updates.

edit:

μετα το update:

internet version 7.3.1.26 --> 32

email 3.13.0 --> 3.21.0

 

3 χρόνων τουλάχιστον θέλεις να πεις!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω ακριβως 2 χρονια και 4 μηνες. το πηρα σχεδον μολις κυκλοφορησε Ελλαδα. σε σχεση με οταν το πηρα απο την 0.30 κατι που ειχε μεχρι την 0.81 εχει τεραστια διαφορα. παρολα αυτα η συσκευη ειναι ζημιαρικη με πολλα προβλημα σε ηχεια και ακουστικα. ομως το γεγονος οτι ακομα την δουλευουν ειναι μεγαλο συν. υπαρχει αισθητη διαφορα στο nokia email client. ειναι σαφως πιο γρηγορο αλλα κανει και παλι τα κολληματα του.

 

εγώ την πέρασα αυτην την έκδοση εδώ και περίπου μια εβδομάδα πάνω κάτω δεν βρήκα καμία διαφορά. Το μόνο σπαστικό είναι ότι μου πετάει οπότε αυτό θέλει την επιλογή για σύνδεσιμοτητα δικτύου να επιλέξω εάν θέλω μέσω wifi ή δικτύου και πρέπει να πατάω ακύρωση πρέπει να κλείσω κάτι για να μην μου το βγάζει; αυτό δηλαδή εάν δεν το είχα σε ερώτηση σύνδεσης θα μου είχε φάει πολλά χρήματα σε ίντερνετ από το κινητό. Επίσης ένα αλλο θέμα είναι το εξής: εχω βάλει της επαφές μου να φαίνονται από την κάρτα σημ και αυτό κάποιες φορές που με παίρνουν τηλέφωνο δεν βγάζει το όνομα αλλά μόνο τον αριθμό. Της προάλλες με πήρανε τηλέφωνο και μου έβγαζε τον αριθμό μόνο , παω στις επαφές να βρω το όνομα και ο αριθμός δεν υπήρχε. Η κάρτα σημ είναι καινούργια και τρίτης γενιάς. Αυτα. Το gps πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω; δεν ξέρω; στο αμάξι που το είχα δοκιμάσει μου έβγαζε μια κόκκινη μπίλια σε ένα γκρι χαρτί αλλά δεν έβγαζε καμία οδό. Τι μπορώ να κάνω;. Επίσης μου είπανε ότι πρέπει να κλείσω το υποβοηθούμενο για να μην μπαίνει και με χρεώνει.αληθεύει σωστά έκανα;

 

 

1.αυτο που λες οτι σου πεταει εμενα μου το πετουσε ισως απο παντα οταν πηγαινε να συνδεθει στο δικτου. δλδ αν ανοιξω καποιο προγραμμα. απο τελειως μονο του μπορω να φανταστω να εχεις βαλει το εμαιλ σου να το βλεπεις οταν εισαι σε wifi. οταν δεν εισαι ισως τσεκαρει για να δει εμαιλ βλεπει οτι δεν εχει δικτυο και σε ρωταει τι να κανει.

 

2.πιστευω οτι σχεδον κανενα τηλεφωνο καινουργιας σχετικα τεχνολογιας οπως ειναι το ε52 δεν μπορει να δουλεψει σωστα τις επαφες οταν τις εχει στη sim. παντα τα εχω στο κινητο αλλα εχω παρατηρησει και εγω οτι καποια νουμερα δε δειχνει το ονομα τους. αυτο το εκανε απο παντα.

 

3.το gps αν δεν εχεις δεδομενα αργει παραααα πολυ να εντοπισει τη θεση σου και καποιες φορες δεν την εντοπιζει καθολου. οταν λεω αργει μπορει και 5-10 λεπτα. αντιθετα αν εχεις δεδομενα για το gps με το που το ανοιξεις σε βρισκει σε δευτερολεπτα. πρακτικα οποτε δεν ειχε δεδομενα δεν χρησιμοποιουσα το gps. αντιθετα smartphones (htc sensation-iphone 3gs) δουλευε το ιδιο καλα ειτε ειχες data ειτε οχι. στο ε52 δυστυχως δεν δουλευει ετσι.

