Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πλακέτα είναι σαν το motherboard στα pc. Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μετά...

Μακάρι, υποθέτω επάνω στην πλακέτα είναι κεραία WiFi, GPS κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, υποθέτω επάνω στην πλακέτα είναι κεραία WiFi, GPS κ.τ.λ.

 

Ακριβώς... Ήρθε τελικά το ανταλλακτικό από Γαλλία?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Ήρθε τελικά το ανταλλακτικό από Γαλλία?

 

Για την έλευση του ανταλλακτικού (πλακέτα) δεν εχω ενημέρωση, αλλά με διαβεβαίωσαν ότι όλη η διαδικασία διαρκεί 15 εργάσιμες ήμερες, έχει ήδη 12 εργάσιμες στο service, οπότε λογικά μέχρι την Παρασκευή θα πρέπει να είναι επισκευασμένο, ώστε να παραλάβω από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν υπάρχουν τα ανταλλακτικά σε παρακαταθήκη δεν τα παραγγελνουν ένα ένα. Οι αποστολές γίνονται κάθε 15 μέρες.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις που κάνατε και τα tips, για να καταλάβω αν η συσκευή που αγόρασα είναι προβληματική.

Αν και σειρά Μαρτίου, το HOX που έλαβα δουλεύει μια χαρά χωρίς προβλήματα (μέχρι στιγμής.. :P):

- Το WiFi είναι διαρκώς ενεργοποιημένο, καθώς έχω σπίτι/γραφείο ασύρματο, και η ταχύτητα/απόκρισης είναι πολύ καλή.

- Η οθόνη δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Βοήθησε πολύ το τεστ που πρότεινε φίλος με φωτογραφική/hd video, και ακόμα περισσότερο το screen test που υπάρχει στο google play για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Ευχαριστώ τον φίλο που το πρότεινε! Αγόρασα μάλιστα και την HD έκδοση του "απλικέισο" (0,75 ευρώ), καθώς το HOX έχει οθόνη υψηλών προδιαγραφών.

 

Το κινητό είναι πολύ συμπαγές και εντυπωσιακά ελαφρύ, χωρίς αυτό να μειώνει την αίσθηση του πρώτου.

Έχοντας και εγώ αρκετά καλή εντύπωση για το service της htc από hd2, πιστεύω ότι όλες οι περιπτώσεις προβληματικών συσκευών θα έχουν αίσιο τέλος. Αν σας ενοχλεί ότι έχετε δώσει 700 ευρώ για μια συσκευή που περιμένετε εδώ και μήνα από service, σας διαβεβαιώ ότι και μετά από 6 μήνες η συσκευή θα έχει πάλι 700 ευρώ.... και αυτό αποτελεί από τα πραγματικά άσχημα της HTC (αποκλιμάκωση τιμών σε "παλαιότερα" μοντέλα)!

 

Και πάλι ευχαριστώ.

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την htc χθες να ρωτησω για τι θεμα μηδενισμου των μετρητων της μπαταριας.ο υπαλληλος μου ειπε με στομφο ειδικου το εξης:γιατι θελετε κυριε νικο να μηδενισετε την ενδειξη της μπαταριας?αφηστε το ετσι θα βλεπετε αυνολικα την μπαταρια απο τοτε που το αγορασετε.καλο ε?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τούς ξανά πήρα σήμερα τηλ. (Αrvato Services) και μαντέψτε τι μου είπανε, η συσκευή είναι σε αναμονή για ανταλλακτικό:blink::blink::blink:

Καλά είναι δυνατών από της 6 Ιουνίου το εχω στείλει, έλεος ..... :angry::angry::angry::angry:

15 Ιουλίου φεύγω εξωτερικό θα έχει πλάκα να μην είναι έτοιμο.....

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ως κατοχος ενος hd2 και ενος desire και απολυτα ευχαριστημενος απο τις συσκευες αυτες αποφασισα να αγορασω πριν καιρο το htc one x (τι τό'θελα) στα 700 ευρω απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.

Προσφατα μου παρουσιασε το γνωστο προβλημα της κιτρινης οθόνης κατω αριστερα και αποφασισα να το παω στην ARVATΟ για service.

