Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πωπωωω θα μας γκαστρωσει η htc μεχρι να παρουμε αυτην την jb:heat:

 

Χριστούγεννα έρχονται! Μπορεί να σκέφτονται να μας το κάνουν Χριστουγεννιάτικο δωράκι!:lol:
Προσωπικα εχω αρχισει να εχω σοβαρες αμφιβολιες για το εαν θα μας δωσουν το update μεχρι τις γιορτες.Τον νοεμβρη τον φαγαμε και ο χρονος που μενει ειναι σχετικα μικρος.Ισως το κρατησει για μετα,ειναι ευκαιρια με τις γιορτες να σπρωξει μερικα plus γιατι αν δωσει την jb τωρα και βγουν τα συγκριτικα στο ευρυ κοινο νωρις θα φανει οτι δεν υπαρχει καμια διαφορα και δεδομενου της διαφορας τιμης,εν μεσω γενικης κρισης μαλιστα,βλεπω το plus να πηγαινει απατο.Οι πλειοψηφια των υποψηφιων αγοραστων τετοιας συσκευης θα το ψαξουν πρωτα πριν το παρουν και...δεν βοηθα τις πωλησεις του plus μια συγκριση με το original που θα φορα jb.

Προσωπικη μου εκτιμηση παντα ολα αυτα και ειλικρινα,θελω να βγω ψευτης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από σκληρό διαλογισμό, αμέτρητες πράξεις, συνομιλίες με τον ιδιοκτήτη της HTC, μελέτη ονειροκρίτη και αστρων...ειμαι σε θέση να σας πω ότι την αναβάθμιση θα τη πάρουμε ανήμερα του Αγίου Νικολάου, 9 Δεκεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκληρό διαλογισμό, αμέτρητες πράξεις, συνομιλίες με τον ιδιοκτήτη της HTC, μελέτη ονειροκρίτη και αστρων...ειμαι σε θέση να σας πω ότι την αναβάθμιση θα τη πάρουμε ανήμερα του Αγίου Νικολάου, 9 Δεκεμβρίου.
Μονο που 9 δεκεμβρη ειναι της Αγιας Αννας,οποτε...σε κοροιδεψε το αφεντικο της htc και ερχεσαι στα λογια μου :lol::lol:

 

Πλακα - πλακα στο fb λενε οτι εχει ηδη ξεκινησει η διαθεση της jb. Οποτε εξαρτατε απο το region το ποτε θα ερθει στα κινητα μας.
Καλα,εχουν γινει ταλεντα στην ψευτια και στο δουλεμα,τυφλα να εχουν αυτοι που μας κυβερνανε.Δεν εχω διαβασει ουτε μια αναφορα πουθενα για ληψη jb σε ευρωπαικη χωρα,ολοι μες το σαλτο ειναι,πανευρωπαικα.Τα ιδια ελεγαν και οταν την εδωσαν στην ταιβαν,οτι εχει αρχισει η διαθεση και στην ευρωπη και ως τωρα εχουμε παρει ενα....!!!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια θελω να εγκαταστησω στο κινητο μου htc diamond 4gb 500 android.απο που γινεται η εγκατασταση και πως?

 

Ρώτησε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200944

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τότε λάθος μου φίλε .

Εγώ αυτό το diamond ξερω και το Diamond 2 (Topaz) δεν γνωρίζω κάποιο άλλο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εμένα ρε παιδιά δεν ξέρω πώς, αλλά έφτιαξε μόνο του...

Το πήγα στο vnp απ'όπου το αγόρασα, το είδε ο τεχνικός, σημειωτέον οτι υπήρχε τότε το πρόβλημα, του έκανε ένα hard reset και μου είπε οτι πρέπει να το στείλουμε στην htc.Δεν το άφησα εκείνη τη στιγμή και όταν έφτασα σπίτι, το άνοιξα και έχει σταματήσει έκτοτε να έχει πρόβλημα......

δηλαδη ειναι θεμα λογισμικου η θεμα επαφης της κεραιας??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι για την αγορά του τηλεφώνου 3 μηνών μεταχειρισμένο με απόδειξη και εγγύηση Κυπριακής αντιπροσωπίας , από όσο το κοίταξα δεν έχει προβλήματα , SH26 κατασκευή αλλά έχω ένα ερώτημα , σε όλα τα hox πατιέται και κάνει κυματισμούς η οθόνη στην άκρη ή είναι μεμονωμένο πρόβλημα ? Θα πρέπει εκτός του WiFi να κοιτάξω και κάτι άλλο ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων . Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι θεμα λογισμικου η θεμα επαφης της κεραιας??

