Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα τα πάντα. δοκίμασα με το Phoenix και τελικά έχω μια νεκρή συσκευή που όταν πατάς το κουμπί ανοίγματος το μόνο που κάνεις είναι να δονείται, τπτ άλλο, η συσκευή μου δε επιδέχεται ούτε flasharisma ούτε τπτ πια.................
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα που μπορώ να βρω νοκια ε52 μεταχειρισμένο; ρώτησα σε 2 μαγαζιά της ομόνοιας και το ένα δεν το είχε ενώ το άλλο το είχε μόνο καινούργιο 220ευρώ!. Και μου φαίνονται πολλά τα 220ευρώ!. Με 90 ή 100ευρώ βρίσκεις zte blade! Που είναι πιο καινούργιο από το ε52. Μου είπανε για το νοκια ε66 στην θέση του ε52. Αλλά από ότι είδα στα χαρακτηριστικά του δεν είναι ολόιδιο. Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Μεταφορά ενός κομματιού του ποστ στην επιλογή κινητού

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα που μπορώ να βρω νοκια ε52 μεταχειρισμένο; ρώτησα σε 2 μαγαζιά της ομόνοιας και το ένα δεν το είχε ενώ το άλλο το είχε μόνο καινούργιο 220ευρώ!. Και μου φαίνονται πολλά τα 220ευρώ!. Με 90 ή 100ευρώ βρίσκεις zte blade! Που είναι πιο καινούργιο από το ε52. Μου είπανε για το νοκια ε66 στην θέση του ε52. Αλλά από ότι είδα στα χαρακτηριστικά του δεν είναι ολόιδιο αξίζει το ε66; αν και δεν θέλω slide κινητό ξανά. Κοίταγα και τον νοκια 5630 . Είναι κανένα από τα προηγούμενα αντικαταστάτης του ε52;. Άλλο κινητό με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά του ε 52 , δηλαδή χωρίς να είναι αφής να έχει παραδοσιακά κουμπιά και κουμπί 5κατευθύνσεων, και μέταλλο; γενικότερα σε όλες της μάρκες και την καλή αυτονομία του νοκια ε52;

 

Ποποοοο!!! δεν εχει χασει καθολου απο την αρχική τιμη τοσο το ειχα παρει πριν απο 2+ χρονια

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο να ρωτήσω. Οι επαφές σε αυτην την συσκευή είναι περασμένες μόνο στο τηλέφωνο; ή μπορείς και από την σημ να της περνάς και να έχεις βάλει να εμφανίζονται οι επαφές της σημ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο να ρωτήσω. Οι επαφές σε αυτην την συσκευή είναι περασμένες μόνο στο τηλέφωνο; ή μπορείς και από την σημ να της περνάς και να έχεις βάλει να εμφανίζονται οι επαφές της σημ;

Καλημέρα.

Οι επαφές στα κινητά με Symbian αποθηκεύονται όλες στην μνήμη της συσκευής. Μπορείς αν θες να τις αντιγράψεις και στην κάρτα sim αλλά δεν υπάρχει επιλογή που σου επιτρέπει να διαλέξεις αν θα εμφανίζει μόνο τις επαφές στην μνήμη της συσκευής ή μόνο τις επαφές τις sim.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Οι επαφές στα κινητά με Symbian αποθηκεύονται όλες στην μνήμη της συσκευής. Μπορείς αν θες να τις αντιγράψεις και στην κάρτα sim αλλά δεν υπάρχει επιλογή που σου επιτρέπει να διαλέξεις αν θα εμφανίζει μόνο τις επαφές στην μνήμη της συσκευής ή μόνο τις επαφές τις sim.

 

ευχαριστώ παρά παρά παρά πολύ για την ενημέρωση να είσαι καλά!. Άρα ίσχυε αυτό που πίστευα! Μου άρεσε που έστειλα και μάιλ στην νοκια και μου απάντησανε ότι γίνεται. Καλά ότινάναι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της νοκια που διαχειρίζεται το τμήμα αυτό!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο να ρωτήσω. Οι επαφές σε αυτην την συσκευή είναι περασμένες μόνο στο τηλέφωνο; ή μπορείς και από την σημ να της περνάς και να έχεις βάλει να εμφανίζονται οι επαφές της σημ;

Όταν είσαι στις επαφές πάτα Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Επαφές -> και στις επαφές προς προβολή διαλέγεις μνήμη τηλεφώνου, μνήμη sim και αριθμοί υπηρεσίας ξεχωριστά ή με συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στις επαφές πάτα Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Επαφές -> και στις επαφές προς προβολή διαλέγεις μνήμη τηλεφώνου, μνήμη sim και αριθμοί υπηρεσίας ξεχωριστά ή με συνδυασμό.

