Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ''ανακάλυψα'' και εγώ, αλλά και πάλι μου το ξανακάνει γιατί ?

 

Σε κάποια εφαρμογή εχεις επιλέξει να κανει αυτόματα update. World Traveller ή WorldMate δες πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε κάποια εφαρμογή εχεις επιλέξει να κανει αυτόματα update. World Traveller ή WorldMate δες πρώτα.

 

Μάλλον το πετύχαμε!Αλλά το WorldMate δεν το βρήκα σαν εφαρμογή.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Λοιπον εχω το e52 εδω και 2 μηνες και κατι...

ολα δουλευουν μια χαρα(wifi,gps κτλ) εκτος απο το ραδιο...

το ραδιοφωνο το δουλευω σχεδον καθημερινα και συχνα ενω ακουω ραδιο κανει επαννεκινηση το κινητο απο μονο του...αυτο συνηθως γινεται οταν ακουω για αρκετη ωρα...οχι απαραιτητα ομως...

γενικα ειναι ενα 'κουσουρι' το οποιο μπορει να το κανει και 2 φορες σε μια μερα μεσα μπορει να μην το κανει και καθολου...

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πετύχαμε!Αλλά το WorldMate δεν το βρήκα σαν εφαρμογή.

 

To Worldmate το εχω κατεβάσει και είναι κατι ανάλογο του Worldtravel. Δεν ειναι προεγκατεστημενο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

πηρα νεο τηλεφωνο απο το rma της νοκια. δυστυχως ομως δεν εχει ελληνικα μεσα. δεν με ενδιαφερει το μενου να ειναι ελληνικα αλλα να μπορω να γραψω ελληνικους χαρακτηρες και να εχω τ9.

 

μπορω να βαλω καποιο πακετακι ;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει στο myphone για να περάσεις την ελληνική γλώσσα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

@hlekat

Καλημέρα

Όπως είπε και ο @lefkal στο προηγούμενο μήνυμα ακολούθησε τον οδηγό Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Λοιπον εχω το e52 εδω και 2 μηνες και κατι...

ολα δουλευουν μια χαρα(wifi,gps κτλ) εκτος απο το ραδιο...

το ραδιοφωνο το δουλευω σχεδον καθημερινα και συχνα ενω ακουω ραδιο κανει επαννεκινηση το κινητο απο μονο του...αυτο συνηθως γινεται οταν ακουω για αρκετη ωρα...οχι απαραιτητα ομως...

γενικα ειναι ενα 'κουσουρι' το οποιο μπορει να το κανει και 2 φορες σε μια μερα μεσα μπορει να μην το κανει και καθολου...

καμια ιδεα?

 

Γενικά σε αρκετά Ε52 έχει παρατηρηθεί δυσλειτουργία με το ραδιόφωνο... Ωστόσο, δεν έχω ακούσει γενικά εδώ μέσα κάποιον να έχει μπορέσει να κάνει κάτι για να το διορθώσει. Δες αν έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση μήπως και το έχει φτιάξει η ίδια η Nokia!

Link to comment
Share on other sites

@hlekat

Καλημέρα

Όπως είπε και ο @lefkal στο προηγούμενο μήνυμα ακολούθησε τον οδηγό Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

 

1.Ανοιγω Nss

 

2.κανω read το code + paste το νεο product code για ελληνικα που βρησκω απο τον οδηγο εχοντας πατησει το enable.

 

3.Οπως ειναι ανοιχτο το nss και μου γραφει στην μπαρα του: done οτι δλδ εγινε το writing του νεου code

 

4. ανοιγω το ovi suite και περναω αναβαθμιση στο λογισμικο του τηλεφωνου;

 

σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα απο εχθες το απογευμα σταματησε να λειτουργει το ακουστικο και εχω βαλει ακουστικα για να μιλαω και το πηγα σημερα γερμανο και μου ειπαν οτι θα πρεπει να παει στο service και οτι μαλλον θα χρειαστει να αλλαχθει το ακουστικο..ξερει κανενας ποσο παει η αλλαγη ακουστικου; Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Επομενως ας μεινω στην 052.003!μαυρη προσοψη που μπορουμε να βρουμε?

