Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Δεν ξέρω εαν κανεις έχει αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα: Εχω το GT500 στο οποίο χρησιμοποιώ εναλλάξ sim cosmote και wind. Ενώ το τηλ. έχει περασμένο προφιλ κοσμοτε για ιντερνετ, όταν πηγαίνω να περάσω χειροκίνητα ρυθμίσεις για προφιλ wind, κάτι τέτοιο είναι αδύνατον καθώς φαίνεται να δέχεται μόνο προφιλ κοσμοτε.

 

Έχω επικοινωνήσει με εξυπηρέτηση πελατών wind οι οποίοι αδυνατούν να μου δώσουν λύση και με παρέπεμψαν σε κατάστημα wind "μήπως και..." βγάλω άκρη. Στο κατάστημα Ζωγράφου πάντως της wind, αδυνατούν επίσης να μου βρουν λύση. Εναλλακτικά απο τη wind (1260) μου πρότειναν να αλλάξω συσκευή!

 

Καμμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ

Edited by labrosg

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, εχω μια ερωτηση πηρα το lg gt 505 πριν απο λιγες μερες και θα ηθελα να ρωτησω γινεται να γινει αναβαθμιση λογισικου;Αν ναι πως;Ρωταω διοτι οταν μπαινω στο ιντερνετ καμια φορα μου πεταει μια οθονη που βγαζει μια εικονα της lg

 

Δεν μπορεις να αναβαθμισεις το gt505 μεσω Η/Υ ...

Παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και θα ρθει κουριερ να στο παρει...

 

(Εχω κ εγω το ιδιο προβλημα ,αλλα τυχαινει πολυ σπανια...

 

Καλησπέρα,

 

Δεν ξέρω εαν κανεις έχει αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα: Εχω το GT500 στο οποίο χρησιμοποιώ εναλλάξ sim cosmote και wind. Ενώ το τηλ. έχι περασμένο προφιλ κοσμοτε για ιντερνετ, όταν πηγαίνω να περάσω χειροκίνητα ρυθμίσεις για προφιλ wind, κάτι τέτοιο είναι αδύνατον καθώς φαίνεται να δέχεται μόνο προφιλ κοσμοτε.

 

Έχω επικοινωνήσει με εξυπηρέτηση πελατών wind οι οποίοι αδυνατούν να μου δώσουν λύση και με παρέπεμψαν σε κατάστημα wind "μήπως και..." βγάλω άκρη. Στο κατάστημα Ζωγράφου πάντως της wind, αδυνατούν επίσης να μου βρουν λύση. Εναλλακτικά απο τη wind (1260) μου πρότειναν να αλλάξω συσκευή!

 

Καμμιά ιδέα?

 

Μπορεις να περιγραψεις λιγο τα βηματα που κανεις , και να πεις λιγο πιο συγκεκριμενα σε ποιο σημειο κολας ?

Ευχαριστώ

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περιγραψεις λιγο τα βηματα που κανεις , και να πεις λιγο πιο συγκεκριμενα σε ποιο σημειο κολας ?

 

Επιλέγω "Βοηθητ. Εφαρμογές ->myview->ρυθμίσεις->προφιλ->προσθήκη προφίλ". Στο παράθυρο λοιπόν που βγαίνει και συγκεκριμένα στο πεδίο "προφίλ internet", οι μόνες επιλογές που έχω, είναι μεταξύ (α) cosmote mms (β) cosmote wap (γ) cosmote internet ή (δ) cosmote wireless internet ενώ δεν υπάρχει δυνατότητα προσθήκης ενος διαφορετικού απο αυτά προφίλ.

 

Έψαξα ακόμη και στις ρυθμίσεις του κρυφού μενου (3845#*500#) αλλά τζίφος... Πιθανότατα να πρέπει να απευθυνθώ στην LG...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω "Βοηθητ. Εφαρμογές ->myview->ρυθμίσεις->προφιλ->προσθήκη προφίλ". Στο παράθυρο λοιπόν που βγαίνει και συγκεκριμένα στο πεδίο "προφίλ internet", οι μόνες επιλογές που έχω, είναι μεταξύ (α) cosmote mms (β) cosmote wap (γ) cosmote internet ή (δ) cosmote wireless internet ενώ δεν υπάρχει δυνατότητα προσθήκης ενος διαφορετικού απο αυτά προφίλ.