 

παιδια πηγα στην arvato και μου αλλαξε την πλακετα σε 6 μερες(ελληνικο το τηλ)και το θεμα του wifi σταματησε αλλα το ηχειο ισχυει να ειναι λιγο πιο χαμηλο απο τα αλλα..ξερετε πως μπορει να φτιαξει αυτο??στην arvato δεν το ξαναπαω παρολο που ειμαι αυχαριστημενος απο την εξυπηρετηση γτ βαριεμαι να το ξανασεταρω απο την αρχη!!!εψαξα για κανενα ενισχυτη ηχου απο το στορ αλλα τπτ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ότι βαριέσαι να το ξανά στήσεις δεν πρέπει να σε αποτρέψει από το να το φτιάξεις όσο η συσκευή σου είναι εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαίρε φίλε...μπορείς να μου βάλεις ένα Link που κατέβασες την miui Που παίζει στο wildfire σου?

 

επίσης μπορείς να μου πεις αν κάτι δεν παίζει (π.χ. κάμερα, gps κλπ)

 

Σε ευχαριστώ

 

Γειά φίλε μου, να σου πω ότι το wildfire s το έχω σαν δεύτερο τηλ, που σημαίνει ότι δεν το έχω δοκιμάσει κάτω από όλες τις συνθήκες με την συγκεκριμένη rom. Βλέπω όμως ότι το wifi, η κάμερα, bluetooth λειτουργούν σωστά, για GPS δεν ξέρω, το link για download της rom είναι πιο κάτω , έχει 2 εκδόσεις, ο δημιουργός προτείνει την odex για τους περισσότερος, αυτή έβαλα κ εγώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1735773

 

[ROM][GSM/CDMA] MIUI v4 - 2.8.10

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

απλά εδω ειναι για το wildfire, οχι για το wildfire s

η ρομ λογικα δεν θα κάνει...

 

Σωστός, γράψε λάθος :thumbup:

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω..

 

Αγορασα κ παρελαβα απο Xpansys το One X plus + (64Gb) μια μερα πριν τα χριστουγεννα.Φοβερο κινητο πραγματηκα παρα παρα πολυ γρηγορο.Το κινητο ηρθε απο Αγγλια.

Δεν ειχα στην αρχη κανενα προβλημα απαυτα που εχω διαβασει οτι ειχε το One X το απλο. Μετα ομως απο μερικα παιχνιδια η οθονη αρχισε να τρεμοπαιζει στο πανω μερος κ μετα απο λιγο κ σταριστερα κ δεξια.Το εστειλα πισω μετα απο περιπου 2 βδομαδες κ μου εστειλαν καινουργιο παλι απο Αγγλια.Ηρθε λοιπον κ το δευτερο πριν 5 μερες.Παιξε παιξε να τα παλι τα ιδια!Παλι το ιδιο προβλημα.

Τρεμοπαιζει η οθονη στο πανω μερος καθως κ σταριστερα κ δεξια.

Επειδη δεν θελω να ξαναμεινω παλι απο Κινητο κ να χρησιμοποιησω παλι το παλιο μου Sensation XE τι μου προτεινεται??

 

Να το ξαναστειλω κ αυτο πισω η να περιμενω καμια ενημερωση μπας κ φτιαξει το θεμα??

Htc desire

Htc sensation Xe

Htc one X + (64gb) :D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω..

 

Αγορασα κ παρελαβα απο Xpansys το One X plus + (64Gb) μια μερα πριν τα χριστουγεννα.Φοβερο κινητο πραγματηκα παρα παρα πολυ γρηγορο.Το κινητο ηρθε απο Αγγλια.

Δεν ειχα στην αρχη κανενα προβλημα απαυτα που εχω διαβασει οτι ειχε το One X το απλο. Μετα ομως απο μερικα παιχνιδια η οθονη αρχισε να τρεμοπαιζει στο πανω μερος κ μετα απο λιγο κ σταριστερα κ δεξια.Το εστειλα πισω μετα απο περιπου 2 βδομαδες κ μου εστειλαν καινουργιο παλι απο Αγγλια.Ηρθε λοιπον κ το δευτερο πριν 5 μερες.Παιξε παιξε να τα παλι τα ιδια!Παλι το ιδιο προβλημα.