 

Οκ σε ευχαριστώ παρά πολύ! Θα το δοκιμάσω όταν πάρω την συσκευή.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Στο προηγούμενο μου μήνυμα δεν το εξήγησα και τόσο σωστά. Υπάρχει επιλογή να εμφανίζονται οι επαφές στην κάρτα μνήμης αλλά δεν είναι μόνιμος όπως συμβαίνει σε άλλες συσκευές. Δηλαδή με το που θα βγεις από τις επαφές και ξαναμπείς θα πρέπει να πας ξανά στην διαδρομή που αναφέρει ο @archer.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω διάβασα τα πρώτα 67ποστ του κινητού αυτού διότι με ενδιαφέρει να το πάρω διότι έχει κουμπιά 12ψηφίων και πλήκτρα 5κατευθύνσεων διότι μου την σπάει η αφή γενικότερα, και wifi και είναι 3,5g και τέλος ότι έχει πολύ καλή αυτονομία και ότι ανοίγει αρχεία word , excell , pdf. Αλλά με όσα έχουνε αναφερθεί παραπάνω στα ποστ αυτα, δείχνει να έχει πολλά προβλήματα η συσκευή. Ιδιαίτερα με το noice cancelation που από ότι κατάλαβα δεν απενεργοπειται. Τι να κάνω; να το πάρω ; θέλω να πάρω μεταχειρισμένο! Ή να παω στο ε66; αν και δεν ήθελα slide ! ( διότι χαλάει σχετικά εύκολα και πιστεύω ότι το ε52 θα κρατήσει περισσότερο) άλλη συσκευή που να με καλύπτει νοκια με τα παραπάνω χαρακτηριστικά δεν υπάρχει ;. Φοβάμαι με αυτα που διάβασα να το πάρω! Ρώτησα και εάν καθηγητή μου που το είχε και μου είχε πει ότι είχε θέμα με το bluetooth ακουστικό, και με την κεραία που πολλές φορές δεν σε ακούει ο συνομιλητής νομίζω ότι έχει να κάνει με το noise cancelation αλλά τέλος πάντων και τέλος μου είπε ότι όταν είχε δεύτερη κλήση την απορρίπτε μόνο του. Και τελικά το πέταξε και πήρε iphone 4 ! Και δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα αι είναι ευχαριστημένος. Τι να κάνω τελικά; ευχαριστώ παρά πολύ για όποιον μου απαντήσει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω διάβασα τα πρώτα 67ποστ του κινητού αυτού διότι με ενδιαφέρει να το πάρω διότι έχει κουμπιά 12ψηφίων και πλήκτρα 5κατευθύνσεων διότι μου την σπάει η αφή γενικότερα, και wifi και είναι 3,5g και τέλος ότι έχει πολύ καλή αυτονομία και ότι ανοίγει αρχεία word , excell , pdf. Αλλά με όσα έχουνε αναφερθεί παραπάνω στα ποστ αυτα, δείχνει να έχει πολλά προβλήματα η συσκευή. Ιδιαίτερα με το noice cancelation που από ότι κατάλαβα δεν απενεργοπειται. Τι να κάνω; να το πάρω ; θέλω να πάρω μεταχειρισμένο! Ή να παω στο ε66; αν και δεν ήθελα slide ! ( διότι χαλάει σχετικά εύκολα και πιστεύω ότι το ε52 θα κρατήσει περισσότερο) άλλη συσκευή που να με καλύπτει νοκια με τα παραπάνω χαρακτηριστικά δεν υπάρχει ;. Φοβάμαι με αυτα που διάβασα να το πάρω! Ρώτησα και εάν καθηγητή μου που το είχε και μου είχε πει ότι είχε θέμα με το bluetooth ακουστικό, και με την κεραία που πολλές φορές δεν σε ακούει ο συνομιλητής νομίζω ότι έχει να κάνει με το noise cancelation αλλά τέλος πάντων και τέλος μου είπε ότι όταν είχε δεύτερη κλήση την απορρίπτε μόνο του. Και τελικά το πέταξε και πήρε iphone 4 ! Και δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα αι είναι ευχαριστημένος. Τι να κάνω τελικά; ευχαριστώ παρά πολύ για όποιον μου απαντήσει.