 

4.αφου λες για δεδομενα συμπεραινω οτι δεν εχεις δεδομενα. οποτε πολυ δυσκολο να δεις διαφορα αφου δεν χρησιμοποιεις το τηλεφωνο στο ιντερνετ. για αυτο γινονται οι βελτιωσεις για να δουλευουν καλυτερα τα ιντερνετ services.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

3.το gps αν δεν εχεις δεδομενα αργει παραααα πολυ να εντοπισει τη θεση σου και καποιες φορες δεν την εντοπιζει καθολου. οταν λεω αργει μπορει και 5-10 λεπτα. αντιθετα αν εχεις δεδομενα για το gps με το που το ανοιξεις σε βρισκει σε δευτερολεπτα. πρακτικα οποτε δεν ειχε δεδομενα δεν χρησιμοποιουσα το gps. αντιθετα smartphones (htc sensation-iphone 3gs) δουλευε το ιδιο καλα ειτε ειχες data ειτε οχι. στο ε52 δυστυχως δεν δουλευει ετσι.

 

4.αφου λες για δεδομενα συμπεραινω οτι δεν εχεις δεδομενα. οποτε πολυ δυσκολο να δεις διαφορα αφου δεν χρησιμοποιεις το τηλεφωνο στο ιντερνετ. για αυτο γινονται οι βελτιωσεις για να δουλευουν καλυτερα τα ιντερνετ services.

 

Όταν λες "δεδομένα" για το gps τι εννοείς? Μου το κάνει το c6-01 (αργεί να συνδεθεί, έως και καθόλου), ενώ το Ε52 συνδέεται αμέσως σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "δεδομένα" για το gps τι εννοείς? Μου το κάνει το c6-01 (αργεί να συνδεθεί, έως και καθόλου), ενώ το Ε52 συνδέεται αμέσως σχεδόν.

 

το gps στα κινητα δουλευει με το δεκτη αλλα μπορει να δουλευει και απο τις κεραιες ειτε για να βρει πιο γρηγορα σημα ειτε για την πλοηγηση. ζηταει απο την κεραια της κινητης τηλεφωνιας να του πει πια ειναι η θεση του κινητο.

εγω προσωπικα σε δυο e52 δυσκολευομαι πολυ να συνδεθω με τους δορυφορους χωρις τα δεδομενα.

 

agps : assisted gps , βοηθιεται απο τις κεραιες δλδ.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο firmware. 156mb. εκδοση 081.003 απο την 71 που ειχε. την βαζω.

 

αυτο το κινητο συνεχεια με εκπλησσει. 2 χρονων τηλεφωνο και ακομα του βγαζουν updates.

edit:

μετα το update:

internet version 7.3.1.26 --> 32

email 3.13.0 --> 3.21.0

 

Ποιό product code έχετε; Εμένα δε μου το βγάζει κατευθείαν απ'το τηλέφωνο! Μόνο το PC suite εμφανίζει κάτι σχετικό κάθε τόσο αλλά όταν ανοίγω το Software update λέει πως θέλει το Nokia ovi suite...

Τελικά ποιά είναι η διαφορά μεταξύ PC suite και Ovi suite?

Εσείς πώς κάνατε αυτήν την αναβάθμιση;

Γιατή άραγε δεν είναι διαθέσιμη και απ'το τηλέφωνο; Δοκίμασα και μέσω Wi-fi εκτώς σύνδεσης και μέσω Vodafone...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

1.αυτο που λες οτι σου πεταει εμενα μου το πετουσε ισως απο παντα οταν πηγαινε να συνδεθει στο δικτου. δλδ αν ανοιξω καποιο προγραμμα. απο τελειως μονο του μπορω να φανταστω να εχεις βαλει το εμαιλ σου να το βλεπεις οταν εισαι σε wifi. οταν δεν εισαι ισως τσεκαρει για να δει εμαιλ βλεπει οτι δεν εχει δικτυο και σε ρωταει τι να κανει.

