Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω φιλε το εχω δωσει απο τις 12-06 που μου το πηρε ο courier.Πηρα και στις 15 ημερολογιακα και χτες στις 15 εργασιμες. Η πλακετα ακομα δεν ηρθε. Αν ως τη Δευτερα δεν ειναι ετοιμο,θα δω και εγω τι θα κανω,νοιωθω να με δουλευουνε ασχημα και χανω καθε ιδεα σαν φανατικος της htc. Οσο για την ιδεα για την Htc τη μητρικη,το ακουσα και απο αλλους οτι αυτη θα ειναι μονο η αρχη,ελπιζω βεβαια να μη φτασουμε εκει και ελπιζω οταν και αν επιτελους τα παραλαβουμε,ναμην παρουσιασουν αλλο προβλημα. Υ.Γ καποιες σβαρες εταιριες,αλλαζουν και δεν επισκευαζουν τα δικα τους προβληματα.

 

Εμενα παντως με πηραν σημερα στο κινητό μετα απο το email (οχι απο Ελλαδα και περιεργως μιλώντας μου σπαστα Ελληνικα)

και απο αυριο περιμενω εξελιξεις

Παντως η συμπεριφορα τους (ασχλετως αποτελέσματος) δεν ειχε ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την συμπεριφορα της Ελληνικης HTC οφείλω να ομολογήσω. Μαλλον εδω μας εχουν για πολύ ζώα και ας σκαμε 20-30% πιο ακριβα τις συσκευες απο οτι εξω.

Παντως εγω δεν θα το αφησω ετσι αν δεν δικαιωθώ (δεν θα πληρωνω την δικια τους σαβουρα και να περιμενω να την επισκευασουν όποτε γουσταρουν και να μου την λενε και απο πάνω)

Εχω κινητοποιησει πολυ μεγαλο blog που εχω ακρη να δημοσιευσει το τι γινεται. Περιμενω αυριο την απαντηση τους.

Εχω ποσταρει και στα δικα τους facebook και οι απαντησεις απο ξενους helper ειναι οτι στις περιπτωσεις αυτες θα επρεπε να μας ειχε αλλαξει τις συσκευες ο reseller . Ειναι Ευρωπαικος Νομος λεει ο Droider.se

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ας απαντησει καποιος στην πολυ απλη ερωτηση:ποση ωρα χρειαζετε για να γινει μια πληρης φορτιση της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας απαντησει καποιος στην πολυ απλη ερωτηση:ποση ωρα χρειαζετε για να γινει μια πληρης φορτιση της συσκευης?

 

Απο 1% μέχρι να παει 100% 3.5-4 ώρες. Εγω το αφήνω όλο το βράδυ συνήθως.

Αν όμως είσαι στο 60% σε λιγότερο απο μια ώρα έχει παει στο foul.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα οτι και το δικό μου hox έχει το πρόβλημα με το wifi.Πρέπει να το πάω στην arvato ή στο vnp που το αγόρασα?Πόσο καιρό θα μείνω χωρίς κινητό?Αντικατάσταση γίνεται ή το φτιάχνουν?Έχει κανείς εμπειρία?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα οτι και το δικό μου hox έχει το πρόβλημα με το wifi.Πρέπει να το πάω στην arvato ή στο vnp που το αγόρασα?Πόσο καιρό θα μείνω χωρίς κινητό?Αντικατάσταση γίνεται ή το φτιάχνουν?Έχει κανείς εμπειρία?