 

Έψαξα ακόμη και στις ρυθμίσεις του κρυφού μενου (3845#*500#) αλλά τζίφος... Πιθανότατα να πρέπει να απευθυνθώ στην LG...

Απ οτι καταλαβα εσυ εχεις το500(εγω το 505) ...μηπως πρεπει να κανεις πρωτα καποιο σημειο προσβασης καθ μετα το προφιλ ιντερνετ? Για δοκιμασε κ πες...

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις factory reset απο το κρυφο μενου , αλλα προσοχη :!: γιατι θα σου διαγραφουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογες και τα παιχνιδια ....!!!!! Εαν ενδιαφερεσε τοτε πατα 3845#*505#

 

 

 

 

Δεν υπαρχει προβλημα , σε κανενα κινητο δεν μπορεις να κανεις chat mεσω fb , δοκιμασε το ebuddy ή καποιο αλλο προγραμμα .....

 

problem solved.thanx kinitakias24

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα εσυ εχεις το500(εγω το 505) ...μηπως πρεπει να κανεις πρωτα καποιο σημειο προσβασης καθ μετα το προφιλ ιντερνετ? Για δοκιμασε κ πες...

 

Ο καθορισμός σημείου πρόσβασης ήταν κάτι που πραγματικά ούτε είχα ψάξει ούτε είχα σκεφτεί. Με μια γρήγορη ματιά, η συσκευή δέχεται καθορισμό νέου σημείου πρόσβασης, απλά ζητάει APN το οποίο απ' ότι θυμάμαι είναι το gint.b-online.gr (για τη wind που θέλω εγώ). Απο κει και πέρα πρέπει να ψάξω τις ρυθμίσεις στο site της WIND που δεν είναι και το πιό εύκολο...

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, με βοήθησες σημαντικά πιστεύω.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια και οι 2 σας , αλλα για αυτο ειναι τα φαρουμ , για να αλληλοβοηθουμαστε;)....
Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τον φλεβαρι που το πηρα το κινητο αντεξε μεχρι χτες στα χερια μου

εσπασε η οθονη αφου ασκη8ηκε πανου στην γωνια πιεση τουλαχιστων 100 κιλων.

στην ουσια ειναι το 4 νομιζω κινητο που αχρηστευω και ξαναγυρναω στο παλιο μου κινητο W700.

Κατι ξερω που κα8ε φορα που περνω καινουργιο κινητο δεν αλαζω το avatar.αφου καποια ******* θα κανω και παλι θα γυρησω στο παλιο κινητο.που εχει αντεξει τοσο καιρο και δεν με εχει απογοητευσει ποτε.

.αποχαιρετω το φορουμ για το lg gt505.

μεχρι το επομενο κινητο οπως ελεγαν παλια και οι Α.Μ.Α.Ν (ασχετο)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

sehlen
Link to comment
Share on other sites

εχω το LG GT500 και θελω να κανω αναβαθμιση στο firmware μπορειτε να μου πειτε που θα τη βρω να την κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο το pc suite , αν και εχει αναφερθει πολλες φορες οτι δεν γινεται αναβαθμιση μεσω ιντερνετ , αλλα μονο εαν το στειλεις στην lg ...

 

Εγω παντως με το gt505 , χθες πηγα να το αναβαθμισω και ελεγε οτι εχω τη τελευταια εκδοση (v10e) και ετσι δεν με αφηνε να κανω αναβαθμιση ...

