Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μου διαθέτει GPS. Απλά όταν μπαίνω για πλοήγηση με χρεώνει από το δίκτυο. Για δωρεάν πλοήγηση τι μπορώ να κάνω?

 

το εχω δοκιμασει και με και χωρις ιντερνετ. με χωρις ιντερνετ μετα απο 2 εως 5 λεπτα θα βρει που εισαι και θα κλειδωσει την θεση αλλα μπορει να μην το κανει και ποτε. με ιντερνετ σε λιγοτερο απο ενα λεπτο θα βρει την θεση σου και παιζει τελεια.

χωρις ιντερνετ δεν αξιζει καν το κοπο να το σκεφτεσαι σαν συσκευη gps.

 

Μηπως υπαρχει εφαρμογη να κανει φακο το φλασ του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χρησιμοποιω το google mail του e52. στην αρχη ολα ηταν μια χαρα. μετα απο καμποσο καιρο που εχει αρκετα email δλδ των τελευταιων 2 εβδομαδων τα οποια ειναι σιγουρα >100

 

το τηλεφωνο κολλαει στην εφαρμογη του email. οταν λεω κολλαει εννοω οτι ειναι παρα πολυ αργο.

 

υπαρχει τροπος να ρυθμισω την κλειδωμενη ρυθμιση που κραταει την κινηση των τελευταιων δυο εβδομαδων και να το κανω π.χ μια εβδομαδα;

 

υπαρχει λυση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχω το Ε52 και αντιμετωπίζω πρόβλημα στη δουλειά μου, όταν βρίσκω αναπάντητες κλήσεις απο το ίδιο νούμερο, και στο ιστορικό κλήσεων μου τις παρουσιάζει σαν ΜΟΝΟ ΜΙΑ! :cry: Και δεν έχω δυνατότητα να εξερευνήσω τις προηγούμενες απο το ίδιο νουμερο. Αυτο συμβαίνει και στο ιστορικο με τους κληθέντες αριθμους και τις ληφθήσες κλήσεις. Ξέρει κανείς αν μπορω να κάνω τίποτα??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσο θα πουλουσατε το e52 αυτη την στιγμη; σκεφτομαι να δωσω τηο δικο μου.

 

Αν το είχα σε καλή κατάσταση με κουτί κλπ. θα το πουλούσα στα 120-130€ σύμφωνα με την τιμή που έχει σήμερα καινούριο από μαγαζί αλλά και μεταχειρισμένο. (Τιμές μέσα από skroutz.gr)

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Ε52

 

ενω εχω επιλέξει ένα mp3 για ήχο κλήσης το κινητό οταν με παίρνουν τηλεφωνο χτυπάει με τον κλασικο ήχο της nokia

 

με την επανεκίνηση του κινητου θα χτυπήσει κανονικά με τον ήχο που εχω επιλέξει αλλα μετά απο λίγο θα χτυπήσει πάλι με τον κλασικό ήχο της nokia.

 

προσπάθησα να κανω update την version του sw του κινητού αλλα το Ovi μου βγάζει οτι δεν υπάρχει κατι νεότερο

 

το κινητό έχει την 054.003.C00.01 προσαρμοσμένη έκδοση

 

έχει τύχει σε κάποιον αλλο το συγκεκριμένο πρόβλημα

 

να επισημάνω οτι ο ήχος που εχω βάλει για sms παραμένει κανονικά κ δεν χτυπάει με καποιοιν κλασικό της nokia

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Ε52

 

ενω εχω επιλέξει ένα mp3 για ήχο κλήσης το κινητό οταν με παίρνουν τηλεφωνο χτυπάει με τον κλασικο ήχο της nokia

 

με την επανεκίνηση του κινητου θα χτυπήσει κανονικά με τον ήχο που εχω επιλέξει αλλα μετά απο λίγο θα χτυπήσει πάλι με τον κλασικό ήχο της nokia.

