Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα..

 

Στο παρον θεμα συζηταμε οτι εχει σχεση με το Ε52 και μονο. Οι προσωπικες γνωμες για τα αλλα μελη δεν εχουν καμια θεση. Θα παρακαλεσω να συνεχισετε την συζητηση οπως πρεπει και να αιτιολογησετε την γνωμη σας με επιχειρηματα.

 

Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να ποσταρει καποια φωτογραφια να φαινεται το Νοtification Led του κινητου?

ειναι εντονο?? ειναι σαν τα αλλα Ε series με breathing ktl??

 

Είναι όπως στα άλλα E-series.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζω επέτειο γιατί μου βγάζει δίπλα στην ημερομηνία θαυμαστικό και τελικά πια από όλες (υπόμνημα και τα άλλα που έχει) πρέπει να βάλω έτσι ώστε να μου θυμίσει κάτι, με ήχο βέβαια, σε κάποια συγκεκριμένη ώρα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τη νέα έκδοση λογισμικού είπα να κάνω και ένα γενικότερο Format στο κινητό και να το «ξαναστήσω» από την αρχή. Μετά από κάνα δίωρο και αφού το ξαναέφερα στα μέτρα μου την έπεσα για ύπνο αλλά την επομένη το τηλέφωνο δεν άνοιγε. Πάω στη ΝΟΚΙΑ στο Αιγάλεω και μου λένε πάρε τηλέφωνο αύριο να σου πούμε. Πήρα λοιπόν σήμερα και μου λένε δυστυχώς δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι και το στείλαμε στα κεντρικά, θα περιμένετε 15-20 μέρες!! Τι xxxxxx μπορεί να παίζει ρε μάγκες? Το κινητό όταν το έβαζες στον υπολογιστή μέσω καλωδίου και πατούσες το κουμπί να ανοίξει, τα ηχεία έκαναν τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνουν όταν πχ. Ανοίγουμε τον εκτυπωτή… αλλά μετά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζω επέτειο γιατί μου βγάζει δίπλα στην ημερομηνία θαυμαστικό και τελικά πια από όλες (υπόμνημα και τα άλλα που έχει) πρέπει να βάλω έτσι ώστε να μου θυμίσει κάτι, με ήχο βέβαια, σε κάποια συγκεκριμένη ώρα? Ευχαριστώ.

 

Μόνο Επέτειος και Υποχρέωση δέχονται υπενθύμιση σε συγκεκριμένη ώρα.

Αν όμως περάσεις κάποιες εγγραφές ημερολογίου από άλλο Nokia, που να έχεις Συνάντηση με υπενθύμιση σε συγκεκριμένη ώρα (Series 40 ή άλλο που να το υποστηρίζει), τότε αυτή δουλεύει κανονικά. Τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα με δύο προηγούμενα και παλιά Nokia που είχα. Ή είναι feature ή κάτι ξεχνούν.

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο δεν σας δίνει 4 επιλογές Σύσκεψη, Υπόμνημα, Επέτειος και Υποχρέωση? Και οι 4 αυτές επιλογές έχουν ρύθμιση να σε ειδοποιεί μια συγκεκριμένη ώρα που θα ορίσεις εσύ, π.χ. στις 16:00. Αυτό δεν ζητάς alex61? Να βάλεις για παράδειγμα ότι την Δευτέρα στις 12 έχεις ραντεβού και θες να στο υπενθυμίσει 1, 2 ώρες πιο πριν ή και την προηγούμενη ημέρα?

 

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_E52-1_UG_el.pdf

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο δεν σας δίνει 4 επιλογές Σύσκεψη, Υπόμνημα, Επέτειος και Υποχρέωση? Και οι 4 αυτές επιλογές έχουν ρύθμιση να σε ειδοποιεί μια συγκεκριμένη ώρα που θα ορίσεις εσύ, π.χ. στις 16:00. Αυτό δεν ζητάς alex61? Να βάλεις για παράδειγμα ότι την Δευτέρα στις 12 έχεις ραντεβού και θες να στο υπενθυμίσει 1, 2 ώρες πιο πριν ή και την προηγούμενη ημέρα?

 

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_E52-1_UG_el.pdf

 

Εμένα στο Υπόμνημα δεν μου δίνει δυνατότητα υπενθύμισης καν.

 

Επίσης στη Σύσκεψη μπορώ να ορίσω υπενθύμιση μόνο για τις προκαθορισμένες ώρες που μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω. Αν για παράδειγμα θέλω να ορίσω την υπενθύμιση 9 ώρες, ή 3 μέρες ή 2 εβδομάδες πριν, δεν μπορώ.

 

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Stendor σωστά αλλά και just στην ώρα ακριβώς. Επίσης το θαυμαστικό τι ρόλο παίζει?

To θαυμαστικό έχει να κάνει με το πόσο σημαντική είναι η υποχρέωση. Εμφανίζεται όταν το βάλεις στην υψηλότερη.

 

Εμένα στο Υπόμνημα δεν μου δίνει δυνατότητα υπενθύμισης καν.

Επίσης στη Σύσκεψη μπορώ να ορίσω υπενθύμιση μόνο για τις προκαθορισμένες ώρες που μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω. Αν για παράδειγμα θέλω να ορίσω την υπενθύμιση 9 ώρες, ή 3 μέρες ή 2 εβδομάδες πριν, δεν μπορώ.

