Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορω να βαλω το firmware η το λειτουργικο του n97/nn97 στο 5800?

αμα μπορω πειτε μου τον τροπο

υπαρχουν πολλοι λογοι που θελω το λειτουργικο του n97/n97 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορω να βαλω το firmware η το λειτουργικο του n97/nn97 στο 5800?

αμα μπορω πειτε μου τον τροπο

υπαρχουν πολλοι λογοι που θελω το λειτουργικο του n97/n97 mini

 

Όχι, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο firm μολις το εβαλα πανω στο v40 στο 5800 χωρις να ειναι hacked κλπ... οι εφαρμογες λειτουργουν μια χαρα οι οποιες ειναι απλα ενεργοποιημενες μεσω symbiansfree... ετσι δεν αντιμετωπιζω προβλημα.. ολα καλα παντως. Ικανοποιημενος απο τον browser και το kinetic στο μενου. Για το ραδιο πλεον δεν καιγομαι καθοτι μετακινουμαι με αμαξι στις δουλειες μου και οχι με λεωφορειο οπως πριν που ειχα το ραδιο και πραγματικα ηταν λιγο δυσλειτουργικο.. Με το quick office μπορειτε να κανετε αναβαθμιση μεσω του ιδιου του προγραμματος αλλιως ψαχτειτε λιγο και θα το βρειτε το προγραμμα στα μαγαζακια... οσο για το rihanna link, δεν καιγομαι...

 

Επισης παρατηρησα κατι που δεν ξερω αν υπηρχε κ πιο παλια. Οταν σε καλουν και τραβηξεις το κουμπι κλειδωματος μπαινει στο αθόρυβο.

 

Υπήρχε και παλια αυτό...

 

Παιδια εχω σοβαρο προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος?? στo nokia 5800xm ενω φορτιζω την μπαταρια κανονικα μου κραταει μονο μια μερα και αν!!! η μπαταρια του ειναι καινουρια και η πρωτι φορτιση εγινε κανονικα! εφαρμογες δεν εχει περασμενες... δεν ξερω τι να κανω? εχει καποιος καποια λυση? καποια ρυθμιση μεσω phoenix εστω???

 

Φιλε φορτισε το και αποφορτισε το πληρως 1-2 φορες ακομα να στρωσει η μπαταρια εφοσον ειναι καινουργια και μην το πιεζεις το κινητο στην αρχη. Απενεργοποιησε δονησεις, υψηλο φωτισμο και βγαλε το 3G (αν δεν χρησιμοποιεις ιντερνετ μεσω της εταιριας κινητης σου και βιντεοκλησεις) και θα δεις ασπρη μερα... Υπαρχουν σχετικα ποστ για την μπαταρια παλαιοτερα...

 

μπορω να βαλω το firmware η το λειτουργικο του n97/nn97 στο 5800?

αμα μπορω πειτε μου τον τροπο

υπαρχουν πολλοι λογοι που θελω το λειτουργικο του n97/n97 mini

 

Δεν νομιζω γιατι τα προγραμματα αναβαθμισης της ΝΟΚΙΑ καταλαβαινουν πιο κινητο εχεις... Το update γινεται μεσα στο κινητο, δεν ειναι ενα αρχειο ξεχωριστο που απλα το εγκαθιστας οπου θες. Αλλα, αν γινοταν καλο ειναι να μην συγχεεις firm αλλων μοντελων... ειναι σαν να περασω ρυθμισεις του VW Scirocco σε ενα Suzuki Swift... γινεται?

 

PS> ωχ, καιρο ειχα να γραψω...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι ευχαριστημένος απ' την νέα αναβάθμιση και ευχαριστώ την ΝΟΚΙΑ που μετά απο δύο χρόνια κυκλοφορίας του κινητού δεν μας έχει αφήσει στο έλεος του Θεού.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οκ με το Phoenix

To κινητο αναστηθηκε! :-)

 

Aφού γλύτωσες το nokia shop, μια χαρά:)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

α οκ ευχαριστω

android μπορω να του βαλω? υπαρχει καποιο λειτουργικο που μπορώ να του βαλω?

