Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που να το παω σε νοκια σοπ εδω στο πειραια η στο καταστημα wind που το πηρα η στα κεντρικα της alpha copy στην γλυφαδα για πιο γρηγορα?

Στην αντιπροσωπια για να μη παει "χαλασμενο τηλεφωνο" η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και λίγο off-topic, αλλά έχουν "χαλάσει" τα δίκτυα στην Αθήνα ή ιδέα μου είναι; :confused:

 

Ναι ΟΝΤΩΣ τα δικτυα εχουν χαλασει πολυ λογω του μεγαλου ογκου πελατων (ειδικα cosmote με το whats up). Και το κακο ειναι οτι τα ριχνουμε στα κινητα μας το φταιξιμο... αυτα στο εξωτερικο δεν υφιστανται!

 

Μια ερώτηση. Λέξεις που έχω περάσει εγώ στο Τ9 μπορώ να τις διαγράψω?

 

Εγω προσωπικα δεν το εχω ανακαλυψει ακομα... Νομιζω πως οχι.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν το εχω ανακαλυψει ακομα... Νομιζω πως οχι.

 

Βρήκα ένα τρόπο αλλά δεν έχω ιδέα αν δουλεύει ή όχι. Use it at your own risk! :lol:

 

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι hackαρισμένο και να έχει έναν file browser όπως ο Y-Browser ή ο Χ-Plore.

 

Well actually you can export/edit/remove T9 dictionary but it´s kind of tricky. I did this when changing Nokia 6630 to N90 so I didn´t have to press in all the words again that was saved in the T9 dictionary from my old phone.

 

First you need to install a file explorer program, such as FExplorer. After that you need so search after the file "PTIT9UDB0F.DAT" that contains the extra T9 input you do yourself. Usually it is located under C:\system\data\PTIT9UDB0F.DAT

 

Then select to copy the file (just in case) and paste it in elsewhere under some folder. Then rename the file to .txt and select to send it as attachment in e-mail or via bluetooth to your computer. When you have the file on the computer open it with e.g. notepad. Now you will see the words you have enter, but they will not be sorted so well since it contains other data that can´t be displayed by notepad.

 

Now you can edit or remove any words that you don´t want to keep. Save the file and then rename the file .dat again and send it back to the phone and paste the file on it's original place.

 

Επίσης, κάπου αλλού διάβασα ότι αν σβήσεις εντελώς το αρχείο PTIT9UDB0F.DAT θα σβηστούν όλες οι λέξεις που έχεις προσθέσει εσύ και θα χρησιμοποιούνται οι προκαθορισμένες, μέχρι να προσθέσεις νέες φυσικά.

 

Πηγή: Nokia Developer Discussion Boards

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω hackarei το κινητό οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω! Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθειά σου!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.forum.nokia.com/devices/5800_XpressMusic/

CPU Count Single CPU

CPU Type ARM 11

CPU Clock Rate 434[2] MHz

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τι κανετε?? Λοιπον, επειδη εχω να συνδεθω λιγο πολυ, απο τοτε που το πρωτο thread δεν ειχε φτασει καλα καλα στη μεση, θα παρακαλουσα την ανοχη, την κατανοηση και τη βοηθεια σας, γιατι οπως καταλαβαινετε δεν ειναι δυνατον να αναπληρωσω το χαμενο υλικο!!

Ερωτηση πρωτη: Ποια ειναι η τελευταια διαθεσιμη ενημερωση και που μπορω να τη βρω?? Εγω εχω μεινει στην 21 και την εβαλα την πρωτη μερα που κυκλοφορησε... Με βαση το στοιχειο αυτο, εχουμε δει τρομερες βελτιωσεις η τιποτα το συνταρακτικο?? Τα μικροπροβληματα με τα bugs εχουν λυθει??