Πριν πόσες μέρες το αγόρασες και τι πρόβλημα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδον 2 μήνες και το πρόβλημα είναι ότι το WiFi δεν είναι σταθερο,δηλαδή μπορεί να είμαι κοντά στο router και για κάποια λεπτά να μου δείχνει φουλ σήμα και μετά μόνο μια γραμμή.μετά μόνο του ξαναδειχνει φουλ.απ ότι διάβασα αυτό είναι πρόβλημα που έχει αναγνωριστεί από την HTC.δεν αποσυνδεεται,ούτε καταλαβαίνω εγώ διάφορα στην ταχύτητα,μόνο από την ένδειξη το καταλαβαίνω...
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα οτι και το δικό μου hox έχει το πρόβλημα με το wifi.Πρέπει να το πάω στην arvato ή στο vnp που το αγόρασα?Πόσο καιρό θα μείνω χωρίς κινητό?Αντικατάσταση γίνεται ή το φτιάχνουν?Έχει κανείς εμπειρία?

 

Επειδη ειμαι σταθερος πελατης του γιαννη (vnp) θα σου προτεινα να το πας εκει

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδον 2 μήνες και το πρόβλημα είναι ότι το WiFi δεν είναι σταθερο,δηλαδή μπορεί να είμαι κοντά στο router και για κάποια λεπτά να μου δείχνει φουλ σήμα και μετά μόνο μια γραμμή.μετά μόνο του ξαναδειχνει φουλ.απ ότι διάβασα αυτό είναι πρόβλημα που έχει αναγνωριστεί από την HTC.δεν αποσυνδεεται,ούτε καταλαβαίνω εγώ διάφορα στην ταχύτητα,μόνο από την ένδειξη το καταλαβαίνω...

Είναι HT23? Από την στιγμή που δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, προσωπικά θα το άφηνα για την ώρα μπας και η Arvato πάρει τίποτα ανταλλακτικά για το One X...

 

Επειδη ειμαι σταθερος πελατης του γιαννη (vnp) θα σου προτεινα να το πας εκει

Να το αλλάξουν μετά από δύο μήνες...? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas exo to HTC MAGIC me android 1.6 (Model Number:Google Ion, build number : DRC83). To kinito molis to eida einai sapphire pvt 32B DEV S-ON G. tha ithela na xero se poia ekdosi sou android mporei na anavathmistei kai pos mporei na ginei auto. Eimai neos sto kommati auto kai den exo idea gia upgrades kai ta sxetika.

 

Euxaristo ek ton proteron gia opoia voithia mporesete na mou dosete pano sto provlima mou

Hlias

 

PS : Eixa grapsei to idio minima simera ftiaxnontas allo thema kai gia kapoio logo o xristis Villis mou to esvise xoris na mou pei toulaxiston ton logo. Tora kai pali epeidi eimai neos kai den xero tous kanones edo mesa, uparxei kapoios kanonas gia to pou tha grafoume kai ti tha rotame? Sorry kai pali.

Edited by HliasDak
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που όπως λες δε σε ενημέρωσα για το λόγο, πως ξέρεις ότι το μήνυμα σβήστηκε από μένα;;; :confused: Όπως και να'χει, τα μηνύματα με greeklish κανονικά διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση, αλλά μιας και είσαι νέο μέλος σου έστειλα πμ χθές!

Όπως σου έγραψα και στο προσωπικό μήνυμα που σου έστειλα: "Θα ήθελα απλά να σε ενημερώσω ότι τα μηνύματα σε greeklish απαγορεύονται και για το λόγο αυτό το μήνυμά σου στο θέμα του htc magic διαγράφηκε. Θα σε παρακαλούσα να ξαναγράψεις το μήνυμά σου στα ελληνικά". Συνεπώς, σου προτείνω να απευθυνθείς στο θέμα του htc magic γράφοντας με ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Και μιας και είσαι νέο μέλος, θα σου πρότεινα να διαβάσεις τους Όρους Πρόσβασης & Χρήσης του myphone.gr, του οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου! Για οτιδήποτε χρειαστείς, μπορείς να μου στείλεις και προσωπικό μήνυμα :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλα ας πουμε πως το δικο σου ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο και πρεπει να ερθει απο εκει το ανταλλακτικο.

