Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους σας...Μολις χθες το απεκτησα απο nokia shop και δε προλαβα να το βαλω μπροστα...το εβαλα για φορτιση και μολις το ανοιξα για να το σεταρω, εσβησε, και τελοςςςς...

Δε μιλαει δε λαλαει δε κουνιεται....

Δε κανει τιποτα..ουτε ανοιγει...ουτε τιποτα...ΣΟΚ....Hard reset δε κανει? τι εγινε βρε παιδια? ξερει κανεις να βοηθησει μεχρι να το παω τη τριτη πισω?

Χρειάζεται κάποια λεπτά μέχρι να δείξει φόρτιση, ειδικά την πρώτη φορά....Σύνδεσέ το με τον φορτιστή και περίμενε κανένα 5λεπτο μήπως και δεις φόρτιση....Όταν δε ξεκινήσει έλεγξε ότι φορτίζει σωστά δηλ. βλέπεις την μπάρα της μπαταρίας σε λευκό φόντο να ανεβαινοκατεβαίνει....Όταν σταματήσει αυτό σε κανένα τρίωρο σημαίνει πως το κινητό είναι φορτισμένο πλήρως....

Edited by ion83
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρειάζεται κάποια λεπτά μέχρι να δείξει φόρτιση, ειδικά την πρώτη φορά....Σύνδεσέ το με τον φορτιστή και περίμενε κανένα 5λεπτο μήπως και δεις φόρτιση....Όταν δε ξεκινήσει έλεγξε ότι φορτίζει σωστά δηλ. βλέπεις την μπάρα της μπαταρίας σε λευκό φόντο να ανεβαινοκατεβαίνει....Όταν σταματήσει αυτό σε κανένα τρίωρο σημαίνει πως το κινητό είναι φορτισμένο πλήρως....

 

 

Thanks για την γρηγορη απαντηση σας... Μα τα εκανα ολα αυτα που προτεινατε...εγιναν ολα οπως τα περιεγραψατε...αυτο μου κανει περιεργεια..ςχω την εντυπωση οτι εκαψε οθονη η κατι τετοιο...Υποψια οτι την πατησαμε..τι μου ηρθε να αλλαξω το Ν95 μου?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω απο χθες και έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του.

Το δουλεύω συνέχεια και δεν έχει πέσει η μπαταρία του ούτε μια μπάρα!!!

 

Ερώτηση... έχω το 022.009

Να το αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη γιατι η μονη διαφορα που ειδα με την αναβαθμιση ηταν οτι εγινε πιο αργο!

Εγω και με την 022.009 δεν ειχα προβλημα,ουτε τωρα εχω,απλα πριν ηταν πιο σβελτο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη γιατι η μονη διαφορα που ειδα με την αναβαθμιση ηταν οτι εγινε πιο αργο!

Εγω και με την 022.009 δεν ειχα προβλημα,ουτε τωρα εχω,απλα πριν ηταν πιο σβελτο.

 

Τα ίδια κι εδώ. Περιμένουμε την επόμενη.

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: αγοράστηκαν 2 ίδια Ε52. Το ένα δουλεύει σε δίκτυο Wind, το άλλο σε Vodafone. Το θέμα είναι η αποστολη MMS. Με την κάμερα στην καλύτερη ρύθμιση, με "μέγεθος εικόνας: μεγάλο" στις ρυθμίσεις των MMS, το Wind στέλνει κανονικά την εικόνα στο σωστό μέγεθος (περίπου 300kB), το δε Vodafone την μικραίνει σε μέγεθος γραμματόσημου (3-5 kB μόνο) για να την στείλει.

 

Καμιά ιδέα; :confused:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κι εδώ. Περιμένουμε την επόμενη.

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: αγοράστηκαν 2 ίδια Ε52. Το ένα δουλεύει σε δίκτυο Wind, το άλλο σε Vodafone. Το θέμα είναι η αποστολη MMS. Με την κάμερα στην καλύτερη ρύθμιση, με "μέγεθος εικόνας: μεγάλο" στις ρυθμίσεις των MMS, το Wind στέλνει κανονικά την εικόνα στο σωστό μέγεθος (περίπου 300kB), το δε Vodafone την μικραίνει σε μέγεθος γραμματόσημου (3-5 kB μόνο) για να την στείλει.