Kαλησπερα.. :)

 

Η απαντηση υπαρχει στο S60 5th Edition Platform FAQ ερωτηση #9 και #11. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο την τελευταια εκδοση και θα σου προτεινα να την βαλεις. Εαν ψαξεις στο θεμα θα δεις οτι οι πεισσοτεροι (ολοι αλλα δεν παιρνω και ορκο) δεν ειχαν κανενα προβλημα!

Ερωτηση δευτερη: Με βαση παλι τα παραπανω στοιχεια και αν σκεφτειτε πως την τελευταια φορα που ειχα ξεσκονισει το θεμα με τις εφαρμογες ειχε μονο 10+ σελιδες, ποιες καινουργιες εφαρμογες μας εχουν εκπληξει και ειναι must για το κινητο μας?? Για να μη βγαινουμε πολυ off και κουρασουμε και τους mods, μπορειτε να μου απαντησετε και μεσω π.μ!!

Οπως εχουμε πει χιλιαδες φορες για τις εφαρμογες συζηταμε στο επισημο θεμα :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

 

Η ερωτηση σου ειναι αρκετα γενικη και ειναι δυσκολο να απαντησει καποιος. Εξαρτατε το πως θελεις να χρησιμοποιησεις τνω συσκευη π.χ. αλλος χρειαζεται λεξικο και καποιος αλλος προγραμμα εγραφης κλησεων. Μπορεις να δεις μερικες freeware εφαρμογες στο #2 του επισημου θεματος αλλα και σε ενα παλιοτερο θεμα που θα βοηθησει να παρεις μια μικρη ιδεα με τιτλο: Ποιες ειναι κατα την γνωμη σας οι καλυτερες εφαρμογες;. Γενικα εαν ψαχνεις καποια εφαρμογη που να κανει κατι συγκεκριμενο ρωτησε στο επισημο θεμα και θα σου πουμε εαν υπαρχει.

Ερωτηση τριτη: Μου χαλαρωσε η θηκη για τη γραφιδα και δυστυχως χωρις να το καταλαβω τις εχασα και τις και τις δυο!! Εχει συμβει σε κανεναν το ιδιο??

Απο οσο θυμαμαι πριν μερικες ημερες διαβασα κατι για 5 € αλλα δεν θυμαμαι καλα. Εαν θελεις κανε μια αναζητηση στο παρον θεμα αλλα και στο Αξεσουαρ (memory cards, hands free & αλλα) με μερικες λεξεις κλειδια πιστευω οτι θα βρεις κατι. Σε περιπτωση που δεν τα καταφερεις μπορεις να ρωτησεις στα Αξεσουαρ για να σε βοηθησουν.

Δεν το έχω hackarei το κινητό οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω! Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθειά σου!

Ριξε μια ματια παρακατω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2293231#post2293231

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το κινητό. Ξαφνικά δεν έχω σταθερα καλό σήμα. Υπάρχουν στιγμές ακόμα και σε κεντρικές περιοχές της αθήνας που στο σήμα έχω μόνο μια μπάρα η ακόμα και καθόλου. Σε περιοχές με πολύ καλό σήμα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.

Και το πιο παράξενο είναι ότι η μπάρα με το σήμα παίζει συνεχώς πάνω κάτω.

Το πήγα σε ένα από τα καταστήματα nokia για επισκευεί και μετά από δυό μέρες μου στείλανε μήνημα ότι το τηλέφωνο θέλει περαιτέρω επισκευή. Οτάν πήγα να το παραλάβω μου είπνα ότι θα πρέπει να πάει στα κεντρικά της Nokia και ότι αυτοί από 1 Δεκεμβριού δεν στέλνουν πια τηλέφωνα εκεί!!

Τι εξουσιοδοτημένο nokia μαγαζί είναι αυτό όταν δεν μπορεί να στείλει για επισκευή μια συσκευή.

Το να πάω τώρα στην βουλιαγμένη που είναι τα κεντρικά τους είναι φοβερό τράβηγμα για μένα.