Μετα απο 2 ημερες ελαβα μυνημα οτι η συσκευη περασε απο ελεγχο και ειναι σε αναμονη ανταλλακτικης οθόνης. Μετα απο επικοινωνια μου στην arvato μου ειπαν οτι στην καλυτερη θελει 15 εργασιμες να ερθει η οθονη για αντικατασταση.

Πηρα τα κεντρικα της ΗΤC και αξιωσα αντικατασταση συσκευης μια και δεν υπαρχει ανταλλακτικο για το φρεσκότατο και ελληνικοτατο HTC ONE X που το ειχα αγορασει για την δουλεια μου και πλεον χρειαζονταν ενας μηνας για να το ξαναεχω στα χερια μου.

Μετα απο 3 εργασιμες μερες (σημερα) με πηρε τηλεφωνο ο υπευθυνος και μου ειπε ξεκαθαρα οτι θα πρεπει να περιμενω τουλαχιστον 15 εργασιμες για την επισκευη. Τον ρωτησα "καλα καινουρια συσκευη και δεν εχει ανταλλακτικα?" και μου απαντησε οτι δεν ισχυει αυτο που μου ειπαν στην arvato οτι δηλαδη και καλα υπαρχουν ανταλλακτικα αλλα δεν μου εξηγησε γιατι πρεπει να περιμενω τοσες μερες για ενα εργοστασιακο προβλημα που ειχαν πολλα κομματια και δεν πηρα απαντηση, απλα και παλι ειπε οτι πρεπει να περιμενω.......

Σε αναφορα μου οτι θα δημοσιευσω το προβλημα στο myphone ο ιδιος το εξελαβε ως "απειλη". :wacko::wacko:

Απο ποτε η δημοσιευση της αληθειας ειναι "απειλη"?:X:X

Αληθεια οταν εδινα τα 700 δεν ειχα στο νου μου οτι αυτη θα ηταν η αντιμετωπιση απο την σοβαρη οπως νομιζα εως τοτε htc.

Σε αντιστοιχα προβληματα με samsung οι ιδιοι μου αντικασταστησαν χωρις να το ζητησω την συσκευη (ομνια 1) επειδη θα αργουσε το ανταλλακτικο ακουστικο.

 

Αυτα προς το παρον (θα επανερθω γιατι εχω και αλλα στοιχεια) για να ξερουμε σε περιπτωση βλαβης ποσο θα πρεπει να περιμενουμε για να ξαναπαρουμε την χρυσοπληρωμενη συσκευη μας πισω.

 

ΥΓ. Η πλακα ειναι οτι πηγα εχθες σε μεγαλο καταστημα και ειδα το htc onex στον παγκο να φυγουραρει με κιτρινισμενη οθονη!!! κατω αριστερα και κοντεψα να σκασω απο τα γελια....

Edited by tasgaz
Link to comment
Share on other sites

Τούς ξανά πήρα σήμερα τηλ. (Αrvato Services) και μαντέψτε τι μου είπανε, η συσκευή είναι σε αναμονή για ανταλλακτικό:blink::blink::blink:

Καλά είναι δυνατών από της 6 Ιουνίου το εχω στείλει, έλεος ..... :angry::angry::angry::angry:

15 Ιουλίου φεύγω εξωτερικό θα έχει πλάκα να μην είναι έτοιμο.....

 

 

καλα ας πουμε πως το δικο σου ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο και πρεπει να ερθει απο εκει το ανταλλακτικο.

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλα και παλι ανταλλακτικο δεν υπαρχει (οθονη) και θελει στην καλυτερη 15 εργασιμες. Καλα μας δουλευουν τελικα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338369

Αν ειστε πολλοι ελατε να μαζευτουμε να βρουμε το δικιο μας παντως εγω δεν θα το αφησω ετσι, ετοιμαζω σε πρωτη φαση email στην μαμα Htc να δουμε αν εγκρινει τα οσα γινονται εδω στο ελλαντα.

Απαραδεκτα πραγματα μονο να τσεπωνουν τα 700αρια καθε τοσο και μετα οταν τους χρειαστεις (απο δικια τους υπευθυνοτητα) τους ψαχνεις και περιμενει αρκετες "εργασιμες" για να μιλησεις με καποιον που θα σου πει τα ιδια και τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, από της 7 Ιουνίου που έστειλα το one x μου για επιδιόρθωση.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα εάν η καθυστέρηση οφείλετε στην Αrvato ή στη HTC.