 

Ο πομποδέκτης του δεν είναι οτι καλύτερο ,θα έλεγα κάτω του μετρίου,και οχι σε ''δύσκολες περοχές''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ο πομποδέκτης του δεν είναι οτι καλύτερο ,θα έλεγα κάτω του μετρίου,και οχι σε ''δύσκολες περοχές''
Από τα πιο σημαντικά μειονεκτήματα του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Δυστυχώς δεν έχει τονιστεί ιδιαίτερα, κι εγώ δεν το ήξερα πριν το πάρω. Το κατάλαβα με τη σύγκριση με το δυνατό N78.
Link to comment
Share on other sites

034.001 για αναβαθμιση που μπορω να κανω?

Αν κατάλαβα καλά θες να κάνεις αναβάθμιση στο Ε52. Διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] Αναβάθμιση λογισμικού και ενημέρωση εφαρμογών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω διάβασα τα πρώτα 67ποστ του κινητού αυτού διότι με ενδιαφέρει να το πάρω διότι έχει κουμπιά 12ψηφίων και πλήκτρα 5κατευθύνσεων διότι μου την σπάει η αφή γενικότερα, και wifi και είναι 3,5g και τέλος ότι έχει πολύ καλή αυτονομία και ότι ανοίγει αρχεία word , excell , pdf. Αλλά με όσα έχουνε αναφερθεί παραπάνω στα ποστ αυτα, δείχνει να έχει πολλά προβλήματα η συσκευή. Ιδιαίτερα με το noice cancelation που από ότι κατάλαβα δεν απενεργοπειται. Τι να κάνω; να το πάρω ; θέλω να πάρω μεταχειρισμένο! Ή να παω στο ε66; αν και δεν ήθελα slide ! ( διότι χαλάει σχετικά εύκολα και πιστεύω ότι το ε52 θα κρατήσει περισσότερο) άλλη συσκευή που να με καλύπτει νοκια με τα παραπάνω χαρακτηριστικά δεν υπάρχει ;. Φοβάμαι με αυτα που διάβασα να το πάρω! Ρώτησα και εάν καθηγητή μου που το είχε και μου είχε πει ότι είχε θέμα με το bluetooth ακουστικό, και με την κεραία που πολλές φορές δεν σε ακούει ο συνομιλητής νομίζω ότι έχει να κάνει με το noise cancelation αλλά τέλος πάντων και τέλος μου είπε ότι όταν είχε δεύτερη κλήση την απορρίπτε μόνο του. Και τελικά το πέταξε και πήρε iphone 4 ! Και δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα αι είναι ευχαριστημένος. Τι να κάνω τελικά; ευχαριστώ παρά πολύ για όποιον μου απαντήσει.

 

Το κινητό το έχω από τον Οκτώβριο του 2010 και δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Λίγο τώρα τελευταία έπεσε η διάρκεια της μπαταρίας αλλά κατά τα άλλα είναι κομπλέ όλες οι λειτουργίες. Παρ' το ανεπιφύλακτα. Και να χαλάσει πάλι το ίδιο θα πάρω.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω από τον Οκτώβριο του 2010 και δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Λίγο τώρα τελευταία έπεσε η διάρκεια της μπαταρίας αλλά κατά τα άλλα είναι κομπλέ όλες οι λειτουργίες. Παρ' το ανεπιφύλακτα. Και να χαλάσει πάλι το ίδιο θα πάρω.

 