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι, εχω κι εγω το gt505 ομως γιατι δεν ακουγετε ο ηχος κλησης στη συσκευη bluetoth που εχω δηλαδη οταν με καλει καποιος δεν ακουγετε ο ηχος κλησης που εχω στο κινητο, αλλα ενα χαμηλο μπιτ μπιτ .Ειναι θεμα συμβατοτητας κινητου ή συσκευης bluetooth; η συσκευη ειναι το samsung hm1000.Παντως σε αλλα κινητα που τη δοκιμασα πχ νοκια λειτουργουσε κανονικα με τον ηχο κλησης.Λετε να παρω ενα LG bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι, εχω κι εγω το gt505 ομως γιατι δεν ακουγετε ο ηχος κλησης στη συσκευη bluetoth που εχω δηλαδη οταν με καλει καποιος δεν ακουγετε ο ηχος κλησης που εχω στο κινητο, αλλα ενα χαμηλο μπιτ μπιτ .Ειναι θεμα συμβατοτητας κινητου ή συσκευης bluetooth; η συσκευη ειναι το samsung hm1000.Παντως σε αλλα κινητα που τη δοκιμασα πχ νοκια λειτουργουσε κανονικα με τον ηχο κλησης.Λετε να παρω ενα LG bluetooth.

 

Είχα postάρει πιο παλιά για το ζήτημα του ΒΤ και της συμβατότητας με το LG gt505. Ήθελα να πάρω ένα SE MW600 αλλά ούτε η LG ήξερε αν είναι συμβατό ούτε και η SE. Μάλιστα επικοινώνησα και με αντιπροσώπους εκτός Ελλάδας πάλι δε μπορούσαν να μου πουν. Σκεφτόμουν της i-tech αλλά είναι πολύ ακριβά. Αν έχει δοκιμάσει κάποιος BT ας μας πουν ποια μοντέλα είναι απολύτως συμβατά. Να σημειώσω ότι μάλλον η LG δεν βγάζει μάλλον ΒΤ. Γιατί δε βρίσκω πουθενά, ουτέ καν στο επίσημο site της.

Edited by spitufos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello Everybody που λενε κ στο χωριο μου.

Ενα θεματακι..

Πηρα ενα iTech Bluetooth κ ενα επαιζε μια χαρα (κ mp3) τωρα ειναι σαν να ακουω αποτο πηγαδι (το BT δεν εχει προβλημα γιατι με την αλλη συσκευη μου παιζει κανονικα). Any suggestions?

Ενα αλλο θεματακι, υπάρχει εναλλακτική εφαρμογη που μπορω να κατεβασω για μουσική???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανεβασει πχ στο youtube ενα βιντεο που να δειχνει το gps να δουλευει με το wetravel<που απ'οτι ακουω ειναι και δωρεαν>.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλο μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανεβασει πχ στο youtube ενα βιντεο που να δειχνει το gps να δουλευει με το wetravel<που απ'οτι ακουω ειναι και δωρεαν>.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλο μεσημερι.

Καλησπέρα ως νέος εδώ :)

Για το gps του gt505

!

Έχει κανείς εμπειρία από το service της LG στην Θεσσαλονίκη; Γιατί σήμερα ενώ μιλούσα ξαφνικά έκλεισε μόνο του και από τότε δεν ανοίγει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ως νέος εδώ :)

Για το gps του gt505

!

Έχει κανείς εμπειρία από το service της LG στην Θεσσαλονίκη; Γιατί σήμερα ενώ μιλούσα ξαφνικά έκλεισε μόνο του και από τότε δεν ανοίγει... :confused:

 

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της LG και αυτοί θα στείλουν courier που θα το πάρει το κινητό και θα το πάει στο σερβις που είναι στην κάτω τούμπα, θεαγένους χαρίση και καραμανλη. Η πλάκα είναι πως κι από την Αθήνα να στο πάρουν, πάλι στη Θεσσαλονίκη το ανεβάζουν για να φτιαχτεί!! :lol:

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

πάει το κινητό!

 

έπεσε, και μάλλον ράγισε εσωτερικά η οθόνη του γιατί μου εμφανίζει γραμμές. Λειτουργεί κανονικά, ακόμα και η αφή... στο τι δείχνει είναι το πρόβλημα...