Σε τηλ. επικοινωνία που είχα σήμερα με την Αrvato με ενημέρωσαν ότι ακόμα δεν έχουν παραλάβει το ανταλλακτικό (πλακέτα) και ότι δεν μπορούν να με ενημερώσουν πότε θα το παραλάβουν (άλλο και τούτο:blink::blink:). Τους είπα ότι περιμένω είδη ένα μήνα κοντά και ότι το Σάββατο φεύγω εξωτερικό και πρέπει να έχω την συσκευή μου, μου απάντησε ότι δυστυχώς είναι αδύνατον να έχω την συσκευή μου ως το Σάββατο και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ξανά καλέσω αύριο να μιλήσω με τον υπεύθυνο του service. Επίσης τους είπα να μου στείλουν πίσω την συσκευή (έστω και με δικά μου έξοδα) και να την ξανά στείλω όταν θα έχουν το ανταλλακτικό, ούτε και αυτό υπάρχει η δυνατότητα να γίνει, μου απάντησαν.

Εάν υπήρχε μια συσκευή αντάξια του one x θα την αγόραζα αύριο και θα πουλούσα το One x όταν το έπαιρνα στα χέρια μου.

Απογοήτευση……………:devil::devil::devil:

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, από της 7 Ιουνίου που έστειλα το one x μου για επιδιόρθωση.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα εάν η καθυστέρηση οφείλετε στην Αrvato ή στη HTC.

Σε τηλ. επικοινωνία που είχα σήμερα με την Αrvato με ενημέρωσαν ότι ακόμα δεν έχουν παραλάβει το ανταλλακτικό (πλακέτα) και ότι δεν μπορούν να με ενημερώσουν πότε θα το παραλάβουν (άλλο και τούτο:blink::blink:). Τους είπα ότι περιμένω είδη ένα μήνα κοντά και ότι το Σάββατο φεύγω εξωτερικό και πρέπει να έχω την συσκευή μου, μου απάντησε ότι δυστυχώς είναι αδύνατον να έχω την συσκευή μου ως το Σάββατο και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ξανά καλέσω αύριο να μιλήσω με τον υπεύθυνο του service. Επίσης τους είπα να μου στείλουν πίσω την συσκευή (έστω και με δικά μου έξοδα) και να την ξανά στείλω όταν θα έχουν το ανταλλακτικό, ούτε και αυτό υπάρχει η δυνατότητα να γίνει, μου απάντησαν.

Εάν υπήρχε μια συσκευή αντάξια του one x θα την αγόραζα αύριο και θα πουλούσα το One x όταν το έπαιρνα στα χέρια μου.

Απογοήτευση……………:devil::devil::devil:

 

απαραδεκτος ερασιτεχνισμός θα έλεγα σαν τα μαγαζακια της γειτονιάς που μολις τα παρουν σε εχουν στο περιμενε. Σημερα ορκιστηκα οτι τα τελευταια ευρω που πηραν απο εμενα (και οχι μονο) ηταν αυτα του htc one και να σκεφτεις οτι εχω "σπρωξει" απειρα ατομα να παρουν htc, μετα απο μενα σχεδον επεισα 5 ατομα στην εταιρια να παρουν το onex.

Στο τελος αυτοι χανουν με την συμπεριφορα τους και ειδικα τωρα που υπαρχει το πολυ καλυτερο S3

 

Απο οτι καταλαβα δεν φταιει η arvato αφου δεν εχει ανταλλακτικα απο την Htc τι να κανει? Η ιδια φτιαχνει και αλλες μαρκες ακομα και το s3 και δεν εχουν εμφανισθει αντιστοιχα παρατραγουδα απο οτι ειδα. Απλα οι ανθρωποι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ανταλλακτικα στο νεο τους πανακριβο μοντελο ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. Δηλαδη αν αυριο παρω ενα htc one x και σπασω καταλαθος την οθονη που ειναι και η πιο συχνη βλαβη στα κινητα αυτα θα πρεπει να περιμενω πανω απο ΜΗΝΑ για να φτιαξουν την συσκευη. Παραγγελνουν τα ανταλλακτικα ενα ενα αφου τους ερθει η βλαβη!!!!!! Απιστευτο

 

Απο αυριο αρχιζω δημοσιευσεις σε blogs να μην την πατησουν και αλλοι ανθρωποι

Edited by tasgaz
Link to comment
Share on other sites

καλα ας πουμε πως το δικο σου ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο και πρεπει να ερθει απο εκει το ανταλλακτικο.

