Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες το τηλεφωνο έχει μεταλλική κάσα σαν το 6500 και 6300 ή είναι απλά σαν όνομα χρωmατος το aluminium;
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες το τηλεφωνο έχει μεταλλική κάσα σαν το 6500 και 6300 ή είναι απλά σαν όνομα χρωmατος το aluminium;

 

Μονο το καπακι της μπαταριας ειναι μεταλικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καθε φορα που τηλεφωνω και τελειωνει η κληση λαμβανω μηνυμα "συνδεση πακετων δεδομενων ενεργη"

 

εχω ιντερνετ με ογκο μηνιαιως και μου καταναλωνεται πληρως απο αυτοματες εισοδους στο νετ ολη τη μερα...

δε ξερω τι να κανω ωστε να μην χανω πλεον τον "ογκο" μου απο αυτοματες ενημερωσεις...

 

καποια λυση υπαρχει? να αποσυνδεσω το gprs και αν ναι πω?

ευχαριστω..

ΥΓ πολυ μετριο το συγκεκριμενο κινητο.μετανιωσα που το πηρα..χαλασε ήδη μια φορα και οταν τον παρελαβα πισω απο το γερμανο αρχισε να κανει αυτα τα τερτιπια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καθε φορα που τηλεφωνω και τελειωνει η κληση λαμβανω μηνυμα "συνδεση πακετων δεδομενων ενεργη"

 

εχω ιντερνετ με ογκο μηνιαιως και μου καταναλωνεται πληρως απο αυτοματες εισοδους στο νετ ολη τη μερα...

δε ξερω τι να κανω ωστε να μην χανω πλεον τον "ογκο" μου απο αυτοματες ενημερωσεις...

 

καποια λυση υπαρχει? να αποσυνδεσω το gprs και αν ναι πω?

ευχαριστω..

ΥΓ πολυ μετριο το συγκεκριμενο κινητο.μετανιωσα που το πηρα..χαλασε ήδη μια φορα και οταν τον παρελαβα πισω απο το γερμανο αρχισε να κανει αυτα τα τερτιπια

Διέγραψε την σύνδεση δεδομένων, το κινητουλι ειναι κορυφαίο για μενα, απίστευτη μπαταρια, φοβερή ποιοτητα ηχου και κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα...βρε παιδια ειδα στο λογαριασμο χρεωσεις βονταφον για χρηση ιντερνετ.....και μονο σε φρι wifi μπαινω...πως απενεργοποιω την χρηση δεδομενων απο την βονταφον? να μπαινω μονο απο ανοιχτα wifi

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...βρε παιδια ειδα στο λογαριασμο χρεωσεις βονταφον για χρηση ιντερνετ.....και μονο σε φρι wifi μπαινω...πως απενεργοποιω την χρηση δεδομενων απο την βονταφον? να μπαινω μονο απο ανοιχτα wifi

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Διέγραψε το σημειο πρόσβασης στο ιντερνετ μεσα απο Συνδεσιμότητα->Προορισμοι->Διαδικτιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα Ε52 ασπρο, προφανώς παραεισαγωγής (το πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικά), αν και το βρήκα σε μαγαζί που πουλά μόνο cosmote, να το "χτυπήσω"? Τι λέτε αξίζει? (χώρα προέλευσης Finland)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα Ε52 ασπρο, προφανώς παραεισαγωγής (το πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικά), αν και το βρήκα σε μαγαζί που πουλά μόνο cosmote, να το "χτυπήσω"? Τι λέτε αξίζει? (χώρα προέλευσης Finland)

 

Πόσο το βρήκες¨?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρήκες¨?

240€ (με την βάση για το αυτοκίνητο), τι λέτε αξίζει ή να του πω να μου δώσει αν έχει γκρι (ελληνικό)?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

240€ (με την βάση για το αυτοκίνητο), τι λέτε αξίζει ή να του πω να μου δώσει αν έχει γκρι (ελληνικό)?

Το πηρα 220€ στο κλασσικο χρωμα του απο καταστημα νοκια Θεσσαλονικης στην οδο Βασ. Ολγας. Μου ειπε οτι ηταν η τελευταια παραλαβη του συγκεκριμενου κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα 220€ στο κλασσικο χρωμα του απο καταστημα νοκια Θεσσαλονικης στην οδο Βασ. Ολγας. Μου ειπε οτι ηταν η τελευταια παραλαβη του συγκεκριμενου κινητου.

Ρωτάω την γνώμη σας για το άσπρο γιατί δεν εισάγεται από την νοκια Ελλάδος (δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά για ένα κινητό που βρίσκεται σε παραγωγή εδώ και 2 χρόνια περίπου... Για την μπαταρία θα συμφωνήσω ότι είναι κορυφαία, αλλά όχι και για τη στάθμη του ήχου, καθώς είναι πολύ χαμηλή για περιβάλλον με θόρυβο.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά για ένα κινητό που βρίσκεται σε παραγωγή εδώ και 2 χρόνια περίπου... Για την μπαταρία θα συμφωνήσω ότι είναι κορυφαία, αλλά όχι και για τη στάθμη του ήχου, καθώς είναι πολύ χαμηλή για περιβάλλον με θόρυβο.

 

Εχει και πολύ μέτριο δέκτη σε βαθμό που στο ιδιο σημείο και με το ίδιο δίκτυο με αλλο nokia (6230i) εκείνο διατηρούσε αξιοπρεπές το σήμα και την επικοινωνία,νομίζω πως είναι απο τα μεγαλύτερα μειον της συσκευής.