Τι λέτε να πάω από τον γερμανό? Και τι απαράδεκτη είναι αυτοί στην Nokia που έχουν διαλύσει το τεχνικό τους δύκτιο?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας και συγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος...Τις τελευτες μερες σκεφτομαι να αγορασω το Nokia 5800 ExpressMusic το οποιο στον (Γερμανο,Κοτσοβολο κτλ) το εχουν 329 ευρω .Χθες ειχα παει στο Media Market και ειδα πως εκει το εχουν 199ευρω..Δηλαδη 129 ευρω κατω, και τωρα σκευτομαι από πού να το παρω..(σαν κινητο εχω ακουσει πως είναι καλο)Το να το αγορασω από τα Media Market με συμφερει γιατι κερδιζω 129 ευρω, αλλα μηπως εχουν καποιο προβλημα (η παρτιδα) και τα δινουν τοσο φτηνα?(οποιος ξερει κατι ας απαντηση γιατι αυριο-μεθαυριο θα προβω στην αγορα του)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! έχω 6 μήνες αυτό το κινητό.. στην αρχή δεν έβρισκε δορυφόρο... ποτε δεν μπορεσα να χρησιμοποιησω το gps του.. κατέβασα χάρτες κλπ από το ovi... σχεδόν 3 ώρες συνδεδεμένο με τον η/υ το είχα, πλέον όταν -κατα λάθος- πατήσω "χάρτες" κολλαει η συσκευή κ πρέπει να βγάλω την μπαταρία κ να κάνω επανεκκίνηση, κανείς καμία ιδέα τι να κάνω; ευχαριστώ.
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

για να βαλουμε εφαρμογες πρεπει να hackaρουμε το κινητο??ποια ειναι η διαδικασια??μηπως hackαρισμα εννοειται την αναβαθμιση που καναμε σε V31??σορρυ αν ρωταω κατι που εχει ξανααπαντηθει αλλα εχω διαβασει τοσα μηνυματα κ δεν βρηκα την απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

για να βαλουμε εφαρμογες πρεπει να hackaρουμε το κινητο??ποια ειναι η διαδικασια??μηπως hackαρισμα εννοειται την αναβαθμιση που καναμε σε V31??σορρυ αν ρωταω κατι που εχει ξανααπαντηθει αλλα εχω διαβασει τοσα μηνυματα κ δεν βρηκα την απαντηση!

 

για να βαλεις εφαρμογες και παιχνιδια που δεν ειναι ψηφιακα υπογεγραμενα ναι χρειαζεται ειτε να hackαρεις το κινητο σου ειτε να τα υπογραφεις εσυ ψηφιακα.....

 

ediτ:μου εμφανιστηκε προβλημα εδω και 2 μερες.παταω τα κουμπια των επαφων και το dialer και δεν ανταποκρινονται.τι να κανω?λετε να στρωσει με ενα hard format??

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας και συγνωμη αν βγαινω εκτος θεματος...Τις τελευτες μερες σκεφτομαι να αγορασω το Nokia 5800 ExpressMusic το οποιο στον (Γερμανο,Κοτσοβολο κτλ) το εχουν 329 ευρω .Χθες ειχα παει στο Media Market και ειδα πως εκει το εχουν 199ευρω..Δηλαδη 129 ευρω κατω, και τωρα σκευτομαι από πού να το παρω..(σαν κινητο εχω ακουσει πως είναι καλο)Το να το αγορασω από τα Media Market με συμφερει γιατι κερδιζω 129 ευρω, αλλα μηπως εχουν καποιο προβλημα (η παρτιδα) και τα δινουν τοσο φτηνα?(οποιος ξερει κατι ας απαντηση γιατι αυριο-μεθαυριο θα προβω στην αγορα του)

Κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για συσκευές παράλληλης εισαγωγής δηλαδή, παραεισαγωγής.

Έχει συζητηθεί και στο παρελθόν αρκετές φορές τα μειονεκτήματα που έχουν τέτοιες συσκευές.