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλα και παλι ανταλλακτικο δεν υπαρχει (οθονη) και θελει στην καλυτερη 15 εργασιμες. Καλα μας δουλευουν τελικα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338369

Αν ειστε πολλοι ελατε να μαζευτουμε να βρουμε το δικιο μας παντως εγω δεν θα το αφησω ετσι, ετοιμαζω σε πρωτη φαση email στην μαμα Htc να δουμε αν εγκρινει τα οσα γινονται εδω στο ελλαντα.

Απαραδεκτα πραγματα μονο να τσεπωνουν τα 700αρια καθε τοσο και μετα οταν τους χρειαστεις (απο δικια τους υπευθυνοτητα) τους ψαχνεις και περιμενει αρκετες "εργασιμες" για να μιλησεις με καποιον που θα σου πει τα ιδια και τα ιδια.

 

Τετοια να ακουω τωρα, εχω ηδη ξενερωσει με το s3, να αρχισω να ξενερωνω και με το hox. Ειναι δυνατον το επισημο servis να μην εχει τα βασικα ανταλακτικα οπως ειναι η οθονη και η πλακετα?? Εκτος αν τους εχουν στην καθυστερηση απο το εργοστσσιο για παραδοση βελτιωμενων υλικων, αλλα και παλι νομιζω οτι θα επρεπε νσ στο πουνε και σε μια τετοια περιπτωση ο οποιοσδηποτε θα εδειχνε καποια κατανοηση. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οι σοβαρες εταιριες αν ΔΕΝ εχουν ανταλλακτικα άμεσα ή δεν μπορουν να το επισκευασουν ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ δεν βαζουν τον πελάτη να περιμενει στο αγνωστο (ενω εχει δωσει ενα αξιοσεβαστο ποσο οχι για να παιζει αλλα προφανως για να κανει την δουλεια του) ΑΛΛΑ η του αντικαθιστα την συσκευη με νεα ή αν δεν μπορει το τελευταιο του δινει πισω το ποσο αγορας να παρει κατι αλλο.

 

Πραγματικα επειδη ειμαι χρονια ειμαι στην βιομηχανια οι σοβαρες εταιριες αν παρεις προιον απο αυτους εχουν στις αποθηκες τους ενα ΙΔΙΟ ακριβως ετοιμο να στο παραδωσουν σαν ανταλλακτικο οσο χρονια και να περασουν η στο αντικαθιστουν με κατι νεωτερο.

Για παραδειγμα η εταιρια beckhoff απο την οποια προμηθευμαστε βιομηχανικα PC μας εστειλε μεσα σε 1,5 μερα ενα motherboard 5ετιας!!! απο γερμανια που μας χαλασε και ηδη ετοιμαζει να εχει καβατζα αλλο ενα μονο για μας στην περιπτωση που ξαναχρειαστουμε. Και να σκεφτεις οτι ειναι custom τα pc αυτα.....

Τι να πω λυπαμαι γιατι ημουν htcάκιας φανατικός και επεσα απο τα συννεφα ξαφνικα!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οι σοβαρες εταιριες αν ΔΕΝ εχουν ανταλλακτικα άμεσα ή δεν μπορουν να το επισκευασουν ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ δεν βαζουν τον πελάτη να περιμενει στο αγνωστο (ενω εχει δωσει ενα αξιοσεβαστο ποσο οχι για να παιζει αλλα προφανως για να κανει την δουλεια του) ΑΛΛΑ η του αντικαθιστα την συσκευη με νεα ή αν δεν μπορει το τελευταιο του δινει πισω το ποσο αγορας να παρει κατι αλλο.

 

Πραγματικα επειδη ειμαι χρονια ειμαι στην βιομηχανια οι σοβαρες εταιριες αν παρεις προιον απο αυτους εχουν στις αποθηκες τους ενα ΙΔΙΟ ακριβως ετοιμο να στο παραδωσουν σαν ανταλλακτικο οσο χρονια και να περασουν η στο αντικαθιστουν με κατι νεωτερο.