 

προσπάθησα να κανω update την version του sw του κινητού αλλα το Ovi μου βγάζει οτι δεν υπάρχει κατι νεότερο

 

το κινητό έχει την 054.003.C00.01 προσαρμοσμένη έκδοση

 

έχει τύχει σε κάποιον αλλο το συγκεκριμένο πρόβλημα

 

να επισημάνω οτι ο ήχος που εχω βάλει για sms παραμένει κανονικά κ δεν χτυπάει με καποιοιν κλασικό της nokia

 

Μια περίπτωση είναι το mp3 που έχεις να είναι στην κάρτα μνήμης και να κολλάει η κάρτα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Δοκίμασε να βάλεις τον ήχο στη μνήμη του τηλεφώνου, αν είναι στην κάρτα μνήμης. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, τότε ή κάτι παίζει με την κάρτα μνήμης ή με το memory card slot του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

είναι οντως στην καρτα μνήμης.αλλα δεν μου εμφανίζει επιλογή να το αντιγράψω στην μνήμη του τηλεφώνου

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

είναι οντως στην καρτα μνήμης.αλλα δεν μου εμφανίζει επιλογή να το αντιγράψω στην μνήμη του τηλεφώνου

Την αντιγραφή ή την μετακίνηση του mp3 θα την κάνεις είτε από την διαχείριση αρχείων ή είτε μέσω κάποιου file manager όπως είναι ο X-Plore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

 

παρατήρησα οτι μόνο με το συγκεκριμένο mp3 υπάρχει πρόβλημα

 

με τα υπόλοιπα λειτουργεί κανονικά

 

επίσης δεν με αφήνει να το αντιγράψω στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου ενω ένα αλλο που δοκίμασα με άφησε

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το προεπιλεγμένο πρόγραμμα της Nokia.

Εδώ και λίγες μέρες, όταν προσπαθώ να συνδεθώ να πάρω τα μηνύματα, μετά από λίγα δευτερόλεπτα κάνει αποσύνδεση και όποτε πατάω πάνω σε κάπιο απ'τα εισερχόμενα βγάζει "Ανάκτηση" και με ρωτάει ξανά για σημείο πρόσβασης.

Το επιλέγω, και μετά από λίγα δευτερόλεπτα με ξαναρωτάει και πάλι χωρίς να κάνει ανάκτηση του περιεχομένου!

Είναι κάποιο πρόβλημα με τον server ή φταίει κάτι στο κινητό;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αφαιρέσω όταν μου έρχεται ένα μήνυμα στην οθόνη μου δείχνει ένα μήνυμα απο τον τάδε π,χ θέλω μόνο να μου δείχνει ένα νέο μήνυμα,έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό πως απενεργοποιείται η δυνατότητα αυτή,αν το ξέρετε θα με διευκολύνατε,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αφαιρέσω όταν μου έρχεται ένα μήνυμα στην οθόνη μου δείχνει ένα μήνυμα απο τον τάδε π,χ θέλω μόνο να μου δείχνει ένα νέο μήνυμα,έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό πως απενεργοποιείται η δυνατότητα αυτή,αν το ξέρετε θα με διευκολύνατε,ευχαριστώ

Δεν απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αφαιρέσω όταν μου έρχεται ένα μήνυμα στην οθόνη μου δείχνει ένα μήνυμα απο τον τάδε π,χ θέλω μόνο να μου δείχνει ένα νέο μήνυμα,έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό πως απενεργοποιείται η δυνατότητα αυτή,αν το ξέρετε θα με διευκολύνατε,ευχαριστώ

 

Δεν απενεργοποιείται.

 

Ε, μην βιαζεστε ειναι παρα πολυ ευκολο.

Για να σταματησει αυτο απλα αναβαθμησε στην τελευταια εκδοση λειτουργικου την 054.003

 

ΝΟΚΙΑ RULES

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ε, μην βιαζεστε ειναι παρα πολυ ευκολο.