 

2.πιστευω οτι σχεδον κανενα τηλεφωνο καινουργιας σχετικα τεχνολογιας οπως ειναι το ε52 δεν μπορει να δουλεψει σωστα τις επαφες οταν τις εχει στη sim. παντα τα εχω στο κινητο αλλα εχω παρατηρησει και εγω οτι καποια νουμερα δε δειχνει το ονομα τους. αυτο το εκανε απο παντα.

 

3.το gps αν δεν εχεις δεδομενα αργει παραααα πολυ να εντοπισει τη θεση σου και καποιες φορες δεν την εντοπιζει καθολου. οταν λεω αργει μπορει και 5-10 λεπτα. αντιθετα αν εχεις δεδομενα για το gps με το που το ανοιξεις σε βρισκει σε δευτερολεπτα. πρακτικα οποτε δεν ειχε δεδομενα δεν χρησιμοποιουσα το gps. αντιθετα smartphones (htc sensation-iphone 3gs) δουλευε το ιδιο καλα ειτε ειχες data ειτε οχι. στο ε52 δυστυχως δεν δουλευει ετσι.

 

4.αφου λες για δεδομενα συμπεραινω οτι δεν εχεις δεδομενα. οποτε πολυ δυσκολο να δεις διαφορα αφου δεν χρησιμοποιεις το τηλεφωνο στο ιντερνετ. για αυτο γινονται οι βελτιωσεις για να δουλευουν καλυτερα τα ιντερνετ services.

 

οκ σε ευχαριστώ. Άρα μέσω δορυφόρου χωρίς ίντερνετ ίσως να μην βγάλω άκρη. Όχι δεν εχω βάλει ρυθμίσει για να τραβάει τα μάιλ μου , μην πως μου το βγάζει για το δορυφόρο; ή μην πως επειδή εχω βάλει να φαίνεται το δίκτυο που συνδέομαι; διότι εχω βάλει την σύνδεση πακέτου δεδομένων από όταν απαιτείται σε όταν διατίθεται για να βλέπω που συνδέεται το κινητό και επίσης με βολεύει πολύ όταν πχ με παίρνουν τηλέφωνο ή μου στέλνουν μύνημα η ένδειξη πακέτου δεδομένων κάτω από την ένδειξη σηματοσ με τα δύο βελακια αριστερά δεξιά με συγκεκομμένες γραμμές γινόταί απλές γραμμές και κόβονται με ένα χ και ξέρω τότε ότι χρησιμοποιείται το δίκτυο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ποιό product code έχετε; Εμένα δε μου το βγάζει κατευθείαν απ'το τηλέφωνο! Μόνο το PC suite εμφανίζει κάτι σχετικό κάθε τόσο αλλά όταν ανοίγω το Software update λέει πως θέλει το Nokia ovi suite...

Τελικά ποιά είναι η διαφορά μεταξύ PC suite και Ovi suite?

Εσείς πώς κάνατε αυτήν την αναβάθμιση;

Γιατή άραγε δεν είναι διαθέσιμη και απ'το τηλέφωνο; Δοκίμασα και μέσω Wi-fi εκτώς σύνδεσης και μέσω Vodafone...

 

στο software check μου το εβγαλε. αν πατουσε *#0000# > check for updates δεν εβγαζε ουτε εμενα τπτ.

 

pc suite ηταν παλια. μετα το εκαναν ovi suite οταν αλλαξαν το προγραμμα. μετα δεν τους αρεσε το ovi σαν ονομα και το εκαναν nokia suite.

 

και αμα δε στο βγαλει και παλι καποια στιγμη θα στο βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ E52 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΕΕΙ PHONE START-UP FAILED. CONTACT THE RETAILER. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες γιατί είναι σαν να φωνάζεις αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ E52 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΕΕΙ PHONE START-UP FAILED. CONTACT THE RETAILER. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Καλωσήλθες και μη γράφεις κεφαλαία!