Τρεμοπαιζει η οθονη στο πανω μερος καθως κ σταριστερα κ δεξια.

Επειδη δεν θελω να ξαναμεινω παλι απο Κινητο κ να χρησιμοποιησω το παλιο μου,τι μου προτεινεται??

 

Να το ξαναστειλω κ αυτο πισω η να περιμενω καμια ενημερωση μπας κ φτιαξει το θεμα??

 

Πουλημα κ παμε για Droid dna τελικα .. :dance:

Edited by dom_Sxv

Htc desire

Htc sensation Xe

Htc one X + (64gb) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την καλησπερα μου!

θελω να παραγγειλω καποιες οθονες απο εξωτερικο,για HTC και μερικα αλλα τηλεφωνα.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερουμε τι σχυει για το τελωνειο.

εχω ακουσει για περιπτωσεις που αγοραστηκε ολοκληρη συσκευη και δεν πληρωθηκε τιποτα στο τελωνειο,οπως επισης και για συσκευη που πληρωθηκε σχεδον τη διαφορα που κερδιζεις απο το να την παρεις απο ελλαδα.

ξερουμε εαν πληρωνεις τελωνειο για ανταλλακτικα κινητων κτλ?

επισης, εαν επιτρεπεται απο το φορουμ κ μπορει καποιος,θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον ebay seller που ειναι αξιοπιστος.

και ενα τελευταιο,ποσο καιρο περιπου κανει να ερθει ενα δεμα με τη χαμηλοτερη χρεωση αποστολης, απο κινα?

ευχαριστω.

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

 

Γενικότερα ισχύει το εξής:

Ό,τι παραγγέλνεις από χώρες εκτός ΕΕ, πρέπει να περάσει τελωνείο και να εκτελωνιστεί. Για μικρούς φακέλους (μικρό μέγεθος και βάρος) σπάνια ανοίγουν οι τελωνειακοί να ελέγξουν. Γνωστό "κόλπο" είναι οι πωλητές να γράφουν ότι είναι δώρο κι ότι η αξία του είναι μικρότερη απ'ότι είναι πραγματικά. Αλλά σίγουρα ποτέ δεν ξέρεις αν και πόσο θα πληρώσεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να απευθυνθείς εδώ ή εδώ, που σίγουρα θα λάβεις και πιο εμπεριστατωμένες απαντήσεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα σπάει το τμήμα service της HTC Hellas.

Τους είχα στείλει το One X (32gb gray) για service, το έχουν φτιάξει και έπρεπε να πάρω εγώ τηλέφωνο στο τηλ. κέντρο για να ενημερωθώ ότι έχει ολοκληρωθεί το service...

Ελπίζω να μου επιστραφεί σωστά και όχι διαλυμένο (από αυτούς όλα να τα περιμένεις πια...).

 

EDIT:

so far so good, η ένταση του ακουστικού ομιλίας είναι σε ικανοποιητικά έως άριστα επίπεδα, το εξωτερικό ηχείο φαίνεται να λειτουργεί κανονικά δίχως παραμορφώσεις, το wifi παίζει σωστά, το bluetooth θα το δοκιμάσω αύριο, άλλαξαν το προστατευτικό τζαμάκι της πίσω camera που είχε ένα σκουπίδι από μέσα, έφτιαξαν και το notification led (δίχως να τους το αναφέρω εγώ) και πια φαίνεται καμπάνα (το είχα στείλει για τα παραπάνω issues, έφυγε από εμένα με courier 26/2 και το παρέλαβα σήμερα 05/3).

 

Kudos for the good work ασχέτως εάν στο τομέα της επικοινωνίας είχαμε θεματάκια...

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οποιαδήποτε πληροφορία που μπορεί να μας κάνει πιο εύκολη την ζωή μας με το κινητό μας.HTC one.

Πληροφορίες firmware,developing,απορίες και κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη εκτός εννοείται από όσα απαγορεύονται από τους όσους του site

Καλή αρχή λοιπόν.

 

Κι ας ξεκινήσω με την πρώτη ερώτηση.

Κρατάμε πες τον μαμα launcher..sense στην προκειμένη περίπτωση.

Πως μπορούμε να αλλάξουμε τις συντομεύσεις εφαρμογών με δικές μας στην κάτω μπάρα?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...