Για να σταματησει αυτο απλα αναβαθμησε στην τελευταια εκδοση λειτουργικου την 054.003

 

ΝΟΚΙΑ RULES

ευχαριστω φίλε μου οντως εχω μια έκδοση 034 νομιζω μπορώ να την κανω την αναβάθμιση χωρισ να χαθεί τίποτα απο μέσα και θα δω και αλλεσ διαφορές

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φίλε μου οντως εχω μια έκδοση 034 νομιζω μπορώ να την κανω την αναβάθμιση χωρισ να χαθεί τίποτα απο μέσα και θα δω και αλλεσ διαφορές

Αν δεν το ειχα εντελως χαλια το δικο μου, θα σου το ανταλλαζα.

Αυτο το feature που εσυ δεν θες εγω κλαιω καθε μερα που το εχασα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS......

 

Αρχισε να μου κολαέι το κινητο και αποφάσισα να κάνω hard reset. Δημίουργησα αντιγραφο σφαλείας στη καρτα μνήμης και το έκανα επαναφορά. Όλα οκ μέχρι τώρα. Το πρόβλημα όμως αρχίζει όταν πάω να του κάνω 'επανάφορά από κάρτα μνήμης'.

Μετά από 30'' σταματάει και μου βγάζει κάτι με κόκκινο που λεει κατι με διαχείρηση αρχείων και μετά με κίτρινο θαυμαστικό μου γράφει ότι το τηλ θα κάνει επανεκινηση. Όσες φορες και αν προσπαθησα το ίδιο..... Και έχω πραγματικό προβλημα τώρα.... Γύρω στις 600 επαφές.

 

Τι μπορώ να κάνω???? Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρώ το αρχείο από τη κάρτα και να το κάνο restore χειροκίνητα?

 

Περιμένω βοήθεια...... :(

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας

Αν το αντίγραφο ασφαλείας που δημιούργησες περιείχε τα πάντα τότε πολύ λογικό κατά την επαναφορά να έχεις αυτά τα κολλήματα.Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (backup)

Να υπενθυμίσω πως ειδικά για τις επαφές υπάρχει η πολύ απλή λύση τις αντιγραφής αυτών στην κάρτα μνήμης μέσα από το μενού των επαφών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεσα να βγαλω ακρη ακομη.....

Μπορει να μου πει καποιος πως θα μπορεσω να αντικαταστησω το αρχειο .arc στο φακελο backup της sd μιας και μου λεει οτι εχει προστασια αντιγραφης?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεσα να βγαλω ακρη ακομη.....

Μπορει να μου πει καποιος πως θα μπορεσω να αντικαταστησω το αρχειο .arc στο φακελο backup της sd μιας και μου λεει οτι εχει προστασια αντιγραφης?

 

θα ακολουθησεις την διαδρομη γραφειο>διαχειρειση αρχειων>καρτα μνημης>other>contacts

αν υπαρχουν θα τις κανεις ολες επιλογη και αντιγραφη στην συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Απ το απόγευμα το κινητό μου βγάζει την ένδειξη μνήμη πλήρης...διαγράψτε δεδομένα και ξαναπροσπαθείστε...

Μα...άδειο το έχω!Τι σκάλωμα έχει πάθει;δεν με αφήνει ούτε να αποθηκεύσω αριθμό...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Γέμισε η μνήμη ram του κινητού. Το κίνημα αυτό είναι για την ram. Με μια επανεκκίνηση θα στρώσει 100%.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γέμισε η μνήμη ram του κινητού. Το κίνημα αυτό είναι για την ram. Με μια επανεκκίνηση θα στρώσει 100%.

 

 

δυστηχώς....ΔΕΝ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ανοίγει κάποια "βαριά" εφαρμογή με την εκκίνηση του τηλεφώνου; Δοκίμασε αν μπορείς να σβήσεις και την προσωρινή μνήμη απο τον browser του κινητού.

 

Υ.Γ.: Μήπως έχεις πολλά e-mail στο κινητό;

 

Συγνώμη για την σιγουριά κου πριν απλά στο Ε71 όποτε μου το βγάζει έτσι μου λύνεται το πρόβλημα. Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...