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλα και παλι ανταλλακτικο δεν υπαρχει (οθονη) και θελει στην καλυτερη 15 εργασιμες. Καλα μας δουλευουν τελικα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338369

Αν ειστε πολλοι ελατε να μαζευτουμε να βρουμε το δικιο μας παντως εγω δεν θα το αφησω ετσι, ετοιμαζω σε πρωτη φαση email στην μαμα Htc να δουμε αν εγκρινει τα οσα γινονται εδω στο ελλαντα.

Απαραδεκτα πραγματα μονο να τσεπωνουν τα 700αρια καθε τοσο και μετα οταν τους χρειαστεις (απο δικια τους υπευθυνοτητα) τους ψαχνεις και περιμενει αρκετες "εργασιμες" για να μιλησεις με καποιον που θα σου πει τα ιδια και τα ιδια.

 

τελικα σημερα μετα απο 10 εργασιμες εγινε η αποκατασταση του one x μου. Αλλαχθηκε ολη η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

και γω νόμιζα ότι μόνο για το hd2 που έστειλα στις 27 ιουνη και μου είπαν ότι περιμένουν μητρική από το εξωτερικό 15 εργάσιμες χαλάστηκα... που να είχα και κανένα one x
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ Η HTC ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΑΠΟ 11 Η 12 ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΟΝΕΧ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ WIFI ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ!!! ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ SGS3 ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ. ΦΙΛΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΑΙΖΑ ΚΑΙ ΦΑΝ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ. ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς που έχει εμφανιστεί πρόβλημα στο wifi, πότε και που κατασκευάστηκε? Τι κωδικό έχετε στο serial?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς που έχει εμφανιστεί πρόβλημα στο wifi, πότε και που κατασκευάστηκε? Τι κωδικό έχετε στο serial?

 

HT23 το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα HT23 είναι και έχω πρόβλημα...
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα και εγω ενα μεταχειρισμενο γαλλικο ht23 ...... δεν βλεπω καποιο προβλημα στο wifi se γενικες γραμμες αλλα το φοβαμαι μετα απο οσα διαβασα !!! γενικα παντως με το iphone 4s ειχα λιγο καλυτερο σημα wifi αλλα εκει παιζει οτι ειναι αλλη συσκευη !

 

ερωτηση ! εχω κουτι κτλ αλλα δεν εχω αποδειξη με την εγγυηση τι κανω ???

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα και εγω ενα μεταχειρισμενο γαλλικο ht23 ...... δεν βλεπω καποιο προβλημα στο wifi se γενικες γραμμες αλλα το φοβαμαι μετα απο οσα διαβασα !!! γενικα παντως με το iphone 4s ειχα λιγο καλυτερο σημα wifi αλλα εκει παιζει οτι ειναι αλλη συσκευη !

 

ερωτηση ! εχω κουτι κτλ αλλα δεν εχω αποδειξη με την εγγυηση τι κανω ???

 

Καλοριζικο!

Αν δεν εχει γινει ρουτ απο αυτον που το ειχε δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την εγγυηση. Τωρα, για την αποδειξη, να απαιτησεις απο αυτον που το πηρες να σου δωσει μια φωτοτυπια της αποδειξης αγορας που να αναγραφεται το ιμει της συσκευης και να σου κανει και μια υπευθυνη δηλωση οτι στο εχει πουλησει. Μπορει βρε αδερφε να σου πει καποιος οτι ειναι το δικο του που του το εχουν κλεψει, πως θα αποδειξεις εσυ το αντιθετο χωρις καποιο χαρτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Αν δεν εχει γινει ρουτ απο αυτον που το ειχε δεν θα εχεις κανενα προβλημα με την εγγυηση. Τωρα, για την αποδειξη, να απαιτησεις απο αυτον που το πηρες να σου δωσει μια φωτοτυπια της αποδειξης αγορας που να αναγραφεται το ιμει της συσκευης και να σου κανει και μια υπευθυνη δηλωση οτι στο εχει πουλησει. Μπορει βρε αδερφε να σου πει καποιος οτι ειναι το δικο του που του το εχουν κλεψει, πως θα αποδειξεις εσυ το αντιθετο χωρις καποιο χαρτι?

