Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπερα μινι ειχα στο 6260 και 3250! ειναι δυνατόν να μην παίζει στο ε52; ;)

το ραδιο παίζει χωρίς σιμ αλλά πρεπει να συνδεσεις hands free, τα οποια λειτουργουν ως κεραια

 

όπως είπε και ο spireto η κινητό όχι απλα ΔΕ σερνεται αλλά πεταει ;)

στα + του ειναι η μπαταρια, η ποιότητα κατασκεύης, το μέγεθος (είναι αρκετα λεπτο)

στα - δε μπορώ να πω κάτι. λίγες μέρες που το λειτούργησα δε προσεξα κάτι. ίσως το sar σου φανεί υψηλό

 

για τις επαφες σιμ δε γνωρίζω αλλά φαντάζομαι ότι θα έχει επιλογές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα μειον του ισως βαζω το μετριο σημα, κατα τα αλλα συμφωνω με τα παιδια το κινητο ειναι αψογο, ο μονο που εχω εναμιση χρονο και δεν θελω να το αλλαξω με τιποτα.

 

Ερωτηση,

εχει κανα μηνα που δεν χτυπαει παντα στα μηνυματα,με επανεκινηση δουλευει αλλα το παθαινει ξανα και ξανα.

Το ηχειο δουλευει γιατι αν πας στα προφιλ και δοκιμαζεις ηχους παιζει κανονικα.

Εχω την 71.χχχ.χχχ και ενας φιλος μου που εχει το ιδιο ακριβως προβλημα εχει πολυ πιο παλια εκδοση του λειτουργικου.

Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να μου το κολαει;

 

Το κινητακι εχει φαει τουμπες,ρεσταρτ , εχει περασει δυσκολα αλλα εκει βραχος δεν θα ηθελα τωρα να κανω hard reset.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό οχι αργό δεν ειναι,απλα πετάει.

Καμία σχέση με αυτο που έχεις τώρα.

Περνάς άπειρες εφαρμογές που θα σου λύσουν τα χέρια,και φυσικά αξίζει η αλλαγή , αν θες δες και το ε6 που ειναι ακόμη πιο καλο.

Τις επαφές διαλέγεις οποίες θέλεις αλλα της συσκευής εχουν πολλές επιλογές έναντι της κάρτας.

Φυσικά και υπάρχει προφίλ εκτός σύνδεσης ή πτήσης όπως θες το λες.

Μίνι όπερα υπάρχει φυσικά για το 52 και για πολλά Νοκια.

Για το ράδιο δεν θυμάμαι και το κινητο δεν το εχω στα χέρια μου τώρα να σε απαντήσω αλλα νομίζω ότι λειτουργεί χωρις σύνδεση,ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λάθος.

το κινητο ειναι πολυ καλο και πολυ λεπτό.

Αν θες πληκτρολόγιο qwerty κοιτά το ε6 πάντως, σίγουρα ειναι κάποια κλικ πιο πάνω.

 

σας ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες σας!. Κοίταξα ένα νοκια ε63 που είχε ο αδελφός μου που είχε series 60 μενού και κολλούσε συνέχεια και ήτανε αργό να καταλάβεις πιο γρήγορο ήτανε το δικό μου κινητό παρά αυτό σε απόκριση. Επίσης είχα κατάβασει το όπερα mobile και εγώ είχα δοκιμάσει να μπω με το δικό μου κινητό αλλά με μίνι όπερα και το δικό μου μπήκε πολύ πιο γρήγορα από το opera mobile του αλλού. Βέβαια η σελίδα που άνοιγα κούλουσε αλλά με το μίνι μπορούσα να βγάλω άκρη στο άλλο ακόμα φόρτωνε και περίμενα και το συμπέρασμα τίποτα. Καλά το opera mobile τι διαφορά έχει με το μίνι όπερα; διότι και σε άλλη συσκευή που το είχα δοκιμάσει ήτανε αργό ενώ αντίστοιχα το μίνι όπερα πήγαινε σφαίρα!. Το σήμα σίγουρα παίζει ρόλο αλλά το σήμα που είχα που το είχα δοκιμάσει ήτανε ακριβώς το ίδιο και στις δύο περιπτώσεις. Όσο για το ε6 και αυτό μου άρεσε αλλά κολλαω στο πληκτρολόγιο υπολογιστή που έχει πολύ μίκρα πλήκτρα και στο ότι είναι πολύ ακριβό!. Ενώ το ε52 είναι πολύ πιο οικονομικό και προσφορέι περίπου τα ίδια. Εξαιρώ την κάμερα που είναι διαφορετική αλλά δεν με απασχολεί ελάχιστες φορές την χρησιμοποιώ. Περισσότερο για το ίντερνετ το θέλω αλλά να μην κολλάει. Και να ανοίγει αρχεία υπολογιστή pdf,excell, word, αυτα!. Όσο για ελλείψεις το ε52 έχει καμία; πχ για να μπορείς να πάρεις αριθμό από τον τηλ κατάλογο και να το βάλεις σε ένα μύνημα κειμένου γίνεται; ή πρέπει να γυρίσει σε μμσ ; . Επίσης αντιγραφή επικόλληση έχει; χρόνο αυτόματου κλειδώματος; το λέω διότι αυτό που εχω τώρα έχει σημαντικές ελλείψεις!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση-προσθήκη

