Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενσωματωμένο όχι.

Ωστόσο υπάρχουν πολλές εφαρμογές τρίτων.

Π.χ. ..... για το πορτοφόλι αλλά και άλλες εφαρμογές που μπορώ να βρω. Σε παρακαλώ βοήθησέ με (έστω και με PM), είμαι νέος στο s60 αλλά και από αυτές εξαρτάται αν θα αγοράσω το κινητό ή όχι. Thank's. Και μια άλλη ερώτηση. Τι λέτε 6710 navigator (όχι για το navigator παρά για το σχήμα του) ή Ε52?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκεφτομαι αυτες τις μερες να παω να το παρω.

 

θα παρακαλουσα λοιπων καποιο συνφορουμητη να μου πει επιγραμματικα εστω τι προβληματα μπορει να αντιμετωπισω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. ..... σε παρακαλώ βοήθησέ με (έστω και με PM), είμαι νέος στο s60 αλλά και από αυτό εξαρτάται αν θα αγοράσω το κινητό ή όχι. Thank's

 

Φίλε μου, τα τηλέφωνα αυτά όταν τα αγοράζεις δεν έχουν πολλά πολλά μέσα. Αλλά (και εδώ είναι το ψητό) μπορείς να βάζεις επιπλέον προγράμματα για να κάνεις αυτά που θέλεις. Προγράμματα υπάρχουν χιλιάδες, σχεδόν για οτιδήποτε θελήσεις. Τ περισσότερα θα τα βρείς τσάμπα στο ιντερνετ.

 

Οι συζητήσεις για τα προγράμματα γίνοται σε άλλο θέμα και συγκεκριμένα εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Υπάρχουν πολλά προγράμματα για ό,τι θέλεις. Μην ανησυχείς. Μπορείς να διαμορφώσεις το τηλέφωνο όπως σου αρέσει και με τις δυνατότητες που εσύ προτιμάς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμη το Nokia Player δεν μου διαβάζει τα αρχεία μουσικής ακόμη και εαν πάτησα ανανέωση βιβλιοθήκης μέσα από το Nokia Player.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι αυτες τις μερες να παω να το παρω.

 

θα παρακαλουσα λοιπων καποιο συνφορουμητη να μου πει επιγραμματικα εστω τι προβληματα μπορει να αντιμετωπισω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο

 

Για την δική σου καλύτερη ενημέρωση, ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες. Επιγραμματικά, όπως ανέφερα μόλις 2-3 posts πριν, κάποιο σοβαρό πρόβλημα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμη το Nokia Player δεν μου διαβάζει τα αρχεία μουσικής ακόμη και εαν πάτησα ανανέωση βιβλιοθήκης μέσα από το Nokia Player.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

 

Τι τυπος ειναι τα αρχεια μουσικης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμη το Nokia Player δεν μου διαβάζει τα αρχεία μουσικής ακόμη και εαν πάτησα ανανέωση βιβλιοθήκης μέσα από το Nokia Player.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

 

Είχα κι εγώ παλιότερα συναντήσει αυτό το πρόβλημα, βγάλε τη κάρτα μνήμης, βάλε την στον υπολογιστή και κάνε ένα scandisk

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να απεγκαταστήσουμε του χαρτες της νοκια? :confused:

Το πρόγραμμα Χάρτες δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις. Είναι μέρος του λειτουργικού συστήματος.

Αυτό που μπορείς να διαγράψεις διότι καταλαμβάνει χώρο είναι η χάρτες της εφαρμογής.

Αυτό γίνεται είτε διαγράφοντας το φάκελο cities από τη κάρτα μνήμης, είτε από το map loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι και γώ ένας ευτυχής (?!) κάτοχος...

 

Έχει κανένας πρόβλημα με το GPS? Έχει καμιά δεκαριά μέρες που δεν βρίσκει κανένα δορυφόρο, ούτε με το AGPS ενεργοποιημένο, ενώ πριν δούλευε μια χαρά. Διάβασα σε ένα ξένο φόρουμ ότι καίγεται το module και πρέπει να αλλάξεις συσκευή. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό? Καμιά συμβουλή πριν πάω Nokia?

Link to comment
Share on other sites

Αν και παλιοτερος καλως ηρθες :)

 

Eαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format μηπως και στρωσει. Δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να κανεις απο μονος σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επειδή το ψιλοσκέφτομαι για το κινητό αυτό ,

διάβασα αρκετούς εδώ που λένε για πρόβλημα στην οθόνη ... ένα τρέμουλο κάτι!

Είναι όπως

??? (δείτε από 0.50 και μετά)

Αν φαίνεται συνέχεια όπως το βίντεο , είναι λίγο κουραστικό μου φαίνεται!

Σε όλους είναι έτσι??

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επειδή το ψιλοσκέφτομαι για το κινητό αυτό ,

διάβασα αρκετούς εδώ που λένε για πρόβλημα στην οθόνη ... ένα τρέμουλο κάτι!

Είναι όπως

??? (δείτε από 0.50 και μετά)

Αν φαίνεται συνέχεια όπως το βίντεο , είναι λίγο κουραστικό μου φαίνεται!

Σε όλους είναι έτσι??

Thanks :)

 

Απο πολλααααααααααα Ε52 που ειδα,καμια σχεση οτι βλεπεις.