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω παραεισαγωγής (το βρήκα σε άσπρο-έχει μέσα Ουγγαρέζικο manual) θα υπάρχει κανένα πρόβλημα για τα ελληνικά του (αναβαθμίσεις, service, εγγύηση)? Άμα του βάλω και ελληνικό πληκτρολόγιο δεν θα είναι το ίδιο με αυτό που φέρει η νοκια εδώ? Απαντήστε αν γίνεται, γιατί μέχρι αύριο μπορώ να το κρατήσω ή να το γυρίσω για να πάρω το ασημί. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εχει και πολύ μέτριο δέκτη σε βαθμό που στο ιδιο σημείο και με το ίδιο δίκτυο με αλλο nokia (6230i) εκείνο διατηρούσε αξιοπρεπές το σήμα και την επικοινωνία,νομίζω πως είναι απο τα μεγαλύτερα μειον της συσκευής.

Θα συμφωνήσω. Η μετάβαση από το N78 στο E52 ήταν οδυνηρή σε ότι αφορά το σήμα του πομποδέκτη...

Link to comment
Share on other sites

Χτές κάποια στιγμή πάγωσε η οθόνη στο τηλέφωνο. Επειδή δέν μπορύσα να το κάνω off το άνοιξα και έβγαλα την μπαταρία. Όταν πήγα να το επανακινήσω δυστυχώς δεν άνοιγε, το μόνο που κάνει είναι να μου κάνει την δόνηση προσπαθόντας να ανοίξει αλλά το τηλεφωνο παραμένει κλειστό και δεν κάνει on. Έβγαλα την μπαταρία το άφησα λίγο να "ξεκουραστεί" την ξαναέβαλα, προσπάθησα να το επανακινήσω και με τον φορτιστή του αλλά τίποτα. Μήπως έχει συμβει σε κάποιον αυτό το πρόβλημα και το έχει λύσει χωρίς να χρειαστεί να το πάει στο servis της Nokia. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά να αφήσεις λίγη ώρα την συσκευή χωρίς μπαταρία,κάρτα sim και κάρτα μνήμης.Αν δεν γίνει κάτι τότε δοκίμασε μήπως μπορείς να κάνεις format με κλειστή την συσκευή.Αν δεν γίνει και τίποτα έτσι τότε γνώμη είναι ότι θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω παραεισαγωγής (το βρήκα σε άσπρο-έχει μέσα Ουγγαρέζικο manual) θα υπάρχει κανένα πρόβλημα για τα ελληνικά του (αναβαθμίσεις, service, εγγύηση)? Άμα του βάλω και ελληνικό πληκτρολόγιο δεν θα είναι το ίδιο με αυτό που φέρει η νοκια εδώ? Απαντήστε αν γίνεται, γιατί μέχρι αύριο μπορώ να το κρατήσω ή να το γυρίσω για να πάρω το ασημί. Ευχαριστώ

 

Με τις αναβαθμίσεις θα έχεις ένα μικρό πρόβλημα. Αν τις κάνεις μέσω του Ovi Suite χάνονται τα Ελληνικά και θα έχει την γλώσσα που είχε μέσα το κινητό κανονικά, αλλά αυτό μπορεί να διορθωθεί είτε να το πηγαίνεις στην Nokia και με 15-20€ να σου περνάνε την αναβάθμιση και τα Ελληνικά είτε εναλλακτικά να το κάνεις μόνος σου δες εδώ.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά να αφήσεις λίγη ώρα την συσκευή χωρίς μπαταρία,κάρτα sim και κάρτα μνήμης.Αν δεν γίνει κάτι τότε δοκίμασε μήπως μπορείς να κάνεις format με κλειστή την συσκευή.Αν δεν γίνει και τίποτα έτσι τότε γνώμη είναι ότι θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής

για να κατεβάσω το phoenix nokia πχ.απο το pirate bay μου λέει να απεγκαταστήσω ότι έχει σχέση με τη nokia (pc suite κ.α) στο βιντεάκι όμως ο mirrorofsorrow λέει ότι πρέπει να έχουμε εγκατεστημένοτο pc suite. Να το απεγκαταστήσω (το pc suite) να κατεβάσω το phoenix και μετά να το ξαναεγκαταστήσω πρίν ξεκινήσω την διαδικασία flashing?

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός έχει γίνει από εμένα και είχα ήδη εγκατεστημένη έκδοση του ovi suite πριν κάνω εγκατάσταση του phoenix.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός έχει γίνει από εμένα και είχα ήδη εγκατεστημένη έκδοση του ovi suite πριν κάνω εγκατάσταση του phoenix.

 

sorry που γίνομαι κουραστικός, αλλά αν έχεις την καλοσύνη με βοηθάς λίγο. Από πού να κατεβάσω το phoenix? και πρίν το κατεβάσω να απεγκαταστήσω το pc suite nokia? (το ovi suite το αφήνω)

Link to comment
Share on other sites

Κουραστικός δεν γίνεσαι μην ανησυχείς.:)

Πληροφορίες για το που υπάρχουν διαθέσιμες εκδόσεις του συγκεκριμένου προγράμματος δεν μπορούν να δοθούν μέσα από τις σελίδες του forum.

Το pc suite προσωπικά έχω πολύ καιρό που δεν το χρησιμοποιώ.Καλύτερα να χρησιμοποιείς το ovi suite γιατί έχει πιο πολλά να προσφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...