 

Εμένα όταν το συνδέω μετο PCSUITE και πάω να κάνω αναβάθμιση μου βγάζει σαν τελευταία αυτη που έχει τώρα δηλ την 033.002 Τι μπορεί να συμβαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα απο εχθες το απογευμα σταματησε να λειτουργει το ακουστικο και εχω βαλει ακουστικα για να μιλαω και το πηγα σημερα γερμανο και μου ειπαν οτι θα πρεπει να παει στο service και οτι μαλλον θα χρειαστει να αλλαχθει το ακουστικο..ξερει κανενας ποσο παει η αλλαγη ακουστικου;

δεν ξέρω ακριβώς αλλά πριν το δώσεις ρώτα σε καταστήματα Nokia Care να δεις πόσο έχει.

Εμένα όταν το συνδέω μετο PCSUITE και πάω να κάνω αναβάθμιση μου βγάζει σαν τελευταία αυτη που έχει τώρα δηλ την 033.002 Τι μπορεί να συμβαίνει ?

Προφανώς δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση για το product code της συσκευής σου. Σύγκρινε το product code της συσκευής σου με τα Ελληνικά που αναγράφονται στην πρώτη σελίδα και ενημέρωσε μας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ακριβώς αλλά πριν το δώσεις ρώτα σε καταστήματα Nokia Care να δεις πόσο έχει.

 

Προφανώς δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση για το product code της συσκευής σου. Σύγκρινε το product code της συσκευής σου με τα Ελληνικά που αναγράφονται στην πρώτη σελίδα και ενημέρωσε μας.

 

0593712 είναι το code που γράφει από πίσω την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

0593712 είναι το code που γράφει από πίσω την μπαταρια

Το product code σου αντιστοιχεί σε product code της cosmote (0593712: E52 RM-469 Cosmote GR Metal V1) και γι' αυτό δεν μπορείς να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση firmware.

Για να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία, Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το product code σου αντιστοιχεί σε product code της cosmote (0593712: E52 RM-469 Cosmote GR Metal V1) και γι' αυτό δεν μπορείς να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση firmware.

Για να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία, Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

 

Eυχαριστω παρά πολύ για την άμεση απάντηση Με δεδομένο ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο να κάνω αυτά που μου είπες;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παρά πολύ για την άμεση απάντηση Με δεδομένο ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο να κάνω αυτά που μου είπες;

Πάντα είναι καλό να κάνουμε αναβάθμιση αλλά αν δεν έχεις πρόβλημα μείνει εκεί που είσαι. Διάβασε και τα σχόλια άλλων χρηστών για την τελευταία ανάβαθμιση και αποφασίζεις.

 

 

sent from my iPhone 4 using tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Προχθες ξαφνικά το e52, καθώς κοιτουσα ένα βιντεο από την memory card, κόλησε. Πάγωσε η οθόνη και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να λειτουργήσει. Μόλις όμως την ξαναέβαλα δεν άνοιγε με τίποτα. Όταν πατούσα να ανοίξει έκανε την συνηθισμένη δόνηση αλλά δεν φαινόταν τίποτα στην οθόνη. Ούτε ήχος.

 

Σήμερα ήμουν έτοιμος να το πάω στον Γερμανό για να service. Αλλά λέω ας κάνω μια τελευταία δοκιμή.... και ξαφνικά λειτούργησε!

 

...Τι να συνέβη όμως? Έχει συμβεί σε κανέναν? Λογικά κάτι με την οθόνη θα ήταν αλλά δεν είμαι και σίγουρος. και είναι πολύ πιθανόν να ξανασυμβεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Προχθες ξαφνικά το e52, καθώς κοιτουσα ένα βιντεο από την memory card, κόλησε. Πάγωσε η οθόνη και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να λειτουργήσει. Μόλις όμως την ξαναέβαλα δεν άνοιγε με τίποτα. Όταν πατούσα να ανοίξει έκανε την συνηθισμένη δόνηση αλλά δεν φαινόταν τίποτα στην οθόνη. Ούτε ήχος.

 

Σήμερα ήμουν έτοιμος να το πάω στον Γερμανό για να service. Αλλά λέω ας κάνω μια τελευταία δοκιμή.... και ξαφνικά λειτούργησε!

 

...Τι να συνέβη όμως? Έχει συμβεί σε κανέναν? Λογικά κάτι με την οθόνη θα ήταν αλλά δεν είμαι και σίγουρος. και είναι πολύ πιθανόν να ξανασυμβεί!

φιλε μου δοκιμασες να βγαλεις την καρτα μνημης???

εμενα ατο Ε55 που χαλασε η οθονη εκανε παιχνιδια κανενα μισαωρο πιο πριν.