Αυτο που βλεπεις ειναι τουλαχιστον 300% πιο πολυ.

Παρτο το κινητο να βρεις την ησυχια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επειδή το ψιλοσκέφτομαι για το κινητό αυτό ,

διάβασα αρκετούς εδώ που λένε για πρόβλημα στην οθόνη ... ένα τρέμουλο κάτι!

Είναι όπως

??? (δείτε από 0.50 και μετά)

Αν φαίνεται συνέχεια όπως το βίντεο , είναι λίγο κουραστικό μου φαίνεται!

Σε όλους είναι έτσι??

Thanks :)

 

Να το παρεις το κινητακι:)και με το που βγει αναβαθμιση θα λυθουν ολα τα μικροπροβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επειδή το ψιλοσκέφτομαι για το κινητό αυτό ,

διάβασα αρκετούς εδώ που λένε για πρόβλημα στην οθόνη ... ένα τρέμουλο κάτι!

Είναι όπως

??? (δείτε από 0.50 και μετά)

Αν φαίνεται συνέχεια όπως το βίντεο , είναι λίγο κουραστικό μου φαίνεται!

Σε όλους είναι έτσι??

Thanks :)

 

Συμφωνώντας με τους προλαλήσαντες, πάρτο χωρίς άγχος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και παλιοτερος καλως ηρθες :)

 

Eαν εχεις χρονο δοκιμασε να κανεις hard format μηπως και στρωσει. Δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να κανεις απο μονος σου..

 

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα.

 

Βρήκα λύση...έφταιγε το ότι είχα απενεργοποιήσει το διακομιστή εντοπισμού θέσης:O.

 

Τελικά χωρίς το AGPS δεν βρίσκει τίποτα...Πάντως κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επειδή το ψιλοσκέφτομαι για το κινητό αυτό ,

διάβασα αρκετούς εδώ που λένε για πρόβλημα στην οθόνη ... ένα τρέμουλο κάτι!

Είναι όπως

??? (δείτε από 0.50 και μετά)

Αν φαίνεται συνέχεια όπως το βίντεο , είναι λίγο κουραστικό μου φαίνεται!

Σε όλους είναι έτσι??

Thanks :)

Αυτό που βλέπεις δεν είναι το τρεμοπαιγμα της οθόνης αλλά κάτι παρόμοιο με αυτό που συμβαίνει όταν με μια κάμερα βιντεοσκοπείς crt τηλεοράσεις.

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω δει τρεμόπαιγμα στην οθόνη. Το μόνο που θα μπορούσες να πεις τρεμόπαιγμα είναι όταν η οθόνη διορθώνει (όχι γραμμικά αλλά με μικρά διακριτά σκαλοπάτια) τη φωτεινότητά της από φωτεινό σε σκοτεινό περιβάλλον. Θα το δεις αν με το δάκτυλό σου καλύψεις τον αισθητήρα φωτός στο αριστερό πάνω μέρος του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους παιδιά ... είναι σίγουρο ότι μιλάμε για ένα φοβερό πολυεργαλείο της ΝΟΚΙΑ! :D
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις ένα απλό μήνυμα SMS με προκαθορισμένο περιεχόμενο (το οποίο έχεις θέσει εσύ από πριν) και αυτόματα με το που θα λάβει η συσκευή το εν λόγω μήνυμα, χωρίς να χρειαστεί να το ανοίξεις, κλειδώνει και ζητά τον κωδικό ασφαλείας για να μπορέσεις ξανά να τη καταστήσεις λειτουργική.

Φυσικά αν είναι κλειστή η συσκευή, δεν θα λάβει το μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξεκουραστείτε αύριο και το Σ/Κ γιατί μόλις το παράγγειλα (μέσω του MyAccount μου) και θα σας ζαλίσω όταν το παραλάβω :p , με πείσατε τελικά :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έσβησα καταλάθος το n-gage aπό τη συσκευή μου. μπορεί κάποιος να μου το στείλει?
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το αλλαξεις με το δευτερο τροπο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

 

έκανα ένα ποστ σήμερα το πρωί, σχετικά με την μη αναγνωριση του κινητού από τα προγράμματα που αναφέρονται στους δύο τρόπους, και σβήστηκε.

γιατί?

 

κρίμα γιατί είναι ενα πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει οποιοσδήποτε προσπαθήσει να αλλάξει το Product code του στο Ε52.

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα ποστ σήμερα το πρωί, σχετικά με την μη αναγνωριση του κινητού από τα προγράμματα που αναφέρονται στους δύο τρόπους, και σβήστηκε.

γιατί?

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?a=90

 

κρίμα γιατί είναι ενα πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει οποιοσδήποτε προσπαθήσει να αλλάξει το Product code του στο Ε52.

 

Δοκιμασε να κανεις hard format και ξανα την διαδικασια απο την αρχη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα λύθηκε αφού έκανα ένα search στο google για αρκετή ώρα, διαπίστωσα ότι το τελευταίο Nokia Pc Suite, δημιουργεί πρόβλημα συμβατότητας με JAF και Nemesis.

Αφού απεγκατέστησα προσωρινά το Pc suite, έκανα τη διαδικασία κανονικά, και μπόρεσα να χρησιμοποιήσω και τα δύο προγράμματα για την αλλαγή του product code.

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να εχει ξανα αναφερθει :O

 

To προσθεσα στον οδηγο :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...