 

Καμιά ιδέα; :confused:

Πήγαινε στα settings των ΜΜS και κάνε τις κατάλληλες ρυθμίσεις ώστε η εικόνα αποστολής να είναι στα 300 Κβ.....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. αν κατάλαβα καλά σε κάποιους λειτουργεί η επεξεργασία ετικέτας και σε κάποιους όχι μετά την νέα αναβάθμιση λογισμικού? κάποιος που το έχει δοκιμάσει? γιατί σε εμένα πλέον δεν δουλευει με τίποτα... :-(
Link to comment
Share on other sites

Με τη λέξη ετικέτα εννοούν τις λέξεις που βρίσκονται μέσα σε κόκκινο πλαίσιο στην εικόνα που επισυνάπτω.

Κανονικά θα πρέπει να έχεις τη δυνατότητα να το αλλάξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει η επεξεργασία εττικέτας. Τι σημαίνει αυτό?

Σημαίνει ότι μπορείς να αλλάξεις όνομα στις ετικέτες. Για παράδειγμα, στην φωτογραφία δείχνει μια ετικέτα με το όνομα "Mobile". Επεξεργασία ετικέτας σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις όποιο όνομα θες εσύ, τηλέφωνο, κινητό 1 κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι μπορείς να αλλάξεις όνομα στις ετικέτες. Για παράδειγμα, στην φωτογραφία δείχνει μια ετικέτα με το όνομα "Mobile". Επεξεργασία ετικέτας σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις όποιο όνομα θες εσύ, τηλέφωνο, κινητό 1 κτλ.
Έχω την εντύπωση ότι ο όρος αυτός χρησιμοποιήθηκε αρχικά από αυτόν που το πόσταρε, εννοώντας την αλλαγή ετικέτας στην επεξεργασία επαφών....

 

Σε εμένα δουλεύει η επεξεργασία εττικέτας. Τι σημαίνει αυτό?

Καλά εφόσον δεν ξερεις πού αναφέρεται η επεξεργασία ετικέτας, πως απαντάς πως σε σένα δουλεύει;;;:p

Edited by ion83
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα από τη Nokia ότι υπάρχει νέο διαθέσιμο λογισμικό για το E52 αλλά έχω κάνει την αναβάθμιση πριν μια βδομάδα περίπου. Όταν το σύνδεσα πάντως δε μου έβγαλε ότι υπήρχε κάποια νέα αναβάθμιση. Μάλλον θα ήταν κάποιο ξεχασμένο μήνυμα...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: αγοράστηκαν 2 ίδια Ε52. Το ένα δουλεύει σε δίκτυο Wind, το άλλο σε Vodafone. Το θέμα είναι η αποστολη MMS. Με την κάμερα στην καλύτερη ρύθμιση, με "μέγεθος εικόνας: μεγάλο" στις ρυθμίσεις των MMS, το Wind στέλνει κανονικά την εικόνα στο σωστό μέγεθος (περίπου 300kB), το δε Vodafone την μικραίνει σε μέγεθος γραμματόσημου (3-5 kB μόνο) για να την στείλει.

 

Καμιά ιδέα; :confused:

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το MMSc software της vodafone κάνει αυτόματα resize τις εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!είμαι ενας νεος ακομα κάτοχος της συσκευης!με μεγαλη προσοχη το διαλεξα και μπορω να πω πως χαρηκα για την επιλογη!μετα απο τρεις μερες περιπου πασπάτεμα κατάφερω να φέρω την εργοστασιακή φόρτιση στο μινιμουμ ωστε να φοστίσω το κινιτο για πρώρη φορα!το κλείνω λοιπον το βράδυ και το βάζω να φορτίσει!ξυπνάω το πρωι σημερα και το κινιτο εχει κωλλησει στην μια γραμμή!!!

