Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το e52.

 

Οταν πατάω να γράψω μήνυμα ή να μπω στο ιντερνετ μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η λειτουργία. Αυτό συνέβη σήμερα το πρωί ξαφνικά. Χθες το βράδυ ανανέωσα το internet on the phone και δεν το ξαναχρησιμοποίησα.

Ωστόσο όταν βάζω την κάρτα σε παλαιότερο κινητό στέλνει μήνυμα. Στο e52 δεν μπαίνει καν στην εφαρμογή sms & internet.

 

Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.:)

Για αρχή δοκίμασε αν μπαίνει στα μηνύματα και στο internet χωρίς την κάρτα sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Για αρχή δοκίμασε αν μπαίνει στα μηνύματα και στο internet χωρίς την κάρτα sim.

 

Καλησπέρα!

 

Στο μενού των μηνυμάτων μπαίνει με ή και χωρίς τη sim. Δεν μπορώ να δημιουργήσω νέο γραπτό μήνυμα. Έβγαλα την sim και πάλι τα ίδια. Ούτε σύνθεση μηνύματος, ούτε ιντερνετ...

 

Να φορτώσω το τελευταίο backup μήπως?

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει και όπως διαπιστώνω δεν μου ανοίγει και κάποιες άλλες εφαρμογές όπως το taptalk, το myspace, το real player...

 

Αν φορτώσω το τελευταίο backup λέτε να βοηθήσει. Θα το κάνω σήμερα το απόγευμα. Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα διαφορετικά θα το πάω στο Γερμανό απ' οπου το πήρα. 2 χρόνια εγγύηση δεν έχει η Νόκια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το πας πίσω για να το κοιτάξουν. Κάνε απλά ένα hard format και στίσε την συσκευή από την αρχή. Δεν είναι θέμα της συσκευής, μάλλον έφαγε κάποιο κόλλημα το λειτουργικό.

 

Μην ξεχάσεις να κρατήσεις όσα δεδομένα σε ενδιαφέρουν και μόλις τελειώσει το hard format μην επαναφέρεις τις ρυθμίσεις από to backup, γιατί πολύ πιθανόν θα επανέρθει και το πρόβλημα που έχεις τώρα. Επανέφερε μόνο φωτογραφίες, μουσική, βίντεο κ.τ.λ..

 

Για το πως κάνεις hard format διάβασε το Πως κάνω format στη συσκευή, στη μαζική μνήμη και στην κάρτα μνήμης;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το e52.

 

Οταν πατάω να γράψω μήνυμα ή να μπω στο ιντερνετ μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η λειτουργία. Αυτό συνέβη σήμερα το πρωί ξαφνικά. Χθες το βράδυ ανανέωσα το internet on the phone και δεν το ξαναχρησιμοποίησα.

Ωστόσο όταν βάζω την κάρτα σε παλαιότερο κινητό στέλνει μήνυμα. Στο e52 δεν μπαίνει καν στην εφαρμογή sms & internet.

 

Τι κάνω?

 

Το πρόβλημα σου είναι το εξής: Έχει τελειώσει η εσωτερική μνήμη τηλεφώνου. Όταν αυτή κατεβαίνει κάτω από 3mb δεν μπορείς να κάνεις όλα αυτά που ανέφερες.... Δεν μήπως σβήσεις από τη διαχείριση εφαρμογών μερικές εφαρμογές που είναι περασμένες στη μνήμη του τηλεφώνου και τυχόν φωτογραφίες κλπ που έχεις περασμένα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις προάλλες είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγαν δυο mails που είχα αποθηκεύσει. Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα.. μόλις έκανα αναβάθμιση και δεν έχω Ελληνικά στο μενού.. μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα.. μόλις έκανα αναβάθμιση και δεν έχω Ελληνικά στο μενού.. μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Το τηλεφωνο σου ειναι παραεισαγωγης.

Αυτος ειναι ο λογος που εγινε αυτο.

Ακολουθεις διαφορους τροπους οπως,πηγαινεις στο καταστημα που το πηρες και τρεχουν αυτοι,ἠ ζητας αντικατασταση,ἠ πας σε nokia care και πληρωνεις 18 ευρω περιπου

ἠ επεμβαινεις στο software της συσκευης και αλλαζεις την γλωσσα με κινδυνο να χασεις εγγυηση.

Εσυ αποφασιζεις.