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες σας!. Κοίταξα ένα νοκια ε63 που είχε ο αδελφός μου που είχε series 60 μενού και κολλούσε συνέχεια και ήτανε αργό να καταλάβεις πιο γρήγορο ήτανε το δικό μου κινητό παρά αυτό σε απόκριση. Επίσης είχα κατάβασει το όπερα mobile και εγώ είχα δοκιμάσει να μπω με το δικό μου κινητό αλλά με μίνι όπερα και το δικό μου μπήκε πολύ πιο γρήγορα από το opera mobile του αλλού. Βέβαια η σελίδα που άνοιγα κούλουσε αλλά με το μίνι μπορούσα να βγάλω άκρη στο άλλο ακόμα φόρτωνε και περίμενα και το συμπέρασμα τίποτα. Καλά το opera mobile τι διαφορά έχει με το μίνι όπερα; διότι και σε άλλη συσκευή που το είχα δοκιμάσει ήτανε αργό ενώ αντίστοιχα το μίνι όπερα πήγαινε σφαίρα!. Το σήμα σίγουρα παίζει ρόλο αλλά το σήμα που είχα που το είχα δοκιμάσει ήτανε ακριβώς το ίδιο και στις δύο περιπτώσεις. Όσο για το ε6 και αυτό μου άρεσε αλλά κολλαω στο πληκτρολόγιο υπολογιστή που έχει πολύ μίκρα πλήκτρα και στο ότι είναι πολύ ακριβό!. Ενώ το ε52 είναι πολύ πιο οικονομικό και προσφορέι περίπου τα ίδια. Εξαιρώ την κάμερα που είναι διαφορετική αλλά δεν με απασχολεί ελάχιστες φορές την χρησιμοποιώ. Περισσότερο για το ίντερνετ το θέλω αλλά να μην κολλάει. Και να ανοίγει αρχεία υπολογιστή pdf,excell, word, αυτα!. Όσο για ελλείψεις το ε52 έχει καμία; πχ για να μπορείς να πάρεις αριθμό από τον τηλ κατάλογο και να το βάλεις σε ένα μύνημα κειμένου γίνεται; ή πρέπει να γυρίσει σε μμσ ; . Επίσης αντιγραφή επικόλληση έχει; χρόνο αυτόματου κλειδώματος; το λέω διότι αυτό που εχω τώρα έχει σημαντικές ελλείψεις!

 

Copy paste υπάρχει απο το πρώτο Symbian.

Υπάρχει χρόνος αυτόματου κλειδωματος.

Μπορείς να αντίγράψεις αριθμό στο πρόχειρο απο τον κατάλογο και να τον χρησιμοποιήσεις οπου θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Copy paste υπάρχει απο το πρώτο Symbian.

Υπάρχει χρόνος αυτόματου κλειδωματος.

Μπορείς να αντίγράψεις αριθμό στο πρόχειρο απο τον κατάλογο και να τον χρησιμοποιήσεις οπου θέλεις.

 

οκ σε ευχαριστώ παρά πολύ . Θα το δω από κοντά όταν βρω χρόνο και θα δω τι θα κάνω τελικά.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, ελπίζω να είστε καλά...

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το http://www.videotoolbox.com αλλά εκεί που πάω να κατεβάσω το αρχείο που μετατράπηκε βγάζει "Μνήμη πλήρης. Κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε"!

Γιατί συμβαίνει αυτό; Άμα δεν ξεπερνιέται κάπως μπορείτε να μου προτείνεται κάποια αντίστοιχη υπηρεσία που να'ναι άνετη η χρήση από κινητό αλλά με "quality settings" όπως έχει το videotoolbox.com?

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω υπάρχει μια διαθέσιμη ενημέρωση για τη συσκευή μας.

081.003

Προχώρησε κανείς στην αναβάθμιση να μας πει εντυπώσεις;

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω υπάρχει μια διαθέσιμη ενημέρωση για τη συσκευή μας.

081.003

Προχώρησε κανείς στην αναβάθμιση να μας πει εντυπώσεις;

 

Όντως υπάρχει αναβάθμιση αλλά για ενα περίεργο λόγο μπορεί να γίνει μόνο μέσω pc και οχι wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

μετά απο καιρό αποφάσισα να αλλάξω ήχο κλήσης.

 

οταν παω στην διαμόρφωση προφίλ, δεν μου δίνει την δυνατότητα να επιλέξω ήχο που εχω αποθηκευσει σε φάκελο στην κάρτα μνήμης!