Μόλις στη προηγούμενη σελίδα υπάρχει μια αναφορά.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:: Περί παράλληλων εισαγωγών...

 

καλησπέρα παιδιά! έχω 6 μήνες αυτό το κινητό.. στην αρχή δεν έβρισκε δορυφόρο... ποτε δεν μπορεσα να χρησιμοποιησω το gps του.. κατέβασα χάρτες κλπ από το ovi... σχεδόν 3 ώρες συνδεδεμένο με τον η/υ το είχα, πλέον όταν -κατα λάθος- πατήσω "χάρτες" κολλαει η συσκευή κ πρέπει να βγάλω την μπαταρία κ να κάνω επανεκκίνηση, κανείς καμία ιδέα τι να κάνω; ευχαριστώ.

Πήγαινε μέσω της Διαχείρισης αρχείων και σβήσε το φάκελο "Cities" καθώς και το αρχείο "QF".

 

Έπειτα δοκίμασε ξανά να δεις αν κολλάει όταν ανοίγεις τους Χάρτες.

Αν όχι, απλά σύνδεσε ξανά το κινητό με τον υπολογιστή στο Map Loader και πέρνα τους εξαρχής.

 

 

για να βαλουμε εφαρμογες πρεπει να hackaρουμε το κινητο??ποια ειναι η διαδικασια??μηπως hackαρισμα εννοειται την αναβαθμιση που καναμε σε V31??σορρυ αν ρωταω κατι που εχει ξανααπαντηθει αλλα εχω διαβασει τοσα μηνυματα κ δεν βρηκα την απαντηση!

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:!::!::!:

 

 

ediτ:μου εμφανιστηκε προβλημα εδω και 2 μερες.παταω τα κουμπια των επαφων και το dialer και δεν ανταποκρινονται.τι να κανω?λετε να στρωσει με ενα hard format??

Ναι, με hard format λύνεται το πρόβλημα σου.

Ωστόσο –αν δεν κάνω λάθος- έχει αναφερθεί και άλλη λύση ώστε να γλυτώσει την όλη βαβούρα του hard format.

Δυστυχώς δεν τη θυμάμαι, και δεν έχω ούτε και link. Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα, κάτι θα βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το κινητό. Ξαφνικά δεν έχω σταθερα καλό σήμα. Υπάρχουν στιγμές ακόμα και σε κεντρικές περιοχές της αθήνας που στο σήμα έχω μόνο μια μπάρα η ακόμα και καθόλου. Σε περιοχές με πολύ καλό σήμα το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.

Και το πιο παράξενο είναι ότι η μπάρα με το σήμα παίζει συνεχώς πάνω κάτω.

Το πήγα σε ένα από τα καταστήματα nokia για επισκευεί και μετά από δυό μέρες μου στείλανε μήνημα ότι το τηλέφωνο θέλει περαιτέρω επισκευή. Οτάν πήγα να το παραλάβω μου είπνα ότι θα πρέπει να πάει στα κεντρικά της Nokia και ότι αυτοί από 1 Δεκεμβριού δεν στέλνουν πια τηλέφωνα εκεί!!

Τι εξουσιοδοτημένο nokia μαγαζί είναι αυτό όταν δεν μπορεί να στείλει για επισκευή μια συσκευή.

Το να πάω τώρα στην βουλιαγμένη που είναι τα κεντρικά τους είναι φοβερό τράβηγμα για μένα.

Τι λέτε να πάω από τον γερμανό? Και τι απαράδεκτη είναι αυτοί στην Nokia που έχουν διαλύσει το τεχνικό τους δύκτιο?

Και να πας στα κεντρικά, μην περιμένεις να αλλάξουν και πολλά.

Ο Γερμανός δεν κάνει service, οπότε πώς να βοηθήσει.

Το service της ΝΟΚΙΑ πάντα ήταν για τα μπαζα..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Πήγα σήμερα σε 2 media markt να το αγοράσω σε προσφορα με 200Ε,και είχε γίνει ανάρπαστο...