όταν το ανοιξα μου έργαψε οτι θέλει φόρτισει δηλαδη δεν φόρτισε καθόλου.ανοικτο φορτίζει με λιγα λόγια ενώ κλειστο κάνει να φορτίσει και σε λιγότερο απο μισο λεπτό κολλάει η φόρτιζει με έναν χαρακτηριστικό ήχο!να αρχήσω να ανυσηχω??????:cry:

 

 

Καλημερα,

 

Αγορασα το Ε52 το Σαββατο και εκανα προχθες την πρωτη φορτιση. Και εμενα μου εκανε το ιδιοπραγμα με σενα φιλε μου ακριβως. το εβαλα το βραδυ να φορτισει κλειστο και κοιμηθηκα. οταν το ανοιξα το πρωι δεν ειχε φορτισει καθολου και χτυπαγε οτι τελειωνει η μπαταρια. το εβαλα να φορτισει ανοιχτο και δεν πηρε μπρος αμεσως! μετα απο 2-3 φορες που εβαλα εβγαλα φορτιστη ξεκινησε κανονικα. ελπιζω να μην το ξανακανει τωρα στην 2ι φορτιση!

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω κατι: καθως ειμουν στο νετ και σερφαρα μου εβγαλε μνημη πληρης (κατεβαζα το google street view) και σταματησε. αυτο σημαινει οτι γεμισε η μνημη του τηλεφωνου? πως ελευεθερωνω χωρο? καιπου ξερω τι πρεπει να σβησω ή νσ μεταφερω στην εξωτερικη μνημη και πως γινετε?

 

Τελος θα ηθελα να μου πει καποιος που μπορω να βρω να εγκαταστησω το adobe flash player. εψαξα παντου αλλα δεν το βρισκω.

 

Θα εκτιμουσα μια απαντηση σε αυτες τις ερωτησεις εδω ή σε pm αν ειναι πολλα!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!

Να ρωτησεις τους κυριους και τις κυριες

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΜΕΡΟΣ ΚΑΤΙ, ΜΕ ΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ? ΜΥΡΕ ΓΚΡΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑΙΣΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΣ

 

γιατι δεν βρισκω οπως εγινε αντιληπτο

 

Καλημερα,

 

Αγορασα το Ε52 το Σαββατο και εκανα προχθες την πρωτη φορτιση. Και εμενα μου εκανε το ιδιοπραγμα με σενα φιλε μου ακριβως. το εβαλα το βραδυ να φορτισει κλειστο και κοιμηθηκα. οταν το ανοιξα το πρωι δεν ειχε φορτισει καθολου και χτυπαγε οτι τελειωνει η μπαταρια. το εβαλα να φορτισει ανοιχτο και δεν πηρε μπρος αμεσως! μετα απο 2-3 φορες που εβαλα εβγαλα φορτιστη ξεκινησε κανονικα. ελπιζω να μην το ξανακανει τωρα στην 2ι φορτιση!

 

και εγω αυτην την δευτερη περιμενω γιαιτ μετα που το ξαναεκλεισα φορτισε κανονικα!τι να πω η νεκροψια θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!

Να ρωτησεις τους κυριους και τις κυριες

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΜΕΡΟΣ ΚΑΤΙ, ΜΕ ΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ? ΜΥΡΕ ΓΚΡΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑΙΣΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΣ

 

γιατι δεν βρισκω οπως εγινε αντιληπτο

 

Καλημερα,

 

Αγορασα το Ε52 το Σαββατο και εκανα προχθες την πρωτη φορτιση. Και εμενα μου εκανε το ιδιοπραγμα με σενα φιλε μου ακριβως. το εβαλα το βραδυ να φορτισει κλειστο και κοιμηθηκα. οταν το ανοιξα το πρωι δεν ειχε φορτισει καθολου και χτυπαγε οτι τελειωνει η μπαταρια. το εβαλα να φορτισει ανοιχτο και δεν πηρε μπρος αμεσως! μετα απο 2-3 φορες που εβαλα εβγαλα φορτιστη ξεκινησε κανονικα. ελπιζω να μην το ξανακανει τωρα στην 2ι φορτιση!