πως να βάλεις android σε ένα κινητό symbian; μη ζητάμε κι ότι θέλουμε ούτε αναβάθμιση του symbian δε μπορεί να γίνει όχι να περαστει και άλλο λειτουργικό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον οταν βγει to symbian^3 θα μπορούμε να το βαλουμε?:worry:

δεν έχει ποτέ προβεί σε αναβάθμιση symbian η nokia, κάθε κινητό έχει την έκδοση που είναι προορισμένο και σε αυτή μένει μέχρι να κάνει το κύκλο του. Άλλωστε το 5800 έχει παλιώσει πλέον και να έδινε αυτή τη δυνατότητα είναι λογικό να την έδινε σε πολύ καινούργια μοντέλα μόνο αν και δε πρόκειται να το εκανε γιατι πως θα πουλούσε τα καινούργια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω φιλε μου !!!! θα τα κανω ολα αυτα να δω τι θα γινει!!!! εχει παρουσιαστει και σε αλλους να ξεφορτιζει το nokia 5800xm σε μια μερα και εστρωσε μετα απο τις 2 φορτισεις?? Edited by nemesis_rty
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εσπασε το back case του 5800 μου... το νεο back case ερχεται στα 10 ευρω μου ειπαν χωρις πενακι... ισχυει αυτο το χωρις πενακι?
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εσπασε το back case του 5800 μου... το νεο back case ερχεται στα 10 ευρω μου ειπαν χωρις πενακι... ισχυει αυτο το χωρις πενακι?

ριξε μια ματια εδω ;-)

Edited by Itchrist86
Προσθήκη link
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μηπως μπορειτε να μου πειτε τη διαδικασια για να κανω φορματ σο 5800?

 

οταν κανω το φορματ στο 5800 την καρτα μνημης την αφαιρω?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου βγαζει την αναβαθμιση γμτ μεσω του μενου *#0000# εχω την V31.0.101 και δεν μου βγαζει καινουριες την 40 η την 50 .

 

ειναι απο media markt

 

αμα το κανω μεσω Pc θα εχω προβλημα με γλωσσα ?

Edited by KarlBarks
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση οταν το γυριζω απο καθετα οριζοντια μπορει να κανει και 10+sec να γυρισει η οθονη.

εχει παρατηρησει κανεις τοση καθηστερηση?

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου βγαζει την αναβαθμιση γμτ μεσω του μενου *#0000# εχω την V31.0.101 και δεν μου βγαζει καινουριες την 40 η την 50 .

 

ειναι απο media markt

 

αμα το κανω μεσω Pc θα εχω προβλημα με γλωσσα ?

Δες το product code της συσκευής σου και αν δεν ταιριάζει με τα παρακάτω τότε θα χάσεις τα Ελληνικά μετά από αναβάθμιση μέσω NSU. 0573762 (Black) / 0559395 (Blue) / 0559299 (Red)

 

Διάβασε το Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω; για να δεις πως κάνουμε αναβάθμιση μέσω FOTA.

@DioNiSis_000 Όσο το χρησιμοποίησα δεν είδα καμία καθυστέρηση στην περιστροφή της οθόνης, γίνεται πολύ γρήγορα.

@stagml Όταν είχα πάρει το μαύρο πίσω κάλυμμα είχε και γραφίδα στην θήκη του καλύμματος. Το είχα πάρει από το Nokia store της Λ. Κατεχάκη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εσπασε το back case του 5800 μου... το νεο back case ερχεται στα 10 ευρω μου ειπαν χωρις πενακι... ισχυει αυτο το χωρις πενακι?

 

Εγώ την είχα πάρει από nokia shop 6-7 ευρώ και είχε πενάκι μέσα πάντως...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω το firmware η το λειτουργικο του n97/nn97 στο 5800?