 

σωστο και αυτο !!! επεισεις !!! πως βλεπω αν εχει γινει Ρουτ ( επειδει τα εχω ξεχασει τα ανδροιδιστικα τα κολπα )

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ας πω και εγώ την εμπειρία μου με το service της "αγαπημένης" μας εταιρίας!

Σαςν κάτοχος HTC εδώ και πάνω απο 7 χρόνια και πάνω απο 8 συσκευές που έχω αλλάξει, δεν είχα και πολλές επισκέψεις στο service.Της 2-3 φορές που είχα επισκεφθεί το service point της htc εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Μέχρι πριν 2 βδομάδες που σκέφτηκα να πάω το evo.Το πρώτο ξενέρωμα ήταν ότι δεν είναι πλέον εξουσιοδοτημένο service της htc και μου έδωσαν ένα τηλ στην Αθήνα για να απευθυνθώ εκεί!Κάλεσα την ARVATO και μετά απο συνομιλία μου είπαν ότι πρέπει να πάρω στην HTC Greece και απο εκεί θα με κατατοπίσουν,το 2ο ξενέρωμα.

Όταν μίλησα με την κατά τα άλλα πολύ εξυπηρετική υπάλληλο χάρηκα για λίγο, και ακόμα περισσότερο όταν μου είπε ότι δεν χρειάζεται να στείλω εγώ το κινητό με courier στην Αθήνα, αλλά θα έρθει απο την περιοχή μου να το πάρει δικιά τους courier!

Το μεγαλύτερο ξενέρωμα είναι ότι περιμένω πάνω απο 1 εβδομάδα και δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλ για να το παραλάβουν!

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην το στείλω τελικά,μίας και ήδη περιμένω πάνω απο 1 εβδομάδα,διαβάζω και όλα αυτά εδώ και μάλλον έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι το επόμενο μου τηλ δεν θα είναι μετά απο πολλά χρόνια HTC.

Δεν μπορούνε να καταλάβουν ότι με όλα αυτά θα χάσουν την δουλειά τους?

Είναι τόσο δύσκολο για ορισμένους ανθρώπους να δούνε τα προφανές ή απλά δεν τους ενδιαφέρει?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

έλεος δηλαδή με το σέρβις τους τα ανταλλακτικά έρχονται από ταιβάν και θα κάνουν 15 εργάσιμες. με τι τα στέλνουνε με γαϊδουράκι??? :kill:
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα αυτό έχει παραμείνει ανοιχτό μόνο για αναφορές προβλημάτων με το service και από ανθρώπους που έχουν κάτι να πουν, όχι για να "κράζουμε" χωρίς νόημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι καινούργιος στο HTC μόλις πριν μια εβδομάδα αγόρασα το πρώτο μου.Εβαλα μια μνήμη 4 GB που συμφωνα με τα χαρακτηριστικα την έπερνε.Κατεβασα και απο το market εφαρμογεσ οπως viber,uno,angry birds και απο την πρώτη μέρα μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα.Δηλαδη μετα απο ενα αριθμό ωρών μου βγάζει μήνυμα πως δεν υπάρχει μνήμη ή πρέπει να κανω προσεκτική αφαίρεση της μνημης.Εκανα μια διαμόρφωση της μνήμης οπως μουπανε στο τηλέφωνο εκανα μια και τις εργοστασιακες ρυθμισεις ξανα και τπτ,το πρόβλημα παρέμενε.Το ιδιο κι χωρις εφαρμογες με μόνο να βγάζω φωτογραφιες και να αποθηκευονται στην μνημη.Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται?και αν ξέρει απο πρώτο χέρι τι ζημιά είναι σε ευρώ αν το πάω στην αντιπροσωπία?γιατί το αγόρασα απο εξωτερικό και δεν εχω εγγυηση.Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...