Για παραδειγμα η εταιρια beckhoff απο την οποια προμηθευμαστε βιομηχανικα PC μας εστειλε μεσα σε 1,5 μερα ενα motherboard 5ετιας!!! απο γερμανια που μας χαλασε και ηδη ετοιμαζει να εχει καβατζα αλλο ενα μονο για μας στην περιπτωση που ξαναχρειαστουμε. Και να σκεφτεις οτι ειναι custom τα pc αυτα.....

Τι να πω λυπαμαι γιατι ημουν htcάκιας φανατικός και επεσα απο τα συννεφα ξαφνικα!!!

 

Εχεις απολυτο δικιο, ετσι ειναι τα πραγματα και στα ιδια λεγομενα κσταληγουμε. Τι ημερομηνια κατασκευης εχει το δικο σου?

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα που τους παίρνω τηλ. μου λένε ότι χρειάζονται 15 εργάσιμες ημέρες για την επισκευή της συσκευής, σήμερα που τους ξανά πήρα τηλ. φανερά ενοχλημένος για την καθυστέρηση, μου είπαν ότι οι 15 ήμερες είναι για Ελληνικές συσκευές για συσκευές εξωτερικού χρειάζονται 5 με 6 εβδομάδες :dizzy:

 

Άντε καλό καλοκαίρι.....

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα που τους παίρνω τηλ. μου λένε ότι χρειάζονται 15 εργάσιμες ημέρες για την επισκευή της συσκευής, σήμερα που τους ξανά πήρα τηλ. φανερά ενοχλημένος για την καθυστέρηση, μου είπαν ότι οι 15 ήμερες είναι για Ελληνικές συσκευές για συσκευές εξωτερικού χρειάζονται 5 με 6 εβδομάδες :dizzy:

 

Άντε καλό καλοκαίρι.....

 

Αν ειναι δυνατον !!

Εχω αρχίσει και ανησυχώ με το service της htc :worry:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον !!

Εχω αρχίσει και ανησυχώ με το service της htc :worry:

Ασε Μιχαλη γιατι ξενερωσα εντελως με αυτα που εγραψαν τα παιδια
Link to comment
Share on other sites

Ασε Μιχαλη γιατι ξενερωσα εντελως με αυτα που εγραψαν τα παιδια

 

Παρη πολλά μπορώ να αντέξω σε μια εταιρία αλλα δεν μπορώ την κακή εξυπηρέτηση δεν εχω πλέον την υπομονη για τέτοιου είδους ταλαιπωρία .

Εγω θα προτεινα στο παιδί να στήλη ενα mail στη htc εξηγώντας τι γίνεται μήπως και τους πιέσουν εδω κάτω (χλωμό βέβαια)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παρη πολλά μπορώ να αντέξω σε μια εταιρία αλλα δεν μπορώ την κακή εξυπηρέτηση δεν εχω πλέον την υπομονη για τέτοιου είδους ταλαιπωρία .

Εγω θα προτεινα στο παιδί να στήλη ενα mail στη htc εξηγώντας τι γίνεται μήπως και τους πιέσουν εδω κάτω (χλωμό βέβαια)

 

Ακουγα καλα σχολια για το servis της htc...ξαφνικα αλλαξαν? Αν προκειται να σου κρατουν το τηλεφωνο 15 εργασιμες μερες, ενταξει δε λεει, το παιρνουμε για τη δουλεια μας πρωτα απ ολα.Ας μας πουν και αλλοι χρηστες που εχουν εμπειρια απο την arvato να δουμε τι γινεται, γιατι δεν εχω σκοπο να μπλεξω σε περιπετειες.

Link to comment
Share on other sites

Ακουγα καλα σχολια για το servis της htc...ξαφνικα αλλαξαν? Αν προκειται να σου κρατουν το τηλεφωνο 15 εργασιμες μερες, ενταξει δε λεει, το παιρνουμε για τη δουλεια μας πρωτα απ ολα.Ας μας πουν και αλλοι χρηστες που εχουν εμπειρια απο την arvato να δουμε τι γινεται, γιατι δεν εχω σκοπο να μπλεξω σε περιπετειες.