τέλειο!. Εχω ανχωθει το τι να κάνω με όλα αυτα που διαβάζω και είχα ακούσει που μου έλεγε για αυτό!. Και έψαχνα για άλλο μοντέλο μηνπως μου βγει ελλατωματικο. Πηγα στην γουίντ και είδα το boulder hauwey από κοντά αλλά μόνο εμφανισιακα διότι δεν το είχε σαν ντεμο πολύ ωραίο είναι εμφανισιακα αλλά κόλλαγα στο πληκτρολόγιο εάν ήτανε 12ψηφίων θα το έπαιρνα με τα 1000!. Διότι είχε πληκτρο 5κατευθύνσεων, όχι σαν το c3-01 touch and type που δεν έχει!. Επίσης θέλω να σε ρωτήσω το εξής: αρχεία word, excell, pdf μπορεί να τα ανοίξει, έχει μέσα το quick office ; ή πρέπει να κατεβάσω μια εφαρμογή από το ovi; τέλος ένα άλλο σπαστικό που είχα με το c3-01 είναι με την ημερομηνία λήψης των μύνηματών , μου έγραφε την ώρα που το έλαβα στο κινητό και όχι την ώρα που το είχε στείλει ο αριθμός. Στο δικό σου κινητό το ε52 συμβαίνει κάτι τέτοιο; διότι με το συγκεκριμένο επικρατεί ένα μπάχαλο στην επικοινωνία διότι μπερδεύεσαι!. Άμα είναι να μην το πάρω!. Πες μου για να ξέρω σε ευχαριστώ πολύ!. Όσο για την κεραία που είχε αναφερθεί παραπάνω αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα σηματος; και για τις επαφές θέλω να ρωτήσω , μου είχανε πει ότι πρέπει να τις εχω αποκλειστικά στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα σημ αληθεύει; . Δηλαδή πρέπει να τις αντιγράψω στο τηλέφωνο αποκλειστικά , στην σημ δεν μπορώ να της καλέσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα αποστολής και λήψης δεν υπάρχουν στα δεδομένα του μηνύματος... δυστυχώς.

 

το κινητό έχει quickoffice και ανοίγει κανονικά Office / excel και μάλιστα αν κάνεις και την αναβάθμιση του quickoffice μπορείς να επεξεργαστείς (όχι πως θα το κάνεις συχνά) και office 2010 αρχεία.

 

Σχετικά με τον πομποδέκτη μπορώ να πω πως είναι πολύ καλός! επειδή τον έχω συγκρίνει και με το N78 Που αναφέρει παραπάνω ο electic eye είναι στα ίδια επίπεδα. ΊΣως να παίζει βεβαια και η παρτίδα ρόλο γιατί εμένα το 55 που μου κάηκε δεν είχε καθόλου καλό δέκτη και έκαιγε και το αυτί μου. Μόλις μου άλλαξαν πλακέτα είχε την απόδοση του 52 της γυναίκας μου

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Η ώρα αποστολής και λήψης δεν υπάρχουν στα δεδομένα του μηνύματος... δυστυχώς.

 

το κινητό έχει quickoffice και ανοίγει κανονικά Office / excel και μάλιστα αν κάνεις και την αναβάθμιση του quickoffice μπορείς να επεξεργαστείς (όχι πως θα το κάνεις συχνά) και office 2010 αρχεία.

 

Σχετικά με τον πομποδέκτη μπορώ να πω πως είναι πολύ καλός! επειδή τον έχω συγκρίνει και με το N78 Που αναφέρει παραπάνω ο electic eye είναι στα ίδια επίπεδα. ΊΣως να παίζει βεβαια και η παρτίδα ρόλο γιατί εμένα το 55 που μου κάηκε δεν είχε καθόλου καλό δέκτη και έκαιγε και το αυτί μου. Μόλις μου άλλαξαν πλακέτα είχε την απόδοση του 52 της γυναίκας μου

 

σε ευχαριστώ παρά πολύ για την ενημέρωση. Άρα δεν ξέρουμε για την παρτίδα κάποια δεδομένα; το λέω διότι εγώ θέλω να το πάρω μεταχειρισμένο το νοκια ε52 για αυτό ρώτα μην πως πέσω σε τέτοια παρτίδα. Οπότε εσένα το καψήμο του κινητό σου , θεωρείς ότι προήλθε από πρόβλημα παρτίδας; Όσο για τα μυνήματα δεν ισχύει το εξης: ναι μεν δεν εμφανίζεται η ώρα κάτω από το μύνημα και τον αποστολέα (όπως στα symbian series 40)αλλά άμα πασ στα στοιχεία του μυνήματος δεν την εμφανίζει;.Εκεί ποια ώρα εμφανίζεται; ή ώρα λήψης στο κινητό; ή ώρα λήψης του ατόμου που στο έστειλε; . Εάν μπορείς τσεκαρε το και πες μου εάν σου είναι εύκολο.( Εγώ το είχα τσεκαρει στέλνωντάσ να μάθω πόσα υπόλοιπομένα sms εχω και μετά γύρναγα το κινητό στο προφίλ πτησης ή το έκλεινα και το άνοιγα ή αλλάζα το προφίλ μετά από 5λεπτά , τσεκαρα την ώρα του κινητού και μετά άνοιγα το μύνημα και κοίταγα την ώρα , εάν ήτανε η ώρα λήψης του μυνήματος την ώρα του κινητού σημαίνει ότι βάζει από μόνο του το κινητό την ώρα λήψης του μυνήματος στο κινητό , ενώ εάν ήτανε η ώρα 5λεπτά πριν την ώρα που γράφει το κινητό , τότε απλά το κινητό εμφανίζει την ώρα λήψης στον αριθμό κέντρου μύνηματών του κάθε δικτύου! Αυτό είχα κάνει στο νοκια c3-01touch and type και το παρατήρησα αλλά είναι πρόβλημα στην επικοινωνία ) Τέλος μου έχουνε πει ότι στα symbian series 60 δεν εμφανίζεται ο αριθμός κέντρου μύνηματών όπως στα series 40 όταν πασ στα στοιχεία του μυνήματος.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Όπως φαίνεται και στο avatar, τώρα έχω το Nokia E52. Αλλά το είχα δει παλιότερα και στο 6710...