Αν είναι κάτω από δύο χρονών πήγαινέ το στη Nokia με εγγύηση για να σου αλλάξουνε πλακέτα.

Αν είναι πιο παλιό δοκίμασε να κάνεις Hard reset μήπως φτιάξει:

Με κλειστό το τηλέφωνο, πάτα *, 3, και πράσινο ταυτόχρονα ενώ το ανάβεις. Μην αφήσεις τα τρία αυτά κουμπιά μέχρι να βγάλει το "Nokia" στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

To έκανα φίλε μου αλλα τιποτα :(:(:(:(:(

Αν το έκανες σωστά και δεν έφτιαξε, ίσως φτιάξει με dead usb flash μέσω phoenix. Προτείνω να το πας κάπου να το δουν γιατί μόνος σου υπάρχει περίπτωση να το κάνεις χειρότερο, είναι επικίνδυνη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βγάλω το ήχο της νοκια όταν ανοίγει το κινητό; επίσης πως μπορώ να βγάλω τον ήχο της κάμερας;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλωσήλθες και μη γράφεις κεφαλαία!

Αν είναι κάτω από δύο χρονών πήγαινέ το στη Nokia με εγγύηση για να σου αλλάξουνε πλακέτα.

Αν είναι πιο παλιό δοκίμασε να κάνεις Hard reset μήπως φτιάξει:

Με κλειστό το τηλέφωνο, πάτα *, 3, και πράσινο ταυτόχρονα ενώ το ανάβεις. Μην αφήσεις τα τρία αυτά κουμπιά μέχρι να βγάλει το "Nokia" στην οθόνη.

 

 

Kαλημέρα . Κι εγώ σημερα , τα ίδια ακριβως έπαθα . - Και μολις ετοιμαζόμουν να πουλήσω τη 2η συσκευή ...

 

Το αστείο ειναι οτι ειχα προβλημα στο ακουστικό και μόλις το ειχα πάρει απο το service .Μου ειχαν κάνει και αναβάθμιση λογισμικου .

 

Επιπλέον έχω πρόβλημα με τη μεταφορά του ηχου σε bt ακουστικό - οποιοδήποτε - εχω δοκιμασει 3 που παλαιότερα δουλευαν με τη συσκευή .Εχει κανει ιδέα ??

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω περάσει θέματα στην κάρτα μνήμης αλλά δεν μπορώ να τα βρω. Οπότε αλλάζω κάρτα μνήμης και βάζω μια δεύτερη που εχω γυρίζει το κινητό στο προεπιλεγμένο θέμα. Πως μπορώ να την βρω; και να το αντιγράψω στο τηλέφωνο; επίσης υπάρχουν φάκελοι στην κάρτα μνήμης που περνάνε μόνοι τους ένας από αυτούς είχε τίτλο img cache και τον έσβησα αυτός τι είναι; αποθηκεύει το κινητό το διαφορά δεδομένα όταν μπαίνω στο ίντερνετ ; πρέπει να το σβήνω; . Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις θεμάτων και μετά ήχοι θεμάτων ορίζεις ποιος θα είναι ο προεπιλεγμένος ήχος. Επίσης μπορείς να ορίσεις να ακούγεται η αντίστοιχη λέξη όταν φορτίζεται το κινητό και όχι ο ήχος και στην υπενθύμιση το ίδιο. Επίσης και στην αφύπνιση το έχει αυτό με κείμενο αλλά όταν το βάζω δεν το λέει το κινητό και χτυπάει το ξυπνητηρι με δόνηση μόνο. Υπάρχει τρόπος να ορίσω να ακούγεται ομιλία όπως στα προηγούμενα; τέλος παρατηρησα ότι όταν επιλέξω τους ήχους προειδοποίησης στο όχι δεν ακούγεται η επιλογή ομιλία που εχω ορίσει αλλά μπαίνουν στο αθόρυβο. Μόνο στο ναι ακούγονται μόνο στο ξύπνητηρι εχω το θέμα αυτό. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...