 

Πάντως δεν ευθύνεται η εταιρεία που έχει αναλάβει το σέρβις της htc. Είναι καθαρά θέμα της ίδιας της HTC.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ευθύνεται η εταιρεία που έχει αναλάβει το σέρβις της htc. Είναι καθαρά θέμα της ίδιας της HTC.

Διαφωνω.δεν ειναι η htc ουτε το σερβις της htc.ειναι η arvato teleservice.ειναι εταιρεια συνεργαζομενη με την htc. Ο φιλος πρεπει να μιλησει με την htc ΑΠΕΥθΕΙΑΣ.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω.δεν ειναι η htc ουτε το σερβις της htc.ειναι η arvato teleservice.ειναι εταιρεια συνεργαζομενη με την htc. Ο φιλος πρεπει να μιλησει με την htc ΑΠΕΥθΕΙΑΣ.

 

Μα αυτο λέω. Αν δεν τους στέλνουν το ανταλλακτικό πως θα το επισκευασουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα εστειλα το παρακατω email στην μαμα htc να δουμε την απαντηση τους και αν οι ενεργειες αυτες ειναι πολιτικη της εταιριας...

 

Dear Sir/Madam,

 

My email concerns the expression of my dissatisfaction regarding your local distributors in Greece. Having been a very loyal customer of HTC for the past 3 years I took the chance of trying your latest product, HTC One X, a few months ago. At the beginning I was impressed with the product as far the technical characteristics, quality and performance are concerned, after 2 months of operation the display appeared a very intense yellow spot (on white background) at the bottom left corner of the screen. Since the device was still under warranty I’ve contacted the distributor in Greece in order to send the device for immediate repair.

At this point I should state that when this problem appeared I made a minor research with the use of internet and found out that mine was not the only case globally also in other rival companies (i.e. Samsung, Apple e.t.c). The distributor redirected me to another service company for the repair and then the problem started. Both of companies claimed lack of spare parts and that I should wait for at least 3 working weeks in order to have my device fixed. After these disappointing news I did contact the distributor again for complaining about the repair lead time but unfortunately the representative was only stating that I should wait for the repair as long as it takes and also that this is the HTC policy with a very rude manner.

 

Should that be case, that your policy is so strict in the case of lack of spare parts you should at least be competitive with other companies and make a formal replacement of the device.

 

IMEI:3591880409xxxx

 

Thanks for your time in advance,

 

Regards,

______________

Link to comment
Share on other sites

καλα ας πουμε πως το δικο σου ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο και πρεπει να ερθει απο εκει το ανταλλακτικο.

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλα και παλι ανταλλακτικο δεν υπαρχει (οθονη) και θελει στην καλυτερη 15 εργασιμες. Καλα μας δουλευουν τελικα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338369

Αν ειστε πολλοι ελατε να μαζευτουμε να βρουμε το δικιο μας παντως εγω δεν θα το αφησω ετσι, ετοιμαζω σε πρωτη φαση email στην μαμα Htc να δουμε αν εγκρινει τα οσα γινονται εδω στο ελλαντα.

Απαραδεκτα πραγματα μονο να τσεπωνουν τα 700αρια καθε τοσο και μετα οταν τους χρειαστεις (απο δικια τους υπευθυνοτητα) τους ψαχνεις και περιμενει αρκετες "εργασιμες" για να μιλησεις με καποιον που θα σου πει τα ιδια και τα ιδια.

 

Εγω φιλε το εχω δωσει απο τις 12-06 που μου το πηρε ο courier.Πηρα και στις 15 ημερολογιακα και χτες στις 15 εργασιμες. Η πλακετα ακομα δεν ηρθε. Αν ως τη Δευτερα δεν ειναι ετοιμο,θα δω και εγω τι θα κανω,νοιωθω να με δουλευουνε ασχημα και χανω καθε ιδεα σαν φανατικος της htc. Οσο για την ιδεα για την Htc τη μητρικη,το ακουσα και απο αλλους οτι αυτη θα ειναι μονο η αρχη,ελπιζω βεβαια να μη φτασουμε εκει και ελπιζω οταν και αν επιτελους τα παραλαβουμε,ναμην παρουσιασουν αλλο προβλημα. Υ.Γ καποιες σβαρες εταιριες,αλλαζουν και δεν επισκευαζουν τα δικα τους προβληματα.

Edited by ZDOUPIS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...