 

μόνο αν πάω στο τραγούδι απο την έκθεση κ το ορίσω ως ήχο κλήσης

 

πως αλλάζει αυτό;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Στην διαμόρφωση προφίλ, εκει που λεει ηχος κλησης τα εχει μαζι και καρτα μνημης και μνημη κινητου.

Για να καταλαβεις τι ειναι τι , εχει ενα εικονιδιακι διπλα στο ονομα του τραγουδιου που σου δειχνει οτι ειναι στην καρτα μνημης.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

μετά απο καιρό αποφάσισα να αλλάξω ήχο κλήσης.

 

οταν παω στην διαμόρφωση προφίλ, δεν μου δίνει την δυνατότητα να επιλέξω ήχο που εχω αποθηκευσει σε φάκελο στην κάρτα μνήμης!

 

μόνο αν πάω στο τραγούδι απο την έκθεση κ το ορίσω ως ήχο κλήσης

 

πως αλλάζει αυτό;

μήπως ο ήχος είναι σε φάκελο εκτός του sound? ίσως δεν το βρίσκει γι' αυτό το λόγο. Δοκίμασε να το βάλεις στο φάκελο sound/digital (ή κάπως έτσι) και δες αν το βλέπει από το προφίλ

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα Nokia E52 απο το e-shop και μετα απο ενα χρονο μου ενφανισε προβλημα με το σημα. Αποδειξη φυσικα και εχω.

Θα πρεπει να απευθυνθω σε Nokia shop ή σε e-shop για να μου το επισκευασουν μεσα στην εγγυηση (χωρις να επιβαρυνθω)?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα Nokia E52 απο το e-shop και μετα απο ενα χρονο μου ενφανισε προβλημα με το σημα. Αποδειξη φυσικα και εχω.

Θα πρεπει να απευθυνθω σε Nokia shop ή σε e-shop για να μου το επισκευασουν μεσα στην εγγυηση (χωρις να επιβαρυνθω)?

 

και στα δυο μπορεις να πας, χωρις χρεωση.

 

προτιμησε το Νοκια care. θα ξεμπερδεψεις πιο γρηγορα αφου δεν θα υπαρχουν στη μεση "μεσαζοντες" (eshop)

 

*και το eshop στη Νοκια θα το στειλει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και στα δυο μπορεις να πας, χωρις χρεωση.

 

προτιμησε το Νοκια care. θα ξεμπερδεψεις πιο γρηγορα αφου δεν θα υπαρχουν στη μεση "μεσαζοντες" (eshop)

 

*και το eshop στη Νοκια θα το στειλει.

Υπαρχει περιπτωση στη Nokia να μου πουν τα γνωστα περι παραεισαγωγης και οτι δεν ισχυει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση για hardware ισχύει για οποιαδήποτε συσκευή προέρχεται από χώρα της Ευρωπαικής ένωσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μήπως ο ήχος είναι σε φάκελο εκτός του sound? ίσως δεν το βρίσκει γι' αυτό το λόγο. Δοκίμασε να το βάλεις στο φάκελο sound/digital (ή κάπως έτσι) και δες αν το βλέπει από το προφίλ

 

ναι τελικά αυτό ήταν

εκανα και format την κάρτα μνήμης

 

αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι μετα το format έμειναν μόνο 2 θέματα για την οθόνη στο κινητό.

 

θυμάται κάποιος να μου πει αν όντως κατα την αγορά το Nokia E52 είχε όντως μόνο 2 θέματα.

 

ευχαριστώ

 

Στην διαμόρφωση προφίλ, εκει που λεει ηχος κλησης τα εχει μαζι και καρτα μνημης και μνημη κινητου.

Για να καταλαβεις τι ειναι τι , εχει ενα εικονιδιακι διπλα στο ονομα του τραγουδιου που σου δειχνει οτι ειναι στην καρτα μνημης.

 

είχα δοκιμάσει απο την διαμόρφωση προφίλ αλλα δεν μου εμφάνιζε την κάρτα μνήμης.

 

επίσης δοκίμασα και στις γενικές ρυθμίσεις των ήχων αλλά τπτ

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. μηπως μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα με το πως θα κανω αναβαθμιση στους χαρτες? πρεπει να κατεβασω το νοκια suite?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες πολλές,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αντιμετωπίσει κανείς το εξής πρόβλημα: Όταν πατάς να ανοίξεις την κάμερα το κινητό laggarei και επανέρχεται στην οθόνη που είσαι χωρίς να ανοίξει την κάμερα. Με λίγα λόγια δεν ανοίγει η κάμερα. Έχω το τελευταίο update όλα κομπλέ. Έχω κάνει hard reset αλλά τπτ. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Κάποια βοήθεια κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την κάρτα sim και την κάρτα μνήμης και δεν αν συνεχίζεται το πρόβλημα.Hard reset έκανες και στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...