Μόλις ανοίξει ο υπολογιστής, την πρώτη φορά που συνδέω το καλώδιο του USB, η μπαταρία δεν ξεκινάει να φορτίζει αλλά η μεταφορά δεδομένων γίνεται κανονικά...

΄Έτσι είμαι αναγκασμένος ν'αποσυνδέω το καλώδιο λίγο πριν αναγνωριστεί το τηλέφωνο και μετά από λίγα δευτερόλεπτα να το ξανασυνδέω. Τότε και για κάθε φορά που γίνεται σύνδεση με καλώδιο USB μέχρι να κλείσω ή να κάνω επανεκίνηση τον υπολογιστή και η φόρτιση και η μεταφορά δεδομένων γίνονται κανονικά!

Κυρίως χρησιμοποιώ τη λειτουργία "PC suite". Είναι ασφαλές ν'αποσυνδέουμε το καλώδιο χωρίς πρώτα να κάνουμε κάποια ενέργεια απ'το λειτουργικό του υπολογιστή σ'αυτή τη λειτουργία;

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που αυτό το πρόβλημα με την 1η φορά επιλύεται;

Όσοι έχετε κάποιο απ'τα 2 παραπάνω μοντέλα ή N86 δοκιμάστε να το δείτε και μόνοι σας...

Καλές γιορτές!

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Όπως φαίνεται και στο avatar, τώρα έχω το Nokia E52. Αλλά το είχα δει παλιότερα και στο 6710...

Μόλις ανοίξει ο υπολογιστής, την πρώτη φορά που συνδέω το καλώδιο του USB, η μπαταρία δεν ξεκινάει να φορτίζει αλλά η μεταφορά δεδομένων γίνεται κανονικά...

΄Έτσι είμαι αναγκασμένος ν'αποσυνδέω το καλώδιο λίγο πριν αναγνωριστεί το τηλέφωνο και μετά από λίγα δευτερόλεπτα να το ξανασυνδέω. Τότε και για κάθε φορά που γίνεται σύνδεση με καλώδιο USB μέχρι να κλείσω ή να κάνω επανεκίνηση τον υπολογιστή και η φόρτιση και η μεταφορά δεδομένων γίνονται κανονικά!

Κυρίως χρησιμοποιώ τη λειτουργία "PC suite". Είναι ασφαλές ν'αποσυνδέουμε το καλώδιο χωρίς πρώτα να κάνουμε κάποια ενέργεια απ'το λειτουργικό του υπολογιστή σ'αυτή τη λειτουργία;

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που αυτό το πρόβλημα με την 1η φορά επιλύεται;

Όσοι έχετε κάποιο απ'τα 2 παραπάνω μοντέλα ή N86 δοκιμάστε να το δείτε και μόνοι σας...

Καλές γιορτές!

Η σύνδεση και αποσύνδεση του καλωδίου σε λειτουργία PC-Suite δεν θα σου προκαλέσει προβλήματα. Αλλά αυτό που λες δεν το έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Για άνοιξε τον υπολογιστή σου και μόλις το λειτουργικό ξεκινήσει κανονικά, σύνδεσε το μέσω USB και παρατήρησε...

Επίσης, μήπως και αυτό παίζει ρόλο, ποιές άλλες συσκευές έχεις συνδεδεμένες με USB?