 

και εγω αυτην την δευτερη περιμενω γιαιτ μετα που το ξαναεκλεισα φορτισε κανονικα!τι να πω η νεκροψια θα δειξει

Εχω παρει αυτη σε διαφανο και μαυρο,σοβαρη,λεπτη και ανετη.

Το μονο που εχει λαθος για μενα ειναι οτι για να φορτισεις πρεπει να την βγαλεις λιγο.

Α και εχω βαλει και ενα screen protector και ειναι κομπλε!

 

http://cgi.ebay.com/CLEAR-CRYSTAL-GEL-SOFT-SKIN-CASE-COVER-FOR-NOKIA-E52-b_W0QQitemZ220536911384QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3359063618#ht_2879wt_1165

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΜΕΡΟΣ ΚΑΤΙ, ΜΕ ΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ? ΜΥΡΕ ΓΚΡΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑΙΣΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΣ

 

Να ένα: http://shop.brando.com/search.php?keyword=e52&Submit=Product+Search

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Να θυμίσω πως για ότι έχει σχέση με αξεσουάρ συζητάμε στο αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Παρακαλώ η συζήτηση να συνεχιστεί εκεί.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πως μπορω να παρω παιχνιδια απο αλλες συσκευες νοκια απλες η με symbian που ειναι κλειδωμενα για να τα βαλω στο ε-52.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βρεις το αρχειο εγκαταστασης η απο την επισημη σελιδα η να βρεις την εφαρμογη σπασμενη.

 

Εαν χρειαστεις κατι αλλο για εφαρμογες συζηταμε Εδω και για παιχνιδια Εδω ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το θεμα με την φόρτιση επανέρχεται.

Στην δέυτερη φόρτιση έκανε ακριβώς τα ίδια με την πρώτη.Μόνο σε λειτουργία "φόρτιζε". Φόρτιζε είναι μια κουβέντα καθώς μετά τέσσερις λισως και έξι ώρες ακόμα "φόρτιζε".Αφού λοιπόν φόρτιζε έτσι το ξαναέκλεισα και φορτιζε κανονικά!

 

Κακό πράγμα να παίρνεις κάτι και να σου βγάζει προβλήματα

 

Και με το gps κάτι πρέπει να τρέχει αλλα ίσως να φταίω και εγώ θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι: καθως ειμουν στο νετ και σερφαρα μου εβγαλε μνημη πληρης (κατεβαζα το google street view) και σταματησε. αυτο σημαινει οτι γεμισε η μνημη του τηλεφωνου? πως ελευεθερωνω χωρο? καιπου ξερω τι πρεπει να σβησω ή νσ μεταφερω στην εξωτερικη μνημη και πως γινετε?

 

Τελος θα ηθελα να μου πει καποιος που μπορω να βρω να εγκαταστησω το adobe flash player. εψαξα παντου αλλα δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το θεμα με την φόρτιση επανέρχεται.

Στην δέυτερη φόρτιση έκανε ακριβώς τα ίδια με την πρώτη.Μόνο σε λειτουργία "φόρτιζε". Φόρτιζε είναι μια κουβέντα καθώς μετά τέσσερις λισως και έξι ώρες ακόμα "φόρτιζε".Αφού λοιπόν φόρτιζε έτσι το ξαναέκλεισα και φορτιζε κανονικά!

 

Κακό πράγμα να παίρνεις κάτι και να σου βγάζει προβλήματα

 

Τελικά αυτό ακούγεται από όλο και από περισσότερους και τείνει να γίνει επιβεβαιωμένο bug για το Ε52. Οι αναβαθμίσεις έρχονται και παρέρχονται, δεν φαίνεται να γίνεται κάτι και όλα δείχνουν πως μάλλον πρόκειται για hardware bug για το οποίο η ΝΟΚΙΑ φαίνεται να "ποιεί τη νήσσα"...:sick:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν ενα αρχειο jar με bluetooth, αυτο πως μπορω να το αποθηκευσω στην καρτα μνημης ετσι ωστε μετα να το περασω στον υπολογιστη μου;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...