 

Δες και στο λινκ που σου δινω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

 

 

 

Παντως μην τρομαζεις εχει γινει σε πολλους.

Και καλως ηρθες στο myphone.

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα το κινητό σου είναι παραεισαγωγή και το product code σου δεν είναι ελληνικό. Στην αναβάθμιση σου πέρασε τη γλώσσα της χώρας από την οποία εισήχθηκε.

Η λύση είναι να αλλάξεις το product code σου στο ελληνικό (θα το βρεις στο πρώτο post εδώ) με το πρόγραμμα NSS (Nemesis). Κατόπιν θα ξανακάνεις αναβάθμιση και έτσι θα σου περάσουν το ελληνικό πακέτο με την ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!!

Θα κάτσω απόψε να το αναβαθμίσω με τον τρόπο που μου είπατε!! :D

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο από το get it now. 5 μέρες περίμενα το Ε52, χωρίς καμία ενημέρωση από αυτούς, για να μου πουν στο τέλος ότι δεν το έχουν διαθέσιμο και το περιμένουν, χωρίς φυσικά να ζητήσουν και κανά συγνώμη για την τζάμπα αναμονή καθώς και την ελλιπέστατη ενημέρωση. Στην black list το μαγαζάκι. Κρίμα… :mad:
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο από το get it now. 5 μέρες περίμενα το Ε52, χωρίς καμία ενημέρωση από αυτούς, για να μου πουν στο τέλος ότι δεν το έχουν διαθέσιμο και το περιμένουν, χωρίς φυσικά να ζητήσουν και κανά συγνώμη για την τζάμπα αναμονή καθώς και την ελλιπέστατη ενημέρωση. Στην black list το μαγαζάκι. Κρίμα… :mad:

 

Μαυρη λιστα αφου ετσι ειναι.

Καλα που ενημερωσες να ξερουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα :D

 

Ειμαι κτηματομεσιτης και στη δουλεια μου ειναι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ το κινητο τηλεφωνο. εχω το καταραμενο το ε52

Παντα ειχα NOKIA και μεχρι τωρα ημουν πολυ ευχαριστημενος ....

Το τηλεφωνο το λιωνω πραγματικα , εχω 3500 επαφες κανω περιπου 20 σημειωσεις στο ημερολογιο καθημερινα , χρησιμοποιω τα e mail τη γρηγορη αναζητηση που με εχει σωσει ......

Σερφαρω καθημερινα στο ιντερνετ απο το κινητο (λογω του οτι ειμαι συνεχεια εξω) φωτογραφιζω κειμενα και τα στελνω με e mail σε πελατες κλπ κλπ κλπ

Δεν θελω να παω σε i phone διοτι παρ οτι εχει φανταστικη οθονη δεν εχει πληκτρα κατι που επειδη οδηγαω και μιλαω-σημειωνω συνεχεια δεν με βολευει καθολου.

 

Τελος παντων τα γραφω αυτα για να δωσω το προφιλ μου μηπως και βρεθει καποιος ΑΓΙΟΣ ανθρωπος και με βοηθησει να χαρω κι εγω αυτο το κ...μαραφετι επιτελους.

 

Και λεω επιτελους διοτι ειναι η ΤΕΤΑΡΤΗ φορα που θα το παω για επισκευη στη nokia.

 

Για να μην κουρασω θα μπω κατευθειαν στο θεμα : Εκει που το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα βγαζει : ΜΝΗΜΗ ΠΛΗΡΗΣ , ΚΛΕΙΣΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΤΕ......

 

Απο κει και περα δεν μπορω να ανοιξω τις ΕΠΑΦΕΣ και επομενως δεν μπορω να παρω τηλεφωνο ....

Πρεπει να το κλεισω και να κανω ρεσταρτ οπου για λιγο παλι ολα καλα και μετα απο 30 λεπτα ΤΣΟΥΠ ! να τη παλη η Μ...κια...

 

Εχω κανει μεχρι τωρα τα εξης :

 

.Μετα το τελευταιο σερβις και αφου το τηλεφωνο πηγε στη Γερμανια του αλλαξαν πλακετα.

.ειναι προσφατα ενημερωμενο με το τελευταιο λογισμικο

.εβγαλα την καρτα μνημης (μηπως ειναι αυτη που διμηουργει το προβλημα) και παλι τα ιδια....