αμα μπορω πειτε μου τον τροπο

υπαρχουν πολλοι λογοι που θελω το λειτουργικο του n97/n97 mini

α οκ ευχαριστω

android μπορω να του βαλω? υπαρχει καποιο λειτουργικο που μπορώ να του βαλω?

τουλαχιστον οταν βγει to symbian^3 θα μπορούμε να το βαλουμε?:worry:

Μα καλά... γιατί το πήρες εφόσον θέλεις να βάλεις οποιοδήποτε λογισμικό κινητού υπάρχει εκτός από το Symbian^1 που έχει ήδη...;:wacko:

 

 

Παιδια μου εσπασε το back case του 5800 μου... το νεο back case ερχεται στα 10 ευρω μου ειπαν χωρις πενακι... ισχυει αυτο το χωρις πενακι?

πόσα είχες δώσει όμως;

Και εμένα είχε πενάκι.

5 ή 8€ μου κόστισε. Δεν θυμάμαι ακριβώς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται αν το 5800 απο την ηλεκτρονικη ειναι παραεισαγωγης ή βοδαφοναιζ ??γιατι το εχουν πολυ φτηνα (210 €) και σκεφτομαι να το αγορασω ;);)

EDIT : παιδια σας παρακαλω πειτε μου γιατι δεν νομιζω να αφησουν την προσφορα για πολυ .....

Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται αν το 5800 απο την ηλεκτρονικη ειναι παραεισαγωγης ή βοδαφοναιζ ??γιατι το εχουν πολυ φτηνα (210 €) και σκεφτομαι να το αγορασω ;);)

EDIT : παιδια σας παρακαλω πειτε μου γιατι δεν νομιζω να αφησουν την προσφορα για πολυ .....

 

δεν μπορει να το ξερει κανεις αυτο. Πρεπει να γνωριζουμε το προντακτ κοουντ της συσκευης για να σου πουμε. Ακομα και παραεισαγωγης να ειναι, ποιο ειναι το προβλημα. Η τιμη των 210 ευρω ειναι πολυ ελκυστικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται αν το 5800 απο την ηλεκτρονικη ειναι παραεισαγωγης ή βοδαφοναιζ ??γιατι το εχουν πολυ φτηνα (210 €) και σκεφτομαι να το αγορασω ;);)

EDIT : παιδια σας παρακαλω πειτε μου γιατι δεν νομιζω να αφησουν την προσφορα για πολυ .....

 

Και εγω απο εκει το εχω αγορασει πριν απο κανενα τετράμηνο, απο οτι ειδα το product code ειναι παραεισαγωγη απο γερμανια (φαινοταν και απο τις οδηγιες των ελληνικων, που ηταν φωτοτυπιες),( βονταφον δεν ειναι), παρ'ολα αυτα του εχω κανει ηδη δυο φορες ενημερωση μεσω του nsu και δεν εχω χασει τα ελληνικα ουτε τη μια ουτε την αλλη φορα... τι να πω μαλλον του ειχαν αλλαξει product code οι ιδιοι γτ εγω δεν εχω κανει τπτ..

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά... γιατί το πήρες εφόσον θέλεις να βάλεις οποιοδήποτε λογισμικό κινητού υπάρχει εκτός από το Symbian^1 που έχει ήδη...;:wacko:

 

εγω αυτο που θελω ειναι να κανει την καλει η nokia να μας δοσει το symbian^3 για να γινει κινητηρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση οταν το γυριζω απο καθετα οριζοντια μπορει να κανει και 10+sec να γυρισει η οθονη.

εχει παρατηρησει κανεις τοση καθηστερηση?

Και εμενα καποιες φορες το κανει.Ειναι μαλλον καποια απο τα μικροπροβληματα που θα λυθουν σε μια επομενη αναβαθμιση.Δεν ανυσυχω με την Νοκια.Αλοιμονο σε αλλες εταιρειες που σε εχουν παρατημενο στο ελεος σου και ας εχεις πληρωσει την συσκευη τους 600 ευρω...και ουτε αναβαθμισεις ουτε τιποτα...

Edited by grepolemistis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...