Εγώ τον εξωτερικό σκληρό δίσκο που τροφοδωτείται μόνο από το USB, το ασύρματο πληκτρολόγιο και αν δεν καταφέρνω να πιάσω wi-fi, το stickάκι σύνδεσης μέσω κινητής τηλεφωνίας...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους - έχω σχεδόν 2 χρόνια το τηλεφωνο αυτό και όσο περναει ο καιρός η συμβίωση παει απο το κακό στο χειρότερο - πεσμένη απόδωση μπαταρίας , πολυ κακή ποιοτητα ηχου απο το ηχειο κοκ . Για να λυσω το τελευταια αρχισα να συνδεω ξανα 2 bt ακουστικα που ειχα . Ενω συνδεόνται και γινεται το pairing - τα βλεπει κανονικα η συσκευη - οταν απανταω απο τα ακουστικά δεν μεταφερετε ήχος και πρεπει αναγκαστικά να μιλάω απο τη συσκευή .Εχετε καμιά ιδεα τι να φταίει κι αν λύνετε ?

Ευχαριστω πολύ

Ν.

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα το προηγούμενο κινητό και πήρα το ε52 πολύ ωραίο κινητό και είναι και γρήγορο θα έλεγα, αν και και είχα τις επιφυλάξεις μου σχετικά με το λειτουργικό . Τελικά αποθηκεύει στην σημ και προβάλει επαφές από την σημ κανονικά. Έχει αντιγραφή επικολληση κανονικά αλλά πατώντας την διεση . Πάλι εύχρηστο είναι. Όσο για το κλείδωμα των πλήκτρων το συνηθίζεις . Λοιπόν εγώ έχω τα εξής προβλήματα με αυτήν την συσκευή πιο συγκεκριμένα όταν μπαίνω να ακούσω ραδιόφωνο, δεν παίζει τίποτα, και κολλάει το κινητό, βγαίνω με το κουμπί της αρχικής και ξανά μπαίνω και πάλι τίποτα. Επίσης όταν πάταω το αστεράκι για το bluetooth , μου αντικαθιστά την ονομασία του δικτύου μου σε bluetooth και μετά φευγει και επιστρέφει στην αναμονή. Πάω χειροκίνητα να το ενεργοποίησω και μου βγάζει το εξής μυνημα αδυναμία εκτέλεσης ενέργειας bluetooth . Παίρνω το κατάστημα στην ομονοια που το πήρα μεταχειρισμένο και μου είπε ή να το πάω εκεί να το κοιτάξουν, ή να πάω σε ένα κατάστημα νόκια αφού εκείνο το μαγαζί δίνει εγγυηση 1έτος από την νόκια. Τι να πω εγώ το δεύτερο μου φαίνεται κάπως λόγω ότι η απόδειξη είναι με την τιμή που πλήρωσα παραπάνω και όχι ή αρχική τιμή. Παίρνω τηλέφωνο ένα κατάστημα της νόκια και μου είπανε να την αφήσω διότι μάλλον θα κάνουν φορματ και θα ξανά περάσουν την έκδοση. Εγώ ξέχασα να αναφέρω ότι αναβάθμιση λογισμικού έκανα μέσω δικτύου του κινητού και όχι μέσω υπολογιστή. Εσείς τι μου προτείνεται να κάνω ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

πήγαινέ το στη νόκια απευθείας

 

αν δε κάνω λάθος, στο ε52 υπάρχει το μολυβακι στα δεξια της συσκευης για αντιγραφη/επικόλληση :)

Link to comment
Share on other sites

πήγαινέ το στη νόκια απευθείας

 

αν δε κάνω λάθος, στο ε52 υπάρχει το μολυβακι στα δεξια της συσκευης για αντιγραφη/επικόλληση :)

 

εντάξει. Σε ευχαριστώ τελικά τους το πηγα πίσω και μου το αντικατέστησαν στο κέντρο μεταχειρισμένων με ένα άλλο που είχανε. Τώρα δουλεύει άψογα πολύ ωραίο!. Όχι δεν έχει το μολυβάκι αυτή η συσκευή. Με την διεση και το πολύπληκτρο το κανείς!

 

εχτες το βραδυ μου κολλησε δυο φορες και επρεπε να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει . το θεμα ειναι οτι τρεμο παιζει ο φωτισμος στην οθονη αλλοτε ειναι σταθερος και αλλοτε φωτιζει χαμηλα και αλλοτε δυνατα , και αυτο μου συμβαινει μονο οταν παταω πληκτρα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...