Μετά ρώτησε σε ένα μαγαζί και μου είπαν 250Ε για το black και όψι παραεισαγωγής,αλλά κανονικά από την alpha copy...

Είναι δυνατόν?

Λίγα δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. Με σώζεις!!!

Θα το δοκιμάσω αν δουλεύει και θα σου πω, γιατί έχω απογοητευτεί λιγάκι με τα προβλήματα αυτά.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Πήγα σήμερα σε 2 media markt να το αγοράσω σε προσφορα με 200Ε,και είχε γίνει ανάρπαστο...

Μετά ρώτησε σε ένα μαγαζί και μου είπαν 250Ε για το black και όψι παραεισαγωγής,αλλά κανονικά από την alpha copy...

Είναι δυνατόν?

Λίγα δεν είναι?

 

Ζήτησε να δεις το κουτί και να ελέγξεις αν η λευκή ταινία γράφει πάνω Alpha Copy ή αν είναι κενή.

Επίσης μπορείς βλέποντας το κουτί να σημειώσεις το ΙΜΕΙ και να πάρεις επιτόπου τηλέφωνο σε μια Alpha Copy να σου πουν αν είναι δικής τους εισαγωγής. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα σε προηγούμενο Post, από το Σάββατο είμαι κάτοχος ενός 5800 (να 'ναι καλά το Media Markt! :) ). Το Σ/Κ ασχολήθηκα με το κινητό και κυρίως με το WiFi και τους χάρτες που είχε μέσα. Ακόμη δεν έχω περάσει στο κινητό άλλες εφαρμογές. Μέχρι στιγμής πολύ καλές οι εντυπώσεις αν και το κινητό με πετάει μερικές φορές από τη σελίδα που έχω ανοιχτή και πρέπει να ξαναμπώ στον Ιστό. Το πρόβλημα που έχω είναι πως παρά το γεγονός πως έχω στείλει μήνυμα για Wind Plus F2G και όλες οι ρυθμίσεις φαίνονται ΟΚ, έχω παρατηρήσει πως με έχει χρεώσει κανένα 15 ευρω το τελευταίο διήμερο. Επίσης ενώ με το Opera (σε java) έμπαινα κανονικά μέσω WAP στο LG KC550 που έχω, με το 5800 και τον browser που έχει προεγκατεστημένο όταν επιλέγω σύνδεση μέσω Wind GPRS δεν εμφανίζει "Δεν διατίθεται σύνδεση" :(

Τα λεφτά μου τα έφαγε το Nokia Maps (έβλεπα πως κατέβαζε δεδομένα, αν και δε ξέρω γιατί); Τι πρέπει να κάνω για να έχω internet μέσω WAP σε σημεία που δεν έχω πρόσβαση σε ασύρματο δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα σε προηγούμενο Post, από το Σάββατο είμαι κάτοχος ενός 5800 (να 'ναι καλά το Media Markt! :) ). Το Σ/Κ ασχολήθηκα με το κινητό και κυρίως με το WiFi και τους χάρτες που είχε μέσα. Ακόμη δεν έχω περάσει στο κινητό άλλες εφαρμογές. Μέχρι στιγμής πολύ καλές οι εντυπώσεις αν και το κινητό με πετάει μερικές φορές από τη σελίδα που έχω ανοιχτή και πρέπει να ξαναμπώ στον Ιστό. Το πρόβλημα που έχω είναι πως παρά το γεγονός πως έχω στείλει μήνυμα για Wind Plus F2G και όλες οι ρυθμίσεις φαίνονται ΟΚ, έχω παρατηρήσει πως με έχει χρεώσει κανένα 15 ευρω το τελευταίο διήμερο. Επίσης ενώ με το Opera (σε java) έμπαινα κανονικά μέσω WAP στο LG KC550 που έχω, με το 5800 και τον browser που έχει προεγκατεστημένο όταν επιλέγω σύνδεση μέσω Wind GPRS δεν εμφανίζει "Δεν διατίθεται σύνδεση" :(