.μηδενισα το τηλεφωνο με το *#73.... κλπ και φορτωσα ΜΟΝΟ τις επαφες απο το OVI και παλι τα ιδια .....

.το ξαναμηδενισα και φορτωσα επαφες ημερολογιο σημειωσεις απο το pc suite χωρις να τσεκαρω τις ρυθμισεις και παλι τα ιδια ......

 

Αυτο που μου εκανε ομως εντυπωση ειναι οτι οταν μηδενιζω το τηλεφωνο (στις εργοστασιακες ρυθμισεις ) ενω χανονται ολα επαφες ημερολογια κλπ και μου το βαζει στην επιλογη χωρας κλπ ... το γρηγορο μενου απο πανω εχει τη διαμορφωση που του ειχα δωσει απο πριν !!!!!????!!!!!

 

Κανενας μπορει να με σωσει ?????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γεμίζει ο δίσκος C με τα mail που αποθηκεύεις; Έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην κάρτα και όχι στο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Εχω πια εδω και καιρο απενεργοποιησει τα mails ....

 

Μιας και δείχνεις hardcore χρήστης, να σε ρωτήσω κάτι.

Hands free χρησιμοποιείς; Αν ναι, είσαι ευχαριστημένος από την ένταση του; Αν ναι, τι μάρκα handsfree χρησιμοποιείς;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δείχνεις hardcore χρήστης, να σε ρωτήσω κάτι.

Hands free χρησιμοποιείς; Αν ναι, είσαι ευχαριστημένος από την ένταση του; Αν ναι, τι μάρκα handsfree χρησιμοποιείς;

Ευχαριστώ

 

Μετα απο πολυ ψαξιμο χρησιμοποιω το nokia bh-105 ανετο μικρο ελαφρυ και δεν αντιμετωπιζει προβληματα συνδεσης οπως πχ τα sony ericson με το τηλεφωνο μου (παλαιοτερα) :cry:

 

Παντως ειναι φοβερο ..... να μην μπορει να απαντησει κανεις και να δωσει λυση στο προβλημα που εχει το τηλεφωνο μου ... εψαξα στο νετ και ειδα οτι και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα ..... μα καλα δεν υπαρχει κανενα τσαμπιονι απο τη nokia που να παρακολουθει αυτα τα παραπονα ??:mad:

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγεννα. Το γεγονος οτι το τηλεφωνο εχει κοινες ρυθμισεις για τη γλωσσα σε sms και browsing με προβληματιζει αποστευτα. Κι αυτο γιατι στα sms χρησιμοποιω ελληνικη γλωσσα και T9, ενω στο internet θελω προτιστως αγγλικα. Εχει βρει κανεις καποιο αλλο τροπο να ξεπερασει αυτο το προβλημα; Επισης, δεν μπορω με κανενα τροπο να συγχρονισω τους σελιδοδεικτες του υπολογιστη μου (ΙΕ, Firefox, Opera) με το τηλεφωνο. Χρησιμοποιω το Ovi Suite, μου λεει οτι ο συγχρονισμος ολοκληρωθηκε επιτυχως, αλλα στην επιλογη Bookmarks του κινητου δεν υπαρχει κανενας σελιδοδεικτης. Εσεις πως τα εχετε καταφερει; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο χρησιμοποιω το nokia bh-105 ανετο μικρο ελαφρυ και δεν αντιμετωπιζει προβληματα συνδεσης οπως πχ τα sony ericson με το τηλεφωνο μου (παλαιοτερα) :cry:

 

Παντως ειναι φοβερο ..... να μην μπορει να απαντησει κανεις και να δωσει λυση στο προβλημα που εχει το τηλεφωνο μου ... εψαξα στο νετ και ειδα οτι και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα ..... μα καλα δεν υπαρχει κανενα τσαμπιονι απο τη nokia που να παρακολουθει αυτα τα παραπονα ??:mad:

 

 

Για τους ιδιους ακριβως λογους εχω και εγω e52 οπως και εσυ με την διαφορα οτι κανουμε διαφορετικη δουλεια! Εχω επισης το νοκια bh-104 για ευνοητους λογους οπως προανεφερες.