παντως αμα ειναι για επισκευη θα σου ελεγα να παρεις την εγγυηση να να πας σε ενα νοκια care. η αποψη μου παντα

:)

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στην νοκια και μου αλλαξανε το ακουστικο εντος εγγυησης και σημερα ξανα πηγα για το αλλο το κινητο το νοκια που εχω και μαλλον θα αλλαξω προσοψη στο ε52 σημερα..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by stendor

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την 54.003 και μαζί και το νέο (2.2.0) Ε-mail.

 

Κανένα από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω! Βγάζει κανονικά ονόματα στις αναπάντητες και τα μηνύματα και νομίζω ότι με την 54.003 ανοίγει και λιγάκι πιο γρήγορα. Γενικά πετάει και έχω να κάνω format πάνω από χρόνο!

 

Αυτό το κινητό το έχω πολύ καιρό (το είχα πάρει σχεδόν στο release) και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το πόσο με βολεύει και το πόσο καλή μπαταρία έχει!!! :D

 

Έχω και άλλα ακριβότερα κινητά στην διάθεσή μου, αλλά I'm telling you, αν έχει αυτό το κινητό και Auto Focus θα ήταν απλά τέλειο. Θα το κράταγα μέχρι να πεθάνει ο Highlander :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την 54.003 και μαζί και το νέο (2.2.0) Ε-mail.

 

Κανένα από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω! Βγάζει κανονικά ονόματα στις αναπάντητες και τα μηνύματα και νομίζω ότι με την 54.003 ανοίγει και λιγάκι πιο γρήγορα. Γενικά πετάει και έχω να κάνω format πάνω από χρόνο!

 

Αυτό το κινητό το έχω πολύ καιρό (το είχα πάρει σχεδόν στο release) και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το πόσο με βολεύει και το πόσο καλή μπαταρία έχει!!! :D

 

Έχω και άλλα ακριβότερα κινητά στην διάθεσή μου, αλλά I'm telling you, αν έχει αυτό το κινητό και Auto Focus θα ήταν απλά τέλειο. Θα το κράταγα μέχρι να πεθάνει ο Highlander :lol:

Δεν μπορω να το κανω πιο απλο,

στο βασικο θεμα αναμονης οπου η οθονη δεν εχει κανενα εικονιδιο οταν σου ερθει sms ή εχεις μια αναπαντητη απο καποιον απο τις επαφες σου, σου γραφει :

1 Νεο μηνυμα ή 1 Αναπαντητη , ή μηπως σου γραφει :

1 Νεο μηνυμα

Κωστας Παπαδοπουλος ή

1 αναπαντητη

Κωστας Παπαδοπουλος.

 

Γιατι εμενα πριν την 54.x.x.x ελεγε και το ονομα και τωρα πια δεν το κανει!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει σκέτο "1 missed call" και πρέπει να πατήσεις Show για να δεις ποιος ήταν. Ήταν αλλιώς σε παλαιότερη έκδοση;

 

Δεν ξέρω. Ποτέ δεν χρησιμοποίησα το basic γιατί θέλω το Hotmail & Gmail στην αρχική... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε πιο παλιες εκδοσεις ελεγε και το ονομα και στην 54 η ΝΟΚΙΑ εκανε το θαυμα της.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε πιο παλιες εκδοσεις ελεγε και το ονομα και στην 54 η ΝΟΚΙΑ εκανε το θαυμα της.

 

I see... πάντως "It's a feature - not a bug" μου φαίνεται. Δεν νομίζω να έγινε κατά λάθος από την Nokia, απλά την είδαν πιο minimalιστές με αυτή την έκδοση :lol: Τώρα αν πράγματι σε ξεβολεύει, είναι καθαρά θέμα συνήθειας του κάθε χρήστη.

 

Εγώ χάρηκα που με το update δεν χάθηκε τίποτα και κυρίως ότι με το update του Ε-mail application δεν χρειάστηκα να ξαναsettάρω κάτι από την αρχή. Δεν ήταν έτσι πάντα το symbian... :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δοκιμασες να βγαλεις την καρτα μνημης???

εμενα ατο Ε55 που χαλασε η οθονη εκανε παιχνιδια κανενα μισαωρο πιο πριν.

παντως αμα ειναι για επισκευη θα σου ελεγα να παρεις την εγγυηση να να πας σε ενα νοκια care. η αποψη μου παντα

:)

 

το δοκίμασα κ αυτό αλλά δεν έκανε διάφορα. Εντελώς ξαφνικά λειτούργησε κ πάλι. Δυστυχώς σε λίγους μήνες κλείνω 3 χρόνια όποτε δεν έχω εγγυηση. 2 χρόνια δεν δίνει η nokia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...