Κάνω κάτι λάθος;

Δεν μπορώ να καταλάβω, πάντα υπήρχαν αυτές οι επιλογές και στα Symbian S60 FP1 και 5th Edition. Για παράδειγμα στο 5800 που έχω γίνονται αυτά που λέτε.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To θαυμαστικό έχει να κάνει με το πόσο σημαντική είναι η υποχρέωση. Εμφανίζεται όταν το βάλεις στην υψηλότερη.

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω, πάντα υπήρχαν αυτές οι επιλογές και στα Symbian S60 FP1 και 5th Edition. Για παράδειγμα στο 5800 που έχω γίνονται αυτά που λέτε.

 

Ναι, αλλά εμείς μάλλον δεν είχαμε ποτέ άλλοτε S60.

Plus, προσπαθούσα να διαπιστώσω αν γίνεται μόνο στο δικό μας κινητό και όχι σε κάποιων άλλων, μιας και ανέφερες ότι και στις 4 επιλογές σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

sos

 

παιδια χρησιμοποιησα το προγραμματακι Nimbuzz,για να τα μιλησω με κατι φιλους μεσω yahoo messenger.ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να με χρεωσει η εταιρια κινητης,αφου εκανα voice chat??

ευχαριστω,περιμενω απαντησεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες συνδεθεί με κάποιο ασύρματο δίκτυο WiFi (WLAN), να είσαι σίγουρος πως χρεώθηκες.

Τσέκαρε το από το αναλυτικό Μητρώο. Είναι η δευτερη καρτέλα με το που τρέχεις το Μητρώο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες συνδεθεί με κάποιο ασύρματο δίκτυο WiFi (WLAN), να είσαι σίγουρος πως χρεώθηκες.

Τσέκαρε το από το αναλυτικό Μητρώο. Είναι η δευτερη καρτέλα με το που τρέχεις το Μητρώο.

 

οχι,ειχα συνδεθει με ασυρματο δικτιο.

αρα πρεπει να την γλυτωσα.

λεω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΟΚΙΑ Ε52, ΦΟΒΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ CΟSΜΟΤΕ ΚΑΙ USΙΜ ΚΑΡΤΑ, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ VΟDΑFΟΝΕ CU 32Κ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ Η ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΟΛΗΜΑΤΑ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω ενας υποψηφιος αγοραστης για το Ε 52 απλα περιμενω μηπως και το φερουν σε αλλο χρωμα οπως το Ε 55 .Γνωριζει κανεις αν κυκλοφορησει το Ε52 σε αλλο χρωμα εκτος του ασημι?????

(απο την vodafone το E52 ειναι branded????)

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ποστ που αφορουσαν την αγορα nokia απο καταστημα μεταφερθηκαν στο θεμα Αγορά συσκευής Nokia από (online) κατάστημα μπορειτε να συνεχισετε εκει την συζητηση για να ειναι συγκεντρωμενες ολες οι πληροφοριες.

 

Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ποσες μερες κραταει με νορμαλ χρηση;

 

εχει παρουσιασει καποια εντονα προβληματα η συσκευη;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω αναφέρουν οι χρήστες ότι έχει πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, αφού φοράει μπαταρία 1500άρα. Αναφέρουν αναμονή για 4-5 μέρες, αυτό εξαρτάται πάντα από την χρήση κάθε χρήστη βέβαια.

 

Μερικά προβλήματα, τα οποία κυρίως είναι software bugs, αναφέρονται σε αυτή και στην προηγούμενη σελίδα. Οπότε μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις τελευταίες σελίδες και θα απαντηθούν τα ερωτήματα σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα αναβάθμιση στο κινητό. Το περίεργο είναι ότι δεν χάθηκαν τα μηνύματά και οι επαφές μου με την αναβάθμιση... είναι φυσιολογικό;! ( περίεργο που ρωτάω Ε; άλλα μου έκανε εντυπωση!))
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσιολογικό είναι.

Έχει αναφερθεί και στις προηγούμενες σελίδες...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση στο κινητο μου,σε κατασταση κλειδωματος(οταν εχει κλειδωσε πλεων),εμφανιζεται παντα να επιλεξω συνδεση (αναζητηση wlan,διαδικτιο,υπηρεσιες wap)

εχει συμβει σε κανεναν αυτο?

και αν ναι,πως θα μπορουσα να το λυσω?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.Εδώ και μερικές μέρες symbiώνω κι εγώ με το Ε52.Είναι η πρώτη μου επαφή με ΝΟΚΙΑ αλλά και με smart phone οπότε χρειάζομαι αρκετή μελέτη.

Το κινητό το αναβάθμισα από την πρώτη μέρα , αφού μόλις εγκατέστησα την εφαρμογή Nokia Pc Suite μου έβγαλε μήνυμα για νέα έκδοση λογισμικού.

Προβλήματα σαν αυτά που περιγράφονται σε αυτό το θέμα δεν έχω , αν και είναι ακόμη πολύ νωρίς.

Εκείνο που με χαλάει είναι η θέση των κουμπιών αποδοχής και απόρριψης κλήσης , την οποία βρίσκω εντελώς άβολη. Θεωρώντας ότι είναι οι πιο σημαντικές λειτουργίες , νομίζω ότι θα έπρεπε να είναι στη θέση των home & delete.

 

Και κάτι άλλο : Στα δύο προηγούμενα SE κινητά μου , υπήρχε η επιλογή αποδοχής κλήσεων από λίστα , μια λειτουργία που με βόλευε πάρα πολύ σε ώρες που δεν ήθελα να με ενοχλούν άσχετοι. Κάτι τέτοιο δεν βλέπω να υπάρχει στο Ε52.Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία εφαρμογή γι΄αυτό ;

Σόρρυ για το μακροσκελές του πρώτου μου μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...