 

Εχω παει και εγω 2 φορες το τηλεφωνο στο σερβισε και εχω και παράπονα οταν το φορτωνω. Οσο το εχω αδειο μονο με τις επαφες δουλευει τελεια. Οσο το φορτωνω καταστρεφεται. Στο ιντερνετ τα ιδια προβληματα με εσενα. Ο λογος ; Του εχεις βαλει πολλες εφαρμογες και το τηλεφωνο πολυ απλα δεν τις σηκωνει! σταματησα λοιπον να βλεπω εμαιλ και πλοηγηση με το τηλεφωνο και ολο τα προβληματα λυθηκαν. Ο λογος που δεν παω και εγω σε κατι που μπορει να τα κανει αυτα οπως ιφονε η htc ειναι ο ιδιος λογος που αφησα το htc tytn ii που ειχα για να παω στο e52 οτι δεν εχει πληκτρολογιο.

 

Σημειωτεο οτι εχω ε52 και εγω και ο πατερας. Τα εχω δουλεψει και τα δυο και τα εχω παει και τα δυο στο σερβισε. δυστυχως αυτο ειναι το ε52 τελειο για απλη χρηση και μονο!

 

 

α και μια ερωτηση απο μένα: υπαρχει τροπος να κανουμε πλοηγηση μεσω του κινητου χωρις το ιντερνετ; το οβι μαπς πολυ καλο αλλα θελει και ιντερνετ!

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

; το οβι μαπς πολυ καλο αλλα θελει και ιντερνετ!

 

To οβι μαπσ μέτριο ως πρόγραμμα πλοήγησης από τη μία, άριστο ως δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης από την άλλη. Δε ξέρω ποια έκδοση έχεις περασμένη αλλά είναι 100% σίγουρο ότι μπορεί να λειτουργήσει χωρίς ιντερνετ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

To οβι μαπσ μέτριο ως πρόγραμμα πλοήγησης από τη μία, άριστο ως δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης από την άλλη. Δε ξέρω ποια έκδοση έχεις περασμένη αλλά είναι 100% σίγουρο ότι μπορεί να λειτουργήσει χωρίς ιντερνετ.

 

 

 

ας πουμε οτι κανω update μεσω του τηλεφωνου στην τελευταια εκδοση. πως το κανω να παιξει χωρις ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι το εξής: Έχει τελειώσει η εσωτερική μνήμη τηλεφώνου. Όταν αυτή κατεβαίνει κάτω από 3mb δεν μπορείς να κάνεις όλα αυτά που ανέφερες.... Δεν μήπως σβήσεις από τη διαχείριση εφαρμογών μερικές εφαρμογές που είναι περασμένες στη μνήμη του τηλεφώνου και τυχόν φωτογραφίες κλπ που έχεις περασμένα εκεί.

 

έσβησα κάποιες αλλά τίποτα. Μάλλον δεν αποφεύγω το hard reset!

 

Εγώ τις προάλλες είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγαν δυο mails που είχα αποθηκεύσει.

 

δεν έχω κανένα mail αποθηκευμένο. Δεν μπαίνει καν στην έκθεση για να σβήσω κάποια βίντεο. Όποτε μάλλον πάω για hard reset.

 

Λοιπόν παιδιά θα τα πουμε το 2011 τώρα. Καλή χρόνια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι κανω update μεσω του τηλεφωνου στην τελευταια εκδοση. πως το κανω να παιξει χωρις ιντερνετ;

 

1.Μέσω του υπολογιστή θα περάσεις στο κινητό σου την τελευταία έκδοση του πλοηγού, των χαρτών και του πακέτου φωνητικών οδηγιών που θες.

 

2.Στο κινητό θα πας μενου - πίνακας ελέγχου ρυθμίσεις - γενικές - εντοπισμός θέσης - μέθοδοι εντοπισμού θέσης - αυτό που λέει Wi-Fi/Δίκτυο δε θα το έχεις επιλεγμένο. Μετά πάλι πας μενου - εφαρμογές - GPS - Χάρτες - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Διαδίκτυο - και στο σύνδεση επιλέγεις εκτός σύνδεσης.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Νέος χρήστης και εγώ έχω δύο ερωτήσεις...

1) με τους αισθητήρες ανοικτούς η οθόνη "γυρίζει" μόνο όταν το γέρων αριστερά και όχι όταν το γυρίζω δεξιά

και 2) λέει ότι όταν το βάζεις ανάποδα μπαίνει στο αθόρυβο. Εμένα γιατι δεν μου το κάνει??

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...