Τα λεφτά μου τα έφαγε το Nokia Maps (έβλεπα πως κατέβαζε δεδομένα, αν και δε ξέρω γιατί); Τι πρέπει να κάνω για να έχω internet μέσω WAP σε σημεία που δεν έχω πρόσβαση σε ασύρματο δίκτυο;

πρωτον το νοκια μαπς μην το αφηνεις να συνδεεται,ειδικα αν δεν εχεις περασει χαρτες μεσω υπολογιστη,με το που το ανοιγεις αρχιζει να κατεβαζει μερος των χαρτων για να σου δειξει που εισαι.και αν εισαι καπου χωρις ασυρματο δικτυο λυπησου τα λεφτα σου και μην χρησιμοποιεις wap,τσαμπα κανουμε εξυπνους τους απατεωνες της καθε wind και καθε vodafone που μας πουλανε τα kb για χρυσο. μεγεια το κινητο θα δεις στην πορεια οτι εκανες την καλυτερη επιλογη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά μου τα έφαγε το Nokia Maps (έβλεπα πως κατέβαζε δεδομένα, αν και δε ξέρω γιατί); Τι πρέπει να κάνω για να έχω internet μέσω WAP σε σημεία που δεν έχω πρόσβαση σε ασύρματο δίκτυο;

Όλες οι εταιρείες κινητής έχουν προγράμματα για ίντερνετ μέσω WAP.

πχ στη Cosmote gia to Whatsup δίνεις 4€ το μήνα για μέχρι 40Mb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia Maps δεν έχω περάσει χάρτες μέσω του υπολογιστή, προφανώς η χρέωση είναι από τα δεδομένα που κατέβαζε μέσω του Wind GPRS. Απλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως ενώ είμαι στο Wind Plus Non Stop για 40ΜΒ δεδομένων μέσω WAP, δε φαίνεται να κατεβάζει μέσω WAP, ενώ και ο browser δεν ανοίγει. Καλό το ασύρματο αλλά πολλές φορές δεν είναι διαθέσιμο. Το Wind Plus μου φάνηκε πάρα πολύ χρήσιμο το καλοκαίρι στις διακοπές. Υπάρχει κάποιος που να έχει Wind Plus Non Stop, το οποίο να δουλεύει ΟΚ στο 5800;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια επιτυχης μορφοποιηση της καρτας μνημης και ενα soft reset τα 2 προβληματα που εχω παραμενουν:mad:το dialer και επαφες στην αρχικη οθονη δεν ατναποκρινονται καθολου:cry:και αλλο ενα προβλημα:συνδεεεται απο μονο του στο router το σπιτιου!τι αλλο μπορω να κανω?το μονο που εμεινε ειναι το hard format αλλα ειμαι λιγακι επιφυλακτικος:Oμαλλον το βλεπω στο e-bay εαν δεν λυθουν τα προβληματα.....
Link to comment
Share on other sites

Hard format μετα format την καρτα μεσα απο την συσκευη και θα εισαι ok! Δεν υπαρχει λογος να εισαι επιφυλακτικος απλα οταν τελειωσεις θελει λιγο χρονο για να φερεις το κινητο στα μετρα σου.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οκ θα κανω το Hard format αλλα δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να ξανακανω μορφοποιηση αφου μολις εκανα μια αλλα μεσα απο το pc.δεν νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα....

 

edit:τελος καλο ολα καλα με το hard format.τα κουμπια δουλεουν κανονικα και γενικα το κινητο δουλευει καλυτερα εδω και πολλες εβδομαδες.ευχαριστω για τις συμβουλες!

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει. Οταν κανουμε format την καρτα μεσα απο την συσκευη τραβαει μερικα αρχεια και λειτουργει καλυτερα..

 

edit: ωραιος.. ;-)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...