 

ξέρει κανείς πόσο μπορεί να πάει η αλλαγή οθόνης?

 

αξίζει να το πάω ή να ψάξω για καινούριο; δεν είμαστε και σε περίοδο που αγοράζουμε κινητά για πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της LG και αυτοί θα στείλουν courier που θα το πάρει το κινητό και θα το πάει στο σερβις που είναι στην κάτω τούμπα, θεαγένους χαρίση και καραμανλη. Η πλάκα είναι πως κι από την Αθήνα να στο πάρουν, πάλι στη Θεσσαλονίκη το ανεβάζουν για να φτιαχτεί!! :lol:

 

Τούμπα; Εγώ ήξερα ένα απέναντι από το ιπποκράτειο και αυτό service τους δεν είναι; Γενικός το service της LG είναι καλό;

 

ξέρει κανείς πόσο μπορεί να πάει η αλλαγή οθόνης?

 

αξίζει να το πάω ή να ψάξω για καινούριο; δεν είμαστε και σε περίοδο που αγοράζουμε κινητά για πλάκα...

 

Παλιότερα σε μένα είχε σπάσει η οθόνη σε ένα Nokia, η Alpha Copy την χρέωνε 60 ευρώ. Όμως η οθόνη του Nokia ΔΕΝ ήταν αφής αρά λογικά θα είναι ακόμα ακριβότερη της LG.

Link to comment
Share on other sites

Τούμπα; Εγώ ήξερα ένα απέναντι από το ιπποκράτειο και αυτό service τους δεν είναι; Γενικός το service της LG είναι καλό;

 

Κοίτα..εγώ πήρα στην lg πριν μια βδομάδα γιατί κι εμένα δεν άνοιγε το κινητό, αυτοί έστειλαν courier, ο οποίος το παρέλαβε από το σπίτι μου και μου είπε ότι όλα πάνε στο επίσημο σερβις στη θεσσαλονίκη. Εγώ μένω Αθήνα. Ακριβώς μια βδομάδα μετά -δηλαδή σήμερα- περιμένω το courier να μου φέρει πίσω το κινητό φτιαγμένο απότι μ'ενημέρωσαν. Ειχε πρόβλημα στην πλακέτα, λέει. Οπότε, όταν το παραλάβω και παίξω καμιά δυο μέρες, θα σου πω για την ποιότητα του σερβις. Το καλό πάντως είναι πως είναι ξεκούραστο και τζάμπα (εφόσον έχεις εγγύηση ακόμα, ετσι; ). Anyway, θεαγένους χαρίση και Καραμανλή δεν είναι δυό δρόμους πρίν το Ιπποκράτειο? :O

..κι εγώ πετυχαίνω το στόχο μου! Αν όχι στο μάτι, στο γόνατο σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να αλλάξω πρόσοψη στο GT505 White; Εάν ναι, που μπορώ να απευθυνθώ και πόσο κοστίζει περίπου;

 

Ευχαριστώ!

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω το gt500 και καποιες φορες οταν παιρναω pdf αρχεια μεσα δε μου τα ανοιγει ή μου λεει ανεπαρκης μνημη και κατι τετοια. Τι να κανω για να το διορθωσω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολα τα αλανια αυτου του Forum διαβασα μεχρι την 40 σελιδα δεν μπορεσα αλλο... αυριο ειναι να πεσει στα χερια μ αυτο το κινητακι επειδη με ενδιαφερουν μερικα πραγματακια μπορει να μου δωσει καποιος μερικες πληροφοριες?? ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να δουλεψει το Gps του το We travel?? δευτερον πως γινεται να βλεπουμε Βιντεακια απο το youtube? τριτον διαβαζει αρχεια Pdf?? χρεωνεται το GPS?? για καλυτερο Ιντερνετ Browser mini Opera?? και οτι αλλο εχετε προσθεσει στο κινητακι πχ προγραμματα θα μου ηταν πολυ χρησιμο ευχαριστω παρα πολυ προκαταβολικα...!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...